Ik heb foto's gemaakt vanaf Spaanse Polder richting Benelux en in een veel betere kwaliteit, dus opgestuurd naar René.harry schreef:Er worden nog steeds nieuwe borden geplaatst op de A20/A4 bij Rotterdam.
Het traject vanaf Schiedam over het Kethelplein richting Beneluxtunnel:
- SPOILER: TOON
Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Moderator: Moderatoren
- mhkamp
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6137
- Lid geworden op: vr 15 jun 2007, 21:32
- Locatie: Nieuw Buinen
- Contacteer:
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Als je wilt worden wie je nog nooit bent geweest, zal je moeten doen wat je nog nooit hebt gedaan!
WeFo Lidnummer 0010.
WeFo Lidnummer 0010.
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Rond Knp. Assen zijn weer een aantal nieuwe borden geplaatst.
Na de toekomstige aansluiting Assen-Zuid staat al een afstandenbord:
Utrecht 159
Zwolle 67
Hoogeveen 26
(dus geen Hengelo)
En na het afstandenbord staat een volg bord Zwolle route Utrecht. (tussen Afrit Fluitenberg en Assen ontbreekt Zwolle voorlopig nog)
Wat opvalt is dat zo beetje alle oude borden er nog staan.
(11-7) Na Knp. Zuidbroek staat het eerste afstandenbord met Bremen er op vermeld, na het bord staat een volg bord route Oldenburg (d).
Na de toekomstige aansluiting Assen-Zuid staat al een afstandenbord:
Utrecht 159
Zwolle 67
Hoogeveen 26
(dus geen Hengelo)
En na het afstandenbord staat een volg bord Zwolle route Utrecht. (tussen Afrit Fluitenberg en Assen ontbreekt Zwolle voorlopig nog)
Wat opvalt is dat zo beetje alle oude borden er nog staan.
(11-7) Na Knp. Zuidbroek staat het eerste afstandenbord met Bremen er op vermeld, na het bord staat een volg bord route Oldenburg (d).
- GuteFahrt
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 7136
- Lid geworden op: di 07 jun 2011, 22:39
- Locatie: Waddenstad Harlingen
- Contacteer:
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Een paar (nieuwe) NBA-borden uit Friesland:
Uitsmijter VZP De Mieden (A31 Harlingen - Leeuwarden): deze staat er al een tijdje, volgens mij nog niet gefotografeerd
N31 Drachten - Harlingen: vorkbord afrit Leeuwarden-Zuid. Volgens mij vers van de pers. De ruimte is gereserveerd voor knooppunt Werpsterhoek neem ik aan
N31 idem: op het eerste portaal komende vanuit het oosten zijn ook al borden geplaatst, echter nog wel de bestemmingen afgeplakt. Het rechterbord is de uitsmijter van afrit Leeuwarden-Zuid, linker is vermoedelijk ...m bord voor de verbindingsweg Drachten -> Heerenveen. Ik gok dat Sneek, Heerenveen, Zwolle (N32) staan genoteerd
Tot slot een close-upje om vermoedens te bevestigen
Uitsmijter VZP De Mieden (A31 Harlingen - Leeuwarden): deze staat er al een tijdje, volgens mij nog niet gefotografeerd
N31 Drachten - Harlingen: vorkbord afrit Leeuwarden-Zuid. Volgens mij vers van de pers. De ruimte is gereserveerd voor knooppunt Werpsterhoek neem ik aan
N31 idem: op het eerste portaal komende vanuit het oosten zijn ook al borden geplaatst, echter nog wel de bestemmingen afgeplakt. Het rechterbord is de uitsmijter van afrit Leeuwarden-Zuid, linker is vermoedelijk ...m bord voor de verbindingsweg Drachten -> Heerenveen. Ik gok dat Sneek, Heerenveen, Zwolle (N32) staan genoteerd
Tot slot een close-upje om vermoedens te bevestigen
-
- autoweg
- Berichten: 1029
- Lid geworden op: ma 30 dec 2013, 23:45
- Locatie: Gouda
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Staat er nu Leeuwarden- - Zuid ?GuteFahrt schreef:
N31 Drachten - Harlingen: vorkbord afrit Leeuwarden-Zuid. Volgens mij vers van de pers. De ruimte is gereserveerd voor knooppunt Werpsterhoek neem ik aan
- SPOILER: TOON
Als er ruimte gereserveerd zou zijn voor knooppunt Werpersterhoek, zou Leeuwarden toch niet als volgend doel op het vorkbord mogen staan? Is het A31-schildje niet gewoon afgeplakt?
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Goed gezien. Het was mij nog niet opgevallen.Albaufstieg schreef:Staat er nu Leeuwarden- - Zuid ?
Er komen nog twee afslagen voor Leeuwarden: de westelijke en de noordelijke invalsweg. De vermelding Leeuwarden is dus niet per definitie onjuist. Een A31-schildje verwacht ik niet (zal N31 zijn) en i.p.v. Werpsterhoek zou er ook nog Harlingen kunnen staan. Het ligt er maar net aan welke richtlijn gevolgd wordt.Albaufstieg schreef:Als er ruimte gereserveerd zou zijn voor knooppunt Werpersterhoek, zou Leeuwarden toch niet als volgend doel op het vorkbord mogen staan? Is het A31-schildje niet gewoon afgeplakt?
- GuteFahrt
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 7136
- Lid geworden op: di 07 jun 2011, 22:39
- Locatie: Waddenstad Harlingen
- Contacteer:
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
ik heb gisteren kans gezien nog een paar foto's te maken, welke misschien iets meer duidelijkheid kunnen geven.
1.Dit is de N31 bij aansluiting Leeuwarden-Oost t.h.v. de oprit richting westen (Werpsterhoek / Harlingen)
Hier is te zien dat er al een doelenbord na de aansluiting is geplaatst. Daar staat
[N31] Harlingen 30
___________________
[N32] Heerenveen 27
De foto in de allergrootste resolutie bevestigt dit:
https://www.flickr.com/photos/krusefahr ... 0/sizes/o/
Daarop is tevens te zien dat er gelijk een gestapeld aankondigingsbord volgt van afrit Leeuwarden-Zuid en knooppunt Werpsterhoek. Dan gaat waarschijnlijk toch Harlingen schuil achter de gereserveerde ruimte met een [N31] schildje.
De uitsmijter is overigens niet te zien, maar die ontbreekt nog.
2.Aan de andere kant (ri. Drachten / Groningen) waren ze terwijl ik langsfietste bezig met het plaatsen van NBA.
3.Het is me nog gelukt het betreffende bord op de foto te zetten. Hurdegaryp (Hardegarijp) stond in de oude situatie ook nog op het bord. Nu enkel nog Leeuwarden-Oost en Wergea (Warga)
De overige borden aan deze kant waren op dat moment nog oude stijl. Ik heb de video van DjIdee bekeken en daarin zag ik dat dit een paar uur later nog steeds zo was.
Verder is het portaal met bewegwijzering dat ik heb gespot tot nu toe nog de enige. De andere zijn nog bordloos.
Ik ben tot slot benieuwd of er ook nog portalen gaan komen voor het overige deel van de Haak, of dat het laag-bij-de-grondwerk blijft
1.Dit is de N31 bij aansluiting Leeuwarden-Oost t.h.v. de oprit richting westen (Werpsterhoek / Harlingen)
Hier is te zien dat er al een doelenbord na de aansluiting is geplaatst. Daar staat
[N31] Harlingen 30
___________________
[N32] Heerenveen 27
De foto in de allergrootste resolutie bevestigt dit:
https://www.flickr.com/photos/krusefahr ... 0/sizes/o/
Daarop is tevens te zien dat er gelijk een gestapeld aankondigingsbord volgt van afrit Leeuwarden-Zuid en knooppunt Werpsterhoek. Dan gaat waarschijnlijk toch Harlingen schuil achter de gereserveerde ruimte met een [N31] schildje.
De uitsmijter is overigens niet te zien, maar die ontbreekt nog.
2.Aan de andere kant (ri. Drachten / Groningen) waren ze terwijl ik langsfietste bezig met het plaatsen van NBA.
3.Het is me nog gelukt het betreffende bord op de foto te zetten. Hurdegaryp (Hardegarijp) stond in de oude situatie ook nog op het bord. Nu enkel nog Leeuwarden-Oost en Wergea (Warga)
De overige borden aan deze kant waren op dat moment nog oude stijl. Ik heb de video van DjIdee bekeken en daarin zag ik dat dit een paar uur later nog steeds zo was.
Verder is het portaal met bewegwijzering dat ik heb gespot tot nu toe nog de enige. De andere zijn nog bordloos.
Ik ben tot slot benieuwd of er ook nog portalen gaan komen voor het overige deel van de Haak, of dat het laag-bij-de-grondwerk blijft
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5542
- Lid geworden op: vr 04 sep 2009, 19:22
- Locatie: Breda
-
- expressweg
- Berichten: 3563
- Lid geworden op: wo 31 jul 2013, 19:37
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Ik denk dat je die pas bij Werpsterhoek zult zien. Beide doelen gaan namelijk via de A32. Voor de N31 blijft alleen Den Helder of Alkmaar als extra doel en die zijn het beide niet waard om daar vermeld te worden. Op de A32 kan Amsterdam niet omdat die niet gecontinueerd wordt op de A32. Dan blijft alleen Zwolle over. Dat zou eventueel kunnen, maar Heereveen heeft ook al een grote knooppuntfunctie, dus dat zou die route voldoende kunnen afdekken.
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Zwolle is toch het netwerkdoel.
Dit lijkt puur Fries nationalisme.
Dit lijkt puur Fries nationalisme.
-
- expressweg
- Berichten: 3563
- Lid geworden op: wo 31 jul 2013, 19:37
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Vanaf Drachten is Zwolle een onlogisch doel. Dat gaat via de A7. In veel vergelijkbare situaties wordt er voor de afslaande weg niet eens een doel genoemd. Dat zie je bij de A2 Maastricht-Kerensheide (Heerlen), A13 beide richtingen (Utrecht), A50 Zwolle-Beekbergen (Amersfoort/Utrecht) A73 Nijmegen-Zaarderheiken (Eindhoven).
Dus denk ik dat je blij mag zijn met een regionaal doel als Heerenveen, wat er waarschijnlijk alleen staat om wat massa aan het afstandenbord te geven.
Dus denk ik dat je blij mag zijn met een regionaal doel als Heerenveen, wat er waarschijnlijk alleen staat om wat massa aan het afstandenbord te geven.
- GuteFahrt
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 7136
- Lid geworden op: di 07 jun 2011, 22:39
- Locatie: Waddenstad Harlingen
- Contacteer:
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Stom van mij. De uitsmijter is er natuurlijk al wel. Zit aan het portaal bevestigd. Afgeplakt, dat wel.GuteFahrt schreef:De uitsmijter is overigens niet te zien, maar die ontbreekt nog.
Verder begrijp ik jullie punt niet zo. Zwolle en Amsterdam gaan via de A7, bovendien durf ik te gokken dat Amsterdam na knooppunt Werpsterhoek gelijk op het afstandenbord zal verschijnen en Zwolle ter hoogte van het knooppunt zelf. Dat is nog geen kilometer na het bewuste doelenbord. Bovendien zitten die aansluitingen vrij dicht op elkaar en dan vooral Leeuwarden-Zuid en KP Werpsterhoek waarbij er al genoeg informatie op je afkomt. Kortom, ik kan me wel vinden in dit resultaat.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6389
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 22:05
- Locatie: Ibiza ;-)
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Bord 1: waarom maar één pijl boven twee rijstroken?Rein schreef:Enkele (nieuwe) borden bij de Coentunnel komend vanaf de A10 noord.
Bord 2: waar is het A5-schildje?
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31587
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Ik vermoed dat bord 1 een vorkbord voor zou moeten stellen.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Omdat er maar één rijstrook open is. Waarschijnlijk toont dit kantelwalsbord twee pijlen als beide rijstroken geopend zijn.Seat Ibiza schreef:Bord 1: waarom maar één pijl boven twee rijstroken?
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6389
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 22:05
- Locatie: Ibiza ;-)
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Ik denk dat je gelijk hebt. Ik zie nu ook dat er een rood kruis staat!
-
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 10218
- Lid geworden op: zo 10 jun 2007, 10:18
- Locatie: Haarlemmermeer
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Vraag is wel of daar ooit de linkerrijstrook open gaat. Vlak daarna loopt er een schuine streep over de linkerrijstrook van links naar rechts. Zeg maar zoals bij een verdrijvingsvlak, maar dan zonder verdrijvingsvlak. Lijkt voor de gemiddelde weggebruiker niet aanlokkelijk om te overschrijden.
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36667
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Er is maar één strook open. Bij opengestelde 2e strook toont het kantelwalsbord voor elke rijstrook een bord met een eigen pijl.Seat Ibiza schreef:Bord 1: waarom maar één pijl boven twee rijstroken?
De pijl staat overigens netjes boven de signaalgever van de rechter rijstrook - echter door de verkeerslichten lijkt de pijl ergens tussen beide rijstroken te zijn geplaatst - maar dat is dus niet zo.
Dat vraag ik me ook af. Het is afgeplakt - vraag me niet waarom.Seat Ibiza schreef:Bord 2: waar is het A5-schildje?
-
- autoweg
- Berichten: 1029
- Lid geworden op: ma 30 dec 2013, 23:45
- Locatie: Gouda
- GuteFahrt
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 7136
- Lid geworden op: di 07 jun 2011, 22:39
- Locatie: Waddenstad Harlingen
- Contacteer:
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
daar sluit ik me bij aan.
Vandaag zijn er trouwens ook nog NBA-borden geplaatst op de N31 Drachten-Leeuwarden (voor afrit Leeuwarden-Oost). Ik kon daar niet bij komen, maar heb het wel gezien/gehoord.
De overige borden van die afrit komende vanuit het westen zijn nog steeds niet vervangen en bewegwijzering op het portaal is ook nog afgeplakt.
Vandaag zijn er trouwens ook nog NBA-borden geplaatst op de N31 Drachten-Leeuwarden (voor afrit Leeuwarden-Oost). Ik kon daar niet bij komen, maar heb het wel gezien/gehoord.
De overige borden van die afrit komende vanuit het westen zijn nog steeds niet vervangen en bewegwijzering op het portaal is ook nog afgeplakt.
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Wegens schade vervangen: het 600 meterbord op de A1 richting Amsterdam t.h.v. Amersfoort-Noord. Foto op originele grootte in de spoiler.
De overige borden bij deze afslag zijn nog old-school.
De overige borden bij deze afslag zijn nog old-school.
- SPOILER: TOON
- GuteFahrt
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 7136
- Lid geworden op: di 07 jun 2011, 22:39
- Locatie: Waddenstad Harlingen
- Contacteer:
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Ik heb vandaag 2 NBN-borden weten te fotograferen.
N31 Leeuwarden-> Drachten
het 1200 meterbord is ook geplaast, deze kant van de afrit is nu helemaal NBN. Ervoor staat ook al een afstandenbord voor verkeer vanaf knooppunt Werpsterhoek. Geen kans gezien dit vast te leggen, maar zag het aan de achterkant.
N31 Drachten -> Leeuwarden
Het enige NBN-bord aan deze zijde van de weg tot nu bij die aansluiting. De rest is nog tijdelijk priegelwerk.
O ja, dat Fries op dit soort borden, ik kan er maar niet aan wennen.
N31 Leeuwarden-> Drachten
het 1200 meterbord is ook geplaast, deze kant van de afrit is nu helemaal NBN. Ervoor staat ook al een afstandenbord voor verkeer vanaf knooppunt Werpsterhoek. Geen kans gezien dit vast te leggen, maar zag het aan de achterkant.
N31 Drachten -> Leeuwarden
Het enige NBN-bord aan deze zijde van de weg tot nu bij die aansluiting. De rest is nog tijdelijk priegelwerk.
O ja, dat Fries op dit soort borden, ik kan er maar niet aan wennen.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Dan zul je Liège op de NBA in Limburg ook wel onwennig vinden. En Köln e.d. aan de oostgrens.GuteFahrt schreef:O ja, dat Fries op dit soort borden, ik kan er maar niet aan wennen.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- GuteFahrt
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 7136
- Lid geworden op: di 07 jun 2011, 22:39
- Locatie: Waddenstad Harlingen
- Contacteer:
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
valt mee. Koeln en Aachen is nooit anders geweest. Verder geen Nederlandse naam of weinig verschil langs de oostgrens. Liege misschien een beetje wennen, maar ik vind dit toch van een andere orde.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31587
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Van Köln weet ik het niet 100% zeker of er ooit Keulen heeft gestaan, maar Aken kwam/komt zeker voor.
Van de Friese benamingen ben ik overigens ook niet gecharmeerd. Tenzij ik een Friestalige kaart (of navigatie) heb natuurlijk.
Van de Friese benamingen ben ik overigens ook niet gecharmeerd. Tenzij ik een Friestalige kaart (of navigatie) heb natuurlijk.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
In principe zou de officiële naam op wegwijzers moeten staan.
Leesvoer:
http://www.gemeentenenfrysk.nl/upload/f ... etalig.pdf
http://www.fryslan.nl/3432/plaatsnamen-en-waternamen/
Merk op dat er één leuke uitzondering is. Het riviertje de Tjonger heet in het Fries (De) Tjonger, in het Nedersaskisch Kuinder/Kuunder, en de officiële vaarwegbenaming van Rijkswaterstaat is: "Kuinder of Tjonger"
Leesvoer:
http://www.gemeentenenfrysk.nl/upload/f ... etalig.pdf
http://www.fryslan.nl/3432/plaatsnamen-en-waternamen/
Merk op dat er één leuke uitzondering is. Het riviertje de Tjonger heet in het Fries (De) Tjonger, in het Nedersaskisch Kuinder/Kuunder, en de officiële vaarwegbenaming van Rijkswaterstaat is: "Kuinder of Tjonger"
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
-
- expressweg
- Berichten: 3563
- Lid geworden op: wo 31 jul 2013, 19:37
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Op knooppunt Oudenrijn staat in de richting Lunetten-'s Hertogenbosch (A12-A2) op de parallelbaan ook NBA. Inclusief afvallende rijstrook voor de rechtdoorrichting.
- GuteFahrt
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 7136
- Lid geworden op: di 07 jun 2011, 22:39
- Locatie: Waddenstad Harlingen
- Contacteer:
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Ook in Nederland? Ik ken het namelijk alleen van België. Op Limburgs grondgebied heb ik het niet gezien in de keren dat ik daar was. Zal dan op enkele lokale wegen zijn...?Palance schreef:Van Köln weet ik het niet 100% zeker of er ooit Keulen heeft gestaan, maar Aken kwam/komt zeker voor.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
In de vorige eeuw stond er overal Aken. En Kleef en zo.
Ik weet niet of de weg naar Keulen er al lag voordat men Köln ging schrijven.
Ik weet niet of de weg naar Keulen er al lag voordat men Köln ging schrijven.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31587
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
In ieder geval komt het nog voor in en rond Vaals, aan de Nederlandse zijde dus.GuteFahrt schreef:Ook in Nederland? Ik ken het namelijk alleen van België. Op Limburgs grondgebied heb ik het niet gezien in de keren dat ik daar was. Zal dan op enkele lokale wegen zijn...?Palance schreef:Van Köln weet ik het niet 100% zeker of er ooit Keulen heeft gestaan, maar Aken kwam/komt zeker voor.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net