Er zijn 58 resultaten gevonden
- za 21 okt 2023, 12:04
- Forum: Land- en wegenkaarten
- Onderwerp: Waze
- Reacties: 395
- Weergaves: 44876
Re: Waze
Het klopt dat er momenteel een enorme verhoging van het aantal meldingen is en een eerder stabiel aantal vrijwilligers. Dan duurt het sowieso langer om te gaan verwerken. Een andere grote factor die meespeelt, is wat moeheid bij de vrijwilligers. Wij krijgen op nog geen 5% van de meldingen waar we v...
- ma 02 okt 2023, 20:34
- Forum: Land- en wegenkaarten
- Onderwerp: Waze
- Reacties: 395
- Weergaves: 44876
Re: Waze
Het is een emoji dat zo werd toegevoegd door een kaartbewerker voor die afslag. De exacte reden hiervoor weet ik zo niet meteen, maar ik vermoed dat deze hiermee wou waarschuwen voor een gevaarlijke situatie. Het is dus in elk geval geen fout in de werking van de app.
- vr 21 apr 2023, 19:20
- Forum: Land- en wegenkaarten
- Onderwerp: Waze
- Reacties: 395
- Weergaves: 44876
Re: Waze
Ik heb ook een tijd lang actief meegeholpen in de community, maar ik vond het lastig om er goed mijn draai in te vinden. Ik ben overigens wegbeheerder bij een overheid in Noord-Holland, en wat ik daarin bijzonder vind, is dat er binnen de Wazecommunity geen aparte rechten zijn voor wegbeheerders om...
- vr 21 apr 2023, 10:15
- Forum: Land- en wegenkaarten
- Onderwerp: Waze
- Reacties: 395
- Weergaves: 44876
Re: Waze
Ik begrijp ook dat er geen perfect systeem is, maar hoe kan het dan dat tomtom meestal accurater is als waze? Ben gewoon erg benieuwd daarnaar. Bij Waze zijn het vrijwilligers die de stroom aan wegenwerken verwerken. Die maken gebruik van dezelfde bronnen als hier al eerder aangehaald en ook van de...
- do 20 apr 2023, 19:01
- Forum: Land- en wegenkaarten
- Onderwerp: Waze
- Reacties: 395
- Weergaves: 44876
Re: Waze
De data over afsluitingen voor Google Maps komt grotendeels uit Waze, dus veel verschil zal je op dat vlak niet vinden. Floating car data kan vaak een duidelijke hint zijn naar een afsluiting, maar gaat vaak false positives geven en kan geen rekening houden met tijdelijke wegenissen. Ik heb in elk g...
- wo 31 aug 2022, 17:51
- Forum: Land- en wegenkaarten
- Onderwerp: Waze
- Reacties: 395
- Weergaves: 44876
Re: Waze
De kaart van Waze laat standaard niet toe om overal te keren, dit om te voorkomen dat je bij het opzettelijk veranderen van de route niet heel de tijd die "probeer om te keren" instructie gaat krijgen omdat Waze denkt dat die route toch beter is. Ik vrees dat dit dus eerder by design is. O...
- do 11 aug 2022, 22:13
- Forum: Land- en wegenkaarten
- Onderwerp: Waze
- Reacties: 395
- Weergaves: 44876
Re: Waze
Ik vrees dat ik de mogelijkheden van Intellilink niet ken. Als het effectief Android Auto ondersteunt, kan je er Waze zo op gebruiken. Anders durf ik het niet meteen te zeggen. Waze is volledig gratis, en dit wereldwijd. De inkomsten van Waze komen 100% uit advertenties. Die komen in de vorm van zoe...
- di 14 jun 2022, 23:36
- Forum: Land- en wegenkaarten
- Onderwerp: Waze
- Reacties: 395
- Weergaves: 44876
Re: Geen eenduidige aanwijzing op rotonde
[...] Ook zo'n fijne reactie, wat mankeert jou? In de eerste plaats refereer ik naar een opvatting als zou er verschil in rotondes bestaan. Ten tweede kan ik niet ruiken wie hier een vrijwilliger of gebruiker van het systeem is. Ik trek niet va leer, ik ga gewoon een open discussie aan omdat ik met...
- za 11 jun 2022, 0:49
- Forum: Land- en wegenkaarten
- Onderwerp: Waze
- Reacties: 395
- Weergaves: 44876
Re: Geen eenduidige aanwijzing op rotonde
Met alle respect, je bedoeld het goed, maar dit is complete bullshit. Komt deze verklaring bij Waze vandaan? Volgens de wegenverkeerswet is een rotonde een rechtdoor gaande weg met zijstraten aan de rechterkant. De wetgever geeft daarbij totaal geen ruimte om dat anders te interpreteren. Dus als Wa...
- di 07 jun 2022, 9:17
- Forum: Land- en wegenkaarten
- Onderwerp: Waze
- Reacties: 395
- Weergaves: 44876
Re: Geen eenduidige aanwijzing op rotonde
Wat is de reden waarom Waze mij verschillende aanwijzingen geeft voor rotondes? Waze maakt een onderscheid tussen "eenvoudige" en "complexe" rotondes. De eenvoudige variant bevat straten die elkaar met een hoek van 90° kruisen. Hier gaat Waze de instructies "ga links af&quo...
- di 10 mei 2022, 1:07
- Forum: Land- en wegenkaarten
- Onderwerp: Waze
- Reacties: 395
- Weergaves: 44876
Re: Waze
Sinds Waze maar een vrij beperkte set aan historische data bijhoudt om privacyredenen heb ik inderdaad de indruk dat het systeem om die pushmeldingen te sturen iets te enthousiast is en te weinig rekening houdt met je huidige locatie. Ik kan in elk geval bevestigen dat het een gekend probleem is, ma...
- vr 07 jan 2022, 23:48
- Forum: Land- en wegenkaarten
- Onderwerp: Waze
- Reacties: 395
- Weergaves: 44876
Re: Waze
De kruisingen zijn niet zichtbaar in de app, nee. We kunnen deze zien in de kaartbewerker, maar verder wordt het alleen maar gebruikt door het routeringsalgoritme en ga je er niet meteen iets van merken in de app. Het aangeven van zo'n kruising kan in de app door in de buurt van het probleem met de ...
- vr 07 jan 2022, 22:59
- Forum: Land- en wegenkaarten
- Onderwerp: Waze
- Reacties: 395
- Weergaves: 44876
Re: Waze
"lastige kruispunten" verwijst naar de mogelijkheid voor ons om gevaarlijke afslagen op een kruispunt speciaal aan te duiden. Deze functie werd vooral ingevoerd omdat je in de VS vaak een afslag naar links mag doen terwijl je twee tot drie rijstroken moet oversteken zonder verkeerslicht. I...
- ma 06 dec 2021, 13:21
- Forum: Land- en wegenkaarten
- Onderwerp: Waze
- Reacties: 395
- Weergaves: 44876
Re: Waze
[...] Er is nu een variant op die laatste zin bij het splitspunt: "Blijf op de A12 richting Den Haag, Utrecht." Die zin wordt echter (ten onrechte) overgenomen in de vooraankondiging(en) en dan krijg je nogal kromme zinnen: "Over 1,5 kilometer; ga rechtdoor; gebruik de twee linkerrij...
- wo 03 nov 2021, 15:21
- Forum: Land- en wegenkaarten
- Onderwerp: Waze
- Reacties: 395
- Weergaves: 44876
Re: Waze
Perfect! Ik heb de nodige informatie doorgeven aan de vrijwilligers in Nederland en laat het verder aan hen over om het aan te passen. Ik zag die restrictie in elk geval nog niet op de kaart staan, dus het is inderdaad mogelijk dat Waze een route langs daar zou geven op die momenten.
- wo 03 nov 2021, 11:01
- Forum: Land- en wegenkaarten
- Onderwerp: Waze
- Reacties: 395
- Weergaves: 44876
Re: Waze
Als je hier de locatie deelt van die maatregel kan ik het wel delen met de Nederlandse kaartbewerkers Zij zullen de nodige info dan wel kunnen vinden.
- wo 03 nov 2021, 10:47
- Forum: Land- en wegenkaarten
- Onderwerp: Waze
- Reacties: 395
- Weergaves: 44876
Re: Waze
Ze hebben omwille van het mindere verkeer wegens COVID-19 het algoritme aangepast zodat er meer waarde gegeven wordt aan de huidige doorstroming dan de historische. Maar uiteraard zal het niet altijd perfect zijn. Nu, het gegeven dat een file niet wordt aangeduid betekent niet automatisch dat Waze e...
- vr 03 sep 2021, 11:12
- Forum: Land- en wegenkaarten
- Onderwerp: Waze
- Reacties: 395
- Weergaves: 44876
Re: Waze
Ik had een paar dagen geleden een permanente afsluiting ingetekend in Edam op de Roloef Bootstraat, tussen de Bouwen Heijnszstraat en de Broekgouwstraat: https://www.google.nl/maps/@52.5105923,5.0572563,18.33z Maar deze staat nog niet op de livemap in Waze. Weet iemand hoe dat komt? Er is gewoon ee...
- do 26 aug 2021, 14:54
- Forum: Land- en wegenkaarten
- Onderwerp: Waze
- Reacties: 395
- Weergaves: 44876
Re: Waze
Bizar, ik kan hen niet terugvinden in de lijst van Nederlandse partners. Dat moet dan in samenwerking zijn met een andere organisatie of zo.
Mja, ik laat het aan de Nederlandse collega's over. Zij zullen er hoogstwaarschijnlijk meer van weten
Mja, ik laat het aan de Nederlandse collega's over. Zij zullen er hoogstwaarschijnlijk meer van weten
- do 26 aug 2021, 14:48
- Forum: Land- en wegenkaarten
- Onderwerp: Waze
- Reacties: 395
- Weergaves: 44876
Re: Waze
Hmm, dat zou dan waarschijnlijk met de Nederlandse community van Waze zijn. Ik kan me daar zo niet meteen iets van herinneren, maar ik ben op zich wel minder betrokken met de werking in Nederland.
- do 26 aug 2021, 14:32
- Forum: Land- en wegenkaarten
- Onderwerp: Waze
- Reacties: 395
- Weergaves: 44876
Re: Waze
Dat lijkt me dan eens interessant om intern door te spelen, aangezien het kopiëren van die gegevens illegaal is... Waze gaat sowieso nooit een overeenkomst tekenen die toelaat dat anderen de meldingen van hun gebruikers overneemt. Of het zou sporadisch moeten geweest zijn als een soort van "sta...
- do 26 aug 2021, 14:03
- Forum: Land- en wegenkaarten
- Onderwerp: Waze
- Reacties: 395
- Weergaves: 44876
Re: Waze
Waze werkt met de eigen gebruikers en met informatie van de overheid. Verder wordt er volgens mij nergens gebruik gemaakt van "derden".
- di 08 jun 2021, 9:10
- Forum: Land- en wegenkaarten
- Onderwerp: Waze
- Reacties: 395
- Weergaves: 44876
Re: Waze
^^ Het gemiddelde van alle voertuigen die een punt passeren? Of het gemiddelde van de gemiddelde snelheid van vele voertuigen tussen twee punten? In Waze hebben we toegang tot de gemiddelde tijd die de gebruikers van Waze nodig hebben tussen twee punten (wegsegmenten), met dan nog verschillende cij...
- ma 07 jun 2021, 14:56
- Forum: Land- en wegenkaarten
- Onderwerp: Waze
- Reacties: 395
- Weergaves: 44876
Re: Waze
Is Waze tegenwoordig al een keer aangepast op de dagsnelheid van 100km/h? Ik merk dat ik overdag met moeite een minuut van de verwachte aankomsttijd afsnoep. En 's nachts kan ik soms een kwart inlopen! Normaal gezien pikt Waze dat in een kwestie van enkele weken al op. Als er op het moment dat je r...
- do 01 okt 2020, 13:40
- Forum: Land- en wegenkaarten
- Onderwerp: Waze
- Reacties: 395
- Weergaves: 44876
Re: Waze
Dit lijkt me effectief volledig in de afdeling rond advertenties te hebben plaatsgevonden aangezien we hier als vrijwilligers niets van gemerkt hebben. Geen een van onze contactpersonen binnen Waze werd ontslagen.
- wo 01 jul 2020, 21:06
- Forum: Land- en wegenkaarten
- Onderwerp: Waze
- Reacties: 395
- Weergaves: 44876
Re: Waze
Ah, dat verklaart waarom ik de locatie niet kon vinden als ik Frankrijk in de zoekopdracht zette. In landen waar de provincies apart ingesteld staan kan je niet meteen het land zien staan in de kaartbewerker van Waze, vandaar dat ik het niet opgemerkt had. Niet dat het iets verandert aan wat ik zei,...
- wo 01 jul 2020, 19:33
- Forum: Land- en wegenkaarten
- Onderwerp: Waze
- Reacties: 395
- Weergaves: 44876
Re: Waze
Hoewel het niet veel zin heeft voor mij om in te gaan op die situatie aangezien die in Frankrijk ligt en de Franse community daar over beslist, kan ik meegeven wat ik zie: De route langs de smalle straat is gemiddeld genomen zo'n 10 seconden sneller op de rustige momenten van de dag en een 30-tal se...
- di 23 jun 2020, 9:39
- Forum: Land- en wegenkaarten
- Onderwerp: Waze
- Reacties: 395
- Weergaves: 44876
Re: Waze
Ik heb geen weet van algemene problemen afgelopen weekend. Meestal zien we in zo'n geval toch meerdere meldingen van gebruikers binnenkomen. De kans bestaat dat Waze verwacht had dat de file sneller opgelost zou zijn. Er wordt rekening gehouden met de evoluties in de rijtijden en soms is dat nu eenm...
- za 13 jun 2020, 10:30
- Forum: Grote Projecten
- Onderwerp: [R006] Verlenging R6 (Ringweg rond Mechelen)
- Reacties: 178
- Weergaves: 43432
Re: [R006] Verlenging R6 (Ringweg rond Mechelen)
Op zich heb je uiteraard gelijk dat mensen hun snelheid zelf moeten aanpassen aan de verkeerssituatie en er niet van uit mogen gaan dat ze overal de maximumsnelheid moeten gaan rijden. Dat heb ik op die locatie dan ook gewoon gedaan en ik zou hopen dat iedereen die en rijbewijs kan behalen daar ook ...
- vr 12 jun 2020, 23:33
- Forum: Grote Projecten
- Onderwerp: [R006] Verlenging R6 (Ringweg rond Mechelen)
- Reacties: 178
- Weergaves: 43432
Re: [R006] Verlenging R6 (Ringweg rond Mechelen)
Richting Antwerpen heb je nog een bord dat 90 km/u aangeeft voor de "afslag" naar de E19. Maar als je rechtdoor rijdt kom je in een bocht uit die je best niet sneller dan 100 km/u neemt en kom je plots voor een bord van 50 km/u te staan. Onbegrijpelijk :wall: Momenteel heb je dus komende v...