Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Moderator: Moderatoren
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22840
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Zoals al uitgebreid uitgelegd op de vorige pagina...
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7931
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Agesloten, dat is toch net zoiets als amuzikaal en asociaal?
Dan lees ik hier dat de Nieuwe Parklaan niet echt gesloten was.
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Toen was die post nog niet aangepast met het 2e bord.harry schreef:Zoals al uitgebreid uitgelegd op de vorige pagina...
- Westfrisiaweg
- dorpsstraat
- Berichten: 218
- Lid geworden op: di 16 dec 2008, 21:33
- Locatie: Heerhugowaard
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Hoogwoud(e).harry schreef:Wat is daar mooi aan?Westfrisiaweg schreef:Dit is ook een mooie: https://www.google.nl/maps/@52.7426701, ... 6656?hl=nl
We gaan toch niet over woordkeuzes struikelen hè
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Het moet dus "Hoogwoud" zijn:
https://nl.wikipedia.org/wiki/Hoogwoud
Dat is geen parate kennis bij veel mensen. Dat had in de originele post niet misstaan qua toelichting
https://nl.wikipedia.org/wiki/Hoogwoud
Dat is geen parate kennis bij veel mensen. Dat had in de originele post niet misstaan qua toelichting
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22840
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Nee. Zelfs ik, die alle plaatsen in Nederland heeft bezocht en op de foto gezet, wist niet uit mijn hoofd dat Hoogwoude verkeerd gespeld was.Westfrisiaweg schreef:We gaan toch niet over woordkeuzes struikelen hè
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Westfrisiaweg
- dorpsstraat
- Berichten: 218
- Lid geworden op: di 16 dec 2008, 21:33
- Locatie: Heerhugowaard
-
- stadsweg
- Berichten: 434
- Lid geworden op: zo 16 nov 2008, 11:05
- Locatie: Eindhoven, Noord-Brabant
- Contacteer:
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Het bord verwijst naar de nog aan te leggen afrit Veldhoven-West, Eersel via A67.
Kempenbaan Veldhoven -> Steensel.
Kempenbaan Veldhoven -> Steensel.
As ge nie mìr nèijsgierig bent, dan worde aauwd!
Raadscommissie gem. Eindhoven (verkeer & veiligheid).
Raadscommissie gem. Eindhoven (verkeer & veiligheid).
- sven_engelen
- expressweg
- Berichten: 3353
- Lid geworden op: ma 09 dec 2013, 10:42
- Locatie: Venlo/Arnhem
- Contacteer:
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Een scherpe deze keer:
Op deze wegwijzer staat 2x links de A73 aangegeven en rechts 1 contourpijl. Echter hoort op de tweede kruising ook een contourpijl te staan want aan de tweede kruising ligt fontys hogeschool en daar is zelfs een aparte rechtsaffer voor!
Op deze wegwijzer staat 2x links de A73 aangegeven en rechts 1 contourpijl. Echter hoort op de tweede kruising ook een contourpijl te staan want aan de tweede kruising ligt fontys hogeschool en daar is zelfs een aparte rechtsaffer voor!
Svenlo
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Het viel me vandaag (pas) op dat de onderste fietswegwijzer Heinenoordtunel (dus met 1 'n') staat op deze locatie.
Volgens SV is het al zo sinds 2016. In 2014 hing er een andere plaat waar het wel goed op stond.
Volgens SV is het al zo sinds 2016. In 2014 hing er een andere plaat waar het wel goed op stond.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
-
- verkeersader
- Berichten: 755
- Lid geworden op: ma 28 nov 2011, 16:18
- Locatie: Amersfoort
- Contacteer:
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Dat dacht je...JB81 schreef:
Brug/tunnelsymbooltje is normaal gesproken ook geel, toch?
https://www.google.nl/maps/@51.8476562, ... 6656?hl=nl
Dit staat er trouwens op het rolluikbord er naast;
Code: Selecteer alles
tunnel gesloten
------------------
Rottterdam
volg 5
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36661
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Ik zie een kort contourtje, geen contourpijl. Er zit immers geen pijlpunt in contour aan.sven_engelen schreef:Op deze wegwijzer staat 2x links de A73 aangegeven en rechts 1 contourpijl.
Re: Wegweizers: stand van zaken?
http://www.lc.nl/friesland/Heeft-Leeuwarden-ineens-een-Centraal-Station-22870733.html schreef: Heeft Leeuwarden ineens een Centraal Station? Nieuwe verkeersborden wijzen daar wel op. Maar het betreft hier een foutje, erkent de gemeente.
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Centraal Station is inmiddels gemeengoed geworden voor het belangrijkste station in een plaats. Dat de NS zijn eigen criteria hanteert, doet daar niets aan af.
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Dit is geen normaal station meer.
Dit is een Station Centraal Station.
Dit is een Station Centraal Station.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22840
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Dat doet er wel aan af. De bewegwijzering dient de officiële namen te volgen.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36661
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Als zo'n station een 'centraal station' is in de aanduiding van een busbedrijf dat hetzelfde station met meerdere lijnen bedient, dan is het net zo officieel.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22840
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Dan is het een centraal busstation en klopt het treinsymbooltje dus niet helemaal...
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: Wegweizers: stand van zaken?
CS wordt vaak gebruikt op busbestemmingen naar een station Centrum (Almere) of ander hoofdstation. Bij Groningen hangt het van de vervoerder (en de bus cq aantal letters dat bestemming aankan) af of er HS of CS staat (of niets). CS zou natuurlijk eigenlijk ook Centraal moeten zijn, daar de NS de afkorting CS niet meer gebruikt. Den Haag heeft echter CS nog wel op redelijk wat wegwij/eizers staan. Faut of oud ?
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Als er in Almere station CS staat gaat het waarschijnlijk om oudere bewegwijzering van voor 1999 (?) of eventueel kopieën daarvan. Op de nieuwe borden staat volgens mij enkel [logo] Centrum.
Een wagen voor mensen die vooruit zien. Trabant 600
-
- verkeersader
- Berichten: 727
- Lid geworden op: di 22 sep 2015, 17:18
- Locatie: Freie und Hansestadt Hamburg
Re: Wegweizers: stand van zaken?
De term 'Centraal' is een NS-dingetje en er zijn een aantal eisen waaraan een station aan moet voldoen voor dat ze het aanhangsel toekennen. Ik weet niet in hoeverre de betreffende gemeente daarvoor financieel moet bijspringen. Andere OV-bedrijven nemen het niet zo nauw met de regelgeving van NS. Vaak is 'CS' van toepassing als een buslijn of wegwijzer naar het belangrijkste station van een stad gaat. Als er maar één station in een stad gelegen is, valt de keuze bij busbedrijven vaak op 'Station NS'. Ik vind 'CS' of 'Centraal Station' op bewegwijzering prima, en ik zie ook niet in waarom dat zou moeten wijzigen naar NS-stijl. Je haalt daarmee de extra informatie 'station' weg waardoor je nog meer afhankelijk bent van het pictogram.
De term Centrum als treinstation is helemaal iets wat je wilt vermijden. 'Centrum' op bewegwijzering moet behouden blijven voor een stadscentrum. Ik persoonlijk zou een treinpictogram + 'centrum' interpreteren als de weg naar het stadscentrum, waar ook het treinstation is gelegen. Centraal Station (of Hoofdstation indien van toepassing) of CS zijn algemeen, international interpreteerbaar en kunnen in elke stad worden toegepast ondanks andere naamgevingsregels van NS of welke vervoerder ook.
Als voorbeeld: Nijmegen. Nijmegen heeft geen 'Nijmegen Centraal', maar naast Nijmegen wel Nijmegen-Dukenburg, Nijmegen Lent, Nijmegen-Heyendaal en Nijmegen-Goffert. Waarom zou je hier geen gebruik maken van (trein) Nijmegen CS of (trein) Centraal Station? Met zoveel stations is (trein) Nijmegen onvoldoende voor het belangrijkste station.
De term Centrum als treinstation is helemaal iets wat je wilt vermijden. 'Centrum' op bewegwijzering moet behouden blijven voor een stadscentrum. Ik persoonlijk zou een treinpictogram + 'centrum' interpreteren als de weg naar het stadscentrum, waar ook het treinstation is gelegen. Centraal Station (of Hoofdstation indien van toepassing) of CS zijn algemeen, international interpreteerbaar en kunnen in elke stad worden toegepast ondanks andere naamgevingsregels van NS of welke vervoerder ook.
Als voorbeeld: Nijmegen. Nijmegen heeft geen 'Nijmegen Centraal', maar naast Nijmegen wel Nijmegen-Dukenburg, Nijmegen Lent, Nijmegen-Heyendaal en Nijmegen-Goffert. Waarom zou je hier geen gebruik maken van (trein) Nijmegen CS of (trein) Centraal Station? Met zoveel stations is (trein) Nijmegen onvoldoende voor het belangrijkste station.
Hamburg, meine Perle
Re: Wegweizers
Station NS wordt ook al wat dubieus met de vele regionale treinvervoerders....
En ja: als een station wordt omgedoopt moeten de lokale overheden daarvoor meebetalen. Niets verbiedt een gemeente natuurlijk om zelf de aanduiding CS of Centraal of centrum aan de wegwijzerbordjes mee te geven. Alleen komt het dan niet op de perronborden (of de gebouwen als die van Prorail of NS zijn). Groningen heet bijna overal Hoofdstation (HS) behalve op het station zelf.....
En ja: als een station wordt omgedoopt moeten de lokale overheden daarvoor meebetalen. Niets verbiedt een gemeente natuurlijk om zelf de aanduiding CS of Centraal of centrum aan de wegwijzerbordjes mee te geven. Alleen komt het dan niet op de perronborden (of de gebouwen als die van Prorail of NS zijn). Groningen heet bijna overal Hoofdstation (HS) behalve op het station zelf.....
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32132
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Groningen voldoet qua reizigersaantallen bij lange na niet aan de eisen voor de benaming 'Centraal'.
Een gemeente kan het aanvragen als het station aan de eisen voldoet en draait dan op voor de kosten van de naamswijziging.