Dan wel geen wegweizer, maar ook de N979 staat op wegwijzers weergegeven (ok, dit is zo ongeveer de enige).harry schreef: Behalve dan dat N9xx-nummers (tot nu toe) niet op wegwijzers staan.
Leuk! Dat moet ik met eigen ogen gaan bekijken, later deze maand!
Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Moderator: Moderatoren
Re: Wegweizers: stand van zaken?
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Wegweizers: stand van zaken?
harry schreef:Behalve dan dat N9xx-nummers (tot nu toe) niet op wegwijzers staan.
Dat is al lang bekend. Andere Drentse N9xx ook. Zie de gele (niet-oranje) hokjes op http://wegnummers.autosnelwegen.nl/wegen/index.html.Groningen schreef:Dan wel geen wegweizer, maar ook de N979 staat op wegwijzers weergegeven
Ik had het over Groningse wegwijzers.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
-
- autoweg
- Berichten: 2154
- Lid geworden op: vr 02 sep 2011, 11:17
- Locatie: Emmeloord
- Contacteer:
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Nog een wegweizer gevonden.
http://goo.gl/maps/DHiF
Volgens de HM-paaltjes is dit namelijk al de N307.
http://goo.gl/maps/CCUi
(De snelheid klopt op een paar cm na trouwens ook niet )
Ook heet het industrieterein haatland geloof ik..
http://goo.gl/maps/DHiF
Volgens de HM-paaltjes is dit namelijk al de N307.
http://goo.gl/maps/CCUi
(De snelheid klopt op een paar cm na trouwens ook niet )
Ook heet het industrieterein haatland geloof ik..
Waze Benelux | @petervanderveen | Linkedin
Wegstatus - Alle wegafsluitingen en meldingen voor rijks- en provinciale wegen.
Wegstatus - Alle wegafsluitingen en meldingen voor rijks- en provinciale wegen.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Dat het niet op de wegwijzers als zodanig staat is een bewuste keuze en geen fout.petervdveen schreef:Volgens de HM-paaltjes is dit namelijk al de N307.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Haatland is een deel van het industrieterrein, maar niet de naam van het hele industrieterrein.petervdveen schreef:Ook heet het industrieterein haatland geloof ik..
Daar kun je natuurlijk over discussiëren. Dat het niet als directe verwijzing op de wegwijzers staat kan dan een bewuste keuze zijn, dat een weg indirect wordt bewegwijzerd terwijl je al op de desbetreffende weg zit is vrij uniek in Nederland.harry schreef:Dat het niet op de wegwijzers als zodanig staat is een bewuste keuze en geen fout.petervdveen schreef:Volgens de HM-paaltjes is dit namelijk al de N307.
-
- autoweg
- Berichten: 2154
- Lid geworden op: vr 02 sep 2011, 11:17
- Locatie: Emmeloord
- Contacteer:
Re: Wegweizers: stand van zaken?
En vanwaar dan die keuze?harry schreef:Dat het niet op de wegwijzers als zodanig staat is een bewuste keuze en geen fout.petervdveen schreef:Volgens de HM-paaltjes is dit namelijk al de N307.
Waze Benelux | @petervanderveen | Linkedin
Wegstatus - Alle wegafsluitingen en meldingen voor rijks- en provinciale wegen.
Wegstatus - Alle wegafsluitingen en meldingen voor rijks- en provinciale wegen.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Men wil kennelijk de bewegwijzerde routes pas laten beginnen bij het kruispunt met de N50.
Dat de weg al een stukje eerder van de provincie is, is van ondergeschikt belang. De andere kant op zou N307 op een geel vlak ook nogal verwarrend zijn.
Ja, ik weet dat andere wegbeheerders andere keuzes maken en wegnummers al heel erg gauw geel maken. Maar dat wil niet zeggen dat deze Kampense oplossing fout is.
Dat de weg al een stukje eerder van de provincie is, is van ondergeschikt belang. De andere kant op zou N307 op een geel vlak ook nogal verwarrend zijn.
Ja, ik weet dat andere wegbeheerders andere keuzes maken en wegnummers al heel erg gauw geel maken. Maar dat wil niet zeggen dat deze Kampense oplossing fout is.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Leuke quizvraag: waar komt dat nog meer voor?Coen Tunnel schreef:dat een weg indirect wordt bewegwijzerd terwijl je al op de desbetreffende weg zit is vrij uniek in Nederland.
De N387 bij de afrit A7 is een kandidaat: daar staat N387 nog tussen haakjes op het eerste kruispunt met die N387.
Ik ken verder eigenlijk alleen plekken waar een wegnummer helemaal niet op de wegwijzers staat maar al wel op de hm-bordjes (en verderop ook op wegwijzers).
Bijvoorbeeld N200 (s-nummers in Amsterdam) en N260 (de nieuwe gemeentelijke ringweg van Tilburg).
De A10 (s110) in Amsterdam.
De "A15" bij Bemmel.
Het "N18"-zijtakje bij Varsseveld.
De N44 (s101) in Den Haag.
De A73-zijtak bij Nijmegen (hoewel de hm-bordjes hier eigenlijk een verkeerd wegnummer hebben).
En vast nog wel meer.
Maar het wordt al erg off-topic. Tenzij we al deze gevallen als wegweizer willen bestempelen.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: Wegweizers: stand van zaken?
We hebben binnenkort weer een wegweizer minder. Deze staat ook als wegweizer op Harry's site: dit is de N370, niet de N376. Ik had hem bij de provincie Groningen gemeld, en kreeg zojuist een telefoontje dat ze hem gaan aanpassen. De meneer vertelde mij dat het bord uit 2002 stamt en dat hij op de tekeningen al verkeerd stond.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Redesign bestond dus al in 2002 op de tekentafels?
Volgens mij was het (voor voorwegwijzers) pas in forum-tijd op de weg te zien, dus na 2003.
Volgens mij was het (voor voorwegwijzers) pas in forum-tijd op de weg te zien, dus na 2003.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Kennelijk. Hij zei me dat hij de tekeningen etc. had bekeken en dat was uit 2002.
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Kan best dat het bord later is geplaatst in nieuw design maar op basis van oude foute inhoud....
Volgens mij is het bord uit 2005 (laatste jaar dat ik daar geregeld langsreed).
Volgens mij is het bord uit 2005 (laatste jaar dat ik daar geregeld langsreed).
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18067
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: Wegweizers: stand van zaken?
De eerste redesign handwegwijzers stammen volgens mij al uit 1997 of zo...?
Enne gojje mins blieft altied leave.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Wegweizers: stand van zaken?
harry schreef:Redesign bestond dus al in 2002 op de tekentafels?
Volgens mij was het (voor voorwegwijzers) pas in forum-tijd op de weg te zien, dus na 2003.
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18067
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Oké, ik meende redesign al gezien te hebben voor 2000 in Den Helder... Dat is uiterlijk 2002 geweest (toen zijn we verhuisd naar Heerhugowaard). Absoluut niet later en dus hoogstwaarschijnlijk eerder.
Enne gojje mins blieft altied leave.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Op handwegwijzers dus. Niet op voorwegwijzers.Snelwegfreak schreef:Oké, ik meende redesign al gezien te hebben voor 2000 in Den Helder...
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18067
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Juist. Sorry. Het is nog vroeg....
Enne gojje mins blieft altied leave.
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18067
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Nee, uiteraard niet. Maar je moet een excuus hebben hè
Enne gojje mins blieft altied leave.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5542
- Lid geworden op: vr 04 sep 2009, 19:22
- Locatie: Breda
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Maar op papier dateert het denk ik van 1996 ofzo. Is er niet iets in de oude kampioen over te lezen? Ik heb nog wel eens snelweg-redesignborden op de tekentafel gezien. Die waren echt hopeloos onleesbaar, dus ik ben blij dat dat niet zo op de snelwegen terecht is gekomen.harry schreef:Op handwegwijzers dus. Niet op voorwegwijzers.Snelwegfreak schreef:Oké, ik meende redesign al gezien te hebben voor 2000 in Den Helder...
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
-
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 10218
- Lid geworden op: zo 10 jun 2007, 10:18
- Locatie: Haarlemmermeer
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Was onderstaande al bekend? Buitenveldert hoort hier (vlak na de afrit A10 buitenring binnen de kom van Amsterdam) zwart op wit te zijn lijkt me. Op Streetview staat Buitenveldert hier trouwens nog niet op het bord, het bord is dus relatief vrij recent neergezet/vervangen.
Verder moet S110 hier uit de spoel en wit op blauw, lijkt me, aangezien je hier nog helemaal niet op de S110 bent.
En moet bij Zuidas geen kantorentekentje worden bijgevoegd?
Verder moet S110 hier uit de spoel en wit op blauw, lijkt me, aangezien je hier nog helemaal niet op de S110 bent.
En moet bij Zuidas geen kantorentekentje worden bijgevoegd?
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Was mij in ieder geval nog niet opgevallen.Rein schreef:Was onderstaande al bekend?
s110 wordt hier (en verder naar het oosten) al jaren in een spoel aangegeven. Met het aardige gevolg dat je verderop een driesprong hebt tussen s110, s110 en s110. De s111 heeft trouwens ook zoiets.Rein schreef:Verder moet S110 hier uit de spoel en wit op blauw, lijkt me, aangezien je hier nog helemaal niet op de S110 bent.
Oorspronkelijk was het staartje van de A2 geen s110 en was s110 dus een logische route die bij de RAI begon.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
-
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 10218
- Lid geworden op: zo 10 jun 2007, 10:18
- Locatie: Haarlemmermeer
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Ik zal de komende tijd ook wel verder zoeken naar wegweizers. De gemeente Amsterdam heeft recent heel veel borden vervangen (en daarbij o.a. Den Haag vervangen door Rotterdam), dus wellicht zijn er nog wel meer foutjes ingeslopen.
Ben blij dat ik ook eens een keer een wegweizer heb gespot! Deze werd me bijna op een presenteerblaadje aangeboden, zo wachtende voor het rode licht. De rest van deze week heb ik zeker steeds groen gehad.........
Ben blij dat ik ook eens een keer een wegweizer heb gespot! Deze werd me bijna op een presenteerblaadje aangeboden, zo wachtende voor het rode licht. De rest van deze week heb ik zeker steeds groen gehad.........
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Volgens de Amsterdamse logica is het dus correct. s routes zijn namelijk geen "wegnummers" maar routegeleidingsinstrumenten die de Ring verbinden met een andere s weg of de s100.s110 wordt hier (en verder naar het oosten) al jaren in een spoel aangegeven. Met het aardige gevolg dat je verderop een driesprong hebt tussen s110, s110 en s110. De s111 heeft trouwens ook zoiets.
Oorspronkelijk was het staartje van de A2 geen s110 en was s110 dus een logische route die bij de RAI begon.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
-
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 10218
- Lid geworden op: zo 10 jun 2007, 10:18
- Locatie: Haarlemmermeer
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Nou correct? Op diezelfde weg loopt natuurlijk ook al de S109. In die zin is een dubbelnummering met S110 letterlijk dubbelop. De S110 had natuurlijk ook gewoon op het Europlein kunnen beginnen/eindigen, al is het natuurlijk gangbaar om S wegen op de A10 te laten aansluiten. Overigens is de dubbelnummering alleen stadinwaarts, de andere kant staat alleen S109 op het bord en begint de S110 dus wel op het Europaplein bij de Kennedylaan.
Nog iets anders: komend vanuit de stad word je - sinds de nieuwe borden - op het Europaplein voor Utrecht de Kenedylaan opgestuurd en word je via de Utrechtsebrug naar de A2 geleid. In het verleden werd je de Europaboulevard (rechtdoor dus) opgeleid om na een paar honderd meter de A10 op te gaan (en daarna direct uit te voegen naar de A2). Volgens mij kost de huidige route meer tijd en bovendien word je feitelijk door een woonwijk geleid ipv direct de snelweg op. Maar ja dit is een beetje .
Nog iets anders: komend vanuit de stad word je - sinds de nieuwe borden - op het Europaplein voor Utrecht de Kenedylaan opgestuurd en word je via de Utrechtsebrug naar de A2 geleid. In het verleden werd je de Europaboulevard (rechtdoor dus) opgeleid om na een paar honderd meter de A10 op te gaan (en daarna direct uit te voegen naar de A2). Volgens mij kost de huidige route meer tijd en bovendien word je feitelijk door een woonwijk geleid ipv direct de snelweg op. Maar ja dit is een beetje .
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Zoals ik al zei: dat is een systeemeigenschap. Aangezien knooppunt Amstel onvolledig is zul je mensen vanaf de Ring A 10 wel de gelegenheid moeten geven om de S110 te volgen en dus wordt dat zo aangegeven. Ik ben zelf niet kapot van het systeem. Sterker nog, het is één van de redenen dat ik de hele operatie s-nummers niet zo geslaagd vind, maar er is doelbewust voor gekozen omdat zo te doen. Binnen de door de gemeente Amsterdam gestelde systematiek zijn de borden dus correct.Nou correct? Op diezelfde weg loopt natuurlijk ook al de S109. In die zin is een dubbelnummering met S110 letterlijk dubbelop. De S110 had natuurlijk ook gewoon op het Europlein kunnen beginnen/eindigen, al is het natuurlijk gangbaar om S wegen op de A10 te laten aansluiten. Overigens is de dubbelnummering alleen stadinwaarts, de andere kant staat alleen S109 op het bord en begint de S110 dus wel op het Europaplein bij de Kennedylaan.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
-
- zandpaadje
- Berichten: 18
- Lid geworden op: zo 14 okt 2012, 6:46
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Was deze al bekend?
http://maps.google.com/maps?q=voerendaa ... 2,180,,1,0
Op dit punt word Parkstad 0-9800 richting Klimmen verwezen, en Parkstad 9800-9900 richting Voerendaal. Mooi.. maar... als je je omdraait, zie je dit:
http://maps.google.com/maps?q=voerendaa ... ,,1,0&z=15
Parkstad 0-9800 richting Heerlen?? Dat is precies de andere kant uit als de vorige handwijzer op hetzelfde kruispunt.
De verwijzing van 0-9800 naar Klimmen is hier onjuist. Of hij moet helemaal weggehaald worden, of hij moet een kwart slag gedraaid worden en richting A79 wijzen.
Maar eigenlijk is de verwijzing naar 0-9800 op dit punt helemaal overbodig. Verkeer dat op dit punt komt heeft alleen een verwijzing gezien op de afslag Klimmen van de A79 in de richting Maastricht, en daar wordt verwezen naar 9800-9900. Je zou de verwijzing naar 0-9800 kunnen zien als "service" naar degenen die zich verreden hebben, maar dat gebeurt op andere punten in het onderliggende wegennet ook niet. Bovenden zou het dan vooral handig zijn voor automobilisten die onder het viaduct vandaan komen vanaf de afrit Klimmen, maar ja, die zien het bord niet omdat de tekst alleen aan deze kant vermeld wordt.
Als het de bedoeling hier is om vrachtverkeer uit de richting Klimmen dat naar 0-9800 moet de kom van Voerendaal te laten mijden en over de snelweg te sturen dan klopt het ook niet, want vanaf de weg uit Klimmen wordt er niet richting de snelweg verwezen voor 0-9800. Zie:
http://maps.google.com/maps?q=voerendaa ... 2,-10&z=19
Kortom: er klopt hier niet veel van.
http://maps.google.com/maps?q=voerendaa ... 2,180,,1,0
Op dit punt word Parkstad 0-9800 richting Klimmen verwezen, en Parkstad 9800-9900 richting Voerendaal. Mooi.. maar... als je je omdraait, zie je dit:
http://maps.google.com/maps?q=voerendaa ... ,,1,0&z=15
Parkstad 0-9800 richting Heerlen?? Dat is precies de andere kant uit als de vorige handwijzer op hetzelfde kruispunt.
De verwijzing van 0-9800 naar Klimmen is hier onjuist. Of hij moet helemaal weggehaald worden, of hij moet een kwart slag gedraaid worden en richting A79 wijzen.
Maar eigenlijk is de verwijzing naar 0-9800 op dit punt helemaal overbodig. Verkeer dat op dit punt komt heeft alleen een verwijzing gezien op de afslag Klimmen van de A79 in de richting Maastricht, en daar wordt verwezen naar 9800-9900. Je zou de verwijzing naar 0-9800 kunnen zien als "service" naar degenen die zich verreden hebben, maar dat gebeurt op andere punten in het onderliggende wegennet ook niet. Bovenden zou het dan vooral handig zijn voor automobilisten die onder het viaduct vandaan komen vanaf de afrit Klimmen, maar ja, die zien het bord niet omdat de tekst alleen aan deze kant vermeld wordt.
Als het de bedoeling hier is om vrachtverkeer uit de richting Klimmen dat naar 0-9800 moet de kom van Voerendaal te laten mijden en over de snelweg te sturen dan klopt het ook niet, want vanaf de weg uit Klimmen wordt er niet richting de snelweg verwezen voor 0-9800. Zie:
http://maps.google.com/maps?q=voerendaa ... 2,-10&z=19
Kortom: er klopt hier niet veel van.
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Ik kan in ieder geval melden dat in Tilburg de nog verouderde N261-schildjes bij het Laar pas geleden zijn afgeplakt. Dat ze om daar achter te komen eerst gloednieuwe NBA-borden mét N261 erop op de A58 moesten plaatsen zij dan maar zo.
Deze dus.
Deze dus.