Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Moderator: Moderatoren
Re: Wegweizers
Meppen vind ik eigenlijk een onnodige aanduiding op dit punt. Volgens mij dateert dat nog uit de tijd dat de A31 nog een grote ontbrekende schakel had. Nu zou je zeggen dat alleen Oberhausen of Oberhausen en een regionaal doel nabij voldoende zijn. Meppen heeft maar 35.000 inwoners.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32135
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Wegweizers
Ook Papenburg heeft maar zo'n 35.000 inwoners, maar ligt in ieder geval dichterbij. Papenburg en Oberhausen zo logischer zijn.Chris schreef: ↑ma 24 sep 2018, 13:44 Meppen vind ik eigenlijk een onnodige aanduiding op dit punt. Volgens mij dateert dat nog uit de tijd dat de A31 nog een grote ontbrekende schakel had. Nu zou je zeggen dat alleen Oberhausen of Oberhausen en een regionaal doel nabij voldoende zijn. Meppen heeft maar 35.000 inwoners.
Voor de A31 richting noorden kun je Weener laten vervallen, maar voor Leer, Emden, Oldenburg en Bremen is wel wat te zeggen hier bij Bunde. Dat zijn wel aardig wat doelen.
Re: Wegweizers
Leer en Emden kunnen ook best op 1 regel, dat staat bijvoorbeeld ook in Oldenburg op de borden.
Ik zou komend vanaf Nieuweschans Oberhausen, Meppen en Papenburg aangeven. Past prima en op zich zinnige doelen. Waarbij Papenburg dan niet alleen toevallig de eerstvolgende afrit is, maar ook relevant vanwege het aantal inwoners en de werkgelegenheid i.v.m. de belangrijke Meyer Werft.
Oberhausen vertegenwoordigt het doorgaande belang dat deze autobahn heeft. Niet alleen voor een paar Groningers. Verkeer vanuit Ost-Friesland kan bij Dreieck Leer dan kiezen tussen twee grote richtingen: Bremen linksaf, Oberhausen rechtsaf.
Als er iets weg 'moet', dan zou ik Meppen weglaten. Is wel een belangrijk regionaal centrum maar daarvan zijn er wel meer langs de (omgeving van) de Eems. Het steekt er niet bovenuit als je het vergelijkt met Lingen en Nordhorn.
Meppen vanaf Hoogeveen kan m.i. ook wel weg wanneer de E233 2x2 is tussen Meppen en Cloppenburg (A1). Als Fernziel volstaat dan Bremen. Na knooppunt Holsloot zou dan bijvoorbeeld Meppen erbij kunnen komen.
Ik zou komend vanaf Nieuweschans Oberhausen, Meppen en Papenburg aangeven. Past prima en op zich zinnige doelen. Waarbij Papenburg dan niet alleen toevallig de eerstvolgende afrit is, maar ook relevant vanwege het aantal inwoners en de werkgelegenheid i.v.m. de belangrijke Meyer Werft.
Oberhausen vertegenwoordigt het doorgaande belang dat deze autobahn heeft. Niet alleen voor een paar Groningers. Verkeer vanuit Ost-Friesland kan bij Dreieck Leer dan kiezen tussen twee grote richtingen: Bremen linksaf, Oberhausen rechtsaf.
Als er iets weg 'moet', dan zou ik Meppen weglaten. Is wel een belangrijk regionaal centrum maar daarvan zijn er wel meer langs de (omgeving van) de Eems. Het steekt er niet bovenuit als je het vergelijkt met Lingen en Nordhorn.
Meppen vanaf Hoogeveen kan m.i. ook wel weg wanneer de E233 2x2 is tussen Meppen en Cloppenburg (A1). Als Fernziel volstaat dan Bremen. Na knooppunt Holsloot zou dan bijvoorbeeld Meppen erbij kunnen komen.
Re: Wegweizers
Wisten jullie dat de rivier de Lek ter hoogte van Schoonhoven maar liefst 10 kilometer breed is? Ik niet, maar de borden suggereren het toch:
Schoonhoven:
https://www.google.nl/maps/@51.9429842, ... 312!8i6656
Gelkenes:
https://www.google.nl/maps/@51.9397066, ... 312!8i6656
Daarnaast neemt in omgekeerde richting de afstand naar Gouda juist 3 kilometer toe.
Schoonhoven:
https://www.google.nl/maps/@51.9429842, ... 312!8i6656
Gelkenes:
https://www.google.nl/maps/@51.9397066, ... 312!8i6656
Daarnaast neemt in omgekeerde richting de afstand naar Gouda juist 3 kilometer toe.
Re: Wegweizers
Is die 40 km. niet via Schelluinen en de A15 berekend? Dan kom je op ongeveer 40 km. uit.
-
- expressweg
- Berichten: 3549
- Lid geworden op: wo 31 jul 2013, 19:37
Re: Wegweizers
Ja, en via de N214 is het 30km, want als je op de kruising N216-N214 komt, wordt je voor Dordrecht (vanaf dat punt nog 23km volgens de wegwijzer) rechtsaf, de N214 op gestuurd. Het veer ligt dan ruim 7km achter je, dus dat maakt samen 30km:
https://www.google.nl/maps/@51.8809327, ... 6656?hl=nl
Dus het bord aan de Schoonhovense kant van het veer sluit niet aan bij de uiteindelijk te volgen route op de bewegwijzering lijkt me.
Re: Wegweizers
Allemaal historie denk ik. De B75 liep vroeger door Bunde en Weener en wie later via de A28(0)/A31 reed moest kennelijk weten naar links te moeten voor Weener. Naar het zuiden hield de A31 lange tijd nabij Meppen op (en later nabij Lingen). Bij een refab verdwijnt het allemaal wellicht, maar het meeste is ouwe meuk (met zelfs nog borden waar A28 is overgeplakt met A31 en B75 door B436).
Geen wegweizers dus maar achterstallig onderhoud.
Geen wegweizers dus maar achterstallig onderhoud.
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...
Re: Wegweizers
Ja, dat is een foutje. Op de fietswegwijzer staat de correcte afstand: 31 kilometer.verfmeer95 schreef: ↑di 25 sep 2018, 11:28 Op de rotonde met de N210 staat 32 km. Dus ik denk dat het eerder een foutje is.
-
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 10197
- Lid geworden op: zo 10 jun 2007, 10:18
- Locatie: Haarlemmermeer
Re: Wegweizers
Wegweizer bij de oprit Kaag dorp (Abbenes) van de A44. Hoewel de A44 een kilometer of acht verderop overgaat in de A4, is het eerste stuk toch nog echt A44 en dus nog geen A4 zoals de wegwijzer aangeeft.
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18033
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Wegweizers
Op did momend ontbreekd dad bort op de A6. Het wort tijt dad hed nieuwe bort geplaatsd wort.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: Wegweizers
Dit is technisch gezien toch ook een wegweizer? Naar mijn weten stuurt dit bord je door België en hoort er formeel gezien E19 te staan.
Link
Link
- Chrysa
- autoweg
- Berichten: 1836
- Lid geworden op: za 17 sep 2011, 21:23
- Locatie: Breda NL / Lausanne CH
Re: Wegweizers
Richting Antwerpen kom je helemaal niet over de A16.
In 's-Heerenberg is het een stuk duidelijker gedaan.
In 's-Heerenberg is het een stuk duidelijker gedaan.
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18033
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: Wegweizers
Indirecte E-nummers worden nooit opgenomen op de bewegwijzering, dus dat lijkt me niet. Dan zou het nog eerder de Belgische A1 moeten zijn.
In dit geval moet je je afvragen of het toevoegen van een wegnummer niet meer onduidelijkheid toevoegt dan dat het zaken verheldert. Hier zou je mijns inziens je daar niet aan moeten wagen en alleen een snelwegsymbool moeten plaatsen.
Enne gojje mins blieft altied leave.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Wegweizers
Ik dacht dat er vroeger ook alleen een snelwegsymbool bij stond en geen wegnummer.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32135
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Wegweizers
Maar de A1 wordt in België weer niet aangegeven op de bewegwijzering. Dus dan zou een E-nummer wel logischer zijn, als het leidende wegnummer in België.Snelwegfreak schreef: ↑di 01 jan 2019, 15:54Indirecte E-nummers worden nooit opgenomen op de bewegwijzering, dus dat lijkt me niet. Dan zou het nog eerder de Belgische A1 moeten zijn.
Eens.In dit geval moet je je afvragen of het toevoegen van een wegnummer niet meer onduidelijkheid toevoegt dan dat het zaken verheldert. Hier zou je mijns inziens je daar niet aan moeten wagen en alleen een snelwegsymbool moeten plaatsen.
Re: Wegweizers
In België is dat standaard. Als je dan toch iets wil aangeven zou ik E 19 voor Rotterdam én Antwerpen gebruiken.snelwegfreak schreef:Indirecte E-nummers worden nooit opgenomen op de bewegwijzering, dus dat lijkt me niet.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18033
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: Wegweizers
Je komt echter op de E19 uit, niet op de A16. En uit continuïteitsprincipe zou je dan niet de Belgische A1, maar E19 moeten bewegwijzeren. (A1 wordt immers niet bewegwijzerd). Wel een interessante casus.
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18033
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: Wegweizers
A16 = feitelijk onjuist
A1 = wordt niet bewegwijzerd in België
E19 = indirecte E-nummers worden in Nederland niet aangeduid
Géén wegnummer aanduiden is het beste als je de richtlijn wilt volgen.
A1 = wordt niet bewegwijzerd in België
E19 = indirecte E-nummers worden in Nederland niet aangeduid
Géén wegnummer aanduiden is het beste als je de richtlijn wilt volgen.
Enne gojje mins blieft altied leave.
Re: Wegweizers
Zou het wel worden aangeduid als in België de A1 bewegwijzerd zou zijn?Snelwegfreak schreef: ↑wo 02 jan 2019, 11:40E19 = indirecte E-nummers worden in Nederland niet aangeduid
E-nummers worden in Nederland niet indirect bewegwijzerd omdat het niet ons primaire systeem is, maar in België is dat wel het geval.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32135
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Wegweizers
Dat zou goed kunnen, er zijn ook wegwijzers die naar de Duitse A31 verwijzen:
Precies. Omgekeerd geven de Belgen bij Maaseik ook de Nederlandse A2 aan, naast het nummer E25:E-nummers worden in Nederland niet indirect bewegwijzerd omdat het niet ons primaire systeem is, maar in België is dat wel het geval.
Als er een wegnummer aangegeven moet worden, zou dat volgens het primaire systeem moeten zijn. Dat we in Nederland geen indirecte E-nummers aangeven is natuurlijk geen reden om die regel strikt aan te houden als het om een verwijzing naar het buitenland gaat. Daarvoor zou je het primaire systeem moeten aanhouden, en voor België zijn dat de E-nummers. Het aantal verwijzingen over Nederlands OWN naar een Belgische snelwegaansluiting zal ook beperkt zijn.
Re: Wegweizers
Als je buitenlandse wegnummers wilt aangeven doe je dat het beste door de manier te gebruiken die ze daar toepassen, dat wijkt doorgaans af van de binnenlandse richtlijnen.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Wegweizers
Hoe doen wij dit op de Belgische grens met E-wegen? Van west naar oost:
A16. Nog geen NBA. Op knooppunt Galder A- en E-nummer bij elkaar.
A67. Deze (laatste vorkbord in NL) is op het randje (na de afrit komt nog een routebevestiging met A67+E34):
A76. Alleen knooppuntborden met A- en E-nummer naast elkaar.
A2. Precies dezelfde situatie als bij A67:
En meer smaken zijn er niet.
Ze hadden de E-nummers als buitenlands wegnummer kunnen toevoegen, zoals wel gebeurt bij A-nummers op de Duitse grens.
Maar kennelijk weegt de regel zwaarder dat E-nummers nooit (?) op vorkborden van afritten mogen komen...
A16. Nog geen NBA. Op knooppunt Galder A- en E-nummer bij elkaar.
A67. Deze (laatste vorkbord in NL) is op het randje (na de afrit komt nog een routebevestiging met A67+E34):
A76. Alleen knooppuntborden met A- en E-nummer naast elkaar.
A2. Precies dezelfde situatie als bij A67:
En meer smaken zijn er niet.
Ze hadden de E-nummers als buitenlands wegnummer kunnen toevoegen, zoals wel gebeurt bij A-nummers op de Duitse grens.
Maar kennelijk weegt de regel zwaarder dat E-nummers nooit (?) op vorkborden van afritten mogen komen...
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- mhkamp
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6129
- Lid geworden op: vr 15 jun 2007, 21:32
- Locatie: Nieuw Buinen
- Contacteer:
Re: Wegweizers
Jij vergeet deze nog:
Hetzelfde als op de A1 bij De Lutte.
Hetzelfde als op de A1 bij De Lutte.
Als je wilt worden wie je nog nooit bent geweest, zal je moeten doen wat je nog nooit hebt gedaan!
WeFo Lidnummer 0010.
WeFo Lidnummer 0010.