Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Moderator: Moderatoren
- sven_engelen
- expressweg
- Berichten: 3353
- Lid geworden op: ma 09 dec 2013, 10:42
- Locatie: Venlo/Arnhem
- Contacteer:
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5540
- Lid geworden op: vr 04 sep 2009, 19:22
- Locatie: Breda
- sven_engelen
- expressweg
- Berichten: 3353
- Lid geworden op: ma 09 dec 2013, 10:42
- Locatie: Venlo/Arnhem
- Contacteer:
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36661
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21916
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
-
- expressweg
- Berichten: 3408
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 23:21
- Locatie: Het Bosch van de Hertog
Re: Wegweizers
Oke, ik kwam dus een keertje in de buurt van Winschoten een wegweizer tegen met die naam Windschoten droeg.
Ik vermoed dat dit een wegwijzer of een deel daarvan was die de fietsroute aangaf. In mijn poging om dit bord te zoeken stuitte ik per toeval op een andere fout:
https://goo.gl/maps/b7eHzfu8X8w
Appingendam, terwijl het toch echt Appingedam is, zonder de 'n'. Kijk op Google Maps Streetview maar naar de geschiedenis :P
Ik vermoed dat dit een wegwijzer of een deel daarvan was die de fietsroute aangaf. In mijn poging om dit bord te zoeken stuitte ik per toeval op een andere fout:
https://goo.gl/maps/b7eHzfu8X8w
Appingendam, terwijl het toch echt Appingedam is, zonder de 'n'. Kijk op Google Maps Streetview maar naar de geschiedenis :P
Re: Wegweizers
Ik kom niet meer zo heel vaak over de A12, maar deze hangt er nog niet heel lang. Afslag 10 ... uhh ... 11 Gouda.
Re: Wegweizers: stand van zaken?
Er is inmiddels een vervolg gekomen op de 'plaatsnaam' Geluk. Enige tijd geleden was het bord krom-gereden, en daarna weer vervangen door exact hetzelfde bord. Blijkbaar wordt de gemeente Woerden er niet ongelukkig van. Echter is er sinds kort weer op een andere plek net buiten Woerden een zelfde bord verschenen met Geluk erop. De laatste en nieuwste heeft wel een iets afwijkende lettertype.AarClay schreef: ↑za 22 jul 2017, 19:28Dat is behoorlijk 'slecht'Coen Tunnel schreef: Volgens mij staan op heel veel plekken langs de NAP-route nog gewoon de wegwijzers met Nieuweschans, zonder Bad ervoor.
------------------------------------------------------
Anyway, in Woerden kunnen ze er echt wat van. Ik heb geen idee wie er achter het toetsenbord zit, maar hier heb ik weer een pareltje
Blijkbaar is de weg naar Geluk ook in Woerden te vinden!
Of dat in het nabijgelegen theater Het Klooster is, of het woonwijkje genaamd Defensie-eiland, is mij een raadsel. Aan de andere kant stond overigens geen "geluk". Ik heb even goed gekeken of het geen grapjas was die er een sticker had opgeplakt, maar dat lijkt niet zo te zijn. In 2015 zat het er nog niet op, en ik vermoed dus pas geleden. Sinds er veel spelvauten op de wegweizers worden aangetroffen in deze omgeving ben ik zeer alert
Zie hier de locatie, en de plek waar 'De weg naar Geluk' nog niet te vinden was:
https://goo.gl/maps/UK7PVbbmjDA2
Wat denken jullie van deze verzonnen plaatsnaam?
Iemand die de fout geeft gekopiëerd? Of is het bewust of onbewust fout gegaan bij de bordenfabrikant?
Geen idee, maar ik wordt wel gelukkig van zulke plaatsnamen!
Zie: ook:
https://indebuurt.nl/woerden/nieuws/opm ... pot~48244/
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32133
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Wegweizers
Ik neem aan dat ze de aansluiting met de JFK-Laan bedoelen. Ekkersweijer is geen invalsweg van Eindhoven, maar de JFK laan wel en dan is A2 of N279/A50 wel een mogelijkheid.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32133
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Wegweizers
Ik neem dat ook aan, de naam Ekkersrijt werd voorheen ook wel genoemd als naam voor deze knooppuntachtige aansluiting, maar uiteindelijk is die gewoon als afrit bewegwijzerd. Behalve hier in Den Bosch dus.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22841
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Wegweizers
Hm. 10 jaar geleden zag het er anders uit:
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32133
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Wegweizers
Er staan er twee vlak achter elkaar op de Maastrichtseweg in Den Bosch. Beiden geven twee verschillende routes naar een bepaalde bestemming aan. Eentje met de reistijd tot Ekkersrijt, eentje met de reistijd tot Uden: https://www.google.nl/maps/@51.685639,5 ... 312!8i6656
Het bord dat jij laat zien staat er niet meer.
Het bord dat jij laat zien staat er niet meer.
Re: Wegweizers
Ik vind die reistijdborden wel een beetje overbodig. Maar dat komt meer door de bestemmingen die er op staan. Zet dan in ieder geval nog Utrecht, Eindhoven en Oss (respectievelijk Everdingen, Batadorp en Paalgraven) op die borden.
- sven_engelen
- expressweg
- Berichten: 3353
- Lid geworden op: ma 09 dec 2013, 10:42
- Locatie: Venlo/Arnhem
- Contacteer:
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32133
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Wegweizers
Ongelooflijk. Het is nou ook weer niet zo dat we het over een kleine onbekende plaats hebben.
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18031
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: Wegweizers
Oei, daar is in de eindcontrole iets mis gegaan. Nou moet ik ook wel zeggen dat het een fout is waar je snel overheen kijkt, hij is niet direct heel opvallend.
Enne gojje mins blieft altied leave.
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18031
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: Wegweizers
Nee. Je tikt de bestemmingen handmatig in en het is aan de ontwerper en eindcontrole om deze dingen eruit te halen. Maar zoals ik zei: dit is een relatief onopvallende fout. Die zie je niet snel als je tientallen borden scant of er fouten in zitten.
Enne gojje mins blieft altied leave.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5540
- Lid geworden op: vr 04 sep 2009, 19:22
- Locatie: Breda
- Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7931
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: Wegweizers
Dat is maar goed ook, want de aandacht hoort bij het autorijden te zijn. Op onbenullige fouten letten is niet MONO.
Re: Wegweizers
Ik moest ook even eerst goed kijken wat er nou mis was. Bovendien, dat Zutphen vanaf daar al wordt aangegeven verbaast me! 40 km over het OWN zie je niet vaak in NL.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32133
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Wegweizers
Zou dat met Deventer net zo zijn dan? Dat zou mij vreemd lijken omdat je maar Deventer vanaf dat punt sneller bent via de A1
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22841
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Wegweizers
Hoewel, misschien moeten er nu hier en daar borden "Zutphen route Zuthpen" worden geplaatst.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: Wegweizers
Indirect bedoel ik dit ook aangezien je uiteindelijk wel via de A1 naar Deventer gaat