Verwijzing naar S111 op S109 nabij RAI
Moderator: Moderatoren
-
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 10197
- Lid geworden op: zo 10 jun 2007, 10:18
- Locatie: Haarlemmermeer
Verwijzing naar S111 op S109 nabij RAI
Laatst viel mij op dat op de Europalaan (S109) bij de RAI in Amsterdam (stad uit) op een gemeentelijk bewegwijzeringsbord een verwijzing naar de S111 is opgenomen. Ook verderop (aan de andere kant van de A10) staat dezelfde verwijzing. Heeft iemand enig idee van het nut om alhier naar de S111 te verwijzen? De S111 loopt enkele kilometers oostwaarts (grofweg) parallel aan de S109 en heeft verder geen directe relatie (aansluiting o.i.d.) met de S109. Ik vind het knap onlogisch om op de Europalaan naar de S111 te verwijzen. Op die manier kan je net zo goed verwijzen naar de S107 of S102, want naar die wegen verwijzen heeft m.i. net zo veel toegevoegde waarde als verwijzen naar de S111. Maar wellicht is er toch nog ergens een plausibele reden?
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36661
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Verwijzing naar S111 op S109 nabij RAI
Oh, dat is heel simpel. De gemeente geeft met het s-nummer achter het woord "Ring" of [RING [A10]] aan welke kant van de ring het is; het is de eerstvolgende gewone afrit die je bereikt als je de A10 in die richting neemt.
-
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 10197
- Lid geworden op: zo 10 jun 2007, 10:18
- Locatie: Haarlemmermeer
Re: Verwijzing naar S111 op S109 nabij RAI
Hmmmm, klinkt plausibel. Maar wie (buiten een paar wegennerds) weet nou zo ongeveer waar de S nummers en bijbehorende afritten liggen? Kortom: hier heeft toch helemaal niemand iets aan? Ik denk dat bestemmingen als Utrecht en Amersfoort hier veel richting gevender zijn dan een vaag S nummer.
Re: Verwijzing naar S111 op S109 nabij RAI
Maar Amersfoort en Utrecht staan toch op de borden? Sommige mensen prefereren plaatsnamen, andere prefereren S-nummers. Beide worden hier bediend.
Re: Verwijzing naar S111 op S109 nabij RAI
Het is een standaard feature van de bewegwijzering in Amsterdam. Er wordt in feite verwezen naar de volgende afrit.
http://maps.google.nl/?ll=52.340374,4.8 ... 4,,0,-3.79
Dit schijnt ooit te zijn ingevoerd om weggebruikers duidelijk te maken, dat ook voor kleine afstanden het beter is om de ring te pakken, dan om binnendoor te rijden. De meerwaarde ontgaat mij echter in de meeste gevallen compleet. Mensen die hier bijv. op weg zijn naar het WTC kunnen beter via de Boelelaan rijden bijvoorbeeld,
http://maps.google.nl/?ll=52.340374,4.8 ... 4,,0,-3.79
Dit schijnt ooit te zijn ingevoerd om weggebruikers duidelijk te maken, dat ook voor kleine afstanden het beter is om de ring te pakken, dan om binnendoor te rijden. De meerwaarde ontgaat mij echter in de meeste gevallen compleet. Mensen die hier bijv. op weg zijn naar het WTC kunnen beter via de Boelelaan rijden bijvoorbeeld,
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
-
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 10197
- Lid geworden op: zo 10 jun 2007, 10:18
- Locatie: Haarlemmermeer
Re: Verwijzing naar S111 op S109 nabij RAI
Tja, toch wel logische verklaring eigenlijk, al denk ik dat weinig mensen op deze S nummers rijden. Als je bij de RAI naar de S111 (Spaklerweg, Makro, Arena) wilt, dan weet je ook zonder de verwijzing op het bord ook nog wel dat je hiervoor de A10 richting Utrecht moet nemen).
Ik denk dat het gevalletje bij de RAI mij zo opviel, omdat men daar 1 S nummer overslaat (nl de S 110), wat geheel logisch is omdat je vanaf deze kant van de ring geen afrit hebt naar de S110. (De S110 word je overigens al één stoplicht eerder opgedirigeerd).
Ik denk dat het gevalletje bij de RAI mij zo opviel, omdat men daar 1 S nummer overslaat (nl de S 110), wat geheel logisch is omdat je vanaf deze kant van de ring geen afrit hebt naar de S110. (De S110 word je overigens al één stoplicht eerder opgedirigeerd).
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Verwijzing naar S111 op S109 nabij RAI
Mensen die in systemen denken (dat zullen er niet zo veel zijn...) kunnen dit gebruiken als hulp bij de oriëntatie. Een hoger s-nummer betekent dat je "rechtsom" gaat en een lager nummer is "linksom".
Almere geeft het volgende s-nummer ook aan bij de opritten van de A6, hoewel de A6 geen ring is.
Almere geeft het volgende s-nummer ook aan bij de opritten van de A6, hoewel de A6 geen ring is.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.