Discussies over de bewegwijzering. Voor zowel het hoofdwegennet als het onderliggend wegennet. Over systeem, wegnummering, redesign, fouten, ANWB, Tebodin, etc.
Moderator: Moderatoren
-
Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
-
Contacteer:
Bericht
door Palance » za 23 jun 2018, 17:41
Chris schreef: ↑za 23 jun 2018, 17:28
Afstanden op de A28 bij Nunspeet.
En de E232 is op het eerste bord ook vergeten.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
-
EtienneM
- Moderator
- Berichten: 1188
- Lid geworden op: vr 12 okt 2012, 22:08
- Locatie: Oostenrijk
Bericht
door EtienneM » za 23 jun 2018, 17:44
Moet hier geen E-nummer op het afstandenbord staan?
Edit: Palance was me net voor
-
boe!
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18233
- Lid geworden op: di 19 jul 2005, 20:02
- Locatie: Leusden
Bericht
door boe! » za 23 jun 2018, 19:01
Chris schreef: ↑za 23 jun 2018, 17:28
Nu is dit verschil niet dramatisch (bijna niemand zal het opvallen), maar hoe worden de afstanden berekend?
Het verschil is altijd 23 kilometer geweest, dus dan zou het bord na Nunspeet niet correct zijn.
-
Jackbauer1350
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7874
- Lid geworden op: ma 21 nov 2011, 22:03
- Locatie: Wijdemeren
-
Contacteer:
Bericht
door Jackbauer1350 » za 23 jun 2018, 20:51
Deze ziet er ook wel apart uit in de verbindingsweg A27 -> A1.
Komende vanaf de A27 is dit de eerste vermelding van Hengelo.
Deze sluit aan op de borden die ik eerder heb gepost:
viewtopic.php?f=10&t=18081&start=6270#p1009520
Laatst gewijzigd door
Jackbauer1350 op za 23 jun 2018, 21:17, 3 keer totaal gewijzigd.
-
Chris
- Moderator
- Berichten: 76266
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 15:19
- Locatie: NL
Bericht
door Chris » za 23 jun 2018, 20:54
Op de A1 nog voor het knooppunt Beekbergen staat de aansluiting Voorst aangekondigd op 4100 meter afstand, is dat de verste vooraankondiging van een aansluiting in Nederland?
-
boe!
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18233
- Lid geworden op: di 19 jul 2005, 20:02
- Locatie: Leusden
Bericht
door boe! » za 23 jun 2018, 21:03
-
harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22840
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
-
Contacteer:
Bericht
door harry » zo 24 jun 2018, 23:01
Ik lees hier de eerste keer inderdaad "Almere buiten Utrecht". Dat klopt wel.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
-
Emil
- verkeersader
- Berichten: 930
- Lid geworden op: di 25 okt 2011, 11:07
Bericht
door Emil » zo 24 jun 2018, 23:02
Wat is dat voor mooie database? Wist van het bestaan niet af. Onoverzichtelijk, maar met wat speurwerk is er wel een heleboel te vinden.
De uitlijning van dit bord in dezelfde serie als bovenstaande is ook spuuglelijk:
https://www.rijkswaterstaat.nl/apps/geo ... 25045S.png
-
Pino
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21913
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
-
Contacteer:
Bericht
door Pino » zo 24 jun 2018, 23:05
Een scheiding tussen A6-doelen en A27-doelen zou hier ook wel wenselijk zijn. Dit overtreft het dieptepunt Prins Clausplein, waar Amsterdam een beetje verstopt staat tussen de N14-doelen.
-
Naturist
- expressweg
- Berichten: 3508
- Lid geworden op: zo 16 jan 2011, 15:48
- Locatie: Meijerij, omgeving 's-Hertogenbosch
Bericht
door Naturist » zo 24 jun 2018, 23:08
Emil schreef: ↑zo 24 jun 2018, 23:02 ...spuuglelijk...
Ik wilde eerst gewoon lelijk zeggen, maar jouw duiding geeft het beter weer.
Ik verlang naar de tijd dat de Nederlandse regering deed wat het hoort te doen: Vooruit zien.
Wat daarbij hoort is toekomstvast en redundant bouwen.
N ° de membre 40
-
Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18029
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Bericht
door Snelwegfreak » zo 24 jun 2018, 23:12
En hoe wilde je het anders doen, zonder het bord onmogelijk breed te maken?
Enne gojje mins blieft altied leave.
-
Naturist
- expressweg
- Berichten: 3508
- Lid geworden op: zo 16 jan 2011, 15:48
- Locatie: Meijerij, omgeving 's-Hertogenbosch
Bericht
door Naturist » zo 24 jun 2018, 23:14
Gewoon, onderbrekingsstreep en links uitgelijnd verder.
Ik verlang naar de tijd dat de Nederlandse regering deed wat het hoort te doen: Vooruit zien.
Wat daarbij hoort is toekomstvast en redundant bouwen.
N ° de membre 40
-
Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18029
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Bericht
door Snelwegfreak » zo 24 jun 2018, 23:18
Dan wordt het bord dus een stuk breder. En je krijgt meer blauwvlak. Dat zal men niet gewild hebben.
Bij portaalborden zit de pijn met name in de hoogte van de borden. Bij mastborden zit de pijn met name in de breedte van de borden.
Enne gojje mins blieft altied leave.
-
Pino
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21913
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
-
Contacteer:
Bericht
door Pino » zo 24 jun 2018, 23:23
Zoveel breder hoeft dat niet te zijn, en blauwvlak kan de onderste helft van dit bord wel gebruiken. Het zou het bord mogelijk wel kritisch hoog maken, want er is weer gewerkt volgens het Van Speijk-motto "dan liever de lucht in". Een beetje meer in de breedte denken had NBA in algemene zin geen pijn gedaan, zonder dat dat onmogelijk brede borden had opgeleverd.
Alternatief: zwaar snijden in de lokale doelen. Ze geleiden de ring niet voor niets over de parallelbaan; bij pak 'm beet Utrecht en Eindhoven krijg je ook niet voorgekauwd welke afritten er op de parallelbaan liggen.
Ik realiseer me dat dit inconsistent is met andere punten op de Ring Almere, maar dan had men maar beter moeten doordenken of die benadering wel op alle punten zo slim was.
-
Emil
- verkeersader
- Berichten: 930
- Lid geworden op: di 25 okt 2011, 11:07
Bericht
door Emil » zo 24 jun 2018, 23:43
Zomaar even wat nieuw materiaal dat ik in de database kon vinden:
Vorkbord op de A31 knooppunt Zürich.
Wat veranderingen in volgorde op Prins-Clausplein.
Utrecht komt er bij na Lelystad
-
verfmeer95
- expressweg
- Berichten: 3549
- Lid geworden op: wo 31 jul 2013, 19:37
Bericht
door verfmeer95 » ma 25 jun 2018, 0:55
Raar dat ze Zwolle via de A32 sturen.
-
Steyn_E
- autoweg
- Berichten: 1431
- Lid geworden op: ma 27 dec 2010, 22:40
Bericht
door Steyn_E » ma 25 jun 2018, 3:04
Die staat neem ik aan op de A7 na het knooppunt richting Heerenveen. Zwolle staat namelijk ook op het andere bord dat op de A6 richting Emmeloord staat. Ik neem aan dat op de A7 komende vanaf de afsluitdijk er maar 1 kant op Zwolle op de borden staat (via de A6/N50 dus).
Eigenlijk had er als A32-zuid doel natuurlijk Meppel moeten staan en niet Zwolle.
-
Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32132
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Bericht
door Coen Tunnel » ma 25 jun 2018, 6:50
Zwolle is vanaf Joure simpelweg net iets sneller via de A7, A32 en A28 en die route is volledig snelweg en veel minder filegevoelig; de N50 loopt in de spitsen bij Kampen vast en levert zo 5-10 minuten vertraging op. Maar ook in filevrije omstandigheden ben je via de A7, A32 en A28 sneller.
Naar A50-bestemmingen als Apeldoorn en Arnhem ligt de route via A6, N50 en A50 wel meer voor de hand.
-
Jackbauer1350
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7874
- Lid geworden op: ma 21 nov 2011, 22:03
- Locatie: Wijdemeren
-
Contacteer:
Bericht
door Jackbauer1350 » ma 25 jun 2018, 12:05
Wat luchtigs tussendoor;
Vuurpijlenverbod is ingegaan:
-
harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22840
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
-
Contacteer:
Bericht
door harry » ma 25 jun 2018, 12:34
Emil schreef: ↑zo 24 jun 2018, 23:43
Vorkbord op de A31 knooppunt Zürich.
Nee: Zurich.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
-
Pino
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21913
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
-
Contacteer:
Bericht
door Pino » ma 25 jun 2018, 13:08
Coen Tunnel schreef: ↑ma 25 jun 2018, 6:50
Zwolle is vanaf Joure simpelweg net iets sneller via de A7, A32 en A28 en die route is volledig snelweg en veel minder filegevoelig.
Zal Zwolle op Knooppunt Joure bewegwijzerd staan. Zoniet, dan doet het allemaal niet echt pijn. Weggebruikers hebben hun keuze al gemaakt en het afstandenbord geeft dan de routebevestiging dat hè de juiste kant op rijdt naar de A32 resp. de N50 en in bredere zin een route richting Zuid-Oost.
Het is denk ik ook wel handig wanneer verkeer moet worden omgeleid om vanaf Joure vaste bewegwijzering / routebevestiging te hebben. Ik denk dat je daar meer voor koopt dan voor argumenten dat het bewuste kruisende doel, door de manier waarop ons netwerk nu eenmaal in elkaar zit, misschien niet ook de andere kant uit had moeten staan bewegwijzerd. Geef op een A15 tussen Gorinchem en Deil maar vrolijk Utrecht aan onder de streep in beide richtingen.
-
Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7931
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
-
Contacteer:
Bericht
door Wesso » ma 25 jun 2018, 13:44
Boskoop-Oost via de N207, Boskoop-West via de N209. Dat laatste is toch een behoorlijke omweg. Ik weet dat de route over de hefbrug in Boskoop een groot knelpunt is, maar ik heb stille hoop dat er toch een betere verbinding komt tussen oost en west... ooit.
-
Wilfredjeuh
- woonerf
- Berichten: 65
- Lid geworden op: do 22 dec 2016, 12:11
- Locatie: Alphen aan den Rijn
Bericht
door Wilfredjeuh » ma 25 jun 2018, 15:18
Voor het International Trade Center en 'Klein Giethoorn' lijkt het mij wel de meest logische route, met de minste vertraging, maar voornamelijk in de middagspits is het allebei niet te doen, enerzijds door de vertragingen op de N207 thv de Hefbrug in Boskoop, anderzijds door de vertragingen bij de VRI in Hazerswoude-Dorp op de N209.. Het wordt tijd dat er een 2e oeververbinding komt over de Gouwe in Boskoop, om deze problematiek te verhelpen.
-
verfmeer95
- expressweg
- Berichten: 3549
- Lid geworden op: wo 31 jul 2013, 19:37
Bericht
door verfmeer95 » ma 25 jun 2018, 16:20
Pino schreef: ↑ma 25 jun 2018, 13:08
Coen Tunnel schreef: ↑ma 25 jun 2018, 6:50
Zwolle is vanaf Joure simpelweg net iets sneller via de A7, A32 en A28 en die route is volledig snelweg en veel minder filegevoelig.
Zal Zwolle op Knooppunt Joure bewegwijzerd staan. Zoniet, dan doet het allemaal niet echt pijn. Weggebruikers hebben hun keuze al gemaakt en het afstandenbord geeft dan de routebevestiging dat hè de juiste kant op rijdt naar de A32 resp. de N50 en in bredere zin een route richting Zuid-Oost.
Het is denk ik ook wel handig wanneer verkeer moet worden omgeleid om vanaf Joure vaste bewegwijzering / routebevestiging te hebben. Ik denk dat je daar meer voor koopt dan voor argumenten dat het bewuste kruisende doel, door de manier waarop ons netwerk nu eenmaal in elkaar zit, misschien niet ook de andere kant uit had moeten staan bewegwijzerd. Geef op een A15 tussen Gorinchem en Deil maar vrolijk Utrecht aan onder de streep in beide richtingen.
Jackbauer1350 schreef: ↑ma 25 jun 2018, 0:22
Onder andere deze verschijnen nog rond Joure:
-
Emil
- verkeersader
- Berichten: 930
- Lid geworden op: di 25 okt 2011, 11:07
Bericht
door Emil » ma 25 jun 2018, 17:09
harry schreef: ↑ma 25 jun 2018, 12:34
Emil schreef: ↑zo 24 jun 2018, 23:43
Vorkbord op de A31 knooppunt Zürich.
Nee: Zurich.
Autocorrect van macOS...
-
Vinny
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 41327
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 12:52
- Locatie: Friesland
Bericht
door Vinny » ma 25 jun 2018, 20:02
Ik ben blij dat je het zo luchtig opvat, maar hoe is het mogelijk dat dit zomaar langs de weg geplaatst wordt? Het is nou niet een klein detail dat over het hoofd gezien is...
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.