Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Moderator: Moderatoren
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Zal vrijwel zeker Utrecht worden, niet Rotterdam. Bij Apeldoorn staat in de richting Amersfoort namelijk al een bord met onder de streep: A28 Utrecht 75
- Jackbauer1350
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7887
- Lid geworden op: ma 21 nov 2011, 22:03
- Locatie: Wijdemeren
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Een nieuwe foto van het eerste bord van aansluiting 5 bij Almere.
Hier is de afplakking en dat de rechterpijl een sticker is duidelijker te zien
Hier is de afplakking en dat de rechterpijl een sticker is duidelijker te zien
- mavas
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18216
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Als ik dat bord zo zie vraag ik me af waarom het eigenlijk overplakt is. De huidige situatie lijkt gelijk aan de eindsituatie.
Noord-Hollandse wegen, dé site voor ontwikkeling van de provinciale wegen in Noord-Holland
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21984
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
De tape suggereert dat er nog een tweede afslaande rijstrook bij komt.
- mavas
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18216
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
In deze foto komt er toch ook een tweede rijstrook bij? Of bedoel je dat de tweede rijstrook in de eindsituatie er eerder bij komt dan nu?
Noord-Hollandse wegen, dé site voor ontwikkeling van de provinciale wegen in Noord-Holland
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21984
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Snap wat je bedoelt nu. Misschien dan inderdaad een kwestie van tijd om de tape weg te halen.
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36667
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Borden 1100m en 400m hebben in de eindsituatie maar 2 rijstroken onder zich.
- mavas
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18216
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Duidelijk. Dan had die middelste pijl wel zichtbaar kunnen zijn lijkt mij. Of er is een goede reden voor om hem af te plakken, misschien gewenning dat men niet wil.
Noord-Hollandse wegen, dé site voor ontwikkeling van de provinciale wegen in Noord-Holland
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22897
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Vanmiddag viel me dit bord bij Tilburg op. Kennelijk zijn er wat subtiele ontwerpwijzigingen geweest.
2013:
Vanmiddag:
Geen verslechtering, IMO.
2013:
Vanmiddag:
Geen verslechtering, IMO.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik weet niet helemaal wat ik ervan moet vinden. Dat de streepjes nu wél netjes uitkomen vind ik een plus, maar de "0" van 0-4000 valt zo veel minder op.
Wat mij misschien nog wel meer opvalt is dat het oude bord op een aluminium frame lijkt te staan (van die i-profielen) en het nieuwe bord weer op ouderwetse buispalen. Ik heb het idee dat die i-profielen mogelijk te vaak sneuvelden met storm of iets dergelijks, want het lijkt beleid geworden om weer buispalen te plaatsen (hier bij vervangingen op de A50 Eindhoven-Oss bijvoorbeeld). Ook zijn er een hele berg nieuwe UIT-borden geplaatst in Brabant (ook hier stonden er verdacht veel gele tijdelijke borden), allemaal met een vlak liggende pijl in het nieuwe, lichtere blauw (en op buispalen dus). De schuine pijl lijkt dan toch te verdwijnen (en terecht). Op autowegen zie ik de laatste tijd ook steeds meer "NBA-stijl" UIT-borden in plaats van die omkaderde UIT (zeg maar een Oldschool-handwijzer), hopelijk zet dat door. Beetje uniformiteit kan geen kwaad.
- GuteFahrt
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 7136
- Lid geworden op: di 07 jun 2011, 22:39
- Locatie: Waddenstad Harlingen
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
boe! had het al juist opgemerkt. Ik zag vandaag vóór Buren komende vanaf De Lutte al NBA met Utrecht en Arnhem. Tevens een servicebord van Technology Base. Die leek mij ook nog vrij nieuw toe...helaas geen foto's.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
A58 Zeeland: Nieuwe afstandenborden/aanpassingen bestaande borden richting Bergen op Zoom met foute afstanden richting Breda...
Na de afslag Goes-Zuid staat er een iets ouder NBA-afstandenbord met de correcte afstanden.
Breda 69
Bergen op Zoom 37
Op het volgende afstandenbord, ongeveer 3km verderop(Afslag Kapelle), is Breda zichtbaar gemaakt
Breda 69. De correcte afstand 66/67.
Bergen op Zoom 34
https://www.google.nl/maps/@51.4742481, ... 312!8i6656
Na de afslag Rilland staat een nieuw afstandenbord. Roosendaal is verdwenen en Antwerpen is toegevoegd. De afstand tussen Bergen op Zoom en Breda wordt steeds groter op de afstandenborden...
Breda 53. De correcte afstand 47-48.
Bergen op Zoom 14
-----------------------------
Antwerpen 31
Na de afslag Goes-Zuid staat er een iets ouder NBA-afstandenbord met de correcte afstanden.
Breda 69
Bergen op Zoom 37
Op het volgende afstandenbord, ongeveer 3km verderop(Afslag Kapelle), is Breda zichtbaar gemaakt
Breda 69. De correcte afstand 66/67.
Bergen op Zoom 34
https://www.google.nl/maps/@51.4742481, ... 312!8i6656
Na de afslag Rilland staat een nieuw afstandenbord. Roosendaal is verdwenen en Antwerpen is toegevoegd. De afstand tussen Bergen op Zoom en Breda wordt steeds groter op de afstandenborden...
Breda 53. De correcte afstand 47-48.
Bergen op Zoom 14
-----------------------------
Antwerpen 31
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21944
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Borden wel gezien maar niet op de afstanden gelet. Ik blijf het toch iedere keer weer een prestatie vinden hoe NBA maar niet goed uitgerold wil worden.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ach, bekijk het positief. We hebben dan in ieder geval een stap gezet in de goede richting(gevende doelen).
Maar als ik het goed begrijp staat Breda dus weer onder BoZ na afrit Kapelle?
Maar als ik het goed begrijp staat Breda dus weer onder BoZ na afrit Kapelle?
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21944
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Nou gut wat richtinggevend. Alles en iedereen wil dat verkeer richting Rotterdam niet via de dammen gaat, maar we gaan het vervolgens niet meenemen bij een complete herziening van de bewegwijzering. Terwijl op allerlei andere locaties in het land Rotterdam is opgehemeld tot prioritair superdoel.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Denk aan je bloeddruk.
Met "een stap" bedoelde ik Antwerpen.
Met "een stap" bedoelde ik Antwerpen.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32171
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Rotterdam had op de A58 vanaf Vlissingen inderdaad niet misstaan. Slordig dat dat niet is meegenomen. Het had zo makkelijk gekund, zonde.Wouter N14 schreef: ↑do 02 aug 2018, 19:01 Nou gut wat richtinggevend. Alles en iedereen wil dat verkeer richting Rotterdam niet via de dammen gaat, maar we gaan het vervolgens niet meenemen bij een complete herziening van de bewegwijzering. Terwijl op allerlei andere locaties in het land Rotterdam is opgehemeld tot prioritair superdoel.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Die staat er al rond een maand. Ik dacht dat ik daar Rotterdam ook nog bij gezien had. (zou wel op zn plaats zijn daar in ieder geval.)Steptimer schreef: ↑do 02 aug 2018, 17:28 Na de afslag Rilland staat een nieuw afstandenbord. Roosendaal is verdwenen en Antwerpen is toegevoegd. De afstand tussen Bergen op Zoom en Breda wordt steeds groter op de afstandenborden...
Breda 53. De correcte afstand 47-48.
Bergen op Zoom 14
-----------------------------
Antwerpen 31
Discussieren is de kunst van het weglaten.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
^
Nee, Rotterdam staat pas aangegeven vanaf knooppunt Markiezaat!
Nee, Rotterdam staat pas aangegeven vanaf knooppunt Markiezaat!
Ja, klopt.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Dit wordt het vermoedelijk vanaf het kruispunt(A58) in Vlissingen.Wouter N14 schreef: ↑do 02 aug 2018, 19:01 Nou gut wat richtinggevend. Alles en iedereen wil dat verkeer richting Rotterdam niet via de dammen gaat, maar we gaan het vervolgens niet meenemen bij een complete herziening van de bewegwijzering. Terwijl op allerlei andere locaties in het land Rotterdam is opgehemeld tot prioritair superdoel.
Breda(N)
Bergen op Zoom(PN)
Middelburg(H)
Er is gekozen voor het plaatsvervangend netwerkdoel Bergen op Zoom en het netwerkdoel Breda.
De eerste verschijning van het netwerkdoel Rotterdam op de A58 vanuit Zeeland blijft bij knooppunt Markiezaat.
Antwerpen zal vermoedelijk voor het eerst verschijnen op de afstandenborden na de afslag Yerseke.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22897
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Bovenaan deze pagina: http://notab.outducks.org/nba/nba031o.html staan een aantal NBA-borden die ik nog niet eerder gezien had.
Opvallend daarbij: bij de afrit Kimswerd zijn diverse oude borden gewoon blijven staan. (Misschien worden ze nog weggehaald?)
Verder, oud:
En even verderop nieuw:
("Route" is het moderne woord.)
Opvallend daarbij: bij de afrit Kimswerd zijn diverse oude borden gewoon blijven staan. (Misschien worden ze nog weggehaald?)
Verder, oud:
En even verderop nieuw:
("Route" is het moderne woord.)
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21944
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Wat onduidelijk, waarom die veerboten verwijzen via iets dat ook verwezen wordt en wat ook eerst vertaald moet worden (Harlingen-Havens = Bedrijventerrein Havens)? Waarom niet één bord met vier verwijzingen voor afrit 19?
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Het boot-icoon zal t.z.t. verouderd zijn zodra de ferry's elektrisch worden. De auto's in het RVV 1990 zijn ook nog van die hoekige jaren '80-blikken. Is er geen redesign op komst?
Overigens is de 'richting' en 'route' in dit geval op de NBA-borden overbodig omdat Terschelling en Vlieland verderop ook worden aangegeven op de vervolgroute, in witte balken, zoals hier op de rotonde N390/N393. Met boot-icoon zónder stoom.
Overigens is de 'richting' en 'route' in dit geval op de NBA-borden overbodig omdat Terschelling en Vlieland verderop ook worden aangegeven op de vervolgroute, in witte balken, zoals hier op de rotonde N390/N393. Met boot-icoon zónder stoom.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Er zijn dus 2 Havens. Industriehavens (met daaraan de zoutfabriek en de vuilverbrander; geen idee waarom Havens een meervoud heeft) en (veer+binnen)havens. Maar ze volgen allemaal de gehele (wel 1,5 km ofzo) N390 inderdaad, hoewel de veerhaven wel een stukje om is vanuit Zurich (maar niet perse langzamer). Maar de parkeerterreinen bevinden zich noorderlijker. Vlieland en Terschelling hadden op de handwijzers eigenlijk wit op blauw moeten zijn (of bruin ), hoewel het gemeentenamen zijn en geen komnamen. Waarom ze niet gewoon op de A/N31 afrit staan aangegeven is de vraag. Er zullen veel meer mensen (en zeker lokaal niet goed bekende mensen) naar de eilanden gaan dan naar de gehuchten Midlum of Herbaijum die kennelijk wel noemenswaardig zijn als afritbestemming. Midlum heeft 645 inwoners; Herbaijum 253
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21984
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Die twee zullen hun plek op de borden te danken hebben aan het standaard stramien hoofddoel links/hoofddoel rechts. Zeker voor de oostelijke richting kun je maar moeilijk iets beters verzinnen. Aan de westkant zou ikzelf Harlingen-Havens als hoofddoel hebben benoemd. Wat nu ook wel bewegwijzerd staat als extra N390-doel, maar ik zou dan Midlum hebben weggehaald.
Wat betreft de eilanden: je zou een uitzondering op het principe 'geen wit en bruin op de reguliere afritbewegwijzering' hier wel kunnen verdedigen, omdat de eilanden zo'n significant deel van het afslaande ter plaatse onbekend verkeer trekken. Maar die benadering is volgens mij nog steeds vloeken in de Rijkswaterstaat-kerk. Je zou toeristisch verkeer denk ik ook wel goed genoeg bedienen door een groot veer-symbool op de reguliere afritborden te zetten naast Harlingen-Havens, vergelijkbaar met hoe Schiphol bewegwijzerd staat. Dus Harlingen-Havens in wit-op-blauw en daarnaast dan een wit vlak met zwart veer-symbool. En dan op het servicebord één paneel met [bruin vlak] Vlieland/Terschelling [wit vlak] Havens/Oostpoort -> afrit 19. Zet eventueel ook nog ergens een bruin toeristisch bord neer voor de twee eilanden een stukje voor het eerste aankondigingsbord. De Waddenzee is UNESCO-werelderfgoed, dus je kunt dit vrij makkelijk scharen onder bestaand beleid voor wat een bruin bord mag krijgen.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Franeker-West !?
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21944
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Noem om te beginnen 19 gewoon Harlingen-Havens.
1.
18
Harlingen
1200 m
-----------
19
Harlingen-Havens
3200 m
2.
Industrie Harlingen
Boot Terschelling
Boot Vlieland
19
3, 4.
18 600 m, 0 m
5.
19 600 m
6.
Industrie Harlingen
Boot Terschelling
Boot Vlieland
19
7.
19 0 m
1.
18
Harlingen
1200 m
-----------
19
Harlingen-Havens
3200 m
2.
Industrie Harlingen
Boot Terschelling
Boot Vlieland
19
3, 4.
18 600 m, 0 m
5.
19 600 m
6.
Industrie Harlingen
Boot Terschelling
Boot Vlieland
19
7.
19 0 m
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21984
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Uitstekend uitgangspunt. Franeker-West als doel voor afrit 19 ligt ongetwijfeld gevoelig, want dan zou je doorgaand verkeer krijgen in Herbaijum.
- GuteFahrt
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 7136
- Lid geworden op: di 07 jun 2011, 22:39
- Locatie: Waddenstad Harlingen
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Dat is een voormalige rijksweg, die weg is gemaakt voor veel meer verkeer.
Momenteel wordt Harlingen vanuit oostelijke richting op de N384 bewegwijzerd door Franeker over de A31. Dat is drie kilometer om op een afstand van 5 kilometer.... Voor Franeker en voor alle bestemmingen oostelijk aan de N384 zoals Winsum, Wommels en Scharnegoutum zal elke routeplanner je over Herbaijum sturen.