Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Moderator: Moderatoren
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
verplaatst. Het staat nu na de afrit Yerseke
Discussieren is de kunst van het weglaten.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Bijzonder bordje. Zou hier iets fout gegaan zijn?
(A4 richting noord, afrit 12)
(A4 richting noord, afrit 12)
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18032
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Het bord is wat gewijzigd in de loop der tijd. Het origineel had geen afstandsaanduiding. Het was eerst ook alleen een routebord, maar nu is het een routebord én een voorwegwijzer. Misschien hebben ze wat lamellen bijgevoegd? Ziet er wel apart uit, ja.
Enne gojje mins blieft altied leave.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Wel meer dan iets ook zeg...
Dat zoiets niet opvalt.
Bovendien dacht ik dat in dit soort gevallen de bebording van de afrit en de VZP gecombineerd werden (zoals hier: https://www.google.nl/maps/@52.0802988, ... 312!8i6656)
Een volgbord voor een tankstation is wel heel vreemd.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Het is knutselwerk "op zijn Belgisch". Ik kan me pragmatisch voorstellen dat ze zo'n wegwijzer plaatsen, het lijkt mij verstandiger om gewoon de richtlijn te volgen...Snelwegfreak schreef: ↑vr 24 aug 2018, 18:46 Het bord is wat gewijzigd in de loop der tijd. Het origineel had geen afstandsaanduiding. Het was eerst ook alleen een routebord, maar nu is het een routebord én een voorwegwijzer. Misschien hebben ze wat lamellen bijgevoegd? Ziet er wel apart uit, ja.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Die tankstations hebben geklaagd dat ze onvindbaar zijn. Dat zal vooral voor de pomp in de andere richting gelden, maar wellicht is naar aanleiding van die reacties het een en ander aan knutselwerk langs de weg geplaatst.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
In de andere richting ziet het er veel logischer uit. Het lijkt erop dat de lamellen in een verkeerde volgorde zijn geplaatst en hier wel goed zijn:
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18032
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ha, dat zou nog wel eens heel goed kunnen...
Enne gojje mins blieft altied leave.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Moet de aannemer dat niet onverwijld herstellen?
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Nou, ik als leek denk, met onderstaande opmerking in het achterhoofd, dat dat 'Shell bord' misschien wel duidelijker is. Áls het doel is de bekendheid / vindbaarheid van de pompstations te verbeteren.
Bij dat andere bord verwacht ik over 1000 meter een afrit naar de Texaco, direct aan de snelweg gelegen.. maar dat zal dan wel niet het geval zijn..?
Ik bedoel: als ik dus naar de Shell wil, moet ik de N211 naar Wateringen volgen.
Bij dat andere bord verwacht ik over 1000 meter een afrit naar de Texaco, direct aan de snelweg gelegen.. maar dat zal dan wel niet het geval zijn..?
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21917
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Volgens de verkeerde configuratie zoals geplaatst wel.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Wat is dat toch met die "voor X volg route Y" borden? Vanuit Amsterdam zag ik laatst óók zo'n bord staan langs de A2, rijdend in zuidelijke richting, vlak voor het knooppunt Holendrecht.
Ik vind dat als "gewoon" verkeersdeelnemer een beetje vreemd: ik volg een doel op mijn route en opeens moet ik dát doel vergeten en een ánder doel volgen, in dezelfde richting, om op mijn bestemming te komen.
Waarom doet men dat zo?
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Een deel komt doordat NBA nog niet overal evenver is uitgebreid. Zie bijvoorbeeld de A58 in Zeeland.
Discussieren is de kunst van het weglaten.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Het geval bij Holendrecht komt doordat langs het Utrechtse deel van de A2 al wat oudere NBA-borden staan. Uiteindelijk moet Maastricht daar ook worden vervangen door Eindhoven.
Wet van Hofstadter: Het duurt altijd langer dan je denkt, zelfs al houd je rekening met de Wet van Hofstadter (uit Gödel, Escher, Bach).
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik zeg eerlijk dat ik onvoldoende op de hoogte van hoe dat in de praktijk werkt, maar is het dan zo dat een en dezelfde weg door meerdere instanties/regio's beheerd wordt? Die daar (tot op zekere hoogte) autonoom beleid kunnen/mogen voeren v.w.b. bijv. bewegwijzering?
Ik ging er vanuit dat waar het een rijksweg betreft dit dus een overheidsaangelegenheid is en dat in dit voorbeeld de gehele A2 van Amsterdam tot Eijsden wordt beheerd door één organisatie waardoor dit soort verschillen in bewegwijzering minder groot zijn.
How little did I know…
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32134
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Er zijn verschillende RWS-districten, maar de belangrijkste reden van dit soort inconsequenties is dat de netwerkdoelensystematiek pas een paar jaar na de invoering van NBA definitief is geworden. Waardoor er dus her en der nog NBA met einddoelen in plaats van netwerkdoelen staat. Op de A28 vanaf Utrecht staat bijvoorbeeld nog Groningen en niet Zwolle, terwijl op nieuwe afstandsborden tussen Amersfoort en Zwolle alleen Zwolle wordt vermeld en niet Groningen.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Aha, nu snap ik waarom op de A50 tussen Zwolle en Arnhem, Eindhoven niet meer op de nieuwste borden wordt vermeld. Dat heeft dus hier mee te maken? En dan zal Zwolle t.z.t. bij Eindhoven ook verdwijnen neem ik aan?Coen Tunnel schreef: ↑ma 27 aug 2018, 15:16Waardoor er dus her en der nog NBA met einddoelen in plaats van netwerkdoelen staat.
En als ik het dan tóch over de A50 heb, het viel mij op dat, rijdende in zuidelijke richting, na Apeldoorn (knooppunt Beekbergen) Nijmegen erbij komt. Wat is daar de gedachte achter? Ik bedoel, Arnhem en Nijmegen liggen:
a- dichtbij elkaar en dekken zo elkaars richting zou je kunnen zeggen
b- de A50 loopt dichter langs Arnhem dan langs Nijmegen
-
- expressweg
- Berichten: 3549
- Lid geworden op: wo 31 jul 2013, 19:37
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Na Beekbergen ben je al bijna in Arnhem. Die stad is dan niet meer richtinggevend. Bij Waterberg gaat Arnhem ook de andere kant op dan Nijmegen. Je moet weggebruikers op die splitsing attenderen door Nijmegen op tijd te gaan vermelden. Na Beekbergen is dan een redelijk punt.
- GuteFahrt
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 7136
- Lid geworden op: di 07 jun 2011, 22:39
- Locatie: Waddenstad Harlingen
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Eindhoven staat op de A50 Zwolle - Apeldoorn trouwens nog wel ergens op een NBA-bord...maar die zal dan wel verdwijnen.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
^
Coen Tunnel schreef: ↑ma 27 aug 2018, 15:16 de netwerkdoelensystematiek pas een paar jaar na de invoering van NBA definitief is geworden. Waardoor er dus her en der nog NBA met einddoelen in plaats van netwerkdoelen staat.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32134
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Correct, ondanks dat er voldoende ruimte is verdwijnen deze doelen. Op het nieuwe afstandenbord richting noorden na Ravenstein ontbreekt Zwolle ook.
Er werd altijd uitgelegd dat Arnhem en Nijmegen als één netwerkdoel werden gezien. Als Arnhem zo dichtbij is dat het niet meer richtinggevend is, zou mijns inziens het volgende netwerkdoel aangegeven moeten worden, en dan ligt Eindhoven voor de hand.En als ik het dan tóch over de A50 heb, het viel mij op dat, rijdende in zuidelijke richting, na Apeldoorn (knooppunt Beekbergen) Nijmegen erbij komt. Wat is daar de gedachte achter? Ik bedoel, Arnhem en Nijmegen liggen:
a- dichtbij elkaar en dekken zo elkaars richting zou je kunnen zeggen
b- de A50 loopt dichter langs Arnhem dan langs Nijmegen
Omgekeerd is een bord met Nijmegen en Arnhem bij Ravenstein natuurlijk ook nikszeggend. Je zit al bijna in de regio Arnhem-Nijmegen; Nijmegen slaat een paar kilometer verderop af over de A326, Arnhem volgt iets later over de A15.
Juist in een netwerk voegen de einddoelverwijzingen Zwolle en Eindhoven op de A50 wel wat toe, om verkeer tussen Noord- en Zuid-Nederland om de Randstad te leiden.
Linksom of rechtsom kom je toch wel in Nijmegen, maar ik begrijp dat men doorgaand verkeer over de A50 en A73 wil hebben. Nijmegen is echter niet een typisch A50-doel, zeker niet vanuit het noorden. En het mag algemeen bekend zijn dat Arnhem en Nijmegen dicht bij elkaar liggen.verfmeer95 schreef: ↑ma 27 aug 2018, 17:08 Na Beekbergen ben je al bijna in Arnhem. Die stad is dan niet meer richtinggevend. Bij Waterberg gaat Arnhem ook de andere kant op dan Nijmegen. Je moet weggebruikers op die splitsing attenderen door Nijmegen op tijd te gaan vermelden. Na Beekbergen is dan een redelijk punt.
En dat Arnhem de andere kant opgaat; er gaat al aardig wat af voor Waterberg bij Arnhem-Centrum. Ook verkeer richting Arnhem-Zuid neemt dikwijls de kortere maar ongeveer even snelle route door het centrum, in plaats van de omweg via de Pleijroute. Alleen voor Presikhaaf en andere wijken aan de oostkant van Arnhem is de Pleijroute in de regel sneller.
De splitsing voor het lange-afstandsverkeer; enerzijds richting Duitsland, anderzijds richting Zuid-Nederland, is vanuit de netwerkgedachte veel interessanter dan die stad die vlak achter Arnhem ligt.
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36661
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
NBA wordt zoveel mogelijk kostenneutraal ingevoerd. Dat betekent dat pas ergens tussen 2023 en 2027 de doelensystematiek helemaal zal kloppen. Tot die tijd wordt op diverse plekken met routeborden gewerkt om continuïteitsproblemen tijdelijk op te lossen.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Mits de systematiek tussentijds niet nog een keer wordt aangepast.
- Jackbauer1350
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7874
- Lid geworden op: ma 21 nov 2011, 22:03
- Locatie: Wijdemeren
- Contacteer:
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Is dat het enige NBA-bord daar, of staat er nog meer?
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- sven_engelen
- expressweg
- Berichten: 3353
- Lid geworden op: ma 09 dec 2013, 10:42
- Locatie: Venlo/Arnhem
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Apart, een NBA vorkbord zonder afritnummer op een provinciale snelweg. Dat zie je niet zo vaak...
Svenlo