Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Moderator: Moderatoren
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
^
Ik kon me deze borden herinneren waar Breda niet opstaat.
https://www.google.nl/maps/@51.8707421, ... 384!8i8192
https://www.google.nl/maps/@51.8757538, ... 312!8i6656
https://www.google.nl/maps/@51.8753698, ... 312!8i6656
Staat het toch iets eerder aangegeven dan ik dacht
Ik kon me deze borden herinneren waar Breda niet opstaat.
https://www.google.nl/maps/@51.8707421, ... 384!8i8192
https://www.google.nl/maps/@51.8757538, ... 312!8i6656
https://www.google.nl/maps/@51.8753698, ... 312!8i6656
Staat het toch iets eerder aangegeven dan ik dacht
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36661
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Tijdens maatgevende momenten echter totaal insignificant.Coen Tunnel schreef: ↑do 12 dec 2019, 10:03Dan praten we voor grote delen van het wegennet rond Rotterdam toch al gauw over 4.000-6.000 mvt/dag.
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21917
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Of soms weer onverklaarbaar niet, zoals het ontbreken van Rotterdam vanaf De Poel, terwijl het prio 1 is van Zeeland om geen doorgaand verkeer te hebben over de eilanden.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
A27 > Almere bij 35 nieuwe borden gespot.
Het vorkbord is vervangen. In plaats van Almere Haven staat er nu Almere-Overgooi. Ook het afstandenbord is vervangen door het volgende:
[A27]
Lelystad 32
Almere 13
-------------------------------
[A6] Amsterdam 41
Ja, Amsterdam. Geen Groningen. Want ja, we moeten vooral geen doelen vermelden die te logisch en richtinggevend zijn, en de A6 ten noorden van Almere bestaat niet.
Het vorkbord is vervangen. In plaats van Almere Haven staat er nu Almere-Overgooi. Ook het afstandenbord is vervangen door het volgende:
[A27]
Lelystad 32
Almere 13
-------------------------------
[A6] Amsterdam 41
Ja, Amsterdam. Geen Groningen. Want ja, we moeten vooral geen doelen vermelden die te logisch en richtinggevend zijn, en de A6 ten noorden van Almere bestaat niet.
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21917
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Wacht even, dat is dus de 2e afrit ná de A1. En dan staat Amsterdam vermeld als doel richting het noorden? Dat maakt toch nieuwsgierig wat RWS en/of Nbd verstaan onder "netwerkbenadering". Zelfs Emmeloord was beter geweest
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Lelystad heeft veel bewegwijzering erbij gekregen ondanks dat het geen belangrijk doel in het netwerk is. Staat zelfs al bij Journe op de nieuwe borden. Op de oude borden pas bij Emmeloord.
Misschien vervuld Lelystad hier de rol als richtinggevend doel richting het noorden
Misschien vervuld Lelystad hier de rol als richtinggevend doel richting het noorden
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21917
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Maar waarom dan boven de streep als A27-doel?
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
omdat je niet hoeft af te slaan op knp Almere. Je rijdt van de A27 vanzelf de A6 naar Lelystad op.
Voor de A6 richting moet je wel afslaan, dus een streep.
Kunst van het weglaten had hier wel gemogen, doel voor de A6 richting zuiden is hier compleet nutteloos. Zeker een netwerkdoel als Amsterdam. Zet dan maar 'ring Almere' ofzo neer als je perse iets wil vermelden.
Voor de A6 richting moet je wel afslaan, dus een streep.
Kunst van het weglaten had hier wel gemogen, doel voor de A6 richting zuiden is hier compleet nutteloos. Zeker een netwerkdoel als Amsterdam. Zet dan maar 'ring Almere' ofzo neer als je perse iets wil vermelden.
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21917
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Dat slaat als een tang op een varken, dat maakt het toch niet minder een A6-doel? Ook had volgens die redenering Almere onder de streep gemoeten, omdat het bepalende stadscentrum de Amsterdam-route volgt en niet de Lelystad-route. De afstand van Almere is trouwens ook vreemd, dat is de afstand naar het knooppunt.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Aangezien verkeer van / naar de N305 over de A6 en A27 wordt geleid, moet het aangeven van Amsterdam wellicht vooral uitbeelden dat deze route via knooppunt Almere gaat. En dus niet via de Waterlandseweg.
Er was heel wat te doen over het feit dat Zeewolde is weggehaald op de bewegwijzering op de A6 bij Almere Stad. De redenatie was dat Zeewolde via de A6 en A27 geleid werd en pas bij Almere-Haven (Overgooi) van de snelweg zal gaan. Dit is de tegenovergestelde richting daarvan.
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21917
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Waarom staat Zeewolde dan niet bij afrit 36 (Haven/Overgooi) vermeld?
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21916
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Het doel Lelystad is toch echt A6-noord. Ik weet alleen niet of dat het nu meer of minder treurig maakt. Dat Rijkswaterstaat het mantra “Utrecht naar regio Groningen gaat via Zwolle” handhaaft in de omgeving van Huizen is al treurig genoeg. Maar als je dan wel meent iets anders van netwerkbenadering te moeten neerzetten op dit stuk A27, al was het maar omdat Almere niet richtinggevend genoeg meer is, waarom pak je dan in hemelsnaam Lelystad?
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik heb begrepen dat dit nog komt. En de naam van de aansluiting wordt kennelijk Almere-Overgooi.Wouter N14 schreef: ↑zo 15 dec 2019, 16:37 Waarom staat Zeewolde dan niet bij afrit 36 (Haven/Overgooi) vermeld?
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21917
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
En bij Lelystad komt dan een routebord voor Zeewolde, of komt het daar op de afstandsborden te staan?
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32134
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Continuïteitsprincipe, de route Zeewolde-Amsterdam wordt over de N305-A27-A6-A1 geleid: https://www.google.nl/maps/@52.3131429, ... 312!8i6656Wouter N14 schreef: ↑zo 15 dec 2019, 15:25 Wacht even, dat is dus de 2e afrit ná de A1. En dan staat Amsterdam vermeld als doel richting het noorden? Dat maakt toch nieuwsgierig wat RWS en/of Nbd verstaan onder "netwerkbenadering"
Maar het ziet er raar uit, en het is vreemd dat een doel als Groningen (of in ieder geval een doel voorbij Lelystad) hier ontbreekt. Zoals het sowieso op z'n minst discutabel is dat Groningen op de A27 tussen Utrecht en Almere ontbreekt. Dit is de snelste verbinding tussen Utrecht enerzijds en Groningen/Leeuwarden anderzijds, maar de weggebruiker moet richting noorden navigeren op doelen als Almere en Lelystad.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32134
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Die snap ik niet... Lelystad-Zeewolde gaat over de N302-N305. Zeewolde is vanuit het noorden ook gewoon een doel voor afrit Lelystad: https://www.google.nl/maps/@52.4814782, ... 312!8i6656Wouter N14 schreef: ↑zo 15 dec 2019, 17:17 En bij Lelystad komt dan een routebord voor Zeewolde, of komt het daar op de afstandsborden te staan?
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21917
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Volgens Chris gaat Zeewolde vanuit Emmeloord komende via de A27 gestuurd worden en dan afrit 36.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Nee dat heb je niet goed begrepen. Bij de afrit Almere Stad van de A6 (met de N305 Waterlandseweg) stond vroeger Zeewolde aangegeven, tegenwoordig wordt dat via de A6 en A27 geleid, dus via knooppunt Almere (vanuit Amsterdam gezien, niet vanuit Emmeloord).
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21917
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Aha. Het was naar aanleiding van de discussie over de richting Huizen - Almere - Lelystad dus het was mij niet duidelijk dat je het over de richting Almere - Huizen had.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik denk dat het bord technisch correct is. Zelf zou ik het inderdaad anders doen:nickdh schreef: ↑zo 15 dec 2019, 15:10 A27 > Almere bij 35 nieuwe borden gespot.
Het vorkbord is vervangen. In plaats van Almere Haven staat er nu Almere-Overgooi. Ook het afstandenbord is vervangen door het volgende:
[A27]
Lelystad 32
Almere 13
-------------------------------
[A6] Amsterdam 41
Ja, Amsterdam. Geen Groningen. Want ja, we moeten vooral geen doelen vermelden die te logisch en richtinggevend zijn, en de A6 ten noorden van Almere bestaat niet.
[A 27]
Almere 13
---------
[A 6] Lelystad 32
[A 6] Groningen ?
[A 6] Amsterdam 41
Amsterdam is voor de A 6 niet echt nodig, maar het wordt hier ook niet richting Eemnes gestuurd, dus op zich kan het er prima bij.
https://goo.gl/maps/AyzwFKFrBCqcj6R69
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32134
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Het bord staat niet bij aansluiting 34 (Huizen), maar ten noorden van aansluiting 35 (Almere-Overgooi, de aansluiting met de N305). Vanaf de N305 wordt Amsterdam wel verwezen en dus moet het op het afstandenbord dat na de toerit volgt ook vermeld worden, anders is er geen continuïteit. Wat er bij Huizen staat is in deze dus niet zo relevant.Vinny schreef: ↑zo 15 dec 2019, 20:25Amsterdam is voor de A 6 niet echt nodig, maar het wordt hier ook niet richting Eemnes gestuurd, dus op zich kan het er prima bij.
https://goo.gl/maps/AyzwFKFrBCqcj6R69
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Dan is die fout rechtgezet. Op het oude afstandenbord stond dat namelijk niet. Nog niet zo lang geleden vrijwel de hele A 27 nog afgereden (in beide richtingen) maar toen daar niet heel veel opvallends waargenomen. Ik negeer dat soort routebevestigingsborden ook wel wat. Alleen als er rare dingen opstaan wil het nog wel eens in mijn hoofd beklijven.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Weet je dat zeker? In 2018 was het nog zo:
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- mavas
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18191
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
En dan nog, bij joure wissel je ook van wegnummer, en daar staan de A7-doelen ook onder de streep. Waarom staat hier Lelystad dan boven de streep!?!?
Of heeft nickdh het misschien verkeerd gezien?
Of heeft nickdh het misschien verkeerd gezien?
Noord-Hollandse wegen, dé site voor ontwikkeling van de provinciale wegen in Noord-Holland
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32134
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik ga ervan uit dat nickdh het goed heeft gezien, en dat dit weer eens een gevalletje inconsequentie is, zoals we dat helaas te vaak zien bij NBA. Ik zou echt niet weten wat de reden is dat Lelystad hier op de A27 boven de streep staat, maar Groningen onder de streep op de A6 voor Joure.
Het systeem met doelen boven en onder de streep heeft alleen zin als het consequent wordt uitgevoerd. Nu lijkt het nogal cherry picking. Als zelfs wij hier op het Wegenforum het niet snappen, hoe moet de weggebruiker het dan ooit snappen? Wat is dan de toegevoegde waarde van die streep, als het toch niet consequent wordt toegepast?
Het systeem met doelen boven en onder de streep heeft alleen zin als het consequent wordt uitgevoerd. Nu lijkt het nogal cherry picking. Als zelfs wij hier op het Wegenforum het niet snappen, hoe moet de weggebruiker het dan ooit snappen? Wat is dan de toegevoegde waarde van die streep, als het toch niet consequent wordt toegepast?
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21916
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Dit is een punt dat zowel in Duitsland als in Nederland niet heel consistent wordt aangepakt: een wegnummer eindigt, er is een min of meer doorlopende richting (op de kaart, knooppuntconfiguratie is een ander verhaal) en wat zet je dan boven en onder de streep. De doelen van de doorlopende richting plegen vroeg te verschijnen en vaak boven de streep, omdat ze wel een logisch doel in lijn zijn. Maar tegen de tijd dat dan ook de andere kant verschijnt, gaan dan beide onder de streep of maar eentje? En -bij Almere verminderd relevant- sleep je er dan nog een “grensdoel” bij om maar een doel boven de streep te kunnen houden?
Dat men op de noord-zuid A27 naar doelen aan de A6-noord kijkt als doelen voor boven de streep vind ik logisch, zeker als je nog aan het oost-west-einde langs Almere Hout moet beginnen. Daar kan geen configuratie van Almere iets aan veranderen. Had men hier niet al op onzinnige wijze Amsterdam toegevoegd, dan had helemaal niemand hier over nagedacht, denk ik, of bepleit dat Lelystad met A6-schildje onder de streep had gemoeten. Dat vlak voor Joure alle A7-doelen onder de streep komen, kan ik ook nog wel begrijpen, maar zo’n stap zou ik dan eerder één afrit voor het knooppunt zetten dan op 15 kilometer als aan het einde van de A6. Maar waar je het juiste soort balans vindt: ik weet het niet, maar bovenal lijkt ook RWS het niet te weten, met deze totale inconsistentie als gevolg.
Dat men op de noord-zuid A27 naar doelen aan de A6-noord kijkt als doelen voor boven de streep vind ik logisch, zeker als je nog aan het oost-west-einde langs Almere Hout moet beginnen. Daar kan geen configuratie van Almere iets aan veranderen. Had men hier niet al op onzinnige wijze Amsterdam toegevoegd, dan had helemaal niemand hier over nagedacht, denk ik, of bepleit dat Lelystad met A6-schildje onder de streep had gemoeten. Dat vlak voor Joure alle A7-doelen onder de streep komen, kan ik ook nog wel begrijpen, maar zo’n stap zou ik dan eerder één afrit voor het knooppunt zetten dan op 15 kilometer als aan het einde van de A6. Maar waar je het juiste soort balans vindt: ik weet het niet, maar bovenal lijkt ook RWS het niet te weten, met deze totale inconsistentie als gevolg.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik denk dat de meeste weggebruikers niet precies weten wat de knooppuntconfiguratie is. Ik denk dat de bewegwijzering best een rol kan spelen in het benadrukken als het anders dan de standaard is.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21916
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Doel je dan op de knooppuntconfiguratie van Joure of Almere? Want daar praten we hier toch over. Voor mij zijn dat doodnormale knooppunten namelijk. Dat een doorgaande weggebruiker Utrecht - Groningen op die knooppunten van wegnummer wisselt, is iets dat wordt veroorzaakt door wegnummering en niet door knooppuntconfiguratie.
Dat is wellicht in zoverre van belang, omdat ik bij een afwijkende knooppuntconfiguratie de afstandenborden na voorafgaande afritten helemaal geen logische plek vind om een weggebruiker aan de hand te nemen ten aanzien van die configuratie. Fenomenen als TOTSOs, linkerafritten of andere bijzondere ontwerpelementen van knooppunten moeten eerder in de voorwegwijzers van het knooppunt tijdig naar voren worden gebracht, in de zin dat de voorwegwijzers dus ook uitgebreider moeten worden uitgevoerd dan normaal, en dat je daarbij ook sneller gebruik zou moeten maken van portaalbewegwijzering. Praat je daarentegen over iets simpels als van wegnummer wisselen op een verder normaal knooppunt (en in dat kader mogelijk ook moeten afslaan), dan kunnen de afstandenborden na voorafgaande afritten daarentegen wel bijdragen aan het geven van een vroege waarschuwing dat er een wegnummerwissel aan zit te komen. Daarmee maak je de weggebruiker hopelijk wat alerter voor wanneer het knooppunt daar is, want omdat het knooppunt zelf niet bijzonder is vormgegeven, kunnen de voorwegwijzers daar dan weer simpeler worden gehouden. Met die alerts moet je echter niet al te vroeg beginnen. Een doel in lijn onder de streep zetten omdat je er 15 kilometer later voor van wegnummer wisselt is overdreven.
Dat is wellicht in zoverre van belang, omdat ik bij een afwijkende knooppuntconfiguratie de afstandenborden na voorafgaande afritten helemaal geen logische plek vind om een weggebruiker aan de hand te nemen ten aanzien van die configuratie. Fenomenen als TOTSOs, linkerafritten of andere bijzondere ontwerpelementen van knooppunten moeten eerder in de voorwegwijzers van het knooppunt tijdig naar voren worden gebracht, in de zin dat de voorwegwijzers dus ook uitgebreider moeten worden uitgevoerd dan normaal, en dat je daarbij ook sneller gebruik zou moeten maken van portaalbewegwijzering. Praat je daarentegen over iets simpels als van wegnummer wisselen op een verder normaal knooppunt (en in dat kader mogelijk ook moeten afslaan), dan kunnen de afstandenborden na voorafgaande afritten daarentegen wel bijdragen aan het geven van een vroege waarschuwing dat er een wegnummerwissel aan zit te komen. Daarmee maak je de weggebruiker hopelijk wat alerter voor wanneer het knooppunt daar is, want omdat het knooppunt zelf niet bijzonder is vormgegeven, kunnen de voorwegwijzers daar dan weer simpeler worden gehouden. Met die alerts moet je echter niet al te vroeg beginnen. Een doel in lijn onder de streep zetten omdat je er 15 kilometer later voor van wegnummer wisselt is overdreven.