Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Moderator: Moderatoren
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Nieuw vorkbord bij Franeker > Harlingen. Staat er al een tijdje, ziet er ook netjes uit. Het kan dus wel.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Alleen die zwarte rand om een geel wegnummer is zo’n aanfluiting. Nergens goed voor, contrast tussen het geel en het blauw is sowieso al groot genoeg.
Doet me denken aan de borden voorrangsweg met een zwarte rand tussen het wit en het geel; alsof een ruitvormig bord überhaupt een andere betekenis kan hebben
Doet me denken aan de borden voorrangsweg met een zwarte rand tussen het wit en het geel; alsof een ruitvormig bord überhaupt een andere betekenis kan hebben
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Aan de andere kant van de vangrail ook het geval, maar dan voor afslag Elden (richting Gelredome) . Staat hier dacht ik wel ergens een foto van.
Een onderschrift, daar komt hij dan
Ps. De groeten van Playertwo
Ps. De groeten van Playertwo
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Het wegnummer is dan ook verkeerd uitgesneden hier. Er hoort nog een gele rand omheen te zitten.Steyn_E schreef: ↑za 04 jan 2020, 22:10 Alleen die zwarte rand om een geel wegnummer is zo’n aanfluiting. Nergens goed voor, contrast tussen het geel en het blauw is sowieso al groot genoeg.
Doet me denken aan de borden voorrangsweg met een zwarte rand tussen het wit en het geel; alsof een ruitvormig bord überhaupt een andere betekenis kan hebben
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Die fout zien we zo vaak langskomen hier dat ik het als mislukt experiment zou willen bestempelen. Terug naar simpel geel op blauw imo.
Discussieren is de kunst van het weglaten.
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21943
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Geldt onderhand voor Nba an sich
Een paar pagina's terug ging het over een wel of niet ontbrekende rechtdoorverwijzing op de A59 richting Sabina vanuit Fijnaart. Die ontbreekt inderdaad, ik zal RWS er eens een vraag over sturen. En dan ook maar een vraag over de ontbrekende E19 bij Klaverpolder vanuit Moerdijk.
Een paar pagina's terug ging het over een wel of niet ontbrekende rechtdoorverwijzing op de A59 richting Sabina vanuit Fijnaart. Die ontbreekt inderdaad, ik zal RWS er eens een vraag over sturen. En dan ook maar een vraag over de ontbrekende E19 bij Klaverpolder vanuit Moerdijk.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22893
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Van alle NBA staat een foto op mijn website. Zie onderschrift.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7942
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Zeker één NBA-bord staat er nog niet op.
nickdh schreef:https://i.postimg.cc/Wp9PVVZf/031-24-700-Li.png
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Maak daar maar 6 van.
Nog een aanvulling op de A32 > Leeuwarden. Alles voor VZP Mandelân.
Ook de uitsmijter voor 16 van de A32 > Meppel heb ik eerder gepost, maar ik denk dat daar overheen is gekeken.
Nog een aanvulling op de A32 > Leeuwarden. Alles voor VZP Mandelân.
Ook de uitsmijter voor 16 van de A32 > Meppel heb ik eerder gepost, maar ik denk dat daar overheen is gekeken.
- SPOILER: TOON
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Bijna zonde, die waren allemaal nog niet-reflecterend blauw volgens mij. De vervanging daarvan lijkt de laatste tijd steeds sneller te gaan.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22893
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Jawel hoor. Gewoon F5 gebruiken op deze pagina: http://wegnummers.nl/nba/nba031w.html#nba_031w_080
Oei. Dat is bijna niet bij te houden. (Eentje had ik al wel, het 500m-bord van Mandelân)
Ik heb vandaag zelf 57 nieuwe foto's on-line gezet van NBA. Er was geen zon, dus dat gaf in veel gevallen beter licht voor een scherpe(re) foto.
Ook nieuwe NBA:
Nieuw bordje op de A17 vlak voor knp Noordhoek. Op het onderbord wordt verwezen naar A16 en A59.
Maar de A59 gaat hier zowel rechtdoor als rechtsaf...
Nieuw afstandenbord. Ik rij dus op de A59 (naar Rotterdam en Dordrecht...), maar voor 's-Hertogenbosch moet ik afslaan naar de A59...
Het oude bord was ook al NBA. Het stond op dezelfde plek, maar toch zijn de plaatsen dichterbij gekomen:
(foto 2016)
NBA A17 afrit 25:
Beschadigd op de A58 richting oost, bij Wouwse Tol-Zuid.
Oprit 10 (Hilvarenbeek) van de A58.
Het verkeer naar de A65 moet de linker strook nemen. Maar of dat nou echt "uitvoegen" is...?
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21980
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Een setje waarvan ik niet heel vrolijk word...
A59-west is een vrij onlogische richting vanuit Roosendaal, maar dat soort dingen mogen wel wat duidelijker.
Er zijn bepaald elegantere manieren om dubbelnummeringen te bewegwijzeren. Zie bijvoorbeeld de borden op de A16-A58. Het argument van enkele weken terug dat je daarvoor wel een duidelijker richting kunt gebruiken in de praktijk ...Nieuw afstandenbord. Ik rij dus op de A59 (naar Rotterdam en Dordrecht...), maar voor 's-Hertogenbosch moet ik afslaan naar de A59...
Als je dan toch moet afbreken, waarom zet je dan niet Moerdijk-Noord en de wegnummerschildjes op twee eigen regels? De staande pijl kan dan wel ietsje korter om het bord niet hoger te laten worden ...NBA A17 afrit 25:
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22893
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Dat lijkt me niet wenselijk. De tekst voor rechtdoor komt dan te dicht bij de tekst voor rechtsaf.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21980
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Als je de volgende afrit op de eerste regel zet en de wegnummers op de tweede lijkt dat risico mij klein. De afstand tussen afrit-tekst en rechtdoor-tekst blijft dan gelijk; alleen de rode schildjes staan dan wat dichterbij, maar daar zou geen verwarring vanuit moeten gaan. Die zijn, zelfs bij een dubbelnummering, natuurlijk ook vrij smal.
Maar misschien moet dat eens nader uitgewerkt worden op basis van NBA-sjablonen.
Maar misschien moet dat eens nader uitgewerkt worden op basis van NBA-sjablonen.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Zoiets lijkt mij ook niet wenselijk, of in ieder geval lastig uitvoerbaar. Dan krijg je iets wat lijkt opPino schreef: ↑ma 06 jan 2020, 17:06Er zijn bepaald elegantere manieren om dubbelnummeringen te bewegwijzeren. Zie bijvoorbeeld de borden op de A16-A58. Het argument van enkele weken terug dat je daarvoor wel een duidelijker richting kunt gebruiken in de praktijk ...Nieuw afstandenbord. Ik rij dus op de A59 (naar Rotterdam en Dordrecht...), maar voor 's-Hertogenbosch moet ik afslaan naar de A59...
Code: Selecteer alles
[A17]
Rotterdam
Dordrecht
------------
[A59]
's-Hertogenbosch
-----------
[A16] Breda
Code: Selecteer alles
[A17]
Rotterdam
Dordrecht
-----------
[A59]
's-Hertogenbosch
Breda
Discussieren is de kunst van het weglaten.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22893
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
De onderste heb ik ook in gedachten. Dat je bij Zonzeel de A16 moet nemen voor Breda is pas 2 knooppunten verderop, dus nu nog niet zo relevant.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21943
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik zou alleen maar doelen onder de streep zetten, en dat gekoppeld aan de A16.
- SPOILER: TOON
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Of zo:
A17 A59
's Hertogenbosch
---------------------
A16
Breda
Dordrecht
Rotterdam
Je rijdt immers op de A17 A59 en het enige doel dat daadwerkelijk aan die weg ligt is 's Hertogenbosch. Breda zou ook boven de streep kunnen om de reden die Harry aangaf, maar associeer ik toch meer met de A16. Feitelijk heb je dan dus alleen doelen voor A59 en A16. A17 staat er een beetje als bonus bij. Je zou ook nog kunnen overwegen om Dordrecht als einddoel van de A17 te zien en dus ook boven de streep te plaatsen, maar in combinatie met Rotterdam dan onder de streep komt dat wat oneigenlijk over.
Misschien is het uiteindelijk toch het beste om het hele rijtje gewoon old school onder elkaar te zetten zonder streep en indirecte wegnummers....
A17 A59
's Hertogenbosch
---------------------
A16
Breda
Dordrecht
Rotterdam
Je rijdt immers op de A17 A59 en het enige doel dat daadwerkelijk aan die weg ligt is 's Hertogenbosch. Breda zou ook boven de streep kunnen om de reden die Harry aangaf, maar associeer ik toch meer met de A16. Feitelijk heb je dan dus alleen doelen voor A59 en A16. A17 staat er een beetje als bonus bij. Je zou ook nog kunnen overwegen om Dordrecht als einddoel van de A17 te zien en dus ook boven de streep te plaatsen, maar in combinatie met Rotterdam dan onder de streep komt dat wat oneigenlijk over.
Misschien is het uiteindelijk toch het beste om het hele rijtje gewoon old school onder elkaar te zetten zonder streep en indirecte wegnummers....
Rainier
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
https://inducks.org/notab/nba/2020/DSC0 ... rdhoek.jpg
Ik zou hier - tegen alle richtlijnen in - de bestemming 's Hertogenbosch zonder wegnummer en afstand op het bord plaatsten. Dan past het namelijk op één regel en je verliest geen relevante informatie. Het huidige bord is onnodig druk.
Ik zou hier - tegen alle richtlijnen in - de bestemming 's Hertogenbosch zonder wegnummer en afstand op het bord plaatsten. Dan past het namelijk op één regel en je verliest geen relevante informatie. Het huidige bord is onnodig druk.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Dat afstandenbord ziet er echt niet uit, inderdaad. Wat 's-Hertogenbosch daar überhaupt te zoeken heeft vind ik ook een puntje, aangezien het:
- Geen netwerkdoel is.
- Geen richtinggevende functie heeft.
Vanaf Klaverpolder is vroeg zat. Het zal er wel staan om historische redenen (eindpunt van de toenmalige A59, voor de omnummering van de vroegere N50).
Dat afstandenbord zou ik zelf zo uitvoeren:
[A17][A59]
Klaverpolder 8
-------------------------------
[A16] Rotterdam 36
[A16] Dordrecht 20
[A16] Breda 23
Een beetje op z'n Duits dus, eventueel zou je Moerdijk nog kunnen vermelden, maar ik zie daar geen meerwaarde in omdat dat pal naast het knooppunt ligt.
- Geen netwerkdoel is.
- Geen richtinggevende functie heeft.
Vanaf Klaverpolder is vroeg zat. Het zal er wel staan om historische redenen (eindpunt van de toenmalige A59, voor de omnummering van de vroegere N50).
Dat afstandenbord zou ik zelf zo uitvoeren:
[A17][A59]
Klaverpolder 8
-------------------------------
[A16] Rotterdam 36
[A16] Dordrecht 20
[A16] Breda 23
Een beetje op z'n Duits dus, eventueel zou je Moerdijk nog kunnen vermelden, maar ik zie daar geen meerwaarde in omdat dat pal naast het knooppunt ligt.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22893
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Niet erg waarschijnlijk, als het voorgaande bord het helemaal niet vermeldde.
Ik denk eerder dat men een doel zocht bij A59. Een reden waarom deze weg uberhaupt A59 heet...
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Chrysa
- autoweg
- Berichten: 1837
- Lid geworden op: za 17 sep 2011, 21:23
- Locatie: Breda NL / Lausanne CH
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
"Den Bosch" zodat wegnummer en afstand wel passen.Vinny schreef: ↑ma 06 jan 2020, 20:36 https://inducks.org/notab/nba/2020/DSC0 ... rdhoek.jpg
Ik zou hier - tegen alle richtlijnen in - de bestemming 's Hertogenbosch zonder wegnummer en afstand op het bord plaatsten. Dan past het namelijk op één regel en je verliest geen relevante informatie. Het huidige bord is onnodig druk.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21980
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Tja, dat blijft toch een lastige vraag: “waarom heet deze weg in hemelsnaam A59?” Het blijft een van de ongelukkigere wegnummers die we in het land kennen, toch tenminste sinds een rechtstreekse verbinding tussen de zelfstandige A59-stukken Sabina-Noordhoek en Zonzeel-Empel uit alle plannen werd afgevoerd. Waarvoor een gebrek aan verkeersvraag -zelfs vanuit Noord-West Brabant naar Breda- verantwoordelijk kan worden gehouden. Dus niet zo gek dat hier voorheen geen A59-doel ten oosten van Zonzeel stond. En dan is de redenering van Riva “zet Den Bosch maar neer, want dat ligt als enige aan een van de wegnummers” dus ook niet echt geredeneerd vanuit de weggebruiker.
Ik ben vast heel ouderwets doordat ik naar deze weg kijk als Rijksweg 17 en dus A17, waarover -godbetert- de A59 even meelift. Rotterdam en Dordrecht zijn de reden dat deze weg er is gekomen. Dus bewegwijzer deze twee doelen dan tenminste boven de streep met het nummer A17, als doelen waarvoor je weliswaar de A17 nog verlaat maar die evenzeer doel in lijn van deze weg zijn als Amsterdam op de A6 en A44. Breda zou ik dan als A59-doel noemen, als genoemd door BHJ. Of weglaten.
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21943
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
En als Noordhoek - Zonzeel er wel had gelegen (tesamen met de A17 zoals we die nu kennen), wat had er dan over verwezen mogen worden? Enkel Breda, of toch ook 's-Hertogenbosch?
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21980
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik denk beide, maar dat hangt uiteindelijk ook een klein beetje af van de (theoretische, nu immers uiterst beperkte) verkeersvraag tussen Zonzeel/de A59-oost en Noordhoek/de A59-west. Laten we niet vergeten hoe kort het geleden is dat Knooppunt Klaverpolder in die richting nog incompleet was ...
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 20586
- Lid geworden op: do 05 mei 2005, 10:28
- Locatie: 's-Hertogenbosch
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
En het kan ook zijn om te vermijden dat verkeer over de N285 naar Made gaat rijden, die in afstand ruimschoots korter is.
- sven_engelen
- expressweg
- Berichten: 3367
- Lid geworden op: ma 09 dec 2013, 10:42
- Locatie: Venlo/Hengelo
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Wouter N14 schreef: ↑ma 06 jan 2020, 22:24 En als Noordhoek - Zonzeel er wel had gelegen (tesamen met de A17 zoals we die nu kennen), wat had er dan over verwezen mogen worden? Enkel Breda, of toch ook 's-Hertogenbosch?
Code: Selecteer alles
A59: ^^
's-Hertogenbosch
Breda
<-- A17:
Rotterdam
Moerdijk
Laatst gewijzigd door sven_engelen op wo 08 jan 2020, 1:03, 1 keer totaal gewijzigd.
Svenlo
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
5 km korter maar 3 minuten langzamer. Het hangt er misschien van af van waar naar waar je rijdt, maar als ik richting Roosendaal en Bergen op Zoom rijd (route A27-A59-A17, dus afslaan bij Hooipolder, Zonzeel en Klaverpolder) ga ik niet zo'n stuk over het OWN rijden om 5 km te besparen als het ook nog eens niet sneller is.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Denk het niet. Hier in Nederland zijn we niet echt weg van het bewegwijzeren van doelen over het OWN, zelfs niet als die plaatsen naast elkaar liggen (Rotterdam en Schiedam bijvoorbeeld).
De A59 is vanaf Zonzeel tot Sabina bijna niet normaal te bewegwijzeren, omdat die weg van niks naar nergens loopt. Eventueel zou je Europoort of Amsterdam nog kunnen verwijzen voor de A59-west vanaf Noordhoek, puur om naast Zierikzee een ander doel te hebben om te vermelden.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Vanaf Zonzeel zou je tot aan KP Noordhoek Bergen op Zoom nog kunnen aangeven. Dat is een plaatsvervangend netwerkdoel, en A16/A59-A17-A58 rijdt iets prettiger en heeft een TOTSO minder dan A16-A58 via Breda, en is in afstand vergelijkbaar.
Als doel voor de A59-oost kun je tussen KP Noordhoek en KP Klaverpolder ook met Utrecht beginnen, om verkeer via de A59 naar de A27 te geleiden, in plaats van via Dordrecht of Rotterdam. Utrecht staat vanaf KP Zonzeel al bewegwijzerd.
Voor het deel tussen KP Noordhoek en KP Sabina wordt het lastiger. Europoort is het enige relevante doel dat je in westelijke richting nog zou kunnen toevoegen; de enige andere grotere plaatsen waarvoor die route vanaf dat punt handiger is zijn Oud Beijerland (maar met nog geen 25.000 inwoners en vlakbij Rotterdam niet logisch om hier al te vermelden), Barendrecht (niet handig als ook Rotterdam is vermeld, maar dan de andere kant op) en Hellevoetsluis (alhoewel bijna vier keer zo groot heeft dat ook een groot Zierikzee-gehalte). Probleem met Europoort is dat de route via de A59-A29-A15 nauwelijks korter is dan A17-A16-A15, het scheelt minder dan een kilometer. En verkeer met gevaarlijke stoffen wil je toch liever richting A17-A16 sturen, omdat je het dan via de N3 naar de A15 kan krijgen. Komt het over de A59, dan moet het verder over de N59, N215 en N57.
Als de A4 door de Hoekse Waard ooit gereedkomt kun je hier Den Haag vermelden. Amsterdam zou ook kunnen, het is natuurlijk een supernetwerkdoel en vanaf Roosendaal naar Amsterdam is dit dan een logische route, maar zal ook wat vreemd aandoen.
Als doel voor de A59-oost kun je tussen KP Noordhoek en KP Klaverpolder ook met Utrecht beginnen, om verkeer via de A59 naar de A27 te geleiden, in plaats van via Dordrecht of Rotterdam. Utrecht staat vanaf KP Zonzeel al bewegwijzerd.
Voor het deel tussen KP Noordhoek en KP Sabina wordt het lastiger. Europoort is het enige relevante doel dat je in westelijke richting nog zou kunnen toevoegen; de enige andere grotere plaatsen waarvoor die route vanaf dat punt handiger is zijn Oud Beijerland (maar met nog geen 25.000 inwoners en vlakbij Rotterdam niet logisch om hier al te vermelden), Barendrecht (niet handig als ook Rotterdam is vermeld, maar dan de andere kant op) en Hellevoetsluis (alhoewel bijna vier keer zo groot heeft dat ook een groot Zierikzee-gehalte). Probleem met Europoort is dat de route via de A59-A29-A15 nauwelijks korter is dan A17-A16-A15, het scheelt minder dan een kilometer. En verkeer met gevaarlijke stoffen wil je toch liever richting A17-A16 sturen, omdat je het dan via de N3 naar de A15 kan krijgen. Komt het over de A59, dan moet het verder over de N59, N215 en N57.
Als de A4 door de Hoekse Waard ooit gereedkomt kun je hier Den Haag vermelden. Amsterdam zou ook kunnen, het is natuurlijk een supernetwerkdoel en vanaf Roosendaal naar Amsterdam is dit dan een logische route, maar zal ook wat vreemd aandoen.