Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Moderator: Moderatoren
-
- Penningmeester
- Berichten: 7088
- Lid geworden op: do 19 sep 2013, 11:40
- Locatie: Knooppunt Bodegraven
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL
Maar op zich is Hoek van Holland nog niet eens zo belangrijk, het zit hem hier nog meer in de E30. Dus al zou je het willen, dan kun je natuurlijk een volgbord plaatsen.
Zoals deze:
Maar dan dus zo:
Zoals deze:
Maar dan dus zo:
Ceterum censeo arcum Bodegravum construendam esse.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
- mhkamp
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6137
- Lid geworden op: vr 15 jun 2007, 21:32
- Locatie: Nieuw Buinen
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL
Hoek van Holland vervangen door [veerboot] Hull (UK). Een stuk korter.
Als je wilt worden wie je nog nooit bent geweest, zal je moeten doen wat je nog nooit hebt gedaan!
WeFo Lidnummer 0010.
WeFo Lidnummer 0010.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL
Dan zou ik er Harwich van maken. Vanaf Hoek van Holland kom je niet in Hull.
- mhkamp
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6137
- Lid geworden op: vr 15 jun 2007, 21:32
- Locatie: Nieuw Buinen
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL
Mag ook. Gaat om het idee.
Als je wilt worden wie je nog nooit bent geweest, zal je moeten doen wat je nog nooit hebt gedaan!
WeFo Lidnummer 0010.
WeFo Lidnummer 0010.
Re: Discussie bewegwijzering in NL
Hoek van Holland is een bekend en richtinggevend doel in de omgeving van Rotterdam en Den Haag. Tevens bekend als einddoel van de A20.
Ik denk niet dat het een goed idee is om dat doel te verwijderen of te vervangen.
De status van Bergen op Zoom is uniek te noemen. Als hoofddoel staat het al ruim voor het internationale netwerkdoel Rotterdam aangegeven.
Ik denk niet dat het een goed idee is om dat doel te verwijderen of te vervangen.
De status van Bergen op Zoom is uniek te noemen. Als hoofddoel staat het al ruim voor het internationale netwerkdoel Rotterdam aangegeven.
Laatst gewijzigd door Steptimer op di 22 dec 2015, 19:26, 1 keer totaal gewijzigd.
-
- Penningmeester
- Berichten: 7088
- Lid geworden op: do 19 sep 2013, 11:40
- Locatie: Knooppunt Bodegraven
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL
Ja, maar als einddoel van de A20 slaat het natuurlijk op een tang als een varken wanneer je bij Ypenburg staat. Dan wordt je immers over de N211 (E30) geleid. Via de A20 is een nodeloze omweg die dan ook niet bewegwijzerd wordt.
Ceterum censeo arcum Bodegravum construendam esse.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22897
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL
Waar precies? Vanuit Vlissingen?Steptimer schreef:De status van Bergen op Zoom is uniek te noemen. Als hoofddoel staat het al ruim voor het internationale netwerkdoel Rotterdam aangegeven.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36667
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL
Bergen op Zoom functioneert als plaatsvervangend netwerkdoel, omdat er westelijk van Breda nu eenmaal geen netwerkdoelen zijn.
Deze constructie is bijvoorbeeld ook van toepassing op Vlissingen op de A58, westelijk van Bergen op Zoom.
Deze constructie is bijvoorbeeld ook van toepassing op Vlissingen op de A58, westelijk van Bergen op Zoom.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21984
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL
Plaatsvervangend netwerkdoel, wat een term. Het is toch niet meer dan een einddoel, dat je op de borden zet wanneer een weg niet (meer) naar een netwerkdoel gaat? Of is de term einddoel geschrapt in de RWS-newspeak?
Re: Discussie bewegwijzering in NL
Of zoals de ferry naar Hull vanuit de Europoort, zet " Engeland" op het bord...Coen Tunnel schreef: Dan zou ik er Harwich van maken. Vanaf Hoek van Holland kom je niet in Hull.
toet toet ;-) (onnodig teoeteren kost te veel)
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL
Daar staat Engeland omdat op die plek meerdere ferry's naar Engeland vertrekken, ook een aantal vrachtferry's.
Maar om bij Den Haag al Engeland aan te geven in plaats van Harwich of Hoek van Holland is niet verstandig. Er zijn namelijk ook vrachtferry's naar Engeland die vanuit Vlaardingen vertrekken en daarvoor moet je wel degelijk de A4 blijven volgen.
Maar om bij Den Haag al Engeland aan te geven in plaats van Harwich of Hoek van Holland is niet verstandig. Er zijn namelijk ook vrachtferry's naar Engeland die vanuit Vlaardingen vertrekken en daarvoor moet je wel degelijk de A4 blijven volgen.
Re: Discussie bewegwijzering in NL
Bergen op Zoom is geen einddoel en de A4 leidt naar het netwerkdoel Antwerpen.Pino schreef: Plaatsvervangend netwerkdoel, wat een term. Het is toch niet meer dan een einddoel, dat je op de borden zet wanneer een weg niet (meer) naar een netwerkdoel gaat?
Re: Discussie bewegwijzering in NL
Vlissingen heeft volgens mij die functie al vanaf het Hellegatsplein en knooppunt Sint Annabosch aangezien het daar al op de nieuwere NBA borden verschijnt.Rene schreef:Bergen op Zoom functioneert als plaatsvervangend netwerkdoel, omdat er westelijk van Breda nu eenmaal geen netwerkdoelen zijn.
Deze constructie is bijvoorbeeld ook van toepassing op Vlissingen op de A58, westelijk van Bergen op Zoom.
Den Haag en Vlissingen.harry schreef:Waar precies? Vanuit Vlissingen?Steptimer schreef:De status van Bergen op Zoom is uniek te noemen. Als hoofddoel staat het al ruim voor het internationale netwerkdoel Rotterdam aangegeven.
Vanuit Vlissingen staat Breda op de nieuwere NBA borden. Opvallend is dat Bergen op Zoom ook nog op de nieuwere NBA borden staat voor het hoofddoel Goes.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22897
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL
Steptimer schreef:De status van Bergen op Zoom is uniek te noemen. Als hoofddoel staat het al ruim voor het internationale netwerkdoel Rotterdam aangegeven.
harry schreef:Waar precies? Vanuit Vlissingen?
Vanuit Den Haag staat Bergen op Zoom niet ruim voor Rotterdam aangegeven.Steptimer schreef:Den Haag en Vlissingen.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
-
- Penningmeester
- Berichten: 7088
- Lid geworden op: do 19 sep 2013, 11:40
- Locatie: Knooppunt Bodegraven
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL
Ligt er aan wat je 'ruim voor Rotterdam' noemt. Op de vorige pagina is nieuwe bewegwijzering te zien net na Prins Clausplein. Als ik het goed meet is dat 17 kilometer voor je de ruit van Rotterdam op rijdt. Veel ruimer ga je het niet krijgen, komende uit Den Haag.
Ceterum censeo arcum Bodegravum construendam esse.
Re: Discussie bewegwijzering in NL
^
Inderdaad, zo bedoelde ik het.
Misschien had ik het iets duidelijker moeten verwoorden.
Inderdaad, zo bedoelde ik het.
Misschien had ik het iets duidelijker moeten verwoorden.
Re: Discussie bewegwijzering in NL
Ja dat snap ik, daarom gewoon Hook of Holland laten staan.Coen Tunnel schreef: Daar staat Engeland omdat op die plek meerdere ferry's naar Engeland vertrekken, ook een aantal vrachtferry's.
Maar om bij Den Haag al Engeland aan te geven in plaats van Harwich of Hoek van Holland is niet verstandig. Er zijn namelijk ook vrachtferry's naar Engeland die vanuit Vlaardingen vertrekken en daarvoor moet je wel degelijk de A4 blijven volgen.
toet toet ;-) (onnodig teoeteren kost te veel)
- Snelwegenkenner
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6192
- Lid geworden op: za 23 jun 2007, 14:12
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL
Breda komt pas bij KP De Poel op de borden. Dit correspondeert niet met de lijstjes van Rene, waarbij Breda er al vanaf Vlissingen op zou moeten staan.Steptimer schreef: Vanuit Vlissingen staat Breda op de nieuwere NBA borden. Opvallend is dat Bergen op Zoom ook nog op de nieuwere NBA borden staat voor het hoofddoel Goes.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21984
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL
Als einddoel van een grensoverschrijdende route stond altijd te boek het laatste hoofddoel voor de grens: Maastricht op de A2, Hengelo op de A1, Arnhem op de A12. Dus ook Bergen op Zoom op de A4.boe! schreef:Bergen op Zoom is geen einddoel en de A4 leidt naar het netwerkdoel Antwerpen.Pino schreef: Plaatsvervangend netwerkdoel, wat een term. Het is toch niet meer dan een einddoel, dat je op de borden zet wanneer een weg niet (meer) naar een netwerkdoel gaat?
- mhkamp
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6137
- Lid geworden op: vr 15 jun 2007, 21:32
- Locatie: Nieuw Buinen
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL
Deze is een vreemde eend in de bijt : Bij Lunetten wordt Oberhausen al aangegeven.Pino schreef:Arnhem op de A12.
Als je wilt worden wie je nog nooit bent geweest, zal je moeten doen wat je nog nooit hebt gedaan!
WeFo Lidnummer 0010.
WeFo Lidnummer 0010.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL
Dat staat los van het feit dat het laatste hoofddoel in Nederland in sommige gevallen wat prominenter wordt bewegwijzerd en meestal vergezeld gaat van het eerstvolgende doel in het buitenland.
Keulen staat al aangegeven vanaf knooppunt Ewijk en knooppunt Kerensheide. Luik wordt ook al bij Kerensheide aangegeven. Oberhausen staat al bij Lunetten vermeld en op de A15/A50 al vanaf Valburg. Zelfs Kleve wordt nog royaal van tevoren aangegeven, vanaf knooppunt Valburg. Osnabrück verschijnt kort na Deventer voor het eerst op de borden, Münster al bij knooppunt Buren. Koblenz is al helemaal een mooie vermelding, vanaf Zaarderheiken tezamen met Mönchengladbach.
Ook de vermeldingen naar Meppen en Oldenburg gaan vanaf het punt waar ze voor het eerst vermeld worden gepaard met de vermeldingen naar de Nederlandse grensdoelen Emmen en Bad Nieuweschans (nou goed, Bad Nieuweschans komt er bij KP Euvelgunne bij terwijl Oldenburg al vanaf KP Julianaplein wordt aangegeven).
Keulen staat al aangegeven vanaf knooppunt Ewijk en knooppunt Kerensheide. Luik wordt ook al bij Kerensheide aangegeven. Oberhausen staat al bij Lunetten vermeld en op de A15/A50 al vanaf Valburg. Zelfs Kleve wordt nog royaal van tevoren aangegeven, vanaf knooppunt Valburg. Osnabrück verschijnt kort na Deventer voor het eerst op de borden, Münster al bij knooppunt Buren. Koblenz is al helemaal een mooie vermelding, vanaf Zaarderheiken tezamen met Mönchengladbach.
Ook de vermeldingen naar Meppen en Oldenburg gaan vanaf het punt waar ze voor het eerst vermeld worden gepaard met de vermeldingen naar de Nederlandse grensdoelen Emmen en Bad Nieuweschans (nou goed, Bad Nieuweschans komt er bij KP Euvelgunne bij terwijl Oldenburg al vanaf KP Julianaplein wordt aangegeven).
- mhkamp
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6137
- Lid geworden op: vr 15 jun 2007, 21:32
- Locatie: Nieuw Buinen
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL
Oberhausen is wel zo'n beetje het enige doel dat verder dan 80km van de grens aangegeven is. Oldenburg op de A7 komt dan nog in de buurt met ruim 50km. De doelen die jij noemt zijn meestal niet verder dan 10 ~ 40km.Coen Tunnel schreef: Dat staat los van het feit dat het laatste hoofddoel in Nederland in sommige gevallen wat prominenter wordt bewegwijzerd en meestal vergezeld gaat van het eerstvolgende doel in het buitenland.
Als je wilt worden wie je nog nooit bent geweest, zal je moeten doen wat je nog nooit hebt gedaan!
WeFo Lidnummer 0010.
WeFo Lidnummer 0010.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21984
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL
Oberhausen valt op vanwege de grote afstand van de grens waarop het voor het eerst verschijnt, maar het is niets anders dan de reguliere toepassing van een principe zoals dat tot invoering van het netwerkdoelensysteem gold. Namelijk dat het laatste hoofddoel voor de grens als einddoel bewegwijzerd stond, tot aan het moment dat die plaats het eerstvolgende hoofddoel van de route werd. Op dat punt werd het eerste hoofddoel over de grens toegevoegd als het nieuwe einddoel.
Arnhem als einddoel van de A12 werd hoofddoel op Lunetten, wat dus het logische moment was om Oberhausen toe te voegen. Het is vooral de grote afstand tussen hoofddoelen Utrecht en Arnhem (en in mindere mate de afstand tussen Arnhem en de grens) die zorgde voor de vroege vermelding.
Arnhem als einddoel van de A12 werd hoofddoel op Lunetten, wat dus het logische moment was om Oberhausen toe te voegen. Het is vooral de grote afstand tussen hoofddoelen Utrecht en Arnhem (en in mindere mate de afstand tussen Arnhem en de grens) die zorgde voor de vroege vermelding.
Re: Discussie bewegwijzering in NL
Ik meen te herinneren dat deze lijstjes gedateerd zijn en er niet meer aangehouden wordt. Er zouden nieuwe komen aan het eind van dit jaar, maar het einde van het jaar nadert snel. Weet iemand hier meer van wanneer deze zouden komen?Snelwegenkenner schreef: Breda komt pas bij KP De Poel op de borden. Dit correspondeert niet met de lijstjes van Rene, waarbij Breda er al vanaf Vlissingen op zou moeten staan.
Re: Discussie bewegwijzering in NL
^ Daar ben ik ook wel benieuwd naar.
Op een nieuwer NBA-afstandenbord staat wel Breda voor knooppunt de Poel maar het is nog afgeplakt.
Dat zijn oudere NBA borden die nog voor de netwerkbenadering(oude lijstje) zijn geplaatst.Snelwegenkenner schreef:Breda komt pas bij KP De Poel op de borden. Dit correspondeert niet met de lijstjes van Rene, waarbij Breda er al vanaf Vlissingen op zou moeten staan.Steptimer schreef: Vanuit Vlissingen staat Breda op de nieuwere NBA borden. Opvallend is dat Bergen op Zoom ook nog op de nieuwere NBA borden staat voor het hoofddoel Goes.
Op een nieuwer NBA-afstandenbord staat wel Breda voor knooppunt de Poel maar het is nog afgeplakt.
- Snelwegenkenner
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6192
- Lid geworden op: za 23 jun 2007, 14:12
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL
Bij welke afrit staat dat afstandenbord? En staat Bergen op Zoom er ook nog op?
- Snelwegenkenner
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6192
- Lid geworden op: za 23 jun 2007, 14:12
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL
Gek dat dit dan bij de A1 nooit was. Voor Hengelo(laatste hoofddoel voor de grens) stond Osnabruck er nooit op. Pas bij het netwerkdoelensysteem kwam deze Duitse plaats pas eerder op de borden.Pino schreef: Oberhausen valt op vanwege de grote afstand van de grens waarop het voor het eerst verschijnt, maar het is niets anders dan de reguliere toepassing van een principe zoals dat tot invoering van het netwerkdoelensysteem gold.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 20587
- Lid geworden op: do 05 mei 2005, 10:28
- Locatie: 's-Hertogenbosch
Re: Discussie bewegwijzering in NL
Kan ook zijn omdat er tot 1992 nog geen doorgaande verbinding bestond met Osnabrück en de doelensystematiek al daarvoor was bepaald.