Hangt een beetje van herkomst en bestemming af maar t is zonder file slechts 5-10 min verschil. Tijdens de spits kan dat dus best wel eens sneller zijn.JB81 schreef:
Via Eindhoven? Dat is echt onnodig ver om. Dan eerder N65-A59, maar in de praktijk rij ik eigenlijk altijd via Waalwijk of Gorinchem.
Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Moderator: Moderatoren
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
-
- verkeersader
- Berichten: 727
- Lid geworden op: di 22 sep 2015, 17:18
- Locatie: Freie und Hansestadt Hamburg
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Nijmegen telt toch wel +/- 30.000 inwoners meer als Den Bosch. Dat zijn er even veel als in de stad Goes. Ook richting geven doet Nijmegen, ook aan Arnhem. Arnhem/Nijmegen is een gezamenlijk netwerkdoel. Het ligt eraan vanuit welke invalshoek je de stadsregio benaderd, welk doel je ziet. Ik rij met regelmaat naar Nijmegen vanuit Bergen op Zoom. Altijd via de A17/A16/A59 en ik heb nog nooit problemen gehad met de Ring Den Bosch. Zelfs vanuit Breda is je omweg echt niet efficiënt. En ik zal altijd de Ring Den Bosch over die van Eindhoven kiezen.Steyn_E schreef:vergelijkbaar is qua inwoneraantallen en het ook richtinggevend is voor plaatsen als Drunen, Vlijmen, Rosmalen en Vught. Alles bij mekaar een behoorlijke regio. Nijmegen vanuit Breda zou ik eerder via de A58/A50 rijden, de randweg Den Bosch kun je het beste met een zo groot mogelijke boog omheen.
Drunen is naar mijn mening ook Waalwijk. Heel die dorpenrij is afgedekt door Waalwijk.
Hamburg, meine Perle
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32132
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Breda-Arnhem is echter weer logischer over de A27-A15-A325. Breda-Nijmegen kan inderdaad over de A27-A59-A50-A326. Nijmegen is bij Hooipolder dus niet representatief voor Arnhem.Widejo schreef:Nijmegen telt toch wel +/- 30.000 inwoners meer als Den Bosch. Dat zijn er even veel als in de stad Goes. Ook richting geven doet Nijmegen, ook aan Arnhem. Arnhem/Nijmegen is een gezamenlijk netwerkdoel. Het ligt eraan vanuit welke invalshoek je de stadsregio benaderd, welk doel je ziet.Steyn_E schreef:vergelijkbaar is qua inwoneraantallen en het ook richtinggevend is voor plaatsen als Drunen, Vlijmen, Rosmalen en Vught. Alles bij mekaar een behoorlijke regio. Nijmegen vanuit Breda zou ik eerder via de A58/A50 rijden, de randweg Den Bosch kun je het beste met een zo groot mogelijke boog omheen.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Bij bewegwijzering gaat het niet alleen om inwoneraantallen, maar meer om de vraag of een plaats al dan niet een knooppuntfunctie in het wegennet vervult. Een kleine(re) plaats kan vanwege de functie als knooppunt lang van tevoren aangegeven staan. Terwijl sommige plaatsen met relatief veel inwoners pas laat op de borden verschijnen omdat ze bewegwijzeringtechnisch niet relevant zijn. De voorbeelden zijn hier op het forum genoeg besproken, dus die hoeven we nu niet te herhalen.
Als inwoner van Delft, meer dan 100.000 inwoners maar qua bewegwijzering totaal niet belangrijk, vind ik het al indrukwekkend om de stad op 15 km. afstand vermeld te zien staan. Zo'n verwijzing naar mijn stad met een afstand van meer dan een cijfer is bijzonder. Los van deze emotie (niet terzake, maar af en toe een crie de coeur moet kunnen) bedoel ik ermee te zeggen dat inwonertal bewegwijzeringstechnisch ondergeschikt is aan de positie van een plaats in het netwerk. Niets mis mee.
Als inwoner van Delft, meer dan 100.000 inwoners maar qua bewegwijzering totaal niet belangrijk, vind ik het al indrukwekkend om de stad op 15 km. afstand vermeld te zien staan. Zo'n verwijzing naar mijn stad met een afstand van meer dan een cijfer is bijzonder. Los van deze emotie (niet terzake, maar af en toe een crie de coeur moet kunnen) bedoel ik ermee te zeggen dat inwonertal bewegwijzeringstechnisch ondergeschikt is aan de positie van een plaats in het netwerk. Niets mis mee.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
En dan vanaf de andere kant? Dus vanaf de ring van Den Bosch op Empel naar het westen. Dan mis ik minstens Breda. Waalwijk kan dan beter Dwaalwijk worden genoemd omdat de A59 daar blijkbaar op houdt.Widejo schreef:Heel die dorpenrij is afgedekt door Waalwijk.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Daar staat nu uitsluitend Waalwijk, heel apart. Waalwijk is te onbekend om richtinggevend te zijn. Uiteraard had daar gewoon Breda moeten staan. Ook op de A59 vanuit het oosten voor Hintham staat uitsluitend Waalwijk als doorgaand doel over de A59. Breda wordt indirect via Tilburg geleid door het ontbreken ervan, terwijl via de A59 korter en sneller is zolang de N65 nog niet uit uitgebouwd. Dus ook voor langeafstandsverkeer vanuit regio Nijmegen naar Vlissingen is de A59 sneller. Conclusie: Breda had daar moeten staan samen met Waalwijk.nickdh schreef:En dan vanaf de andere kant? Dus vanaf de ring van Den Bosch op Empel naar het westen. Dan mis ik minstens Breda. Waalwijk kan dan beter Dwaalwijk worden genoemd omdat de A59 daar blijkbaar op houdt.Widejo schreef:Heel die dorpenrij is afgedekt door Waalwijk.
Gekke is dat Rotterdam bij afrit Vlijmen opeens nutteloos op de afstandsborden verschijnt. Pas bij Waalwijk verschijnt Breda.
NopeWillem schreef:Dus toch Zierikzee.
- Jackbauer1350
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7874
- Lid geworden op: ma 21 nov 2011, 22:03
- Locatie: Wijdemeren
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
De A59 is dan ook een aparte route. Qua bewegwijzering ook omdat er nog aardig wat oude meuk hangt/staat.
Rotterdam en Breda worden voor de aansluiting N261 nog aangegeven en op een afstandenbord bij VZP De Sprang.
Rotterdam staat daarna niet meer op de borden ook niet bij Hooipolder, althans op SV in ieder geval maar die stamt uit 2015. Wellicht dat dit inmiddels aangepast is. Breda wordt daar uiteraard via de A27 verwezen.
Vanaf de aansluiting Dussen verschijnt Zierikzee en na Hooipolder ook Dordrecht. Dat is dan ook nog old school spul. Rotterdam verschijnt pas bij Zonzeel weer.
Rotterdam en Breda worden voor de aansluiting N261 nog aangegeven en op een afstandenbord bij VZP De Sprang.
Rotterdam staat daarna niet meer op de borden ook niet bij Hooipolder, althans op SV in ieder geval maar die stamt uit 2015. Wellicht dat dit inmiddels aangepast is. Breda wordt daar uiteraard via de A27 verwezen.
Vanaf de aansluiting Dussen verschijnt Zierikzee en na Hooipolder ook Dordrecht. Dat is dan ook nog old school spul. Rotterdam verschijnt pas bij Zonzeel weer.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Dat stuk A59 is een perfect voorbeeld waar het bij verschillende generaties NBA is misgegaan. Waarom Gorinchem vanaf Waalwijk verschijnt is an sich al een raadsel.
Het beste zou zoiets zijn i.m.o.
Empel - N261; Breda, Waalwijk
N261 - Hooipolder; Rotterdam, Breda, Utrecht (wellicht nog Antwerpen op Hooipolder zelf)
Hooipolder - Zonzeel; Zierikzee, Rotterdam, Dordrecht
Het beste zou zoiets zijn i.m.o.
Empel - N261; Breda, Waalwijk
N261 - Hooipolder; Rotterdam, Breda, Utrecht (wellicht nog Antwerpen op Hooipolder zelf)
Hooipolder - Zonzeel; Zierikzee, Rotterdam, Dordrecht
- mavas
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18186
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Dat lijkt mij te maken hebben met verkeer dat vanaf de N261 komt, daar is een verwijzing richting noorden relevant geworden.nickdh schreef:Dat stuk A59 is een perfect voorbeeld waar het bij verschillende generaties NBA is misgegaan. Waarom Gorinchem vanaf Waalwijk verschijnt is an sich al een raadsel.
Op zich zou ik Utrecht vanaf de N261 verwachten via beide richtingen op de A59, omdat allebei ongeveer even lang is. Verkeer vanaf de Efteling rijdt veel via een van beide routes.
Noord-Hollandse wegen, dé site voor ontwikkeling van de provinciale wegen in Noord-Holland
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18029
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21917
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Wanneer wordt de parkeerplaats aangelegd om de informatie tot je te kunnen nemen?
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Inderdaad. Dubbele dubbele ring ring en sowieso houdt de N46 op als je hier rechtdoor gaat.
Zuidhorn
[[RING] N370]
---------------------
Eemshaven
Bedum
[N46]
---------------------
[>7]
Lauwersoog
Zuidwolde
Het Witte Lam
Meer wil en heb je niet nodig.
Zuidhorn
[[RING] N370]
---------------------
Eemshaven
Bedum
[N46]
---------------------
[>7]
Lauwersoog
Zuidwolde
Het Witte Lam
Meer wil en heb je niet nodig.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22840
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik blijf me verbazen dat Boterdiep en Euvelgunne niet vanaf de Ring-Oost worden aangegeven.
En die [RING N46] is echt een domme fout.
En die [RING N46] is echt een domme fout.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
-
- stadsweg
- Berichten: 366
- Lid geworden op: di 26 nov 2013, 21:11
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Hoort er ook geen afstandsaanduiding voor naar de N46 richting Eemshaven?
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21917
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ze hadden boter op hun hoofd en zitten nu diep in de problemen want zo'n euvel gun je niemand.harry schreef:Ik blijf me verbazen dat Boterdiep en Euvelgunne niet vanaf de Ring-Oost worden aangegeven.
En die [RING N46] is echt een domme fout.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
- Kaaiman
- Secretaris
- Berichten: 17386
- Lid geworden op: ma 26 jun 2006, 16:54
- Locatie: Hoogeveen
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Padoem-patsss! [emoji38]
De ontwerper had beter geringeloostrd moeten worden.
De ontwerper had beter geringeloostrd moeten worden.
Deur Drenthe • website over het Drentse provinciaal en rijkswegennet
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
- Robbert297
- expressweg
- Berichten: 2867
- Lid geworden op: ma 08 aug 2011, 10:27
- Locatie: Гронінген
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
En rechtdoordoelen die niet de volgende afrit weergeven. Het is even wennen.
Слава Україні
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Wat had je als doel van de volgende afrit in gedachte? De Hoogte?
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22840
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Bij knooppunten wordt dat systeem toch niet gebruikt?
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7931
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Volgens mij was dit bord waar een wegnummer op ontbreekt (N233) nog niet genoemd.
De uitsmijter, ook NBA, bevat wel N233.
De uitsmijter, ook NBA, bevat wel N233.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Die is nieuw inderdaad. En over die basisfout zou ik maar niet beginnen.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
En even serieus, Echteld als rechtdoordoel? Vind het sowieso een zwak punt aan NBA, je ziet vaker van die onbenullige rechtdoor doelen zoals Ommen op de A28 vlak voor Zwolle vanuit het noorden, en de andere kant op Staphorst in plaats van Meppel.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Niet nodig. Alle borden langs de Groninger ring verdwijnen binnen een jaar of drie omdat ze netjes tussen de bomen geplant worden.Wouter N14 schreef:Wanneer wordt de parkeerplaats aangelegd om de informatie tot je te kunnen nemen?
En om de automobilisten nog beter te helpen is de volgende wegwijzer die je bij de eerste afrit ziet dit:
↑ Zuidhorn ↑ | Lauwersoog ↗
Eemshaven
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Echteld is gewoon de naam van de volgende afrit.Steyn_E schreef:
En even serieus, Echteld als rechtdoordoel?
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32132
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
In NBA is het gebruikelijk dat de eerstvolgende afrit wordt genoemd, en na de aansluiting staat dan een afstandenbord.Steyn_E schreef:
En even serieus, Echteld als rechtdoordoel? Vind het sowieso een zwak punt aan NBA, je ziet vaker van die onbenullige rechtdoor doelen zoals Ommen op de A28 vlak voor Zwolle vanuit het noorden, en de andere kant op Staphorst in plaats van Meppel.
- Robbert297
- expressweg
- Berichten: 2867
- Lid geworden op: ma 08 aug 2011, 10:27
- Locatie: Гронінген
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Wat wil je daarmee zeggen?harry schreef: Bij knooppunten wordt dat systeem toch niet gebruikt?
Слава Україні
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22840
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Robbert297 schreef:En rechtdoordoelen die niet de volgende afrit weergeven. Het is even wennen.
harry schreef:Bij knooppunten wordt dat systeem toch niet gebruikt?
Bij knooppunten geven rechtdoordoelen niet de volgende afrit aan.Robbert297 schreef:Wat wil je daarmee zeggen?
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Robbert297
- expressweg
- Berichten: 2867
- Lid geworden op: ma 08 aug 2011, 10:27
- Locatie: Гронінген
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ah, ik dacht dat je op de post direct boven je reageerde.
Klopt, maar dit zijn geen knooppunten.
Klopt, maar dit zijn geen knooppunten.
Слава Україні
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Weet ik, maar waarom is het zo interessant om daar per definitie de naam van de volgende afrit op te zetten? Dat is het eigenlijk alleen maar bij meerdere afritten van dezelfde plaats. Maar in dit soort gevallen kun je er wat mij betreft beter wat richtinggevends opzetten. Een volgend netwerkdoel, een knooppunt of een belangrijkere plaats tussen twee netwerkdoelen in. Of bijvoorbeeld een afrit met een belangrijke provinciale weg. Maar Echteld? Niet echt handig om je te kunnen oriënteren. Ommen op de A28 rechtdoor is ook een raar gezicht, zeker omdat je vlak bij Zwolle bent.