Discussies over de bewegwijzering. Voor zowel het hoofdwegennet als het onderliggend wegennet. Over systeem, wegnummering, redesign, fouten, ANWB, Tebodin, etc.
Moderator: Moderatoren
-
EtienneM
- Moderator
- Berichten: 1188
- Lid geworden op: vr 12 okt 2012, 22:08
- Locatie: Oostenrijk
Bericht
door EtienneM » do 09 mar 2017, 21:03
Robbert297 schreef: Op de laatste foto is het schildje van de A76 wel goed. Ze kúnnen het dus wel! Ik snap dan werkelijk niet waarom de schildjes op de overige borden zo klein moeten...
Deze is eerder geplaatst dan de andere exemplaren die een zwarte rand om het N-nummer heen hebben (dit zijn exemplaren van de NBd). Dat verklaart ook waarom het wegnummerschildje hier wél goed is.
Pino schreef: De A76 op het 600m-bord ziet er ook raar uit. Dat schildje is niet te klein, maar toch klopt er iets niet. Het dunne zwarte lettertype gebruikt in plaats van het dikkere witte?
De tekst is goed geplaatst, maar het rode schild eromheen is minder hoog dan de 'normale' schildjes, dat is wat je ziet.
-
Pino
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21916
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
-
Contacteer:
Bericht
door Pino » do 09 mar 2017, 22:48
Verrek. Als je beide foto's over elkaar heen schuift, zie je dat de tekst in beide schildjes even groot is. Bijzonder hoe het oog je dan het idee geeft dat de tekst in het lagere schildje is neergezet met een dunnere letter.
-
Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18033
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Bericht
door Snelwegfreak » vr 10 mar 2017, 6:49
De NBd houdt zo te zien de ontwerpregels voor het OWN aan hierin: hoogte schildje 1,5H. Bij NBA is dat wat hoger; bij Oldschool nog wat hoger.
Enne gojje mins blieft altied leave.
-
GuteFahrt
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 7136
- Lid geworden op: di 07 jun 2011, 22:39
- Locatie: Waddenstad Harlingen
-
Contacteer:
Bericht
door GuteFahrt » za 11 mar 2017, 12:10
Gisteravond zag ik dat er na al die jaren weer eens wat nieuwe bewegwijzering is geplaatst op de N31 tussen Harlingen-Zurich. Vanochtend het rondje even gemaakt en wat foto's gemaakt.
Alle opnames in een album gezet:
https://www.flickr.com/photos/krusefahr ... 9364695261
De nieuwe borden:
Harlingen->Zurich:
1.Vorkbord
Kimswerd. Nummertje 16 dus
2.Afstandenbord na de aansluiting
Zurich->Harlingen
1.Niet scherp, het 1200 m. bord. Mist nog aan de andere kant
2.Vorkbord
3.Deze staat er nog
4.Uitsmijter. Mist eveneens nog aan de andere kant. Hier is volgens mij alleen het stukje
16 nieuw. Het bord stond er al (Arum en Witmarsum staan er ook niet bij)
-
Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18033
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Bericht
door Snelwegfreak » za 11 mar 2017, 12:32
Waarom staat de N31 niet op het doelenbord? Waarom op de uitsmijter alleen Kimswerd? Waarom zo'n groot knooppuntsymbool op de voorwegwijzer? Ook lijken de afritnummers wat klein.
Enne gojje mins blieft altied leave.
-
Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32134
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Bericht
door Coen Tunnel » za 11 mar 2017, 13:16
Inderdaad, raar afstandenbord en veel te groot
-symbool. Beetje amateuristisch.
Snelwegfreak schreef:Waarom op de uitsmijter alleen Kimswerd?
Dat legt GuteFahrt toch ook uit?
GuteFahrt schreef:4.Uitsmijter. Mist eveneens nog aan de andere kant.
Hier is volgens mij alleen het stukje 16 nieuw. Het bord stond er al (Arum en Witmarsum staan er ook niet bij)
-
Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18033
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Bericht
door Snelwegfreak » za 11 mar 2017, 13:27
Ah, juist. Bij het zien van foto's van nieuwe bewegwijzering wil ik de tekst nogal eens overslaan
Enne gojje mins blieft altied leave.
-
nickdh
- autoweg
- Berichten: 1662
- Lid geworden op: wo 30 dec 2015, 19:44
Bericht
door nickdh » za 11 mar 2017, 15:59
Getver, wat een rare borden!
-
Vinny
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 41327
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 12:52
- Locatie: Friesland
Bericht
door Vinny » za 11 mar 2017, 20:27
Weer een stukje Italië aan de Waddenzee erbij dus
(Het niet vernoemen van het nummer van de weg waar je daadwerkelijk op rijdt, en in plaats daarvan in rode schildjes het wegnummer waar je op uitkomt)
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
-
Robbert297
- expressweg
- Berichten: 2867
- Lid geworden op: ma 08 aug 2011, 10:27
- Locatie: Гронінген
Bericht
door Robbert297 » za 11 mar 2017, 23:53
Ik zie sowieso op dit soort wegen liever Ddesign, maar dat zal waarschijnlijk om redenen niet mogelijk zijn... (Rijksweg ipv provinciale weg).
Слава Україні
-
GuteFahrt
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 7136
- Lid geworden op: di 07 jun 2011, 22:39
- Locatie: Waddenstad Harlingen
-
Contacteer:
Bericht
door GuteFahrt » zo 12 mar 2017, 11:48
Normaliter staat het wegnummer er toch ook wel bij als er een
symbool in het spel is?
Het ontbreken daarvan is in ieder geval op de A7 niet anders:
-
Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32134
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Bericht
door Coen Tunnel » zo 12 mar 2017, 12:53
Vinny schreef:Weer een stukje Italië aan de Waddenzee erbij dus
Strada Statale 31 Harlinga-Zurigo, op de borden aangegeven als Ha-Zu zonder wegnummer.
-
sven_engelen
- expressweg
- Berichten: 3353
- Lid geworden op: ma 09 dec 2013, 10:42
- Locatie: Venlo/Arnhem
-
Contacteer:
Bericht
door sven_engelen » zo 12 mar 2017, 15:42
GuteFahrt schreef:
De nieuwe borden:
Harlingen->Zurich:
2.Afstandenbord na de aansluiting
Ayy die doet me toch even pijn aan de oogjes. Wat een iele wegnummers zijn dat zeg!
Svenlo
-
Robbert297
- expressweg
- Berichten: 2867
- Lid geworden op: ma 08 aug 2011, 10:27
- Locatie: Гронінген
Bericht
door Robbert297 » zo 12 mar 2017, 16:42
Dat hoort zo. Hier had normaliter nog een wegnummer boven moeten staan.
Слава Україні
-
Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
-
Contacteer:
Bericht
door Palance » zo 12 mar 2017, 18:56
GuteFahrt schreef:Normaliter staat het wegnummer er toch ook wel bij als er een
symbool in het spel is?
Nee
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
-
Peter
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 10225
- Lid geworden op: di 01 mar 2005, 8:42
- Locatie: Gieten
Bericht
door Peter » zo 12 mar 2017, 19:31
Robbert297 schreef: Dat hoort zo. Hier had normaliter nog een wegnummer boven moeten staan.
Maar dan staat er meestal (altijd?) ook een bestemming die aan deze weg ligt, er vlak bij of minstens nog 2 afslagen via het wegnummer waarop je rijdt. Dat had Zurich kunnen zijn, maar die wordt al via het knooppunt benoemd.
Vergelijkbaar met de Duitse afstandsborden (nabij een knooppunt en einde van wegnummer) waar er alleen bestemmingen onder de streep staan.
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...
-
Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36661
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
-
Contacteer:
Bericht
door Rene » zo 12 mar 2017, 19:45
Palance schreef:Nee
En dat is het enige correcte antwoord.
U gaat door voor de koelkast.
-
Pino
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21916
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
-
Contacteer:
Bericht
door Pino » zo 12 mar 2017, 20:49
Peter schreef:Maar dan staat er meestal (altijd?) ook een bestemming die aan deze weg ligt, er vlak bij of minstens nog 2 afslagen via het wegnummer waarop je rijdt. Dat had Zurich kunnen zijn, maar die wordt al via het knooppunt benoemd.
Vergelijkbaar met de Duitse afstandsborden (nabij een knooppunt en einde van wegnummer) waar er alleen bestemmingen onder de streep staan.
Het kon feitelijk niet uitblijven dat er nog eens een Nederlands afstandenbord zou verschijnen met alleen maar kruisende doelen. Dit is bij mijn weten de eerste, maar ik heb niet het idee dat dit (niet het wegnummer waarop je rijdt, geen streep) richtinggevend zal zijn voor vergelijkbare situaties die nog komen gaan. Ik hoop van niet.
Overigens zie je in Duitsland bij dit soort eindige wegnummers vaak dat het knooppunt waar het wegnummer eindigt op een gegeven moment het enige doel boven de streep is. Dat vind ik dan weer nutteloze bordvulling; zet dan een streep direct onder het wegnummer zoals je in Duitsland bij grenzen en op ringwegen ziet. Tenslotte vind ik hier eigenlijk dat doelen in de rijrichting Amsterdam hier zo in lijn liggen met de A31 dat ze boven de streep zouden moeten, ondanks wegnummerwissel. Doet men op de A44 ook zo met hoofddoel/einddoel Amsterdam. En als het dan niet om alle doelen van de A7-zuid gaat, dan toch tenminste het A7-doel dat het bewegwijzerde hoofddoel van dit stuk A31 is.
-
mhkamp
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6129
- Lid geworden op: vr 15 jun 2007, 21:32
- Locatie: Nieuw Buinen
-
Contacteer:
Bericht
door mhkamp » zo 12 mar 2017, 20:55
Pino schreef:Het kon feitelijk niet uitblijven dat er nog eens een Nederlands afstandenbord zou verschijnen met alleen maar kruisende doelen. Dit is bij mijn weten de eerste, maar ik heb niet het idee dat dit (niet het wegnummer waarop je rijdt, geen streep) richtinggevend zal zijn voor vergelijkbare situaties die nog komen gaan. Ik hoop van niet.
Ook dit zijn kruisende doelen : De A27 loopt niet rechtstreeks Almere in.
Als je wilt worden wie je nog nooit bent geweest, zal je moeten doen wat je nog nooit hebt gedaan!
WeFo Lidnummer 0010.
-
Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32134
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Bericht
door Coen Tunnel » zo 12 mar 2017, 21:31
Dit is eenzelfde situatie:
Al kun je vanaf de A18 ook alleen maar de A12 naar Arnhem op...
-
mavas
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18191
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
-
Contacteer:
Bericht
door mavas » zo 12 mar 2017, 23:14
Over de borden bij Simpelveld op de A76: Ligt het nou aan mij, of kunnen ze over 1 -2 jaar de borden weer aanpassen? Is er wel gedacht aan aanduiding van de N300?!?!
-
keokiracer
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 8646
- Lid geworden op: do 10 mar 2011, 3:52
- Locatie: Halsteren
-
Contacteer:
Bericht
door keokiracer » zo 12 mar 2017, 23:17
Kan toch gewoon rechts naast de N281 geplakt worden?
-
Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32134
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Bericht
door Coen Tunnel » zo 12 mar 2017, 23:44
Strikt genomen hoeft het niet eens, omdat het nummer N300 hier niet direct op de A76 zal aansluiten, er zit nog een stukje N281 tussen. Of ze moeten het stukje N281 tussen de N300 bij Avantis en de aansluiting met de A76 dubbelnummeren met N300. Zou misschien wel handig zijn.
-
Peter
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 10225
- Lid geworden op: di 01 mar 2005, 8:42
- Locatie: Gieten
Bericht
door Peter » ma 13 mar 2017, 6:26
Pino schreef:
Het kon feitelijk niet uitblijven dat er nog eens een Nederlands afstandenbord zou verschijnen met alleen maar kruisende doelen. Dit is bij mijn weten de eerste, maar ik heb niet het idee dat dit (niet het wegnummer waarop je rijdt, geen streep) richtinggevend zal zijn voor vergelijkbare situaties die nog komen gaan. Ik hoop van niet.
Voor de A27 geldt dat er al 2 afslagen Almere zijn geweest en dat de S104 zo'n beetje in het knooppunt van de A6 ligt. De A6 zie je nauwelijks. De A18 en A44 (maar ook A5 zuid) lopen naadloos in een andere snelweg over. De keuze om snelwegen onder de streep te zetten zal zijn om de gebruiker reeds te wijzen op een snelweg of afslag, waar hij af moet slaan (of route moet kiezen, bij een TOTSO). A37 bij afslag Hoogeveen zou een bord kunnen hebben met alleen A28 (en evt N48) erop.
De keuze (los van willekeur van de lokale wegbeheerder, net als in Duitsland) zal te maken hebben met de afstand waarop het oude nummer nog bestaat en of er doelen net na het knooppunt zijn of niet.
Feitelijk speelt hetzelfde voor afslagen naar parallelbanen met meerdere afslagen. Hier wordt het nummer van de doorgaande weg niet genoemd, terwijl je toch op (zeg) de A12 blijft rijden en niet naar de A27 hoeft.
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...
-
Pino
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21916
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
-
Contacteer:
Bericht
door Pino » ma 13 mar 2017, 9:47
Peter schreef:De A18 en A44 (maar ook A5 zuid) lopen naadloos in een andere snelweg over. De keuze om snelwegen onder de streep te zetten zal zijn om de gebruiker reeds te wijzen op een snelweg of afslag, waar hij af moet slaan (of route moet kiezen, bij een TOTSO). A37 bij afslag Hoogeveen zou een bord kunnen hebben met alleen A28 (en evt N48) erop. De keuze (los van willekeur van de lokale wegbeheerder, net als in Duitsland) zal te maken hebben met de afstand waarop het oude nummer nog bestaat en of er doelen net na het knooppunt zijn of niet.
Als je bij zo'n soort overgang al het nieuwe wegnummer onder de streep wilt plaatsen, zou ik er hoe dan ook mee wachten tot het allerlaatste moment. Oftewel op het afstandenbord volgend op de laatste afrit voor het knooppunt waar het wegnummer ophoudt. Dan is het een soort vroege waarschuwing voor het knooppunt geworden, en geef je op grotere afstand van het knooppunt niet de indruk dat je een richting aangeeft in een andere richting dan het hoofddoel van de weg.
Vroeg of laat kom je ook uit op een vraag die hier al vaker besproken is: wat geeft die streep precies aan? Mensen zullen zeggen: een weg waarvoor je moet afslaan, en daarmee dek je ook zeker minstens 95% van de gevallen. Maar bij TOTSOs is de keuze dan toch weer om de doelen van het wegnummer waarop je zit boven de streep te houden, dus het nemen van een afslag lijkt minder beslissend dan het wisselen van wegnummer. Min of meer naadloze overgangen (waarbij het wat mij betreft in het midden kan blijven of je nog de mogelijkheid hebt om op het bewuste knooppunt ook af te slaan in een andere richting) zijn in zekere zin verwant aan TOTSOs: je volgt de hoofdrichting, rijdend naar de stad die al op een groot deel van de eindigende route als hoofddoel staat aangegeven, maar je verandert ergens in het proces van wegnummer. Dat zou ik dan dus niet aangeven als een kruisende richting onder de streep.
-
Peter
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 10225
- Lid geworden op: di 01 mar 2005, 8:42
- Locatie: Gieten
Bericht
door Peter » ma 13 mar 2017, 9:57
Het blijft gek als je alleen bestemmingen onder de streep hebt en het is wat raar omdat het bestemmingenbord ook een routebevestigingsbord is (dat dus niet klopt als je de huidige weg niet noemt). Als je toch niet van de snelweg afkan tot het knooppunt maakt het niet zoveel uit natuurlijk.
Maar goed: zo zijn er wel meer bijna-wegnummer inconsequenties zoals bij Delft Noord, waar in noordelijke richting overal A4 staat, terwijl je de A13 oprijdt en niet eens perse de A4 op hoeft (maar naar Rijswijk kan)
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...
-
Pino
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21916
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
-
Contacteer:
Bericht
door Pino » ma 13 mar 2017, 10:32
Dit zijn momenten dat de Britse notatie van het slag A31 (A7) ineens heel handig blijkt. Die we natuurlijk zelf ook in een variant kennen bij opritten van de A10. Misschien is die benadering wel enige verdere uitwerking waard voor opritten vlakbij een knooppunt en afstandenborden waar een snelweg vrijwel naadloos overgaat in een andere.
EDIT: typo
Laatst gewijzigd door
Pino op ma 13 mar 2017, 11:06, 1 keer totaal gewijzigd.
-
mavas
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18191
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
-
Contacteer:
Bericht
door mavas » ma 13 mar 2017, 10:55
Dat is nou precies het manco van NBA, het is niet ver genoeg uitgewerkt. Er zijn nog veel grijze onderdelen.
-
Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21917
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Bericht
door Wouter N14 » ma 13 mar 2017, 11:17
Zoals ik het doe:
- SPOILER: TOON
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
-
Pino
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21916
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
-
Contacteer:
Bericht
door Pino » ma 13 mar 2017, 11:31
mavas schreef:Dat is nou precies het manco van NBA, het is niet ver genoeg uitgewerkt. Er zijn nog veel grijze onderdelen.
Aan de ene kant ben ik dat graag met je eens. Aan de andere kant heb ik de beschikking over de richtlijnen van een paar grotere West-Europese landen (met name Duitsland, Frankrijk, Spanje en Groot-Brittannië) en die zijn ook niet altijd even gedetailleerd. Dat we in die landen wel vrij redelijk weten wat we kunnen verwachten, is vooral omdat het grote landen zijn met een volledig uitgerold bewegwijzerings-systeem, waardoor je met de nodige rij-ervaring in die landen wel zo ongeveer weet wat je kunt verwachten. Tot de verschillen in benadering tussen bepaalde wegbeheerders aan toe, want volledig consistent is het ook in die landen vaak niet. Met NBA staan we daar nog niet, omdat het allemaal nog wordt uitgerold, laat staan dat er tussen Rijkswaterstaat-afdelingen, andere wegbeheerders en de NBd al eens lekker geëvalueerd is (c.q. ontwerpers van elkaar hebben kunnen afkijken).
De omvang van het Nederlandse wegennet in vergelijking met grote West-Europese landen zal uiteindelijk ook niet echt helpen op dit punt. Situaties die hier misschien maar een keer of vijf voorkomen (inclusief discussie of Knooppunt Zurich nu wel of niet hetzelfde kan worden behandeld als Burgerveen en Oud Dijk, omdat je bij Zurich nog wel een keuze hebt tussen twee rijrichtingen), doen zich in grotere landen makkelijker drie à vier keer zo vaak voor.