Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Moderator: Moderatoren
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21944
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik hoop dat ze wachten tot het moment dat besloten is om op portaalborden de E-nummers weer te ruiteren
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18067
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Dan had hij een halfjaar terug vervangen kunnen worden
Enne gojje mins blieft altied leave.
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21944
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Oh dan heb ik iets gemist
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Tijdens het verwerken van wat van mijn eigen foto's kwam ik 2 verschillende borden tegen met dezelfde bordcode. De bordcode van het eerste bord klopt niet met de kilometrering; van het tweede (vermoedelijk originele) bord wel.
- SPOILER: TOON
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36667
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Gezien het feit dat die 4 km is gepopnageld, denk ik dat er in het verleden wat verzet zal zijn geweest.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Het bord is teruggeplaatst / op de juiste plek geplaatst na de aanleg van de spitsstrook.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22897
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Omdat het 's avonds weer langer licht is, is het me gelukt een redelijke foto te maken van het afstandenbord A6 richting zuid afrit 16 (Bant):
Verderop een bord dat ik nog helemaal niet op de foto had: afstandenbord na afrit 10 (Lelystad):
(echt mooi is die nog niet, maar wel redelijk leesbaar.)
Verderop een bord dat ik nog helemaal niet op de foto had: afstandenbord na afrit 10 (Lelystad):
(echt mooi is die nog niet, maar wel redelijk leesbaar.)
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Mooie achtergrond met dreigende wolken, mooie lichtval. Alleen helaas toevallig net een lelijk afstandsbord in beeld.
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...
- Robbert297
- expressweg
- Berichten: 2870
- Lid geworden op: ma 08 aug 2011, 10:27
- Locatie: Гронінген
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Het lijkt wel alsof het lettertype tussen de twee borden verschilt.harry schreef: ↑ma 18 mar 2019, 22:44 Omdat het 's avonds weer langer licht is, is het me gelukt een redelijke foto te maken van het afstandenbord A6 richting zuid afrit 16 (Bant):
https://inducks.org/notab/nba/2019/DSC0 ... 16afst.jpg
Verderop een bord dat ik nog helemaal niet op de foto had: afstandenbord na afrit 10 (Lelystad):
https://inducks.org/notab/nba/2019/DSC00585a6zx10.jpg
(echt mooi is die nog niet, maar wel redelijk leesbaar.)
Слава Україні
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Grappig trivia feitje wat me toevallig opviel. Op de A1 bij de aansluiting Markelo is de verste bestemming in beide richtingen exact even ver. Richting oosten is Osnabrück aangegeven met 118 kilometer, richting westen is Amsterdam aangegeven met 118 kilometer.
Het lijkt me dat zoiets niet heel veel voorkomt?
Het lijkt me dat zoiets niet heel veel voorkomt?
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Wel een paar die dichtbij zitten.
A15 na Gorinchem - Rotterdam (34) en Tiel (33)
A27 na Hank - Gorinchem (15) en Waalwijk (16)
A15 na Gorinchem - Rotterdam (34) en Tiel (33)
A27 na Hank - Gorinchem (15) en Waalwijk (16)
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Dat is iets wat je nog wel redelijk vaak hebt (of wat veel makkelijker te onthouden is). Maastricht/Heerlen op de A2 is de eerste die nu in me opkomt.
Peter - Als je veel tegenwind hebt, kun je beter zelf gaan liggen
- GuteFahrt
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 7136
- Lid geworden op: di 07 jun 2011, 22:39
- Locatie: Waddenstad Harlingen
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Voorheen 120: https://goo.gl/maps/RQPzFSTG4V32
Osnabrück stond in de oude situatie niet aangegeven.
Edit: volgens mij doel je op de doelenborden (je schrijft dan ook op de A1). Dat is inderdaad tweemaal 118.
Dan is er op precies dezelfde locatie nog een voorbeeld, namelijk Deventer 21, Almelo 21. Wel i.c.m. ander nummer...
https://goo.gl/maps/xYSvr8xEd1T2
https://goo.gl/maps/2QimC6zmh972
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32171
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Nog eentje, Hoogeveen en Veendam beiden 33 km, waar Veendam vervolgens ook nog over de N33 gaat: https://www.google.com/maps/@52.9947511 ... 312!8i6656
(En ja, die craquelé-wegwijzer uit 1988 hangt er nog steeds.)
Staat al met 46 km op de A73 :
https://www.google.com/maps/@51.1703705 ... 312!8i6656
- Jackbauer1350
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7887
- Lid geworden op: ma 21 nov 2011, 22:03
- Locatie: Wijdemeren
- Contacteer:
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22897
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Op de A73 een paar nieuwe borden:
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
-
- autoweg
- Berichten: 1072
- Lid geworden op: wo 09 mar 2005, 21:17
- Locatie: Hoofddorp
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Wellicht voorbereiden dat tijdens verbouwing afrit 5 langdurig dicht gaat? Of vanwege files voor het winkelcentrum en dat afrit 4 ook gebruikt kan worden (dit was in een ver verleden Amstelveen-Oost)?
- Kaaiman
- Secretaris
- Berichten: 17416
- Lid geworden op: ma 26 jun 2006, 16:54
- Locatie: Hoogeveen
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Waarom geeft Limburg wel vrij consequent de aangrenzende Duitse wegnummers aan, maar niet de Belgische?
Deur Drenthe • website over het Drentse provinciaal en rijkswegennet
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21984
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
De Belgische snelwegen hier zijn gedekt door de E-nummers die regulier staan aangegeven (wel benieuwd of verwijzingen Antwerpen/Brussel op afstandenborden tzt wellicht vergezeld zullen gaan van een E314-schildje ipv A76). Ik zie zo snel geen Belgische N-wegen die vanuit Nederlands Limburg al een verwijzing verdienen. Net zo min als je vroege verwijzingen naar Duitse Bundesstrassen ziet. Een deel van de Duitse snelwegen in deze regio sluit van oudsher aan op Nederlandse N-wegen. In die gevallen is het natuurlijk ook best behulpzaam om op de Nederlandse noord-zuid-routes naar de Duitse A-wegen te verwijzen.
Maar toch: op bepaalde keuzes hierin valt best af te dingen. De A52 en de A61 zijn één kant van het verhaal, met een zeer korte Zubringer aan Nederlandse kant, maar een A46 is een andere. Begint pas ver van de grens, maar sinds de uitbouw van de B56 is dat nu ineens dé oost-west-verbinding tussen het midden van de regio Rhein-Ruhr en Vlaanderen. Ik zie het niet met die vaart lopen, maar we zien nu wel behoorlijk drukke afstandenborden op de A2 noordelijk van Kerensheide, die zowel de stroom Eindhoven-Maastricht/Heerlen/Köln moeten geleiden, als de genoemde "IJzeren Rijn". Ik blijf het apart vinden hoe onder de vlag van cross-border management met Strassen.NRW alles lijkt te kunnen, maar vele binnenlandse netwerkverbindingen teveel gevraagd bleken: Utrecht-Groningen, Maastricht-Nijmegen enz.
Maar toch: op bepaalde keuzes hierin valt best af te dingen. De A52 en de A61 zijn één kant van het verhaal, met een zeer korte Zubringer aan Nederlandse kant, maar een A46 is een andere. Begint pas ver van de grens, maar sinds de uitbouw van de B56 is dat nu ineens dé oost-west-verbinding tussen het midden van de regio Rhein-Ruhr en Vlaanderen. Ik zie het niet met die vaart lopen, maar we zien nu wel behoorlijk drukke afstandenborden op de A2 noordelijk van Kerensheide, die zowel de stroom Eindhoven-Maastricht/Heerlen/Köln moeten geleiden, als de genoemde "IJzeren Rijn". Ik blijf het apart vinden hoe onder de vlag van cross-border management met Strassen.NRW alles lijkt te kunnen, maar vele binnenlandse netwerkverbindingen teveel gevraagd bleken: Utrecht-Groningen, Maastricht-Nijmegen enz.
Laatst gewijzigd door Pino op do 04 apr 2019, 10:02, 1 keer totaal gewijzigd.
- Jackbauer1350
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7887
- Lid geworden op: ma 21 nov 2011, 22:03
- Locatie: Wijdemeren
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Belgische N-nummers zijn volgens mij nergens aangeduid vanuit Nederland, zelfs niet op de N69 ter hoogte van de grensovergang bij Bergeijk . De laatste kruising voor de grens met bewegwijzering staat N69 vermeld maar geen Belgische N74. Vanuit België volgt ook niet het het welbekende welkomstbord met wegnummers.
-
- expressweg
- Berichten: 4334
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 20:35
- Locatie: Maaseik (België)
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Het afstandenbord A2 richting zuiden na de afrit Born zou dan wel erg druk worden, daar zouden Antwerpen, Brussel, Köln, Aachen en Heerlen allemaal een schildje onder de streep moeten krijgen. Wellicht is de huidige oplossing zonder schildjes zo gek nog niet.
Eventueel had de N78 gekund langs de N273 vlak voor de grens. Voor de afslagen van de A2 dan weer niet natuurlijk, te ver weg. Bovendien wil men niet dat het verkeer via afrit Grathem/N273 richting Maaseik gaat, dat moet via de afrit Roosteren (geen hond die dat doet vanuit de richting Eindhoven).
Overigens stonden er ooit gele omleidingsborden met iets als "A2 Maastricht volg N78 / E314" langs de Nederlandse N296 (ondertussen gesneuveld) en de Belgische N78 (wat op deze staat weet ik niet).
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Voor doorgaande routes die in Duitsland een B-weg worden staat het wel eens aangegeven, zoals bij afslag 25 van de A35 waar zowel de N35 als de B54 staan aangegeven voor rechtdoor.
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22897
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Inderdaad: ik denk dat mijn verzameling buitenlandse wegnummers op Nederlandse wegwijzers compleet is, en daar zitten geen N-nummers tussen:Jackbauer1350 schreef: ↑do 04 apr 2019, 9:44 Belgische N-nummers zijn volgens mij nergens aangeduid vanuit Nederland
https://inducks.org/notab/nl/buitenl.html
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Deze bij Zundert is redelijk bizar. Antwerpen staat hier via (A16), terwijl je via de Belgische A1 wordt geleid.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32171
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
De Belgische E19 dan, want het nummer A1 is administratief en wordt op de bewegwijzering niet aangegeven.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21984
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Zeggen dat je via de Belgische A1 wordt geleid is niet onjuist. Maar een alledaagse omschrijving is het niet, zeker niet voor Belgen. Er zijn zeker betere manieren om aan te geven dat deze weg naar de snelweg Breda-Antwerpen leidt (ook Breda wordt hier via België geleid), maar daarin geeft het Nederlandse systeem al veel langer niet thuis. En dan kom je dus uit in discussies welk wegnummer je dan zo op de grens moet aangeven.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22897
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
In bovenstaand geval is het antwoord: niet. Een snelwegsymbooltje was genoeg geweest. Zoveel snelwegen zijn er nou ook weer niet in de buurt van Zundert.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32171
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
In een soortgelijke situatie in 's-Heerenberg wordt het zo opgelost: https://www.google.com/maps/@51.8729302 ... 312!8i6656Pino schreef: ↑do 04 apr 2019, 20:32 Zeggen dat je via de Belgische A1 wordt geleid is niet onjuist. Maar een alledaagse omschrijving is het niet, zeker niet voor Belgen. Er zijn zeker betere manieren om aan te geven dat deze weg naar de snelweg Breda-Antwerpen leidt (ook Breda wordt hier via België geleid), maar daarin geeft het Nederlandse systeem al veel langer niet thuis. En dan kom je dus uit in discussies welk wegnummer je dan zo op de grens moet aangeven.