- SPOILER: TOON
Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Moderator: Moderatoren
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22893
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Nieuwe borden (meest vervanging van oudere NBA) op de A4, A58 rond Bergen op Zoom - Goes.
Laatst gewijzigd door harry op vr 22 feb 2019, 20:08, 1 keer totaal gewijzigd.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Welk lettertype heeft dit bord. Het lijkt wel wat weg te hebben van Uu. Is dit bord trouwens ook niet van vóór NBA, tegelijkertijd met de opening van de tunnel geplaatst?
Discussieren is de kunst van het weglaten.
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18065
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Het is inderdaad Uu maar wel van tijdens het NBA-tijdperk. Bord is niet door Tebodin/ANWB/.NBd ontworpen. Eigen creatie van de wegbeheerder.
Enne gojje mins blieft altied leave.
- GuteFahrt
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 7136
- Lid geworden op: di 07 jun 2011, 22:39
- Locatie: Waddenstad Harlingen
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Na ruim 5 jaar schadebord is er nu eindelijk een nieuw vorkbord op nadering van Zurich komende vanuit de richting Harlingen:
^Reflectie en drive-by, dus heb even een stop gemaakt voor een close-up (voor de de duidelijkheid, vanuit het dorp Zurich, niet dat ik de wagen stil heb gezet op de N31):
Van achterop:
Overzicht:
Er staat ook een nieuw aankondigingsbord met symbool i.p.v. de tekst "knooppunt Zurich" maar dat plaatje is mislukt. De besliswegwijzers zijn nog niet vervangen.
^Reflectie en drive-by, dus heb even een stop gemaakt voor een close-up (voor de de duidelijkheid, vanuit het dorp Zurich, niet dat ik de wagen stil heb gezet op de N31):
Van achterop:
Overzicht:
Er staat ook een nieuw aankondigingsbord met symbool i.p.v. de tekst "knooppunt Zurich" maar dat plaatje is mislukt. De besliswegwijzers zijn nog niet vervangen.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Een aanvulling op de skyline van Friesland.
Ik heb uit betrouwbare bron vernomen dat hij 9 meter hoog is.
Ik heb uit betrouwbare bron vernomen dat hij 9 meter hoog is.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Makkum is dus verschoven van de A7 richting Groningen naar de afrit Zurich.
- mavas
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18212
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Wat een megazware constructie is dat zeg. Ik kan me niet voorstellen dat NBA budgetneutraal uitgevoerd wordt als je zit zo ziet. Ten opzichte van old-school zijn de constructies toch veel groter en zwaarder is mijn gevoel en heb je toch veel en veel meer kosten?
Noord-Hollandse wegen, dé site voor ontwikkeling van de provinciale wegen in Noord-Holland
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18065
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Toch vind ik zo'n vorkbord vele malen duidelijker dan zo'n oldschoolbord op 600 meter.
Enne gojje mins blieft altied leave.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Onduidelijk bord.
Ik begrijp dus dat het ziekenhuis rechtdoor is? Dan had men beter een pijl linksboven kunnen plaatsen.
Of interpreteer ik hem nu verkeerd?
Een wagen voor mensen die vooruit zien. Trabant 600
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Het ziekenhuis is hier inderdaad rechtdoor, (en gaat er bij de eerste afrit na het knooppunt af).
Discussieren is de kunst van het weglaten.
- GuteFahrt
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 7136
- Lid geworden op: di 07 jun 2011, 22:39
- Locatie: Waddenstad Harlingen
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Daar lijkt het wel op. Opmerkelijk. De Houwdijk/Sotterumerdijk/Harlingerdijk is nou niet bepaald een goed uitgebouwde route naar de "Friese goudkust." Vroeger stond Bolsward er ook nog bij in de OBA situatie (old school).
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36666
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Dit bord is tegen de geldende regels in geplaatst.
Ben best wel benieuwd of je de enige bent die het bord onduidelijk vindt, of dat er meer zijn die dat vinden.
Dus wie hier wat over wil opmerken, laat dan in dit draadje je mening achter.
- keokiracer
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 8664
- Lid geworden op: do 10 mar 2011, 3:52
- Locatie: Halsteren
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik vind het persoonlijk niet onduidelijk.
Youtube (Best of Dutch Dashcam serie)| Picasa | Flickr
Vinny: Ik stel voor om naast de Uitspraak van de Week ook de "Grootste betweter van de maand" te gaan nomineren. De Geelhoedaward of de Keokiracerring ofzo...
Vinny: Ik stel voor om naast de Uitspraak van de Week ook de "Grootste betweter van de maand" te gaan nomineren. De Geelhoedaward of de Keokiracerring ofzo...
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21978
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ergens duidelijker dan een servicebord in de aanloop naar afrit X met de boodschap dat je voor dat object afrit X+1 moet hebben. Vind op dit bord vooral de pijl aan de kleine kant. In Duitsland zie je tussen de wegwijzers van afrit X nog wel eens borden dat je voor een of ander bedrijventerrein nog rechtdoor moet, mar die zijn dan volledig wit waardoor meer nadruk ligt op die rechtdoorpijl (die dan volgens mij ook groter wordt uitgevoerd).
Los daarvan verdient dit bord natuurlijk al negatieve feedback omwille van het feit dat een vrij regelmatig voorkomende situatie hier op een totaal afwijkende manier staat bewegwijzerd. Hier moet één vaste stijl voor zijn.
Los daarvan verdient dit bord natuurlijk al negatieve feedback omwille van het feit dat een vrij regelmatig voorkomende situatie hier op een totaal afwijkende manier staat bewegwijzerd. Hier moet één vaste stijl voor zijn.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Wat had het bord moeten zijn? [H] ADRZ volg Goes-Zuid?
Hoewel onjuist, vind ik het huidige bord niet onduidelijk. In tegenstelling tot Brandhout kan ik het niet anders interpreteren dan dat je rechtdoor moet.
Hoewel onjuist, vind ik het huidige bord niet onduidelijk. In tegenstelling tot Brandhout kan ik het niet anders interpreteren dan dat je rechtdoor moet.
- Robbert297
- expressweg
- Berichten: 2870
- Lid geworden op: ma 08 aug 2011, 10:27
- Locatie: Гронінген
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik vind het ook wel een duidelijk bord, beter dan de oplossing met een gekunsteld route X-verhaal.
Bij dat Friese bord snap ik dan weer niet dat het restaurantsymbool niet naast het afritnummer of de plaatsnamen is gezet. Nu maakt zo'n lullig item het bord heel veel m2 groter...
Bij dat Friese bord snap ik dan weer niet dat het restaurantsymbool niet naast het afritnummer of de plaatsnamen is gezet. Nu maakt zo'n lullig item het bord heel veel m2 groter...
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18065
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Het kleine pijltje zonder verdere info is niet heel duidelijk. Zelf ben ik wel gecharmeerd van het servicebord op de A7 bij Groningen: http://notab.outducks.org/nba/2013/IMG_4677.jpg
Als je dat doortrekt naar dit bordje, krijg je zoiets, wat volgens mij nog veel duidelijker is.
Op de autosnelweg hoort een restaurant überhaupt niet geïntegreerd te worden in de interlokale bewegwijzering. Alleen bij VZP's, en anders op losse objectborden in de berm. Niet zo.
Enne gojje mins blieft altied leave.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
De automobilist "verdrinkt" hier in niet-relevante informatie. Groningen en Makkum zijn zinloze toevoegingen aan het bestemmingenembleem. Bovendien als je die plaatsten écht wil aangeven kan dat eventueel later nog op het beslissingsbord. Waarom moet het restaurantsymbool ook nog eens twee blauwregels in beslag nemen? Hebben we daar geen serviceborden voor uitgevonden?Snelwegfreak schreef: ↑ma 24 dec 2018, 13:57 Toch vind ik zo'n vorkbord vele malen duidelijker dan zo'n oldschoolbord op 600 meter.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18065
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Verdrinkt in niet-relevante informatie..? Kom op, Vincent, niet overdrijven
Het restaurantsymbool hoort hier niet thuis, dat klopt.
Het restaurantsymbool hoort hier niet thuis, dat klopt.
Enne gojje mins blieft altied leave.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik heb hier bij het origineel nog het idee dat rechtdoor hier betekent, dat het rechtdoor op de meest rechte rijbaan (de afslaande) is en dus het ziekenhuis hier afslaat richting A256. Ik vind dit concept-idee een betere manier om een volgbord in te delen. Want volgborden zijn soms nog erg cryptisch in NBA. Waarbij dit op de A58 bij Bergen op Zoom ook een heel mooi duidelijk pareltje is [/sarcasme]Snelwegfreak schreef: ↑ma 24 dec 2018, 18:48 Het kleine pijltje zonder verdere info is niet heel duidelijk. Zelf ben ik wel gecharmeerd van het servicebord op de A7 bij Groningen: http://notab.outducks.org/nba/2013/IMG_4677.jpg
Als je dat doortrekt naar dit bordje, krijg je zoiets, wat volgens mij nog veel duidelijker is.
Discussieren is de kunst van het weglaten.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik zou het simpel houden: ADRZ route Goes-Zuid.
Goes-Zuid staat immers op het vorkbord rechtdoor A58, en voorkomt verwarring met de afslaande snelweg, richting Goes A256.
Goes-Zuid staat immers op het vorkbord rechtdoor A58, en voorkomt verwarring met de afslaande snelweg, richting Goes A256.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Deze aankondiging van knooppunt Beekbergen staat een stuk dichter dan 1200 meter op het knooppunt. Kort na dit bord zie je het 300 meter bord al. Zou dat verkeerd geplaatst zijn, of zouden ze denken dat het toch niemand opvalt?
Tot welk punt wordt de afstand wordt eigenlijk gerekend? Het divergentiepunt of het 0-meter bord?
Tot welk punt wordt de afstand wordt eigenlijk gerekend? Het divergentiepunt of het 0-meter bord?
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18065
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Als het goed is moet het de afstand zijn tot het bewegwijzeringstechnische nulpunt. Dat is het begin van een uitvoegstrook (als er dus rechts een nieuwe rijstrook bij komt) of (als het een weefvak is) de locatie van de besliswegwijzer.
Hier staat de vooraankondiging zo te zien zo'n 900 meter voor de besliswegwijzer, welke deze zou moeten zijn: http://notab.outducks.org/nba/2018g/DSC ... rgenm0.jpg (pijlen kloppen van geen kant, dit moeten korte pijlen zijn. Maar er klopt veel meer niet aan de bewegwijzering rond dit knooppunt). Afstand lijkt dus iets te groot ingeschat.
Hier staat de vooraankondiging zo te zien zo'n 900 meter voor de besliswegwijzer, welke deze zou moeten zijn: http://notab.outducks.org/nba/2018g/DSC ... rgenm0.jpg (pijlen kloppen van geen kant, dit moeten korte pijlen zijn. Maar er klopt veel meer niet aan de bewegwijzering rond dit knooppunt). Afstand lijkt dus iets te groot ingeschat.
Enne gojje mins blieft altied leave.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31586
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Dat zou je aan de HM-waarde op het bord moeten kunnen zien.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22893
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Het aankondigingsbord voor afrit Swifterbant op de A6 is inmiddels geïnstalleert *).
*) pun intended: op het bordontwerp stond aanvankelijk Swifterband maar het is toch Swifterbant geworden.
*) pun intended: op het bordontwerp stond aanvankelijk Swifterband maar het is toch Swifterbant geworden.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22893
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
In de spoiler een foto van dat bord, foto's van andere nieuwe borden en nieuwe foto's van bekende borden op de A7+A6 tussen Groningen en Muiderberg.
- SPOILER: TOON
Laatst gewijzigd door harry op vr 22 feb 2019, 20:07, 1 keer totaal gewijzigd.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22893
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Dank voor die tip! Ik heb (vorig jaar, d.w.z. eergisteren) precies hetzelfde gedaan.
- SPOILER: TOON
Daarvoor heb ik de parallelweg verder genomen richting Kimswerd:
Laatst gewijzigd door harry op vr 22 feb 2019, 20:07, 1 keer totaal gewijzigd.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- GuteFahrt
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 7136
- Lid geworden op: di 07 jun 2011, 22:39
- Locatie: Waddenstad Harlingen
- Contacteer:
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22893
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Nieuwe borden.
A9 Amstelveen (ik geloof dat ik al ergens op dit forum foto's heb gezien, maar voor de zekerheid):
A6/A7 bij knooppunt Joure:
Dit zag er lange tijd zó uit (foto 2018):
Nieuw afstandenbord. Een minder wazige staat op mijn wensenlijst.
N7 Ring Groningen van Julianaplein richting Euvelgunne:
Hier is alleen het linkerpijltje veranderd. De weg maakt nu een slinger naar links en heeft eerder 2 stroken.
Deze zou wel eens nieuw kunnen zijn. De oude zag er anders uit:
De andere kant op, richting Julianaplein:
Hergebruik van oud bord, met pijl op andere plek:
Deels hergebruik oud bord. De onderkant is nieuw (?) - de bies is breder.
Deze zijn volgens mij helemaal nieuw.
De borden op de achtergrond zijn al die tijd blijven staan.
A9 Amstelveen (ik geloof dat ik al ergens op dit forum foto's heb gezien, maar voor de zekerheid):
A6/A7 bij knooppunt Joure:
Dit zag er lange tijd zó uit (foto 2018):
Nieuw afstandenbord. Een minder wazige staat op mijn wensenlijst.
N7 Ring Groningen van Julianaplein richting Euvelgunne:
Hier is alleen het linkerpijltje veranderd. De weg maakt nu een slinger naar links en heeft eerder 2 stroken.
Deze zou wel eens nieuw kunnen zijn. De oude zag er anders uit:
De andere kant op, richting Julianaplein:
Hergebruik van oud bord, met pijl op andere plek:
Deels hergebruik oud bord. De onderkant is nieuw (?) - de bies is breder.
Deze zijn volgens mij helemaal nieuw.
De borden op de achtergrond zijn al die tijd blijven staan.
Laatst gewijzigd door harry op vr 22 feb 2019, 20:06, 1 keer totaal gewijzigd.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.