Old School. Het bestaat nog
Moderator: Moderatoren
-
- stadsweg
- Berichten: 366
- Lid geworden op: di 26 nov 2013, 21:11
Re: Old School. Het bestaat nog.
Minder vind ik dat de fietswegwijzerplaat verdwenen is, en dat de bestemmingen Haarlem en Noordwijk niet meer gegroepeerd staan.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
-
- Penningmeester
- Berichten: 7088
- Lid geworden op: do 19 sep 2013, 11:40
- Locatie: Knooppunt Bodegraven
- Contacteer:
Re: Old School. Het bestaat nog.
Zoals de klassiekebewegwijzeringsliefhebber zei toen er weer een bord op leeftijd werd verwijderd: "gelukkig hebben we de foto's nog."
Ceterum censeo arcum Bodegravum construendam esse.
-
- Penningmeester
- Berichten: 7088
- Lid geworden op: do 19 sep 2013, 11:40
- Locatie: Knooppunt Bodegraven
- Contacteer:
Re: Old School. Het bestaat nog.
Over oldschool gesproken: reed gisteren in het niemandsland tussen Reeuwijk, Bodegraven en Tempel bijna de jaren '80 binnen:
Ceterum censeo arcum Bodegravum construendam esse.
- Robbert297
- expressweg
- Berichten: 2867
- Lid geworden op: ma 08 aug 2011, 10:27
- Locatie: Гронінген
Re: Old School. Het bestaat nog.
Zonder je bericht te lezen dacht ik dat dit een foto uit de jaren 90 was.
Слава Україні
Re: Old School. Het bestaat nog.
De bebording zal uit 1989 stammen of in ieder geval niet heel veel eerder. Door de onderbroken kantmarkering is duidelijk dat de foto in de 21e eeuw gemaakt is trouwens.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
-
- Penningmeester
- Berichten: 7088
- Lid geworden op: do 19 sep 2013, 11:40
- Locatie: Knooppunt Bodegraven
- Contacteer:
Re: Old School. Het bestaat nog.
Als fervent tegenstander van onderbroken kantmarkering valt overigens wel op te merken dat deze markering (5-1?) nog niet eens zo slecht is. Beter dan het veelvuldig voorkomende en uiterst onrustige 3-3 in Zuid-Holland. Om helemaal nog maar te zwijgen van de ielige lijntjes op de N458: daar hebben ze gewoon een smalle RONA-middenlijn (3-9) als kantstreep gebruikt.
Ceterum censeo arcum Bodegravum construendam esse.
-
- Penningmeester
- Berichten: 7088
- Lid geworden op: do 19 sep 2013, 11:40
- Locatie: Knooppunt Bodegraven
- Contacteer:
Re: Old School. Het bestaat nog.
Los van de leeftijd heeft dit bord nu een tweede old school-aspect: Restaurant 'Rust Even' heeft begin dit jaar zijn deuren gesloten. De juridische strijd met de gemeente loopt volgens mij nog steeds: de eigenaren stellen zich al ruim 10 jaar op het standpunt zware omzetschade te lopen door het nieuwe tracé van de N11. Niet ondenkbaar, het was voorheen altijd een drukbezochte plek waar veel vrachtwagenchauffeurs stopten. Met de opening van de N11 tussen Bodegraven en Alphen aan den Rijn en de herinrichting van de oude weg tot zone 60 met obstakels bleven die weg.
Ceterum censeo arcum Bodegravum construendam esse.
- GuteFahrt
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 7136
- Lid geworden op: di 07 jun 2011, 22:39
- Locatie: Waddenstad Harlingen
- Contacteer:
Re: Old School. Het bestaat nog.
Van de week viel mij deze handwijzer op, nabij Rinsumageest (tussen Oudkerk en Dokkum): https://goo.gl/maps/gVwUN
Hij staat op de T-splitsing Melkemaweg/Baron van Sytzamawei, vlakbij de N361. Extra opvallend gezien het feit dat Oudkerk er al in het Fries op staat (Aldtsjerk). Hiermee een "bewijs" dat de oorsprong van die trend ook al heel "âld" is in dit gebied van Friesland?
Hij staat op de T-splitsing Melkemaweg/Baron van Sytzamawei, vlakbij de N361. Extra opvallend gezien het feit dat Oudkerk er al in het Fries op staat (Aldtsjerk). Hiermee een "bewijs" dat de oorsprong van die trend ook al heel "âld" is in dit gebied van Friesland?
Laatst gewijzigd door GuteFahrt op vr 14 aug 2015, 16:36, 4 keer totaal gewijzigd.
Re: Old School. Het bestaat nog.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Oudkerk_(dorp)
Het is één van de eerste plaatsen die hun naam officiëel hebben veranderd van het Nederlands naar het Fries.
https://nl.wikipedia.org/wiki/It_Heidenskip, was in 1979 (één van de) eerste. Ik heb nog ergens een scan uit het postcodeboek van 1978 met de Nederlandse naam.
Het is één van de eerste plaatsen die hun naam officiëel hebben veranderd van het Nederlands naar het Fries.
https://nl.wikipedia.org/wiki/It_Heidenskip, was in 1979 (één van de) eerste. Ik heb nog ergens een scan uit het postcodeboek van 1978 met de Nederlandse naam.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- GuteFahrt
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 7136
- Lid geworden op: di 07 jun 2011, 22:39
- Locatie: Waddenstad Harlingen
- Contacteer:
Re: Old School. Het bestaat nog.
Aha, zit dat zo. Weer wat wijzer geworden.
laatste haakje voor (bovenste) link is niet opgenomen in de url om door te klikken.
Ik wist overigens niet dat er een snelweg ligt tussen Leeuwarden en Dokkum.
laatste haakje voor (bovenste) link is niet opgenomen in de url om door te klikken.
Ik wist overigens niet dat er een snelweg ligt tussen Leeuwarden en Dokkum.
Laatst gewijzigd door GuteFahrt op vr 14 aug 2015, 17:18, 1 keer totaal gewijzigd.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6380
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 22:05
- Locatie: Ibiza ;-)
Re: Old School. Het bestaat nog.
Je doelt op het autosymbooltje op de betreffende wegwijzer? Dat slaat niet op de status van auto(snel)weg, maar was bedoeld om aan te geven dat deze route voor auto's bedoeld was. Fietsers worden / werden via een andere weg gestuurd. Later is men van deze manier van aanduiden afgestapt.GuteFahrt schreef:Ik wist overigens niet dat er een snelweg ligt tussen Leeuwarden en Dokkum.
- GuteFahrt
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 7136
- Lid geworden op: di 07 jun 2011, 22:39
- Locatie: Waddenstad Harlingen
- Contacteer:
Re: Old School. Het bestaat nog.
Nee, ik doel op wat in het wikipedia artikel staat. Wat je hierboven noemt is mij bekend.
Re: Old School. Het bestaat nog.
Stond. Waldo heeft het al aangepast.GuteFahrt schreef: Nee, ik doel op wat in het wikipedia artikel staat.
Re: Old School. Het bestaat nog.
Aan de overkant van de weg staat een fietswegwijzer.Vinny schreef:Minder vind ik dat de fietswegwijzerplaat verdwenen is, en dat de bestemmingen Haarlem en Noordwijk niet meer gegroepeerd staan.
Alle wegen lijden
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21917
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Old School. Het bestaat nog.
Dat is er zelfs eentje van de meest recente richtlijn
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
Re: Old School. Het bestaat nog.
In 's-Hertogenbosch zijn bij de doorgetrokken Parallelweg en aangepaste kruising met de Zandzuigerstraat nieuwe ALISA-voorwegwijzers geplaatst conform richtlijn 2005. Vanuit de trein helaas niet goed te fotograferen...
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18029
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: Old School. Het bestaat nog.
Die had ik ook gezien. Verbaasde me er ook over dat het geen Ddesign was.
Enne gojje mins blieft altied leave.
Re: Old School. Het bestaat nog.
Deventer, kruising Overstichtlaan/Zwolseweg N337:
Het is me vanmiddag op mijn kleine fietstochtje opgevallen dat niet álle wegwijzers grijs zijn, maar sommige toch de wit-met-blauwe-strepen op de paal hebben. Volgens mij worden alleen nieuwe sinds een paar jaar grijs gemaakt.
Het is me vanmiddag op mijn kleine fietstochtje opgevallen dat niet álle wegwijzers grijs zijn, maar sommige toch de wit-met-blauwe-strepen op de paal hebben. Volgens mij worden alleen nieuwe sinds een paar jaar grijs gemaakt.
- mavas
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18185
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
- Contacteer:
Re: Old School. Het bestaat nog.
Mooi hoor.
Ik zag vandaag een bijzonder exemplaar op de N244 of N247, waar exact weet ik niet meer. Of het was de N506. Het leek op Ddesign, maar er stond rechtsonder in de hoek ANWB vermeld. Of het nou oldschool was of Ddesign kon ik niet zien.
Moet snel maar weer diezelfde route rijden
Ik zag vandaag een bijzonder exemplaar op de N244 of N247, waar exact weet ik niet meer. Of het was de N506. Het leek op Ddesign, maar er stond rechtsonder in de hoek ANWB vermeld. Of het nou oldschool was of Ddesign kon ik niet zien.
Moet snel maar weer diezelfde route rijden
Noord-Hollandse wegen, dé site voor ontwikkeling van de provinciale wegen in Noord-Holland
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
- Robbert297
- expressweg
- Berichten: 2867
- Lid geworden op: ma 08 aug 2011, 10:27
- Locatie: Гронінген
Re: Old School. Het bestaat nog.
Weet eigenlijk niet of dit hier ook hoort...
Nederland's eerste vorkbord op de snelweg?
https://www.google.nl/maps/@52.728915,6 ... 312!8i6656
Nederland's eerste vorkbord op de snelweg?
https://www.google.nl/maps/@52.728915,6 ... 312!8i6656
Слава Україні
Re: Old School. Het bestaat nog.
Bij KP Hoogeveen stond/staat er ook een. Die was volgens mij eerder dan bij KP Holsloot.
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21917
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Old School. Het bestaat nog.
Dat sowieso niet, want in de jaren 50/60 hadden we ook vorkbordenRobbert297 schreef:Nederland's eerste vorkbord op de snelweg?
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
- Robbert297
- expressweg
- Berichten: 2867
- Lid geworden op: ma 08 aug 2011, 10:27
- Locatie: Гронінген
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32132
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Old School. Het bestaat nog.
Dat waren dit bord en dit bord. Uit mijn hoofd zo rond 1999/2000 geplaatst maar wellicht al iets eerder, bij de ombouw van de N37 tussen KP Hoogeveen en Hoogeveen-Oost tot A37. Blijkens Streetview ergens tussen 2009 en 2014 verwijderd.Mark schreef:Bij KP Hoogeveen stond/staat er ook een. Die was volgens mij eerder dan bij KP Holsloot.
Een paar jaar na het bord bij KP Hoogeveen volgde inderdaad het vorkbord bij KP Holsloot. Opvallende borden, ook omdat ze in autowegstijl waren (zie ook de afstandsaanduiding onderop het bord).
Re: Old School. Het bestaat nog.
M'n eerste 'echte' post hier.
Een tijdje terug waren deze borden me al opgevallen aan de Oostzanerdijk in Zaandam zo-u-wilt Amsterdam, vlakbij de bushalte Barndegat.
Allereerst het retro verkeersbermpje, maar ook met modern verkeersbord aan deze zijde:
http://www.m-voorloop.nl/wegenforum/zaa ... rdijk2.jpg
En ouder model aan de andere zijde:
http://www.m-voorloop.nl/wegenforum/zaa ... rdijk1.jpg
Aan een lantaarnpaal vlak bij de abri hangt dit exemplaar. Mijn beste gok is dat deze er al een tijdje hangt gezien het uiterlijk...
http://www.m-voorloop.nl/wegenforum/zaa ... rdijk3.jpg
In Oostzaan zelf had ik deze een tijdje terug gezien. Dit bord heeft al het nodige te lijden van de elementen en diverse barsten in de toplaag verraden ouderdom:
http://www.m-voorloop.nl/wegenforum/oos ... straat.jpg
Terwijl ik zo aan het denken was, schoot me de omgeving Purmerenderweg/N235 te binnen. Ik heb heel wat keren bij m'n grootouders in de auto gezeten. Die nemen (nou ja, namen, m'n grootmoeder is er niet meer) altijd de afrit van de snelweg die door het centrum van mijn woonplaats voert.
Op de een of andere manier staan die momenten, waarbij we onderaan de afrit op de verkeerspaal met handwijzers afreden me nog het beste bij. Nu ik er sinds een jaar zelf op af mag rijden, meende ik me te herinneren dat daar nog een aantal oude handwijzers overleven.
Ik besloot na m'n werk te gaan kijken en, nou ja... het wemelde er nog van. Ik ben niet tot bij die afrit gekomen (dat vereiste ander schoeisel) maar op de kruising N235-Purmerenderweg, staan er nog een hoop. Wie de wegen beheert in dit deel weet ik niet, maar het is overduidelijk dat er in Purmerend geld genoeg is: zodra je de gemeentegrens passeert is alles bij de volgende kruising meteen hartstikke nieuw.
De aanwijzers om de Zuidoost-Beemster in te gaan of door te rijden naar de snelweg/Middenbeemster.
http://www.m-voorloop.nl/wegenforum/bee ... N235_2.jpg
De achterkant van de onderste:
http://www.m-voorloop.nl/wegenforum/bee ... 35_1cu.jpg
Ik keek naar links. Verrek! Nog een paar.
http://www.m-voorloop.nl/wegenforum/bee ... N235_4.jpg
En de in deplorable staat verkerende achterkant:
http://www.m-voorloop.nl/wegenforum/bee ... 35_4cu.jpg
Ik wou net inpakken en zag toen op het bermpleintje (dat zal wel een mooie naam hebben ) 1 paal staan met 3 aanwijzers:
http://www.m-voorloop.nl/wegenforum/bee ... N235_5.jpg
Tot zover. Voor de regio Zaanstreek stap ik nog eens op de fiets voor een extra ommetje: in die regio weet ik sowieso nog een juweeltje te staan waarvan ik me afvraag of er kenners zijn die weten hoe oud 'ie is.
Een tijdje terug waren deze borden me al opgevallen aan de Oostzanerdijk in Zaandam zo-u-wilt Amsterdam, vlakbij de bushalte Barndegat.
Allereerst het retro verkeersbermpje, maar ook met modern verkeersbord aan deze zijde:
http://www.m-voorloop.nl/wegenforum/zaa ... rdijk2.jpg
En ouder model aan de andere zijde:
http://www.m-voorloop.nl/wegenforum/zaa ... rdijk1.jpg
Aan een lantaarnpaal vlak bij de abri hangt dit exemplaar. Mijn beste gok is dat deze er al een tijdje hangt gezien het uiterlijk...
http://www.m-voorloop.nl/wegenforum/zaa ... rdijk3.jpg
In Oostzaan zelf had ik deze een tijdje terug gezien. Dit bord heeft al het nodige te lijden van de elementen en diverse barsten in de toplaag verraden ouderdom:
http://www.m-voorloop.nl/wegenforum/oos ... straat.jpg
Terwijl ik zo aan het denken was, schoot me de omgeving Purmerenderweg/N235 te binnen. Ik heb heel wat keren bij m'n grootouders in de auto gezeten. Die nemen (nou ja, namen, m'n grootmoeder is er niet meer) altijd de afrit van de snelweg die door het centrum van mijn woonplaats voert.
Op de een of andere manier staan die momenten, waarbij we onderaan de afrit op de verkeerspaal met handwijzers afreden me nog het beste bij. Nu ik er sinds een jaar zelf op af mag rijden, meende ik me te herinneren dat daar nog een aantal oude handwijzers overleven.
Ik besloot na m'n werk te gaan kijken en, nou ja... het wemelde er nog van. Ik ben niet tot bij die afrit gekomen (dat vereiste ander schoeisel) maar op de kruising N235-Purmerenderweg, staan er nog een hoop. Wie de wegen beheert in dit deel weet ik niet, maar het is overduidelijk dat er in Purmerend geld genoeg is: zodra je de gemeentegrens passeert is alles bij de volgende kruising meteen hartstikke nieuw.
De aanwijzers om de Zuidoost-Beemster in te gaan of door te rijden naar de snelweg/Middenbeemster.
http://www.m-voorloop.nl/wegenforum/bee ... N235_2.jpg
De achterkant van de onderste:
http://www.m-voorloop.nl/wegenforum/bee ... 35_1cu.jpg
Ik keek naar links. Verrek! Nog een paar.
http://www.m-voorloop.nl/wegenforum/bee ... N235_4.jpg
En de in deplorable staat verkerende achterkant:
http://www.m-voorloop.nl/wegenforum/bee ... 35_4cu.jpg
Ik wou net inpakken en zag toen op het bermpleintje (dat zal wel een mooie naam hebben ) 1 paal staan met 3 aanwijzers:
http://www.m-voorloop.nl/wegenforum/bee ... N235_5.jpg
Tot zover. Voor de regio Zaanstreek stap ik nog eens op de fiets voor een extra ommetje: in die regio weet ik sowieso nog een juweeltje te staan waarvan ik me afvraag of er kenners zijn die weten hoe oud 'ie is.
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36660
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Old School. Het bestaat nog.
De Zuiddijk in de Zuidoostbeemster is in beheer bij het waterschap.
(En is geen N235 meer)
(En is geen N235 meer)
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22840
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Old School. Het bestaat nog.
Als je de lezer een klik wil besparen, kun je de URL in [ img ] en [ / img ] zetten:Menno88 schreef:http://www.m-voorloop.nl/wegenforum/zaa ... rdijk2.jpg
Als je post dan te veel plaatjes gaat bevatten, kun je het geheel weer in [ spoiler ] ... [ / spoiler ] zetten:
- SPOILER: TOON
Succes op dit forum!
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.