- SPOILER: TOON
[N271] Open route
Moderator: Moderatoren
- sven_engelen
- expressweg
- Berichten: 3353
- Lid geworden op: ma 09 dec 2013, 10:42
- Locatie: Venlo/Arnhem
- Contacteer:
[N271] Open route
De bewegwijzering in Venlo wordt ook steeds belabberd. Ik fietste vandaag van Venlo centrum naar Tegelen. De N271 loopt onder andere waar ik gefotografeerd heb. Hier hoort de N271 gewoon aangegeven te zijn maar dat doet de knullige gemeente venlo niet. Ik heb gefotgrafeerd van de Eindhovenseweg tot de Venloseweg. Sorry voor de af en toe slechte foto's ze zijn op de fiets gemaakt.
Svenlo
- mavas
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18191
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
- Contacteer:
Re: [N271] Open route
Tussen Venlo en Roermond zou de N271 niet meer aangegeven moeten worden lijkt me, want daar is de A73 voor. Maar je zegt dat het in Roermond nog steeds aangegeven staat, ben benieuwd op welke locatie dat dan is.
De status van de N271 binnen Venlo is mij ook niet duidelijk. Sowieso wordt het verkeer vanuit het zuiden over de professor Gelissensingel gestuurd, voorheen ging het over de Tegelseweg.
De status van de N271 binnen Venlo is mij ook niet duidelijk. Sowieso wordt het verkeer vanuit het zuiden over de professor Gelissensingel gestuurd, voorheen ging het over de Tegelseweg.
Noord-Hollandse wegen, dé site voor ontwikkeling van de provinciale wegen in Noord-Holland
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
- sven_engelen
- expressweg
- Berichten: 3353
- Lid geworden op: ma 09 dec 2013, 10:42
- Locatie: Venlo/Arnhem
- Contacteer:
Re: [N271] Open route
De tegelseweg is helemaal versmald. Morgen als ik naar school ga maak ik daar wel even foto's van.
- TOEVOEGING
- Het eind van de sint wirosingel. Ik weet niet of het al veranderd is. Ik ben er alweer een maand niet meer geweest.
Svenlo
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32134
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: [N271] Open route
Wat mij betreft verdwijnen alle vermeldingen van de N271 ten zuiden van Venlo. Alleen het deel tussen de aansluiting Malden van de A73 en de aansluiting Velden van de A67 is het waard om dat nummer te dragen. Ik zie de toegevoegde waarde er niet van om de N271 door het centrum van Venlo te laten lopen om het nummer vervolgens te laten stoppen bij de aansluiting Venlo-Zuid. En ten zuiden daarvan loopt de weg parallel aan de A73 dus is dat N-nummer ook niet meer nodig.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: [N271] Open route
Mee eens. Maar o.a. in Swalmen staat N271 ook weer op nieuwe wegwijzers aangegeven. Iemand heeft hier volgens mij niet op zitten letten...
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: [N271] Open route
De N271 ten zuiden van Venlo bestaat ook niet meer. Al voor de voltooiing van de A73-Zuid lag er de parallelweg "Streekweg" die om Tegelen, Belfeld en Reuver heen ging. Delen van de N271 zijn toen al overgedragen aan de gemeenten. Nadat de A73-Zuid gereed was (deels op het tracé van de streekweg) is de rest overgedragen.
Er hoort dus nergens tussen Venlo en Roermond meer N271 op de borden te staan, de N271 begint/eindigt officieel bij de A73 afslag Venlo-Zuid, maar zelfs het stuk door Venlo heen is niet meer in beheer bij de provincie, dus volgens de bewegwijzering begint de N271 bij de A67 afslag Velden.
Dat de weg is overgedragen is ook te zien aan de weginrichting. In Tegelen en Reuver is er zelfs een 30-zone ingesteld en is de weg absoluut niet meer herkenbaar als een doorgaande provinciale weg.
Er hoort dus nergens tussen Venlo en Roermond meer N271 op de borden te staan, de N271 begint/eindigt officieel bij de A73 afslag Venlo-Zuid, maar zelfs het stuk door Venlo heen is niet meer in beheer bij de provincie, dus volgens de bewegwijzering begint de N271 bij de A67 afslag Velden.
Dat de weg is overgedragen is ook te zien aan de weginrichting. In Tegelen en Reuver is er zelfs een 30-zone ingesteld en is de weg absoluut niet meer herkenbaar als een doorgaande provinciale weg.
Re: [N271] Open route
En nog belangrijker: de aansluiting op de Koninginnesingel bestaat niet meer (volgens mij is dat een bussluis geworden), vandaar de route via de Gelissensingel.sven_engelen schreef:De tegelseweg is helemaal versmald.
Waarom zou een gemeentelijke weg geen N-nummer mogen hebben?Egbert schreef:maar zelfs het stuk door Venlo heen is niet meer in beheer bij de provincie, dus volgens de bewegwijzering begint de N271 bij de A67 afslag Velden.
Re: [N271] Open route
Kan het niet zijn dat de N271 in Swalmen (en wellicht ook in Roermond) als omleidingsroute wordt gebruikt voor afsluitingen van de tunnel(s) ? Ik weet, daar kan je ook U-routes voor gebruiken...harry schreef: Mee eens. Maar o.a. in Swalmen staat N271 ook weer op nieuwe wegwijzers aangegeven. Iemand heeft hier volgens mij niet op zitten letten...
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...
Re: [N271] Open route
Het is wel ongebruikelijk dat gemeentes N-wegnummers voeren die geen (gemeentelijke, meestal Bibeko) onderbreking zijn van een provinciale (of rijks) weg.boe! schreef:Waarom zou een gemeentelijke weg geen N-nummer mogen hebben?
Het langste stuk (als gemeentelijke voortzetting) is wellicht wel de N344 tussen Voorthuizen (N303) en de N302, die zelfs deels ook nog een N310 als route draagt (ca 10 km). Andere kandidaten ? De N35 in Zwolle kandideert wellicht als Rijksweg-extensie.
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...
- sven_engelen
- expressweg
- Berichten: 3353
- Lid geworden op: ma 09 dec 2013, 10:42
- Locatie: Venlo/Arnhem
- Contacteer:
Re: [N271] Open route
De kruising met het stoplicht: Molenstraat - Zuidsingel - Tegelseweg en roermondsepoort is veranderd in een rotonde. De route is de gelissensingel maar de route hagerhofweg kraanvogelstraat emmastraat en sloterbeekstraat is voor mijn gevoel wat makkelijker. Maar als je niet bekend bent in venlo is de gelissensingel een goed alternatiefboe! schreef:En nog belangrijker: de aansluiting op de Koninginnesingel bestaat niet meer (volgens mij is dat een bussluis geworden), vandaar de route via de Gelissensingel.sven_engelen schreef:De tegelseweg is helemaal versmald.
Svenlo
- mavas
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18191
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
- Contacteer:
Re: [N271] Open route
Volgens de autosnelwegbewegwijzering loopt de N271 ook bij Venlo-Zuid. Lijkt mij ook een prima start/einde van de weg.Egbert schreef:Er hoort dus nergens tussen Venlo en Roermond meer N271 op de borden te staan, de N271 begint/eindigt officieel bij de A73 afslag Venlo-Zuid, maar zelfs het stuk door Venlo heen is niet meer in beheer bij de provincie, dus volgens de bewegwijzering begint de N271 bij de A67 afslag Velden.
Noord-Hollandse wegen, dé site voor ontwikkeling van de provinciale wegen in Noord-Holland
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
- sven_engelen
- expressweg
- Berichten: 3353
- Lid geworden op: ma 09 dec 2013, 10:42
- Locatie: Venlo/Arnhem
- Contacteer:
Re: [N271] Open route
Als nog er zit een gat in de N271 maar ook in de N556. Die wordt pas vanaf de tradeport aangegeven en hij loopt eigenlijk vanaf de eindhovenseweg
Svenlo
- Jackbauer1350
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7874
- Lid geworden op: ma 21 nov 2011, 22:03
- Locatie: Wijdemeren
- Contacteer:
Re: [N271] Open route
De N200, N201, N205, N208 en ik dacht zelfs de N206 zijn door bebouwde kommen heen bewegwijzerd. En binnen de kom worden die wegen beheerd door de gemeentes Haarlem (N200/N205/N208), Bloemendaal (N200), Heemstede(N201) en Zandvoort (N201) als ik mij niet vergis.Peter schreef:Het is wel ongebruikelijk dat gemeentes N-wegnummers voeren die geen (gemeentelijke, meestal Bibeko) onderbreking zijn van een provinciale (of rijks) weg.boe! schreef:Waarom zou een gemeentelijke weg geen N-nummer mogen hebben?
Het langste stuk (als gemeentelijke voortzetting) is wellicht wel de N344 tussen Voorthuizen (N303) en de N302, die zelfs deels ook nog een N310 als route draagt (ca 10 km). Andere kandidaten ? De N35 in Zwolle kandideert wellicht als Rijksweg-extensie.
De N200 loopt in feite ook deels over gemeentegrond van Amsterdam, bewegwijzerd als S103/S104 maar met N200 op de hectometerbordjes.
Maar die N271 is toch ook deels ondergeschoffeld door de A73, dus waarom zou je die overgebleven loze stukjes door de bebouwde kom(men) nog nummeren.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: [N271] Open route
De N15 op de Maasvlakte.Peter schreef:Het langste stuk (als gemeentelijke voortzetting) is wellicht wel de N344 tussen Voorthuizen (N303) en de N302. Andere kandidaten?
Iedere provinciale weg loopt over gemeentegrond, want (bijna) heel Nederland is ingedeeld in gemeentes.Jackbauer1350 schreef:De N200 loopt in feite ook deels over gemeentegrond van Amsterdam
De N200 is dus niet relevant, evenmin als de andere N-wegen die je noemde, dat zijn onderbrekingen van provinciale wegen.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Jackbauer1350
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7874
- Lid geworden op: ma 21 nov 2011, 22:03
- Locatie: Wijdemeren
- Contacteer:
Re: [N271] Open route
De N201 en N205 zijn toch geen onderbrekingen, zodra de N201 Heemstede binnenkomt volgt er toch geen provinciaal beheerd deel meer? Alleen nog opeenvolgende gemeentelijke delen. Als je het in oplopende hectometering bekijkt is het eigenlijk en gemeentelijke begindeel.
De N205 stopt ook in de kom van Haarlem als gemeentelijke weg op een kruispunt met de N208.
De N205 stopt ook in de kom van Haarlem als gemeentelijke weg op een kruispunt met de N208.
Re: [N271] Open route
Het is meer een geweldige illustratie van de versnippering van het wegbeheer in Nederland...
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: [N271] Open route
Ja, nou je het zegt.Jackbauer1350 schreef:zodra de N201 Heemstede binnenkomt volgt er toch geen provinciaal beheerd deel meer?
Inderdaad.Jackbauer1350 schreef:De N205 stopt ook in de kom van Haarlem als gemeentelijke weg op een kruispunt met de N208.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Jackbauer1350
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7874
- Lid geworden op: ma 21 nov 2011, 22:03
- Locatie: Wijdemeren
- Contacteer:
Re: [N271] Open route
Ik had ook even verwarring bij het lezen van Peter zijn post want het beheersgebied van de gemeente hoeft dus niet persé het gebied binnen de komborden van een plaats te zijn. De Maasvlakte ligt in feite niet binnen een bebouwde kom. In ieder geval er staan geen borden dat aangeeft dat je in dit geval Rotterdam in rijdt.
Overigens is dat N15-deel op de Maasvlakte, als het officieel al een nummer heeft, nu in beheer van de gemeente Rotterdam of in beheer van het Havenbedrijf Rotterdam, als dat los staat van de gemeente Rotterdam.
Overigens is dat N15-deel op de Maasvlakte, als het officieel al een nummer heeft, nu in beheer van de gemeente Rotterdam of in beheer van het Havenbedrijf Rotterdam, als dat los staat van de gemeente Rotterdam.
- sven_engelen
- expressweg
- Berichten: 3353
- Lid geworden op: ma 09 dec 2013, 10:42
- Locatie: Venlo/Arnhem
- Contacteer:
Re: [N271] Open route
Maar de N271 was voor de nieuwe bewegwijzering altijd helemaal aangegeven
Svenlo
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: [N271] Open route
Maar vind je het ook niet héél erg logisch dat die wegwijzers verdwenen zijn toen de N271 werd omgebouwd tot A73?
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- sven_engelen
- expressweg
- Berichten: 3353
- Lid geworden op: ma 09 dec 2013, 10:42
- Locatie: Venlo/Arnhem
- Contacteer:
Re: [N271] Open route
Alsnog. Op de A73 staat de N271 wel, dan vanaf het ziekenhuis niet en pas bij het trefcenter weer wel. Hmm raar toch?
Svenlo
Re: [N271] Open route
Wat harry zegt. Die bewegwijzering bij het ziekenhuis is nog de oude bewegwijzering (kun je ook zien, oude stijl, groen van de aanslag, dat ding staat daar al lang) en daar staat de N271 nog op. Verder staan daar alleen autosnelwegbestemmingen op via het OWN (geen A73 maar alleen een autosnelwegsymbool) en alleen autosnelwegbestemmingen richting het noorden, ofwel van de situatie dat de A73 nog niet bestond en je linksaf naar de streekweg ging.
Een bord verder (voorbij het kruispunt waar je naar het ziekenhuis gaat) staat wel een nieuw bord met bestemmingen naar de A73 en geen N271.
Vanaf het zuiden staat N271 er wel op omdat (zoals gezegd) de N271 officieel begint bij die afslag. Alleen wordt de N271 in Venlo niet gesignaliseerd.
Een bord verder (voorbij het kruispunt waar je naar het ziekenhuis gaat) staat wel een nieuw bord met bestemmingen naar de A73 en geen N271.
Vanaf het zuiden staat N271 er wel op omdat (zoals gezegd) de N271 officieel begint bij die afslag. Alleen wordt de N271 in Venlo niet gesignaliseerd.
Re: [N271] Open route
Ik heb afgelopen zondag de (voormalige) N271 gereden tussen Venlo en Het Vonderen. Ik had er een video van gemaakt, maar er zit een bug in waardoor ik hem niet kan publiceren. Gelukkig maak ik ook nog foto's. Een aantal daarvan staat in de spoilers hieronder.
Wat mij opviel was dat de N271 op heel veel plaatsen nog wel aangegeven staat. Alleen in het centrum van Venlo en Roermond is het nummer overal verdwenen.
Van Noord naar Zuid:
- Op de Nijmeegseweg in Venlo staat N271 nog gewoon op de borden.
- Op de rest van het traject binnen de bebouwde kom van Venlo zijn alleen indirecte verwijzingen naar de A61, A67 en A73 te vinden en geen andere wegnummers. De enige uitzondering zijn de oude borden bij het ziekenhuis (zie de foto van Sven Engelen). Hier staat N271 ook nog op de handwijzers.
- Op de Provincialeweg in Tegelen staat N271 nog overal op de borden.
- Op de afrit Beesel staat geen wegnummers, maar wel op de handwijzers van de aansluitende rotonde(s).
- Tussen Beesel en Roermond-Oost staat N271 overal op de wegwijzers. Zoals Harry al aangaf ook op gloednieuwe wegwijzers o.a. bij bedrijventerrein Reubenberg en afslag Boukoul/Asselt. Tussen Beesel en Swalmen staan nog een paar hele oude hectometerpaaltjes.
- T.h.v. de afslagen Linne, Montfort en Maasbracht staan nog oude borden met N271. Bij de afslag St. Odiliënberg staat ineens A2 op een vreemd bord.
Wat mij opviel was dat de N271 op heel veel plaatsen nog wel aangegeven staat. Alleen in het centrum van Venlo en Roermond is het nummer overal verdwenen.
Van Noord naar Zuid:
- Op de Nijmeegseweg in Venlo staat N271 nog gewoon op de borden.
- Op de rest van het traject binnen de bebouwde kom van Venlo zijn alleen indirecte verwijzingen naar de A61, A67 en A73 te vinden en geen andere wegnummers. De enige uitzondering zijn de oude borden bij het ziekenhuis (zie de foto van Sven Engelen). Hier staat N271 ook nog op de handwijzers.
- Op de Provincialeweg in Tegelen staat N271 nog overal op de borden.
- SPOILER: TOON
- Op de afrit Beesel staat geen wegnummers, maar wel op de handwijzers van de aansluitende rotonde(s).
- Tussen Beesel en Roermond-Oost staat N271 overal op de wegwijzers. Zoals Harry al aangaf ook op gloednieuwe wegwijzers o.a. bij bedrijventerrein Reubenberg en afslag Boukoul/Asselt. Tussen Beesel en Swalmen staan nog een paar hele oude hectometerpaaltjes.
- SPOILER: TOON
- T.h.v. de afslagen Linne, Montfort en Maasbracht staan nog oude borden met N271. Bij de afslag St. Odiliënberg staat ineens A2 op een vreemd bord.
- SPOILER: TOON
- sven_engelen
- expressweg
- Berichten: 3353
- Lid geworden op: ma 09 dec 2013, 10:42
- Locatie: Venlo/Arnhem
- Contacteer:
Re: [N271] Open route
Pas vanaf de Nijmeegseweg wordt de N271 pas weer constant aangegeven tot de oprit met de A73. Ik vind het maar een raar open gat in de route.
Svenlo
- mavas
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18191
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
- Contacteer:
Re: [N271] Open route
Wat een rommeltje. Houdt niemand zich in Nederland dan meer bezig met het routenummersysteem?
Noord-Hollandse wegen, dé site voor ontwikkeling van de provinciale wegen in Noord-Holland
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Re: [N271] Open route
In noordelijke richting zijn bij het ziekenhuis nieuwe borden geplaatst. Vermoedelijk zonder wegnummer (het is nooit handig om zo'n bord in de bomen op te hangen) en de plaats Centrum heb ik uiteindelijk niet kunnen vinden.
Centrum-Zuid is dus linksaf.
Centrum-Zuid is dus linksaf.
- sven_engelen
- expressweg
- Berichten: 3353
- Lid geworden op: ma 09 dec 2013, 10:42
- Locatie: Venlo/Arnhem
- Contacteer:
Re: [N271] Open route
Centrum zuid en centrum noord is alleen maar een verwijzing naar de parkeerplaatsen. Niks te maken met de N271 dus. Maar hoort de N556 ook niet aagegeven te worden vanaf Venlo centrum? -
- TOEVOEGING
- Ook in zuidelijke richting zijn er nieuwe borden geplaatst. Venlo mag wel wat doen aan zijn wegnummering...
Svenlo
- Jackbauer1350
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7874
- Lid geworden op: ma 21 nov 2011, 22:03
- Locatie: Wijdemeren
- Contacteer:
Re: [N271] Open route
Nummers boven de 400 worden eigenlijk niet bewegwijzerd. Enkele provincies doen het wel (of gaan het doen) of alleen bij bepaalde routes die als vervangende weg gelden. Maar dat het nummer N556 niet aangeduid wordt is niet zo vreemd.Maar hoort de N556 ook niet aagegeven te worden vanaf Venlo centrum?
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: [N271] Open route
Limburg is niet echt consequent:Jackbauer1350 schreef:dat het nummer N556 niet aangeduid wordt is niet zo vreemd.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: [N271] Open route
Er is zelfs een tijdje geweest dat 2xx wegen in Limburg van de borden verdwenen...
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.