Discussies over de bewegwijzering. Voor zowel het hoofdwegennet als het onderliggend wegennet. Over systeem, wegnummering, redesign, fouten, ANWB, Tebodin, etc.
Moderator: Moderatoren
-
harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
-
Contacteer:
Bericht
door harry » di 11 jul 2017, 20:58
Widejo schreef:Er zijn zat gemeenten met "toeristische" bezienswaardigheden langs een weg en kunnen denken "hee, laat ik deze weg van een R-nummer voorzien".
Meestal zit er een compleet plan achter. En dat kost een hoop geld. Ze gaan niet zomaar een weg van een R-nummer voorzien.
Op Texel hebben ze een ander "plan": vanaf de enige hoofdas van het eiland heeft ieder
kruispunt een nummer. Al minstens vanaf de jaren 1970.
En dat werkt ook: de campings en jeugdherbergen geven zelf aan bij welk kruispunt je links of rechts moet (en daarna kun je het eigenlijk niet meer missen).
- SPOILER: TOON
Kruispunt 4 in 2014
De R-nummers in IJmuiden zijn trouwens alweer (grotendeels) verdwenen.
En bij Retranchement is de R105 ook ter ziele, geen idee waarom.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
-
harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
-
Contacteer:
Bericht
door harry » di 11 jul 2017, 21:03
Coen Tunnel schreef:Wellicht zijn er nog sommige gemeentes, waterschappen, Staatsbosbeheer, of andere wegbeheerders die een eigen interne wegnummering hebben voor de (openbare) wegen die zij in beheer hebben.
Heel af en toe is daarvan iets zichtbaar op de weg:
Foto uit 2008. Deze bordjes zijn inmiddels al lang weer verdwenen.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
-
Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32134
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Bericht
door Coen Tunnel » di 11 jul 2017, 21:25
Ah ja, die raadselachtige Y351.
harry schreef:Coen Tunnel schreef:Maar we kunnen concluderen dat het wegnummer/routenummer N44 tot de invoering van de S-nummers in Den Haag tot aan de Koningskade liep.
Nee, niet
tot aan, maar
vanaf de Koningskade. De N44 was alleen stad-uit bewegwijzerd!
Je hebt helemaal gelijk, want op die Streetviewfoto's van de A12 uit 2008 staat de N44 ook alleen richting Wassenaar aangegeven.
-
Widejo
- verkeersader
- Berichten: 727
- Lid geworden op: di 22 sep 2015, 17:18
- Locatie: Freie und Hansestadt Hamburg
Bericht
door Widejo » di 11 jul 2017, 22:47
harry schreef:
Op Texel hebben ze een ander "plan": vanaf de enige hoofdas van het eiland heeft ieder kruispunt een nummer. Al minstens vanaf de jaren 1970.
Deze nummers vielen mij inderdaad ook op, ik dacht in eerste instantie dat het vanaf die "punten", het aantal "veerboten" is voor je aan de beurt bent, in geval van files. Beetje dom naderhand maar ja.
Hamburg, meine Perle
-
nederland24
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5540
- Lid geworden op: vr 04 sep 2009, 19:22
- Locatie: Breda
Bericht
door nederland24 » wo 12 jul 2017, 12:33
harry schreef:Widejo schreef:Er zijn zat gemeenten met "toeristische" bezienswaardigheden langs een weg en kunnen denken "hee, laat ik deze weg van een R-nummer voorzien".
Meestal zit er een compleet plan achter. En dat kost een hoop geld. Ze gaan niet zomaar een weg van een R-nummer voorzien.
Op Texel hebben ze een ander "plan": vanaf de enige hoofdas van het eiland heeft ieder
kruispunt een nummer. Al minstens vanaf de jaren 1970.
En dat werkt ook: de campings en jeugdherbergen geven zelf aan bij welk kruispunt je links of rechts moet (en daarna kun je het eigenlijk niet meer missen).
- SPOILER: TOON
Kruispunt 4 in 2014
Van mij mogen ze dat in heel Nederland wel invoeren. Ik denk het percentage zoekverkeer hierdoor aanmerkelijk kleiner wordt, doordat je allemaal maar de nummers van de kruisingen hoeft te onthouden per wegnummer.
-
paolie
- expressweg
- Berichten: 4100
- Lid geworden op: vr 14 nov 2008, 15:58
Bericht
door paolie » wo 12 jul 2017, 13:12
Vinny schreef:https://goo.gl/maps/2FqodxQpAg62
De kruising wordt beheerd door de gemeente Amstelveen, en dat is de enige wegbeheerder die dit nummer aangeeft. De betrokken weg is verder provinciaal, maar wordt door de provincie zelf niet aangeduid op wegwijzers.
Nope. Beheerder is provincie.
-
harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
-
Contacteer:
Bericht
door harry » wo 12 jul 2017, 13:33
nederland24 schreef:Van mij mogen ze dat in heel Nederland wel invoeren. Ik denk het percentage zoekverkeer hierdoor aanmerkelijk kleiner wordt, doordat je allemaal maar de nummers van de kruisingen hoeft te onthouden per wegnummer.
Bij snelwegen heb je dat al: afritnummers.
En bij autowegen worden steeds vaker gelijkvloerse kruisingen voorzien van een afritnummer, zie N11 en N370...
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
-
Vinny
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 41327
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 12:52
- Locatie: Friesland
Bericht
door Vinny » wo 12 jul 2017, 18:59
paolie schreef:Vinny schreef:https://goo.gl/maps/2FqodxQpAg62
De kruising wordt beheerd door de gemeente Amstelveen, en dat is de enige wegbeheerder die dit nummer aangeeft. De betrokken weg is verder provinciaal, maar wordt door de provincie zelf niet aangeduid op wegwijzers.
Nope. Beheerder is provincie.
Merkwaardig. Toen 10 jaar geleden ongeveer het wegnummer werd bijgepopnageld op de bewegwijzering is me verteld dat de gemeente dit initiatief had genomen omdat de provincie spoedig zou volgen en zelf waren ze toen bezig om de S 109 door te trekken naar de A 9 toe. De beheersgrens zou komgrens zijn. Maar dat is dus niet zo...
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
-
paolie
- expressweg
- Berichten: 4100
- Lid geworden op: vr 14 nov 2008, 15:58
Bericht
door paolie » do 13 jul 2017, 0:40
De Provincie heeft naast de Oranjebaan ook de Burgemeester Boersweg in beheer, tot aan de op- en afritten van de A9. Ten westen van de kruising begint het gemeentelijk beheer van de Oranjebaan. Daar lag overigens 10 jaar geleden ook de komgrens. Ongeveer 6 jaar geleden zijn nieuwe komportalen geplaatst en toen is de komgrens opgeschoven naar de oostkant van de Oranjebaan. Doortrekken van de S109 naar de op -en afritten is inderdaad wel een verzoek van de gemeente geweest.
Laatst gewijzigd door
paolie op do 13 jul 2017, 7:59, 1 keer totaal gewijzigd.
-
Peter
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 10225
- Lid geworden op: di 01 mar 2005, 8:42
- Locatie: Gieten
Bericht
door Peter » do 13 jul 2017, 4:53
harry schreef:
Nee, niet tot aan, maar vanaf de Koningskade. De N44 was alleen stad-uit bewegwijzerd!
Inderdaad. De borden en handwijzers zijn (bij reguliere vervanging vaak) in een periode van jaren op de borden verschenen, stad uit, ergens vanaf 2002. Zelfs dat is nooit volledig gelukt. Vanaf de Laan v NOI (Haagse Bos) heeft de N44 nooit bewegwijzerd gestaan. De rijksweg N44 hield op bij het Shell tankstation, nu Shell-express (de enige rijksweg die volledig Bibeko is. De N14 heeft een paar honderd meter Bubeko boven de A4)
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...
-
harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
-
Contacteer:
Bericht
door harry » do 13 jul 2017, 17:40
Peter schreef:Vanaf de Laan v NOI (Haagse Bos) heeft de N44 nooit bewegwijzerd gestaan.
En dit dan?
Foto 2005
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.