Afstanden op borden; hoe gemeten?
Moderator: Moderatoren
Afstanden op borden; hoe gemeten?
Ik reed laatst op de A59 en zag dat Den Bosch werd aangegeven met een bepaalde afstand. Het was niet de Afstand tot de ring, maar hoe wordt dan gerekend. Het Centraal station, De Markt, Geografisch middelpunt, historische kern. Wat wordt nou eigenlijk als punt genomen om de afstanden te meten die op de borden verschijnen. 'Den Haag 13', 13 km en dan wat?
wie op de wegenwacht, wacht het langst
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5474
- Lid geworden op: ma 07 mar 2005, 14:15
- Locatie: Adliswil CH
- Contacteer:
In principe wordt de afstand tot de bebouwde kom aangegeven. Mogelijk is Nederland het enige land ter wereld waar dat zo gedaan wordt. Ik vind dat het centrum aangegeven moet worden: als je het hebt over de afstand tussen twee steden bedoel je toch over het algemeen de afstand tussen de centra. Anders zou het bijvoorbeeld als je Duisburg uitrijdt 1 km zijn naar Düsseldorf, dat is zeker geen zinvolle afstand ...
Misschien dat niet iedereen die borden maakt dit weet, waardoor soms wel het centrum genomen wordt.
Misschien dat niet iedereen die borden maakt dit weet, waardoor soms wel het centrum genomen wordt.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21982
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Het meten tot aan het eerste kombord dat je tegenkomt, geeft ook op een andere manier gekke resultaten. Rijd je bijvoorbeeld op de A 20 richting Rotterdam, naar welk kombord wordt dan gemeten? Het kombord, waar je langsrijdt op weg naar het Centrum (Schieplein)? Of het eerste kombord dat je kunt tegenkomen? Je zit in ieder geval al een tijdje binnen de stadsgrenzen van Rotterdam, voordat je een kombord zou tegenkomen, dus dat levert oneigenlijk lange afstanden op - waar het huidige systeem in de regel juist te korte afstanden oplevert (zie de post van Marcel).
Ander vraagje: hoe wordt de afstand berekend naar stadsdelen? Op de A 12 zie je bijvoorbeeld bij de afslag Gouda "Gouda-West" op de rechtdoorborden staan - om aan te geven dat je voor "Gouda-West" nog op de snelweg moet blijven. De aangegeven afstand is in ieder geval niet naar de afrit Gouda-West, maar waarheen dan wel?
Ander vraagje: hoe wordt de afstand berekend naar stadsdelen? Op de A 12 zie je bijvoorbeeld bij de afslag Gouda "Gouda-West" op de rechtdoorborden staan - om aan te geven dat je voor "Gouda-West" nog op de snelweg moet blijven. De aangegeven afstand is in ieder geval niet naar de afrit Gouda-West, maar waarheen dan wel?
Dit heb ik uit een ANWB folder van enige jaren geleden.
* Afstanden naar een plaats werden in principe gerekend tot de locatie van het gemeente- of stadhuis. Bij afwezigheid van een dergelijke voorziening, naar de (grootste) kerktoren. Men is van dit beleid afgestapt toen veel steden zo groot werden dat dit geen zinnige afstandsindicatie meer gaf. Men rijdt Amsterdam binnen, maar dan is het nog 7 km naar de Stopera en dat werkt dus niet.
* Daarom worden de afstanden nu gerekend tot de eerste (ANWB) wegwijzer binnen de bebouwde kom van aangegeven bestemming. In sommige gevallen wordt een 'fictief' punt gerekend. Zo wordt op de N 231 naar Aalsmeer teruggeteld naar de kruising die buiten de bebouwde kom valt, maar waar je voor Aalsmeer Centrum (volgens de wegwijzers) linksaf moet slaan. Rechtdoor staat gewoon Aalsmeer aangegeven met een (-) dat aangeeft dat je 'er bijna bent', bij de volgende kruising (N 231/N 201) is Aalsmeer weer 2 km verder...
Amsterdam wordt teruggeteld tot de Ring A 10. Parijs wordt teruggeteld tot de "Notre-Dame".
* Bestemmingen als Lelystad-Noord worden teruggeteld naar de eerste wegwijzer binnen de bebouwde kom van Lelystad, wanneer men de afrit Lelystad-Noord zou nemen.
Hoe het met stadswijken zit weet ik niet, maar ik heb ook nog nooit een 'witte' bestemming gezien met een afstandsindicatie.
* Afstanden naar een plaats werden in principe gerekend tot de locatie van het gemeente- of stadhuis. Bij afwezigheid van een dergelijke voorziening, naar de (grootste) kerktoren. Men is van dit beleid afgestapt toen veel steden zo groot werden dat dit geen zinnige afstandsindicatie meer gaf. Men rijdt Amsterdam binnen, maar dan is het nog 7 km naar de Stopera en dat werkt dus niet.
* Daarom worden de afstanden nu gerekend tot de eerste (ANWB) wegwijzer binnen de bebouwde kom van aangegeven bestemming. In sommige gevallen wordt een 'fictief' punt gerekend. Zo wordt op de N 231 naar Aalsmeer teruggeteld naar de kruising die buiten de bebouwde kom valt, maar waar je voor Aalsmeer Centrum (volgens de wegwijzers) linksaf moet slaan. Rechtdoor staat gewoon Aalsmeer aangegeven met een (-) dat aangeeft dat je 'er bijna bent', bij de volgende kruising (N 231/N 201) is Aalsmeer weer 2 km verder...
Amsterdam wordt teruggeteld tot de Ring A 10. Parijs wordt teruggeteld tot de "Notre-Dame".
* Bestemmingen als Lelystad-Noord worden teruggeteld naar de eerste wegwijzer binnen de bebouwde kom van Lelystad, wanneer men de afrit Lelystad-Noord zou nemen.
Hoe het met stadswijken zit weet ik niet, maar ik heb ook nog nooit een 'witte' bestemming gezien met een afstandsindicatie.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Vinny schreef:maar ik heb ook nog nooit een 'witte' bestemming gezien met een afstandsindicatie.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Sinds het een onderdeel is van de stad Zaanstad. Dus al ongeveer 2 decennia...Alargule schreef:Da's wel heel typisch. Sinds wanneer staat Zaandam in zwart op wit?
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Door de wijzigingen die zijn doorgevoerd kloppen heel veel afstanden niet meer.
Een goed voorbeeld is de A6 bij Muiderberg. Volgens mij staat op de borden Amsterdam 15 km en Hilversum 16 km. Beiden zijn onjuist. Tot de Ring Amsterdam is het 11 km (door de verkorting tot de ring). Verkeer richting Hilversum werd vroeger via afrit 9 op de A1 geleid, nu via afrit 33 op de A27. Daardoor is het nu 21 kilometer geworden. De afstanden op de A1/A6 zijn niet aangepast m.u.v. Laren: bij Bussum is Hilversum nog 7 kilometer, bij Blaricum 5 en bij Laren weer 7.
Op de A12 vanuit Utrecht is de afstand tot Arnhem wel weer gemeten tot aan Arnhem-Centrum (via afrit 25) en niet tot het Arnhem op de borden (via Velperbroek). Het scheelt wel 11 kilometer als je naar Velperbroek moet.
Verder zijn er veel inconsequenties: Zaanstad en Amsterdam worden gemeten tot aan de agglomeratieborden, maar Eindhoven weer niet. Amsterdam wordt gemeten tot de ring, Utrecht en Rotterdam weer niet.
En als alle afstanden daadwerkelijk tot de bebouwde komgrens gemeten zouden worden, dan is 95% van de huidige afstandsaanduidingen onjuist.
Een goed voorbeeld is de A6 bij Muiderberg. Volgens mij staat op de borden Amsterdam 15 km en Hilversum 16 km. Beiden zijn onjuist. Tot de Ring Amsterdam is het 11 km (door de verkorting tot de ring). Verkeer richting Hilversum werd vroeger via afrit 9 op de A1 geleid, nu via afrit 33 op de A27. Daardoor is het nu 21 kilometer geworden. De afstanden op de A1/A6 zijn niet aangepast m.u.v. Laren: bij Bussum is Hilversum nog 7 kilometer, bij Blaricum 5 en bij Laren weer 7.
Op de A12 vanuit Utrecht is de afstand tot Arnhem wel weer gemeten tot aan Arnhem-Centrum (via afrit 25) en niet tot het Arnhem op de borden (via Velperbroek). Het scheelt wel 11 kilometer als je naar Velperbroek moet.
Verder zijn er veel inconsequenties: Zaanstad en Amsterdam worden gemeten tot aan de agglomeratieborden, maar Eindhoven weer niet. Amsterdam wordt gemeten tot de ring, Utrecht en Rotterdam weer niet.
En als alle afstanden daadwerkelijk tot de bebouwde komgrens gemeten zouden worden, dan is 95% van de huidige afstandsaanduidingen onjuist.
Het is inderdaad een zooitje: Bij de oprit Amersfoort/Hoevelaken (A28, Hogeweg) is Leusden 6km. Tussen het eind van de invoegstrook en het begin van de uitvoegstrook van de afrit Leusden zit omgeveer 400m. Beide op- en afritten hebben een normale lengte. Bovenaan de afrit Leusden is Leusden plotseling nog 1km.
Rainier
En in omgekeerde richting is het 5 kilometer naar Amersfoort i.p.v. 2.Riva schreef:Het is inderdaad een zooitje: Bij de oprit Amersfoort/Hoevelaken (A28, Hogeweg) is Leusden 6km. Tussen het eind van de invoegstrook en het begin van de uitvoegstrook van de afrit Leusden zit omgeveer 400m. Beide op- en afritten hebben een normale lengte. Bovenaan de afrit Leusden is Leusden plotseling nog 1km.
Op de hele A28 tussen Utrecht en Amersfoort is het trouwens een bende: bij de afrit De Uithof in de verbindingsboog A27 -> A28 in knooppunt Rijnsweerd (afrit 2) is Zeist-Oost nog 7km en Amersfoort 19km. Bovenaan de oprit bij de Uithof is Amersfoort nog 16 km. Bij afrit Zeist-Oost is Amersfoort nog 15 km. Bij Zeist-Oost wordt dus 7 km afgetrokken terwijl het bij Amersfoort om 4 resp. 1 km gaat...
Rainier
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31587
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Bij afrit 20 van de A29 stond altijd een bord Barendrecht 4km. Tegenwoordig ligt dit punt zo'n beetje in het midden vande bebouwde kom sinds de bouw van Carnisselande. Toch staat die verwijzing er nog altijd
Andere rare situatie die ik eergisteren tegenkwam: In Rotterdam-Zuid staat een verwijzing naar de Ring (met snelwegsymbooltje), en een afstand erachter (5km). Allereerst is de oprit nog geen 2 km van dat punt, en ten tweede staan er nergens in de wijde omgeving afstanden op de wegwijzers, behalve die naar de ring. Een beetje vreemd.
Ik zal vrijdag een foto maken.
Andere rare situatie die ik eergisteren tegenkwam: In Rotterdam-Zuid staat een verwijzing naar de Ring (met snelwegsymbooltje), en een afstand erachter (5km). Allereerst is de oprit nog geen 2 km van dat punt, en ten tweede staan er nergens in de wijde omgeving afstanden op de wegwijzers, behalve die naar de ring. Een beetje vreemd.
Ik zal vrijdag een foto maken.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31587
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Niet goed leesbaar, maar op de N209 vind je deze 2 wegwijzers op 1 kruispunt:Vinny schreef: Hoe het met stadswijken zit weet ik niet, maar ik heb ook nog nooit een 'witte' bestemming gezien met een afstandsindicatie.
(Geen van beide zijn stadswijken).
Daarnaast zijn er hier en daar vast nog wel borden te vinden met een afstandsaanduiding naar Schiphol.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
Volgens mij staat er op de Waterlinieweg bij het Stadion "Amersfoort 16". Ik neem aan dat dit mijlen zijn en geen kilometers.Riva schreef:Op de hele A28 tussen Utrecht en Amersfoort is het trouwens een bende: bij de afrit De Uithof in de verbindingsboog A27 -> A28 in knooppunt Rijnsweerd (afrit 2) is Zeist-Oost nog 7km en Amersfoort 19km. Bovenaan de oprit bij de Uithof is Amersfoort nog 16 km. Bij afrit Zeist-Oost is Amersfoort nog 15 km. Bij Zeist-Oost wordt dus 7 km afgetrokken terwijl het bij Amersfoort om 4 resp. 1 km gaat...
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Dat komt omdat de hm-waarde sprongen bevat.Chrizz schreef:Op de A28 ... richting Utrecht komt het aantal km's naar Utrecht niet overeen met de HM-waarde.
In 1985 reed ik wekelijks met iemand mee over de hele A28. Toen viel mij ook op dat de afstanden naar Utrecht niet "klopten". Maar als je corrigeert voor hm-sprongen (bij Hoogeveen 6 km optellen) klopt het wel. Ongeveer. Althans in 1985.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Hoe zit dat dan op fietsborden? Volgens mij gaan die wél naar het centrum qua afstanden. Hier bij Zwolle staat op 200m van bebouwing en kombord een fietsbordje met Zwolle 7km
Kan ook van vroeger zijn, toen Zwolle-Zuid nog niet zo groot was, maar dan moet het bord wel érg oud zijn, en 7km is wel ver.
Kan ook van vroeger zijn, toen Zwolle-Zuid nog niet zo groot was, maar dan moet het bord wel érg oud zijn, en 7km is wel ver.
De paddenstoelen verwijzen in ieder geval naar het centrum. De fietswegwijzers dus zeer waarschijnlijk ook.
Overigens zitten ook daar veel fouten in. En dan heb ik het niet eens over de afstanden. In bosgebied Den Treek (ingeklemd tussen A28, N224, N226, N227) staan paddenstoelen die daadwerkelijk de verkeerde (lees: veel langere) routes aangeven naar Amersfoort en Leusden. Ook ontbreekt regelmatig consistentie in bewegwijzering: plaatsnamen die regelmatig verschijnen op en ook weer verdwijnen van de borden. En dan heb ik het nog niet gehad over paddenstoelen die midden in bosjes staan of aan de overkant van een drukke verkeersweg.
Overigens zitten ook daar veel fouten in. En dan heb ik het niet eens over de afstanden. In bosgebied Den Treek (ingeklemd tussen A28, N224, N226, N227) staan paddenstoelen die daadwerkelijk de verkeerde (lees: veel langere) routes aangeven naar Amersfoort en Leusden. Ook ontbreekt regelmatig consistentie in bewegwijzering: plaatsnamen die regelmatig verschijnen op en ook weer verdwijnen van de borden. En dan heb ik het nog niet gehad over paddenstoelen die midden in bosjes staan of aan de overkant van een drukke verkeersweg.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31587
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Bij deze dus:ik schreef: Andere rare situatie die ik eergisteren tegenkwam: In Rotterdam-Zuid staat een verwijzing naar de Ring (met snelwegsymbooltje), en een afstand erachter (5km). Allereerst is de oprit nog geen 2 km van dat punt, en ten tweede staan er nergens in de wijde omgeving afstanden op de wegwijzers, behalve die naar de ring. Een beetje vreemd.
Ik zal vrijdag een foto maken.
Vanaf de andere kant staat geen afstand aangegeven. Wel raar: Ring (met snelwegsymbooltje) staat alleen op de bovenste regel. In Rotterdam zie je "Ring" alleen zo staan als er al een andere bestemming opstaat, nooit alleen op een bovenste regel.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net