Discussies over de bewegwijzering. Voor zowel het hoofdwegennet als het onderliggend wegennet. Over systeem, wegnummering, redesign, fouten, ANWB, Tebodin, etc.
Peter schreef:Zijn ook de berm- en overheadborden niet "beringd" ? Of alleen handwijzers ?
In ieder geval de handwijzers, maar ik geloof ook de vooraankondigingen vanaf Zijdeweg (N44->N14) en Bezuidenhoutseweg.
Ik rijd daar nog wel eens 's ochtends langs, maar dan ben ik nog niet wakker genoeg om daarop te letten.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
Nergens Ring N14 bij de Bezuidenhoutseweg inderdaad. Richting tunnel (kantelwalsborden) zou je een ruitertje verwachten. Ook de handwijzers zijn nog niet aangepast. Richting Scheveningen zou je je ook al kunnen voorstellen dat er (Ring)S200 op de borden verschijnt ipv (RING)N14.
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...
S200 op de borden voor ri Scheveningen bij de Bezuidenhoutseweg is niet zo raar, daar de rechtdoorbestemmingen allen richting S200 gaan. Het wegnummer hoort bij de doelen en niet bij het restantje weg waar je op rijdt (is de algemene regel). Je kunt alleen redeneren dat als je naar de Wittenburgerweg afslaat, je nooit op de N440/S200 komt. Vanaf de N44 wordt je wel naar de S200 gestuurd, zei het dat de vooraankondiging alleen RingN14 aangeeft. Feitelijk moet je dan ook nog via een stukje parallelweg met N14 hm-bordjes. Maar goed: daar mag je niet richting Wittenburgerweg.
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...
Sinds kort staat RING N14 op een kantelwalsbord(!) op de Bezuidenhoutseweg.
Verder staat er nu "RING N14 s200" op de N44 vanuit Wassenaar. Dat was eerst alleen RING N14.
Bij het kruispunt bovenaan is de aanduiding "Ring s200" vervangen door "RING s200".
(s200 overal in een spoel.)
Kennelijk vond men het subtiele verschil tussen een RING en een Ring toch niet zo duidelijk...
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
harry schreef:Sinds kort staat RING N14 op een kantelwalsbord(!) op de Bezuidenhoutseweg.
"Op" als in "opgeplakt" en niet "bovenop geplaatst / geruiterd" zoals de Ring N14 aanduidingen elders, neem ik aan.
Al s200 aanduidingen bij de kantelwalsborden bij de Hubertustunnelingangen gespot ?
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...
Een nieuwtje: De S2106 is doorgetrokken vanaf de S2105 (Erasmusweg) naar de S2104 (Loosduinseweg), met als bestemmingen stad-in: S104 en Centrum. Na de Moerweg verloopt de S106 met een voor Centrum onlogische route Soestdijksekade en Zuiderparklaan (en dus niet via de De La Reyweg). Vermoedelijk omdat men via de Zuiderparklaan meer opties heeft om niet naar het Centrum te gaan, maar ook richting Statenkwartier of Den Haag-Zuid.
Voor het eerst kruisen er dus nu S-nummers in Den Haag !
Op de S105 is de bestemming Hoek van Holland vervangen door Wateringen en Poeldijk. Nu Wateringen als gemeente natuurlijk behoorlijk groot is geworden, wellicht een logischer keuze, hoewel wegwijzers formeel natuurlijk naar kernen verwijzen. Daarbij zal Hoek van Holland over een jaar of 2 vermoedelijk sneller via de A4 en A20 te bereiken zijn.
Laatst gewijzigd door Peter op vr 17 mei 2013, 13:10, 1 keer totaal gewijzigd.
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...
Peter zal de kern Wateringen bedoelen. Dat is in enkele jaren tijd een voorstad van Den Haag geworden, waarvan de bebouwing naadloos in die van de stad overgaat.
Kruisingen van S-wegen waren er al bij de s200 en s100. Uiteraard begrijp ik wat je bedoeld.
Ja het is gemeente Westland inderdaad. Waar ik mee speelde was inderdaad dat de Haagse wijk Wateringse Veld samen met Westlandse "wijk" Wateringen inderdaad eigenlijk 1 grote kom vormen. De trams 17 en ik dacht 16 gaan ook niet langer naar Wateringse Veld, maar naar Wateringen, hoewel ze dacht ik nergens over Westlands/Waterings grondgebied rijden.
En met kruisen bedoel(d) ik inderdaad niet aansluiten met een kruising...
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...
Peter schreef: De trams 17 en ik dacht 16 gaan ook niet langer naar Wateringse Veld, maar naar Wateringen, hoewel ze dacht ik nergens over Westlands/Waterings grondgebied rijden.
De eindhalte en -lus Dorpskade ligt net in Wateringen (dus Westland), maar dat is maar enkele honderden meters ofzo.
Aparte indirecte verwijzing naar de S100 in de Oudemansstraat:
De verwijzing naar Rijswijk-Centrum op deze plek is daarnaast ook vreemd: aan de ene kant omdat dat eigenlijk de andere kant op is en aan de andere kant omdat je hier niet zo ver van het centrum van Den Haag bent.
Rijswijk-Centrum is Oud-Rijswijk en kun je inderdaad zo bereiken, maar als daar toch al met de auto bent lijkt het me sneller om de Oudemansstraat de andere kant op uit te rijden. Als je vervolgens alsmaar rechtdoor rijdt kom je aan de "achterkant" van de Herenstraat uit, bij de kerk. Anders kun je via de Jan van de Heijdenstraat naar de Haagweg rijden om bij de kruising Haagweg-Geestbrugweg-Herenstraat uit te komen.
I know. Men heeft gewoon de bestemmingen van het eerstvolgende kruispunt op de Neherkade op dit bord gezet en blijkbaar niet nagedacht over kortere routes (voor zover die beschikbaar waren in die periode).
harry schreef:
De Haagse s108 krijgt in de Binckhorst een ander verloop. Sommige wegwijzers zijn al aangepast.
Bovendien: Den Haag krijgt industrienummers!
Het einde van de nieuwe s108.
(De foto van Chris is gemaakt vanaf het dak van het zwarte gebouw in de achtergrond).
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht.Freek de Jonge
Bewegwijzering is er nog niet echt op de route te vinden behalve die op de kruising met de Maanweg. Vanaf de S100 wordt de S108 aangeduid op een DRIP.
Link
Laatst gewijzigd door Jackbauer1350 op zo 02 okt 2016, 20:56, 1 keer totaal gewijzigd.
Vanaf vandaag is de Binckhorstlaan tussen de Maanweg en de Mercuriusweg vervangen door een tijdelijke weg met slechts één rijstrook per richting. Dit is ook vooral bedoeld om de bedrijven bereikbaar te houden. De Supernovaweg is vanaf nu dus echt de aangewezen route van en naar de A12. Hopelijk is tijdig de bewegwijzering aangebracht (en/of aangepast). http://www.omroepwest.nl/nieuws/3251646 ... rdamsebaan
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht.Freek de Jonge