Kaart met afstandsrecords / statistieken m.b.t. verwijzingen
Moderator: Moderatoren
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32134
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Kaart met afstandsrecords / statistieken m.b.t. verwijzingen
Tja, er wordt heel selectief met de netwerkdoelensystematiek omgesprongen.
Ook ik had graag gezien dat op wegen als de A28 en A50 de huidige einddoelen (Groningen en Utrecht op de A28, Zwolle en Eindhoven op de A50) ook behouden zouden blijven.
Op een weg als de A73 is het dan weer raar dat er vanaf netwerkdoel Nijmegen niet naar het eerstvolgende netwerkdoel Maastricht wordt verwezen, en omgekeerd wordt er op de A2 bij Maastricht niet naar netwerkdoel Nijmegen verwezen.
Doelen als Antwerpen en Oberhausen worden echter ruim voor het laatste Nederlandse netwerkdoel aangegeven, op de A2 worden Utrecht én Eindhoven vanaf Amsterdam gebruikt... Die netwerkdoelensystematiek is één vaag soepzooitje. Het idee is goed, de uitvoering is slecht en de vele afwijkingen van de systematiek zijn uiterst discutabel.
Ook ik had graag gezien dat op wegen als de A28 en A50 de huidige einddoelen (Groningen en Utrecht op de A28, Zwolle en Eindhoven op de A50) ook behouden zouden blijven.
Op een weg als de A73 is het dan weer raar dat er vanaf netwerkdoel Nijmegen niet naar het eerstvolgende netwerkdoel Maastricht wordt verwezen, en omgekeerd wordt er op de A2 bij Maastricht niet naar netwerkdoel Nijmegen verwezen.
Doelen als Antwerpen en Oberhausen worden echter ruim voor het laatste Nederlandse netwerkdoel aangegeven, op de A2 worden Utrecht én Eindhoven vanaf Amsterdam gebruikt... Die netwerkdoelensystematiek is één vaag soepzooitje. Het idee is goed, de uitvoering is slecht en de vele afwijkingen van de systematiek zijn uiterst discutabel.
-
- verkeersader
- Berichten: 727
- Lid geworden op: di 22 sep 2015, 17:18
- Locatie: Freie und Hansestadt Hamburg
Re: Kaart met afstandsrecords / statistieken m.b.t. verwijzingen
Correct maar niet doorgezet, want doelen als Brussel en Hannover zijn dan weer nergens te vinden. Terwijl die wel te rechtvaardigen zijn.Coen Tunnel schreef: Doelen als Antwerpen en Oberhausen worden echter ruim voor het laatste Nederlandse netwerkdoel aangegeven
Met spijt sluit ik mij hier volledig bij aan.Coen Tunnel schreef:Die netwerkdoelensystematiek is één vaag soepzooitje. Het idee is goed, de uitvoering is slecht en de vele afwijkingen van de systematiek zijn uiterst discutabel.
Hamburg, meine Perle
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Kaart met afstandsrecords / statistieken m.b.t. verwijzingen
Valt wel mee. Je moet wel eerst de (kennelijke) fouten wegfilteren om het systeem te kunnen zien.Coen Tunnel schreef:Die netwerkdoelensystematiek is één vaag soepzooitje.
Ik beschouw dat bord Zwolle zonder Groningen op de Veluwe als een fout.
Hm... misschien.Coen Tunnel schreef:Het idee is goed
Er worden fouten gemaakt en de invoering van het systeem duurt veel te lang.Coen Tunnel schreef:de uitvoering is slecht
Ook is het jammer dat het systeem nog niet af was toen NBA werd ingevoerd.
Als de regel is: minimaal 1 netwerkdoel en daarnaast mag er nog meer als het maar continu is, valt hel wel mee.Coen Tunnel schreef:en de vele afwijkingen van de systematiek zijn uiterst discutabel.
Strikt vasthouden aan uitsluitend de netwerkdoelen zorgt alleen maar voor onduidelijkheid.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32134
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Kaart met afstandsrecords / statistieken m.b.t. verwijzingen
Dat laatste ben ik met je eens. Laat ik het zo stellen: ik vind het discutabel dat er in sommige gevallen zo sterk wordt vastgehouden aan de netwerkdoelensystematiek, terwijl het prettig zou zijn als er wat flexibeler mee wordt omgegaan.
Dan gaat het vooral om:
Dan gaat het vooral om:
- einddoelen: de al genoemde voorbeelden van de einddoelen van de A28 en A50.
- 'richtinggevende doelen': Utrecht vanaf Amsterdam wordt niet richtinggevend genoeg bevonden en dus staat er Eindhoven bij, maar vanaf Amsterdam is Hengelo wel richtinggevend genoeg (het staat zelfs bij het Waterlooplein al aangegeven) en vanaf Maastricht staat alleen een stad twintig kilometer verderop vermeld (Luik) terwijl een doel op wat grotere afstand (Luxemburg) niet had misstaan. Op de A4 wordt intussen doodleuk een hoofddoel als Bergen op Zoom al bij Den Haag vermeld. Weliswaar een kwestie van 'bij gebrek aan beter', maar toch. Dit alles hangt ook min of meer samen met het vorige punt, waarbij de huidige situatie met tevens de einddoelen beter is dan wat er gepland staat voor de toekomst.
- het niet uitvoeren van de netwerkdoelensystematiek op de verbinding tussen de netwerkdoelen Nijmegen en Maastricht; vanaf Nijmegen moet je eerst hoofddoel Venlo volgen en vanaf Maastricht eerst netwerkdoel Eindhoven. Vooral in het laatste geval: in hoeverre is dat doel richtinggevend genoeg voor Nijmegen en Oost- en Noord-Nederland? Waarom wordt op deze verbinding tussen twee netwerkdoelen, die nota bene volledig snelweg is, van de netwerkdoelensystematiek afgeweken?
- Snelwegenkenner
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6192
- Lid geworden op: za 23 jun 2007, 14:12
- Locatie: Roosendaal
Re: Kaart met afstandsrecords / statistieken m.b.t. verwijzingen
Er zijn geen andere opties. Het is zowiezo beter dan Zierikzee (symboliseert niet het verloop van de A4) of Antwerpen (dat ook via de A13 kan)Op de A4 wordt intussen doodleuk een hoofddoel als Bergen op Zoom al bij Den Haag vermeld. Weliswaar een kwestie van 'bij gebrek aan beter', maar toch.
Re: Kaart met afstandsrecords / statistieken m.b.t. verwijzingen
De einddoelen lijken er niet meer toe te doen. Erg jammer.
Vooral op wegen waar een netwerk-doel nog maar tussen de 1-50 km ver weg is. En geen verder gelegen doel meer wordt aangegeven terwijl het verloop van de weg nog verder gaat zoals de A-58: Eindhoven - Vlissingen als de netwerkdoelensystematiek helemaal is ingevoerd zul je rond de 50 km van doel moeten veranderen...
Vooral op wegen waar een netwerk-doel nog maar tussen de 1-50 km ver weg is. En geen verder gelegen doel meer wordt aangegeven terwijl het verloop van de weg nog verder gaat zoals de A-58: Eindhoven - Vlissingen als de netwerkdoelensystematiek helemaal is ingevoerd zul je rond de 50 km van doel moeten veranderen...
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5540
- Lid geworden op: vr 04 sep 2009, 19:22
- Locatie: Breda
Re: Kaart met afstandsrecords / statistieken m.b.t. verwijzingen
Voor de lange afstandsreiziger zijn die einddoelen uit het vorige systeem erg prettig. Vooral in een klein land als Nederland, waar de netwerkdoelen elkaar vrij snel opvolgen. Jammer dat de netwerkdoelen als vervanging van het vorige systeem wordt gezien en niet als toevoeging op het oude systeem, dat prima werkte.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21916
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Kaart met afstandsrecords / statistieken m.b.t. verwijzingen
Netwerkdoel én einddoel bewegwijzeren laat vaak wel heel weinig ruimte voor wat het allemaal om begonnen lijkt, het ook bewegwijzeren van doelen aan kruisende wegen. Dat geldt met name waar er nog een bewegwijzerd hoofddoel ligt voor het netwerkdoel. Dit is een reden waarom op een A2 Amsterdam-Everdingen je niet met netwerkdoel Eindhoven én einddoel Maastricht wilt werken. Omgekeerd kan het natuurlijk wel in situaties waarin er zich geen hoofddoel voor het eerste netwerkdoel bevindt of wanneer er anderszins ruimte is op de borden. Dat gebeurt te weinig. Sterker nog, delen van de A28 en de A50 lijkt Rijkswaterstaat onder de vlag van "het nieuwe systeem is nu eenmaal zo" aan te sturen op het verwijderen van (eind)doelen die nu bewegwijzerd staan zónder vervanging. Nou hulde, dat draagt echt bij aan het gevoel dat we er met het nieuwe systeem op vooruit gaan!
Wat betreft de A58: eigenlijk staat het stuk Eindhoven-Breda nu bewegwijzerd als een route naar Rotterdam. Daar is best iets voor te zeggen, want ik vermoed dat die verbinding meer mensen trekt vanuit Eindhoven dan de A58 westelijk van Breda. De onlogica begint pas westelijk van Breda met plaatsvervangend netwerkdoel Bergen op Zoom in plaats van Vlissingen. Maar goed, die discussie van enkele weken terug hoeft niet over.
Wat betreft de A58: eigenlijk staat het stuk Eindhoven-Breda nu bewegwijzerd als een route naar Rotterdam. Daar is best iets voor te zeggen, want ik vermoed dat die verbinding meer mensen trekt vanuit Eindhoven dan de A58 westelijk van Breda. De onlogica begint pas westelijk van Breda met plaatsvervangend netwerkdoel Bergen op Zoom in plaats van Vlissingen. Maar goed, die discussie van enkele weken terug hoeft niet over.
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21917
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Kaart met afstandsrecords / statistieken m.b.t. verwijzingen
Hoezo weinig ruimte? Ik zie geen bezwaar om op afstandsborden bijvoorbeeld 5 of 6 doelen te plaatsen. Niet omdat het zou moeten, maar als het nuttig is het moet kunnen.Pino schreef:Netwerkdoel én einddoel bewegwijzeren laat vaak wel heel weinig ruimte voor wat het allemaal om begonnen lijkt, het ook bewegwijzeren van doelen aan kruisende wegen. Dat geldt met name waar er nog een bewegwijzerd hoofddoel ligt voor het netwerkdoel.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18031
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: Kaart met afstandsrecords / statistieken m.b.t. verwijzingen
Dan moet je wel je continuïteitsprincipe overboord gooien, anders moet je bij de volgende aansluiting ineens meer dan 8 doelen verwijzen en wordt het allemaal veel te veel om op tijd te begrijpen.
Enne gojje mins blieft altied leave.
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21917
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Kaart met afstandsrecords / statistieken m.b.t. verwijzingen
Uiteraard hangt alles met elkaar samen. Daarom zeg ik ook dat het niet het uitgangspunt moet zijn, maar dat waar nodig het zou moeten kunnen.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36661
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Kaart met afstandsrecords / statistieken m.b.t. verwijzingen
Inderdaad. Op veel splitsingspunten kom je ruimt te kort als je maar doelen blijft toevoegen en toevoegen.Snelwegfreak schreef: Dan moet je wel je continuïteitsprincipe overboord gooien, anders moet je bij de volgende aansluiting ineens meer dan 8 doelen verwijzen en wordt het allemaal veel te veel om op tijd te begrijpen.
"Bewegwijzering is de kunst van het weglaten", aldus de wijze les van mijn leermeester in het vak.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32134
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Kaart met afstandsrecords / statistieken m.b.t. verwijzingen
Daarom worden er dus ook logische netwerkdoelen weggelaten? Want de verbinding Maastricht-Nijmegen, toch een vrij rechte lijn en een verbinding tussen twee netwerkdoelen, wordt niet bewegwijzerd. Bij KP Kruisdonk staan ook op de nieuwe wegwijzers alleen maar doelen die aan de A2 liggen aangegeven (Eindhoven en Amsterdam), niet eens een kruisend netwerkdoel dat een logische bestemming is. Hoe kan Eindhoven richtinggevend zijn voor de belangrijkste verbinding vanaf Maastricht naar het noorden en oosten van Nederland? Dat was het misschien voor 2007, toen de A73 nog niet gereed was en de snelwegroute via Eindhoven beduidend beter was dan de Napoleonsbaan, maar nu zijn de verkeersstromen op die relatie veranderd en is de A73 gewoon een drukke en belangrijke verbinding. Met bewegwijzering kun je niet in het verleden blijven hangen. Je zou toch zeggen dat er wel ruimte onder de streep is om [A73] Nijmegen te vermelden op de A2 tussen KP Kruisdonk en KP Het Vonderen.
Aan de andere kant wordt dat ook nog weer veel te weinig gedaan. Misschien moet dat nog gebeuren, maar de verbinding tussen de netwerkdoelen Hengelo en Arnhem staat niet bewegwijzerd, terwijl daar wel wat voor te zeggen valt.Pino schreef:Netwerkdoel én einddoel bewegwijzeren laat vaak wel heel weinig ruimte voor wat het allemaal om begonnen lijkt, het ook bewegwijzeren van doelen aan kruisende wegen.
Inderdaad. Er kan best een einddoel bij als er geen relevante kruisende doelen zijn en er ruimte is op de bewegwijzering. Op de A28 en de A50 zal het er straks helaas op achteruitgaan.Omgekeerd kan het natuurlijk wel in situaties waarin er zich geen hoofddoel voor het eerste netwerkdoel bevindt of wanneer er anderszins ruimte is op de borden. Dat gebeurt te weinig. Sterker nog, delen van de A28 en de A50 lijkt Rijkswaterstaat onder de vlag van "het nieuwe systeem is nu eenmaal zo" aan te sturen op het verwijderen van (eind)doelen die nu bewegwijzerd staan zónder vervanging. Nou hulde, dat draagt echt bij aan het gevoel dat we er met het nieuwe systeem op vooruit gaan!
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36661
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Kaart met afstandsrecords / statistieken m.b.t. verwijzingen
Nog niet nee. Ingroeien zal tijd kosten. Maar de relaties Nijmegen-Breda, Nijmegen-Maastricht en Hengelo-Groningen zijn wel degelijk gekenmerkt als te realiseren.Coen Tunnel schreef: Daarom worden er dus ook logische netwerkdoelen weggelaten? Want de verbinding Maastricht-Nijmegen, toch een vrij rechte lijn en een verbinding tussen twee netwerkdoelen, wordt niet bewegwijzerd.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32134
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Kaart met afstandsrecords / statistieken m.b.t. verwijzingen
Dat is heel mooi om te horen, maar het is wel jammer dat bij alle nieuwe borden bij Maastricht er geen ruimte lijkt te zijn voor Nijmegen, wat mij dan de gedachte geeft dat dit nog wel eens heel lang kan gaan duren.
Hoe wordt Nijmegen-Breda geleid? A50-A59-A27? Dat zou dan eindelijk wat relevante doelen geven op de A59, nu heb je zowel vanaf Waalwijk als vanaf Oss alleen 's-Hertogenbosch bewegwijzerd staan.
Hoe wordt Nijmegen-Breda geleid? A50-A59-A27? Dat zou dan eindelijk wat relevante doelen geven op de A59, nu heb je zowel vanaf Waalwijk als vanaf Oss alleen 's-Hertogenbosch bewegwijzerd staan.
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18031
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: Kaart met afstandsrecords / statistieken m.b.t. verwijzingen
Dit is dus fout. Die borden zijn al jaren oud. Het plan erachter dan...Coen Tunnel schreef:alle nieuwe borden bij Maastricht
Enne gojje mins blieft altied leave.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21916
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Kaart met afstandsrecords / statistieken m.b.t. verwijzingen
Kom je er toch weer onvermijdelijk op uit hoe stom het is om in drie fasen van eerste NBA-borden zonder netwerkbenadering naar het nu lopende über-traag uitrollen van de eerste serie netwerkverbindingen waarvoor al borden zijn afgestript naar een serie netwerkverbindingen die nog moet komen wanneer de in de afgelopen acht jaar geplaatste borden moeten worden vervangen (en ik verwacht dat dat veel meer dan in de afgelopen jaren zal komen door afloop economische levensduur en minder door nieuw asfalt). Tegen de tijd dat die enigszins bruikbaar is, zal door factoren als zelfrijdende auto's, virtual reality en computers de rol van de bewegwijzering nog eens fundamenteel veranderen, zeker voor niet-essentiële zaken als afstandenborden.
Wat betreft het aantal doelen op een afstandenbord: voorlopig schrijft de Richtlijn volgens mij vier voor als maximum. Zelf zou ik denken aan vijf. Zes zou nog net kunnen, maar zal je op de richtinggevende bewegwijzering in ruimteproblemen brengen. En met zes of meer moet je toch ook alweer redelijk zoeken naar "jouw" doel op het bord, al kan een streep dat effect verminderen.
Wat betreft het aantal doelen op een afstandenbord: voorlopig schrijft de Richtlijn volgens mij vier voor als maximum. Zelf zou ik denken aan vijf. Zes zou nog net kunnen, maar zal je op de richtinggevende bewegwijzering in ruimteproblemen brengen. En met zes of meer moet je toch ook alweer redelijk zoeken naar "jouw" doel op het bord, al kan een streep dat effect verminderen.
Re: Kaart met afstandsrecords / statistieken m.b.t. verwijzingen
Het is alweer een tijdje geleden dat dit topic updates heeft gekregen. Ik ben daarom erg benieuwd of er nog veranderingen zijn in binnen en buitenland wat betreft de verre verwijzingen.
Een ding waarvan ik het zelf zeker weet is dat Utrecht is verdwenen bij Groningen. Maar wat is nu de eerste vermelding van Utrecht op de A28? Ergens bij Meppel?
Dit is de laatste lijst met mijn reeds genoemde aanpassing:
1. Amsterdam (306, A2(D), ~ iets ten oosten van Bad Oeynhausen)
2. Amsterdam (266, A33(D), afrit 12 Hilter a.T.W.)
3. Amsterdam (247, A1(D), Ladbergen)
4. Amsterdam (238, A1(D), Osnabrück-Nord)
5. Amsterdam (200, A2, afrit 52 Maastricht-Noord)
6. Maastricht (199, A2, afrit 3 Abcoude)
7. Groningen (185, A9, knp Badhoevedorp)
8. Groningen (184, A28, afrit 2 De Uithof)
9. Groningen (183, A7, afrit 2 Zaanstad - 't Kalf)
10. Amsterdam (181, A7, afrit 36 Groningen-West)
11. Groningen (180, A10, afrit 8 Buitenveldert)
12. Amsterdam (156, A35, afrit 25 Enschede)
13. Eindhoven (155, A4(D), kreuz Köln-West)
14. Hengelo (151, A10, afrit s117 Landsmeer)
15. Rotterdam (150, A57(D), afrit 2 Kleve)
16. Hengelo (149, A10, afrit 8 Buitenveldert)
17. Vlissingen (140, A58, afrit 8 Oirschot)
18. Amsterdam (140, A35, afrit 30 Almelo-Zuid, handwegwijzer)
19. Amsterdam (138, A4, afrit 30 Hoogerheide)
20. Den Haag (137, A12, afrit 30 Beek)
21. Groningen (137, A28(D), afrit 9 Neuenkruge)
22. Leeuwarden (137, A10, afrit 14 Zeeburg, handwegwijzer)
23. Zwolle (135, A50, afrit 8 Son en Breugel)
24. Rotterdam (134, A73, knp Rijkevoort)
25. Nijmegen (134, A35(D), Köln-Chorweiler)
26. Eindhoven (133, A50, afrit 30 Hattem)
27. Leeuwarden (130, A10, afrit s117 Kadoelen)
28. Groningen (129, A6, afrit 10 Lelystad, na lange onderbreking weer terug)
29. Amsterdam (128, Harlingerstraatweg, handwegwijzer) / (124, A31, afrit 22 Marsum)
30. Nijmegen (127, N15, thv Calandbrug)
31. Hengelo (119, A28, afrit 2 De Uithof)
32. Amsterdam (117, N7 afrit Sneek-Centrum)
33. Venlo (111, A61(D), Kreuz Meckenheim)
34. Arnhem (ca 110, A3(D), ~ in de buurt van Duisburg)
35. Zierikzee (110, A59, afrit 47 Hedel, handwegwijzer)
36. Rotterdam (108, A326, afrit Bergharen)
37. Maastricht (108, A73, afrit 6 Boxmeer)
38. Rotterdam (107, A50, knp Grijsoord)
39. Zwolle (106, N33 knp Zuidbroek)
40. Rotterdam (105, A15, knp Ressen, handwegwijzer)
41. Maastricht (103, A50, afrit 8 Son en Breugel)
42. Leeuwarden (103, N242, afrit Heerhugowaard-Zuid, handwegwijzer)
43. Rotterdam (102, A50, afrit 19 Renkum)
44. Leeuwarden (102, N243, Avenhorn, handwegwijzer)
45. Nijmegen (102, A44(D), afrit 29 Düsseldorf-Messe)
46. Amsterdam (101, A27, knp St. Annabosch)
47. Arnhem (100, A42(D), Oberhausen-Zentrum)
Buitenlandse bestemmingen:
1. Bremen (152, A7, vzp Meedenertol)
2. Köln (149, A73, afrit 1a Wijchen)
3. Oberhausen (138, A12, afrit 19 Bunnik)
4. Antwerpen (131, A67, afrit 41 Venlo)
5. Osnabrück (128, A1, afrit 27 Bathmen)
6. Oldenburg (127, A7, afrit 39 Westerbroek)
7. Antwerpen (124, N281, afrit Maastricht, handwegwijzer)
8. Antwerpen (122, A76, knp Kunderberg)
9. Brussel (116, A2, afrit Randwijck)
10. Oberhausen (112, A50, afrit Heteren)
11. Antwerpen (110, A2, afrit 47 Born)
12. Brussel (108, A2, afrit 47 Born)
13. Köln (108, A2, afrit 47 Born)
Een ding waarvan ik het zelf zeker weet is dat Utrecht is verdwenen bij Groningen. Maar wat is nu de eerste vermelding van Utrecht op de A28? Ergens bij Meppel?
Dit is de laatste lijst met mijn reeds genoemde aanpassing:
1. Amsterdam (306, A2(D), ~ iets ten oosten van Bad Oeynhausen)
2. Amsterdam (266, A33(D), afrit 12 Hilter a.T.W.)
3. Amsterdam (247, A1(D), Ladbergen)
4. Amsterdam (238, A1(D), Osnabrück-Nord)
5. Amsterdam (200, A2, afrit 52 Maastricht-Noord)
6. Maastricht (199, A2, afrit 3 Abcoude)
7. Groningen (185, A9, knp Badhoevedorp)
8. Groningen (184, A28, afrit 2 De Uithof)
9. Groningen (183, A7, afrit 2 Zaanstad - 't Kalf)
10. Amsterdam (181, A7, afrit 36 Groningen-West)
11. Groningen (180, A10, afrit 8 Buitenveldert)
12. Amsterdam (156, A35, afrit 25 Enschede)
13. Eindhoven (155, A4(D), kreuz Köln-West)
14. Hengelo (151, A10, afrit s117 Landsmeer)
15. Rotterdam (150, A57(D), afrit 2 Kleve)
16. Hengelo (149, A10, afrit 8 Buitenveldert)
17. Vlissingen (140, A58, afrit 8 Oirschot)
18. Amsterdam (140, A35, afrit 30 Almelo-Zuid, handwegwijzer)
19. Amsterdam (138, A4, afrit 30 Hoogerheide)
20. Den Haag (137, A12, afrit 30 Beek)
21. Groningen (137, A28(D), afrit 9 Neuenkruge)
22. Leeuwarden (137, A10, afrit 14 Zeeburg, handwegwijzer)
23. Zwolle (135, A50, afrit 8 Son en Breugel)
24. Rotterdam (134, A73, knp Rijkevoort)
25. Nijmegen (134, A35(D), Köln-Chorweiler)
26. Eindhoven (133, A50, afrit 30 Hattem)
27. Leeuwarden (130, A10, afrit s117 Kadoelen)
28. Groningen (129, A6, afrit 10 Lelystad, na lange onderbreking weer terug)
29. Amsterdam (128, Harlingerstraatweg, handwegwijzer) / (124, A31, afrit 22 Marsum)
30. Nijmegen (127, N15, thv Calandbrug)
31. Hengelo (119, A28, afrit 2 De Uithof)
32. Amsterdam (117, N7 afrit Sneek-Centrum)
33. Venlo (111, A61(D), Kreuz Meckenheim)
34. Arnhem (ca 110, A3(D), ~ in de buurt van Duisburg)
35. Zierikzee (110, A59, afrit 47 Hedel, handwegwijzer)
36. Rotterdam (108, A326, afrit Bergharen)
37. Maastricht (108, A73, afrit 6 Boxmeer)
38. Rotterdam (107, A50, knp Grijsoord)
39. Zwolle (106, N33 knp Zuidbroek)
40. Rotterdam (105, A15, knp Ressen, handwegwijzer)
41. Maastricht (103, A50, afrit 8 Son en Breugel)
42. Leeuwarden (103, N242, afrit Heerhugowaard-Zuid, handwegwijzer)
43. Rotterdam (102, A50, afrit 19 Renkum)
44. Leeuwarden (102, N243, Avenhorn, handwegwijzer)
45. Nijmegen (102, A44(D), afrit 29 Düsseldorf-Messe)
46. Amsterdam (101, A27, knp St. Annabosch)
47. Arnhem (100, A42(D), Oberhausen-Zentrum)
Buitenlandse bestemmingen:
1. Bremen (152, A7, vzp Meedenertol)
2. Köln (149, A73, afrit 1a Wijchen)
3. Oberhausen (138, A12, afrit 19 Bunnik)
4. Antwerpen (131, A67, afrit 41 Venlo)
5. Osnabrück (128, A1, afrit 27 Bathmen)
6. Oldenburg (127, A7, afrit 39 Westerbroek)
7. Antwerpen (124, N281, afrit Maastricht, handwegwijzer)
8. Antwerpen (122, A76, knp Kunderberg)
9. Brussel (116, A2, afrit Randwijck)
10. Oberhausen (112, A50, afrit Heteren)
11. Antwerpen (110, A2, afrit 47 Born)
12. Brussel (108, A2, afrit 47 Born)
13. Köln (108, A2, afrit 47 Born)
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6382
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 22:05
- Locatie: Ibiza ;-)
Re: Kaart met afstandsrecords / statistieken m.b.t. verwijzingen
Deze vermelding is verdwenen volgens mij. Weet niet of en zo ja, waar Brussel op de A2 ten zuiden van Maastricht nog vermeld wordt.
-
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 10197
- Lid geworden op: zo 10 jun 2007, 10:18
- Locatie: Haarlemmermeer
Re: Kaart met afstandsrecords / statistieken m.b.t. verwijzingen
Oberhausen wordt al bij Houten-Oost op de A12 aangegeven met 140 km.
Overigens staat Oberhausen al zeker 10 km eerder op de borden, maar dan zonder afstand erbij.
Overigens staat Oberhausen al zeker 10 km eerder op de borden, maar dan zonder afstand erbij.
Re: Kaart met afstandsrecords / statistieken m.b.t. verwijzingen
Dat is 110 km geworden t.h.v. verzorgingsplaats Knuvelkes.Seat Ibiza schreef: ↑ma 05 mar 2018, 16:08Deze vermelding is verdwenen volgens mij. Weet niet of en zo ja, waar Brussel op de A2 ten zuiden van Maastricht nog vermeld wordt.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32134
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Kaart met afstandsrecords / statistieken m.b.t. verwijzingen
Of er moeten ergens nog oude afstandsborden staan. En volgens mij staat bij Zuidwolde nog een oude handwijzer met Utrecht (124 km) er op.Emil schreef: ↑ma 05 mar 2018, 15:57 Het is alweer een tijdje geleden dat dit topic updates heeft gekregen. Ik ben daarom erg benieuwd of er nog veranderingen zijn in binnen en buitenland wat betreft de verre verwijzingen.
Een ding waarvan ik het zelf zeker weet is dat Utrecht is verdwenen bij Groningen. Maar wat is nu de eerste vermelding van Utrecht op de A28? Ergens bij Meppel?
Amsterdam wordt niet meer bij Bad Eilsen vermeld, maar pas voor het eerst op de A2 bij Bad Oeynhausen en pas op de A30 na Löhne met een afstand van 288 km waarmee het nog wel de nummer 1 blijft:1. Amsterdam (306, A2(D), ~ iets ten oosten van Bad Oeynhausen)
Re: Kaart met afstandsrecords / statistieken m.b.t. verwijzingen
Dat is een goeie! De hoogste die ik kan vinden is dan de handwegwijzer bij Westerbork met Utrecht 152 km.Coen Tunnel schreef: ↑ma 05 mar 2018, 20:13Of er moeten ergens nog oude afstandsborden staan. En volgens mij staat bij Zuidwolde nog een oude handwijzer met Utrecht (124 km) er op.
- Chrysa
- autoweg
- Berichten: 1836
- Lid geworden op: za 17 sep 2011, 21:23
- Locatie: Breda NL / Lausanne CH
Re: Kaart met afstandsrecords / statistieken m.b.t. verwijzingen
Re: Kaart met afstandsrecords / statistieken m.b.t. verwijzingen
Waarom wordt Amsterdam niet meer aangegeven in de omgeving van Bad Eilsen?
Opmerkelijk: Brussel wordt aangegeven net onder Maastricht(110 km).
Brussel wordt niet aangeven bij knooppunt Markiezaat(68 km).
Opmerkelijk: Brussel wordt aangegeven net onder Maastricht(110 km).
Brussel wordt niet aangeven bij knooppunt Markiezaat(68 km).
- sven_engelen
- expressweg
- Berichten: 3353
- Lid geworden op: ma 09 dec 2013, 10:42
- Locatie: Venlo/Arnhem
- Contacteer:
Re: Kaart met afstandsrecords / statistieken m.b.t. verwijzingen
Brussel wordt niet continu aangegeven op de A12, (en vermoedelijk wel op de E25), dus dat zal het zijn?
Discussieren is de kunst van het weglaten.
-
- verkeersader
- Berichten: 727
- Lid geworden op: di 22 sep 2015, 17:18
- Locatie: Freie und Hansestadt Hamburg
Re: Kaart met afstandsrecords / statistieken m.b.t. verwijzingen
Mogelijk. Het doel Brussel is vrijwel niet bestaand op de A12 tot Antwerpen-Noord met de E19. Er is één vermelding, namelijk op Antwerpen-Haven. Samen met Luik en Breda. Er is maar een mogelijkheid om Brussel op Markiezaat te onderbouwen in het Nederlandse systeem en dat is Brussel als 'supernetwerkdoel' gaan beschouwen. Antwerpen in zuidelijke richting is voldoende op dit punt en het eerstvolgende kruisende netwerkdoel op de A12 is niet Brussel maar Gent via R2. Je zou dus theoretisch gezien eerder Gent als Brussel op Markiezaat verwachten. Ik zelf ben altijd wel van mening geweest dat de doelen op Markiezaat, net als de bewegwijzering op het knooppunt in zuidelijke richting summier is.
Hamburg, meine Perle
- sven_engelen
- expressweg
- Berichten: 3353
- Lid geworden op: ma 09 dec 2013, 10:42
- Locatie: Venlo/Arnhem
- Contacteer:
Re: Kaart met afstandsrecords / statistieken m.b.t. verwijzingen
Als het goed is wordt dat vervangen door Zwolle ja.
Svenlo