Ik heb René wel eens zien posten dat Rijkswaterstaat op de A16 best Brussel had willen bewegwijzeren, maar dat geen optie achtte zolang de Belgen het niet continueerden. Gerekend vanaf Markiezaat is het 'continuïteitsgat' kleiner, maar nog steeds wel aanwezig (voor Gent idem dito). Daarmee kom je feitelijk uit de vraag waarom Brussel dan nog wel staat aangegeven op de A2 ten zuiden van Maastricht, terwijl je ook daar het doel Brussel niet tegenkomt tussen de grens en Cheratte. Klein continuïteitsgat, maar vergelijkbaar met dat langs de A4/A12. Als wel eens eerder opgemerkt, dit lijkt eerder het gevolg van een poging om te voorkomen dat verkeer Maastricht-Brussel binnendoor naar de E313 zou rijden, wat in kilometers het kortste is. Zo'n anti-sluipverkeer move maakt het dan wat makkelijker om vanuit Nederland dan maar wel de discontinuïteit te accepteren (cq dan maar weg te nemen met een bord 'Brussel volg Luik' vlak voor de grens) dan het toevoegen van een extra doel dat internationaal lekker richtinggevend is - wat feitelijk is waar je over praat op de A16/E19 en de A4/A12.Widejo schreef: ↑di 06 mar 2018, 13:42Er is maar een mogelijkheid om Brussel op Markiezaat te onderbouwen in het Nederlandse systeem en dat is Brussel als 'supernetwerkdoel' gaan beschouwen. Antwerpen in zuidelijke richting is voldoende op dit punt en het eerstvolgende kruisende netwerkdoel op de A12 is niet Brussel maar Gent via R2. Je zou dus theoretisch gezien eerder Gent als Brussel op Markiezaat verwachten. Ik zelf ben altijd wel van mening geweest dat de doelen op Markiezaat, net als de bewegwijzering op het knooppunt in zuidelijke richting summier is.
Nog over de eerste verwijzing Amsterdam op de Duitse A30: ik heb al lang niet meer gereden in de buurt van Bad Oeynhausen, maar was dat ene afstandenbord kort voor Bad Oeynhausen niet altijd al een eenmalige verwijzing naar Amsterdam die niet werd gecontinueerd op opvolgende afstandenborden tot aan Kreuz Bad Oeynhausen? Dus als ze die discontinuïteit nu hebben weggenomen door alleen Osnabrück te vermelden als A30-doel onder de streep, is dat op zich niet heel raar. Vroeg of laat krijg je dan ook te maken met de gangbare Duitse manier wat voor soort doelen ze nu precies onder de streep zetten. Meestal is dat toch maar één doel per richting van een kruisende weg. Een tweede doel in lijn komt voor, maar dan heb je toch wel een bijzonder verhaal nodig over twee steden die veel verkeer trekken. Dat Amsterdam niet aan de hoge standaard voldoet en dat Osnabrück daarmee dus de rol heeft gekregen van het enige A30-doel dat op de A2-afstandenborden wordt vermeld onder de streep, vind ik niet heel verbazingwekkend. Hoewel Amsterdam op de laatste paar afritten voor Kreuz Bad Oeynhausen op zich ook weer niet zou misstaan, naast Osnabrück.