Plaatsen met windrichtingen in de bewegwijzering
Moderator: Moderatoren
Plaatsen met windrichtingen in de bewegwijzering
Ik kon het niet nalaten om eens in kaart te brengen wat we hebben op het gebied van dit soort verwijzingen.
Een kleine toelichting op deze kaart:
Het gaat om het aantal mogelijke invalswegen naar de betreffende plaats dat er in de ogen van de weggebruiker is over het traject waar dit het hoogste resultaat oplevert.
De onderstaande situatie levert dus 2 op voor plaats X.
> X-Oost
^ X, Y
> Z
^ X, Y
> X
^ Y
Als een plaats toevallig op 2 afritten voorkomt dan telt dit niet mee. Witte doelen evenmin.
Mocht ik er een vergeten hebben dan hoop ik dat die niet in de buurt van Den Haag Rotterdam of Den Bosch ligt
Edit: 2 correcties dankzij oplettende forummers: Emmeloord en Harderwijk
Een kleine toelichting op deze kaart:
Het gaat om het aantal mogelijke invalswegen naar de betreffende plaats dat er in de ogen van de weggebruiker is over het traject waar dit het hoogste resultaat oplevert.
De onderstaande situatie levert dus 2 op voor plaats X.
> X-Oost
^ X, Y
> Z
^ X, Y
> X
^ Y
Als een plaats toevallig op 2 afritten voorkomt dan telt dit niet mee. Witte doelen evenmin.
Mocht ik er een vergeten hebben dan hoop ik dat die niet in de buurt van Den Haag Rotterdam of Den Bosch ligt
Edit: 2 correcties dankzij oplettende forummers: Emmeloord en Harderwijk
Laatst gewijzigd door Queue op ma 04 jun 2007, 23:44, 2 keer totaal gewijzigd.
@ Queue
Mooi kaartje! Leuk dat Sprang-Capelle erin voorkomt met twee afritten
Verder heb ik hier nog wat betere foto's van de vermelding Nijmegen-Noord. Deze zijn op de A50 vanuit Apeldoorn gemaakt. Overigens niets ten nadele van jouw foto's hoor Waldo. Misschien een tip, zet de sluitertijd bij schermering handmatig kleiner, waardoor je ook op die tijdstippen nog foto's vanuit een rijdend object kunt maken. Ze worden dan wel donkerder, maar ook scherper.
De foto's zijn op dezelfde dag gemaakt. Opvallend is dat op het 300 m-bord nog wel Kleve staat aangegeven.
Mooi kaartje! Leuk dat Sprang-Capelle erin voorkomt met twee afritten
Verder heb ik hier nog wat betere foto's van de vermelding Nijmegen-Noord. Deze zijn op de A50 vanuit Apeldoorn gemaakt. Overigens niets ten nadele van jouw foto's hoor Waldo. Misschien een tip, zet de sluitertijd bij schermering handmatig kleiner, waardoor je ook op die tijdstippen nog foto's vanuit een rijdend object kunt maken. Ze worden dan wel donkerder, maar ook scherper.
De foto's zijn op dezelfde dag gemaakt. Opvallend is dat op het 300 m-bord nog wel Kleve staat aangegeven.
Er zijn idd nog een paar overblijfselen uit die tijd, zoals hier op de N271 bij Gennep:Vinny schreef:In de jaren '80 stond er nog gewoon Kleef...
Mooie foto's inderdaad
Als dit dan toch gecorrigeerd wordt, dan kan die vermelding beter maar gelijk helemaal worden verwijderd, of vervangen worden door Ottersum. Sinds de aanleg van de A77 kan de route vanuit het zuiden naar Kleve door Gennep, Ottersum en Ven-Zelderheide nooit wenselijker zijn dan langs Goch.
Op je kaart staat Gouda als 2 afritten, maar voor Gouda zijn er 3. 2 op de A12 en 1 op de A20.Queue schreef:Ik kon het niet nalaten om eens in kaart te brengen wat we hebben op het gebied van dit soort verwijzingen.
Een kleine toelichting op deze kaart:
Het gaat om het aantal mogelijke invalswegen naar de betreffende plaats dat er in de ogen van de weggebruiker is over het traject waar dit het hoogste resultaat oplevert.
De onderstaande situatie levert dus 2 op voor plaats X.
> X-Oost
^ X, Y
> Z
^ X, Y
> X
^ Y
Als een plaats toevallig op 2 afritten voorkomt dan telt dit niet mee. Witte doelen evenmin.
Mocht ik er een vergeten hebben dan hoop ik dat die niet in de buurt van Den Haag Rotterdam of Den Bosch ligt
-
- dorpsstraat
- Berichten: 139
- Lid geworden op: ma 22 mei 2006, 22:54
En welke moet die tweede op de A12 dan wel niet zijn? Reeuwijk is wel een stuk binnendoor, en de afrit Waddinxveen is eigenlijk een soort alternatief voor de afrit op de A20, die iets verderop ligt aan dezelfde weg.Ruby schreef:Op je kaart staat Gouda als 2 afritten, maar voor Gouda zijn er 3. 2 op de A12 en 1 op de A20.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31594
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Barendrecht heeft er ook twee, die allebei zo heten en allebei hetzelfde afritnummer (20) hebben. De ene op de A15, de andere op de A29.
(al heet-ie vanuit KP Ridderkerk gezien IJsselmonde)
(al heet-ie vanuit KP Ridderkerk gezien IJsselmonde)
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21944
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Nootdorp is een twijfelgevalletje. In principe is het één aansluiting, maar de richting uit Rotterdam/Amsterdam als de richting uit Voorburg hebben een eigen uitrijstrook die geheel onafhankelijk van elkaar bewegwijzerd zijn en ook bijna geen zichtrelatie met elkaar hebben.
Is dit overigens geen afsplitsing waard?
Is dit overigens geen afsplitsing waard?
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
Je vergeet inderdaad de afrit Waddinxveen op de A12.Queue schreef:Op de A12 heb je afrit Gouda en een aanduiding voor Gouda-West. Voor dat laatste word je de A20 op geleid.
Dit tel ik dus voor 2: als weggebruiker heb je de keuze tussen Gouda (A12) en Gouda-West (A20).
Zou een moderator het kaartje en de daaropvolgende reacties kunnen verplaatsen naar een aparte draad Dit is erg off-topic.
Ik weet niet precies wat er allemaal meetelt bij de kaart van Queue, maar Amersfoort heeft 4 afritten: Amersfoort A1 (Bunschoten), Amersfoort-Noord A1, Amersfoort A28 (Hoevelaken) en Amersfoort-Zuid A28 (Maarn). Eigenlijk leidt de afrit Leusden-Zuid ook direct naar Amersfoort, maar dat wordt daar niet vermeld.
Rainier
Sorry dat ik er niet een aparte draad voor had geopend. Dat had ik inderdaad beter kunnen doen.
Wat betreft de manier van tellen:
Als de weggebruiker de keuze kijgt tussen bijvoorbeeld Doetinchem-West, Doetinchem en Doetinchem-Oost in een bepaalde rijrichting, dan telt dit voor 3. Als je vanuit het westen alleen Doetinchem-West en Doetinchem te zien zou krijgen, en vanuit het oosten alleen Doetinchem-Oost en Doetinchem, dan had ik het voor 2 geteld. Het gaat dus om het maximaal aantal "keuzemogelijkheden"in het "menu" dat je voorgeschoteld krijgt. Dat Gouda-West vanuit Den Haag via een andere afrit wordt aangegeven dan vanuit Utrecht en Rotterdam, is dus niet van invloed op de "score". Je krijgt in alle gevallen de keuze tussen alleen Gouda en Gouda-West.
Wat betreft de manier van tellen:
Als de weggebruiker de keuze kijgt tussen bijvoorbeeld Doetinchem-West, Doetinchem en Doetinchem-Oost in een bepaalde rijrichting, dan telt dit voor 3. Als je vanuit het westen alleen Doetinchem-West en Doetinchem te zien zou krijgen, en vanuit het oosten alleen Doetinchem-Oost en Doetinchem, dan had ik het voor 2 geteld. Het gaat dus om het maximaal aantal "keuzemogelijkheden"in het "menu" dat je voorgeschoteld krijgt. Dat Gouda-West vanuit Den Haag via een andere afrit wordt aangegeven dan vanuit Utrecht en Rotterdam, is dus niet van invloed op de "score". Je krijgt in alle gevallen de keuze tussen alleen Gouda en Gouda-West.
Hoe Amersfoort op 3 uitkomt:Riva schreef:Ik weet niet precies wat er allemaal meetelt bij de kaart van Queue, maar Amersfoort heeft 4 afritten: Amersfoort A1 (Bunschoten), Amersfoort-Noord A1, Amersfoort A28 (Hoevelaken) en Amersfoort-Zuid A28 (Maarn). Eigenlijk leidt de afrit Leusden-Zuid ook direct naar Amersfoort, maar dat wordt daar niet vermeld.
- vanaf Zwolle en Apeldoorn: bij Hoevelaken keuze tussen Amersfoort (A28) en Amersfoort-Noord (A1), verderop op de A28 tussen Amersfoort en Amersfoort-Zuid: dus 3
- vanuit Utrecht alleen op de A28 Amersfoort-Zuid (afrit Maarn) of Amersfoort. rechtdoor wordt daar geen Amerfoort meer aangegeven: 2
- vanuit Hilversum alleen op de A1 Amersfoort (afrit Bunschoten) of -Noord. rechtdoor wordt daar geen Amerfoort meer aangegeven: 2
maximum daarvan: 3
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32171
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Zuidwolde heeft er ook twee: vanuit het noorden wordt je bij KP Hoogeveende N48 opgestuurd, vanuit het westen heb je de afrit Zuidwolde.
Ook Groningen zou je voorts nog kunnen opnemen in de categorie plaatselijk N-weg (N7).
Verder heeft Emmeloord twee afritten. Boxmeer ook en Middelburg ook (Middelburg en Ind. Arnestein). Eventueel zou je aansluiting Ritthem ook nog kunnen meetellen.
Meppel heeft er vier: vanaf de A28 afrit De Wijk en 3 stuks aan de A32.
Ook Groningen zou je voorts nog kunnen opnemen in de categorie plaatselijk N-weg (N7).
Verder heeft Emmeloord twee afritten. Boxmeer ook en Middelburg ook (Middelburg en Ind. Arnestein). Eventueel zou je aansluiting Ritthem ook nog kunnen meetellen.
Meppel heeft er vier: vanaf de A28 afrit De Wijk en 3 stuks aan de A32.
Uit de laatste 4 bijdragen blijkt dat jullie de uitleg van Queue niet begrepen hebben.
Bij de afslag Zuidwolde staat geen Zuidwolde in de rechtdoorrichting dus 1.
Bij de afslag Ommen staat geen Zwolle op de borden, dus 3.
Vanuit Amsterdam krijg je op Burgerveen de splitsing Leiden (A4) en Leiden-West (A44). De A44 heeft vervolgens maar 1 afrit. Op de A4 krijg je nog een afslag Leiden-Noord en vervolgens Leiden. In totaal 3 dus. Vanuit Den Haag kom je niet verder dan 2 (zowel A4 als A44).
Over Heerlen durf ik niets te zeggen, omdat ik de situatie daar niet ken.
Bij de afslag Zuidwolde staat geen Zuidwolde in de rechtdoorrichting dus 1.
Bij de afslag Ommen staat geen Zwolle op de borden, dus 3.
Vanuit Amsterdam krijg je op Burgerveen de splitsing Leiden (A4) en Leiden-West (A44). De A44 heeft vervolgens maar 1 afrit. Op de A4 krijg je nog een afslag Leiden-Noord en vervolgens Leiden. In totaal 3 dus. Vanuit Den Haag kom je niet verder dan 2 (zowel A4 als A44).
Over Heerlen durf ik niets te zeggen, omdat ik de situatie daar niet ken.
Bedankt voor de check.
Echter, in tegenstelling tot hoe het begrepen wordt, duidt deze kaart niet het aantal afritten per plaats aan. Mocht daarin iemand geïnteresseerd zijn dan wil ik die ook wel een keer proberen te maken....
Bij deze kaart gaat het om iets anders.
Een voorwaarde om op dit kaartje te staan is namelijk dat er minimaal een afrit bestaat met een aanduiding -West, -Zuid, -Centrum, o.i.d. Dit geldt voor Boxmeer, Emmeloord, enz niet. Heeft een plaats zowel een aanduiding -Oost als een aanduiding -Noord, in dezelfde rijrichting, dan telt het voor 3 (X, X-Oost en X-Noord). Extra voorwaarden zijn dat ze binnen dezelfde route liggen, wat voor Leiden A4 vs A44 niet geldt, en dat de aanduidingen in beginsel vanuit één punt worden bewegwijzerd, zoals knp Hoevelaken in het voorbeeld over Amersfoort hierboven.
Echter, in tegenstelling tot hoe het begrepen wordt, duidt deze kaart niet het aantal afritten per plaats aan. Mocht daarin iemand geïnteresseerd zijn dan wil ik die ook wel een keer proberen te maken....
Bij deze kaart gaat het om iets anders.
Een voorwaarde om op dit kaartje te staan is namelijk dat er minimaal een afrit bestaat met een aanduiding -West, -Zuid, -Centrum, o.i.d. Dit geldt voor Boxmeer, Emmeloord, enz niet. Heeft een plaats zowel een aanduiding -Oost als een aanduiding -Noord, in dezelfde rijrichting, dan telt het voor 3 (X, X-Oost en X-Noord). Extra voorwaarden zijn dat ze binnen dezelfde route liggen, wat voor Leiden A4 vs A44 niet geldt, en dat de aanduidingen in beginsel vanuit één punt worden bewegwijzerd, zoals knp Hoevelaken in het voorbeeld over Amersfoort hierboven.
Zo bedoelde ik het, dankje :toppie:boe! schreef: ... Bij de afslag Zuidwolde staat geen Zuidwolde in de rechtdoorrichting dus 1.
Bij de afslag Ommen staat geen Zwolle op de borden, dus 3.
Vanuit Amsterdam krijg je op Burgerveen de splitsing Leiden (A4) en Leiden-West (A44). De A44 heeft vervolgens maar 1 afrit. Op de A4 krijg je nog een afslag Leiden-Noord en vervolgens Leiden. In totaal 3 dus. Vanuit Den Haag kom je niet verder dan 2 (zowel A4 als A44). ...
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32171
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Die aansluiting heet nu Ind. Hessenpoort (dat is de bovenste bestemming op de borden daar en dus de afritnaam).boe! schreef:Bij de afslag Ommen staat geen Zwolle op de borden, dus 3.
Van noord naar zuid sowieso wel, en de andere kant op staat volgens mij niet op de portaalborden bij Zwolle-Noord, maar al wel iets eerder, aangegeven: Ind. Hessenpoort afrit 21 (o.i.d.). Bij de toerit Zwolle-Noord staat Hessenpoort ook aangegeven vanaf de Ceintuurbaan. Aangezien Industrieterrein Hessenpoort een bestemming binnen de bebouwde kom van Zwolle is, kom je voor Zwolle dus op 4 aansluitingen (Ind. Hessenpoort, Zwolle-Noord, Zwolle-Centrum en Zwolle-Zuid). En vanaf de A28 wordt je voor de Hessenpoort hoe dan ook via afrit 21 geleid.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32171
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Overigens zou ik Emmeloord alsnog opnemen. Vanaf Lelystad gaat Emmeloord er bij afrit 14 af, maar wordt je rechtdoor verwezen voor Ind. De Munt (afrit 15). Vanaf Lemmer gaat Emmeloord er bij afrit 15 af, maar wordt je rechtdoor verwezen voor Ind. Nagelerweg (afrit 14). Beide genoemde industrieterreinen liggen in Emmeloord.
-
- zandpaadje
- Berichten: 15
- Lid geworden op: vr 17 nov 2006, 8:28
Ik had overwogen om witte doelen mee te nemen, maar uiteindelijk toch maar niet gedaan, omdat dan het einde zoek is. In dat geval zouden o.a. Moerdijk, Maarheeze, Vianen en Zwijndrecht ook op de kaart komen omdat ze nu net een bedrijventerrein hebben dat via een andere afrit bereikt wordt. Ik vond de kaart zo al vol genoegCoen Tunnel schreef:Overigens zou ik Emmeloord alsnog opnemen. Vanaf Lelystad gaat Emmeloord er bij afrit 14 af, maar wordt je rechtdoor verwezen voor Ind. De Munt (afrit 15). Vanaf Lemmer gaat Emmeloord er bij afrit 15 af, maar wordt je rechtdoor verwezen voor Ind. Nagelerweg (afrit 14). Beide genoemde industrieterreinen liggen in Emmeloord.
Wederom: zie de uitleg.Voor Meppel moeten het er volgens mij 4 zijn:
A32 - Meppel-zuid(afrit 1); Meppel (afrit 2); Meppel-Noord (afrit 3)
A28 - Meppel/de wijk (afrit 24)
Ook Elst Geldermalsen Leerdam en Didam, en vast nog veel meer plaatsen, staan op meer dan één afrit vermeld, maar staan om dezelfde reden bewust niet op de kaart.
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21944
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal