Er was vroeger een 2x2-weg gepland tussen de A7 bij Middenmeer en de N9 bij Bergen. Deze weg volgt de N242, via de N504 om vervolgens bij het Noordhollands Kanaal aan te sluiten op de N9. Zie ook nog de onderstaande SNUPS.
- SPOILER: TOON
Moderator: Moderatoren
Meer info: https://www.noord-holland.nl/Actueel/Ar ... Noord_OostAfsluitingen Ring Alkmaar Noord-Oost
De provincie Noord-Holland voert van 27 februari tot en met juli 2017 groot onderhoud uit aan de Ring Alkmaar Noord-Oost (de N242 tot en met de N245 en de N508).
De asfaltlaag van de hoofdrijbaan, diverse op- en afritten en het fietspad langs de Westerweg (N242) wordt vervangen. Het groot onderhoud is bedoeld om de veiligheid, bereikbaarheid en doorstroming van de Ring Alkmaar Noord-Oost te verbeteren. De werkzaamheden kunnen voor ernstige hinder zorgen.
Het is inderdaad wat apart geformuleerd.Attietattie schreef:Dat denk ik ook maar ik snap niet waarom de 245 dan überhaupt genoemd wordt.
Ring Alkmaar Noord - Oost. Ten noordoosten van Alkmaar de N242. Maar de Ring Alkmaar Oost is dan de N242 vanaf daar tot het punt waar het overgaat in de A9 ( Kooimeer) (althans, zo kun je dat beschouwen). Ring Noord is de combi N508 / N245 als ik mij niet vergis.Ring Alkmaar Noord-Oost (de N242 tot en met de N245 en de N508).
Ik denk dat dat komt omdat een groot aantal kruisingen ook in het groot onderhoud vallen. En als je een kruising afsluit, heb je heel veel wegen die niet meer doorgaand te berijden zijn. Denk maar eens aan de kruising N243/N244/N242. Als je die afsluit kun je vanaf West-Graftdijk al niet meer naar Alkmaar, vanuit het AZ-stadion niet meer de Kraspolderbrug over, niet meer naar Hoorn, etc. Dan heb je gigantische omrij-afstanden.Snelwegfreak schreef:Werkzaamheden gaan wel lang duren. Met volledige weekendafsluitingen moet het toch sneller kunnen, zou je zeggen.
Ik denk dat het meer te maken heeft met automobilisten met een loden rechtervoet.JJK schreef:Volgens mij is het niet eens zo erg fout gegaan met fietsers maar meer met overstekende auto's op deze kruising.
Omdat niet alles op 0 begint. De N458 begint ook bij 39,8 o.i.d.GuteFahrt schreef:Waarom is de 242 daar 30,..?
Wegbeheerders zijn daar niet altijd consequent in. Zo gebruikt de provincie Noord-Holland overal Nieuw Vennep, terwijl de gemeente en ook RWS het op de borden zetten als Nieuw-Vennep. De NS gebruikt overigens ook weer Nieuw Vennep.Snelwegfreak schreef: Nieuwe-Niedorp-West klopt ook niet. Het is Nieuwe Niedorp-West.
"Vroegah" begon de provinciale weg als S7 vanuit het kruispunt N9 - Kennemerstraatweg richting Heerhugowaard. Ik denk overigens niet dat men in die tijd al hectometrering had die in de 20-29 liep. Ik denk dat men hectometers is gaan toepassen toen de N242 op de borden kwam, zo rond 1993 zal dat geweest zijn.Attietattie schreef: Daarmee breid je de vraag alleen maar uit in plaats van hem te beantwoorden.
Off topic: het is Nieuw-Vennep, maar NS noemt het Nieuw Vennep omdat koppeltekens alleen gebruikt worden bij samengestelde stationsnamen (bv. Driebergen-Zeist, Ede-Wageningen, Grou-Jirnsum).Rein schreef:Wegbeheerders zijn daar niet altijd consequent in. Zo gebruikt de provincie Noord-Holland overal Nieuw Vennep, terwijl de gemeente en ook RWS het op de borden zetten als Nieuw-Vennep. De NS gebruikt overigens ook weer Nieuw Vennep.
Ik denk dat het heel toevallig is (maar wellicht ook niet helemaal ), maar de (oude) Rijksweg Haarlem - Alkmaar - Den Helder zat rond het kruispunt N9 - Kennemerstraatweg óók zo'n beetje op km 30. Het lijkt me onwaarschijnlijk (en ik vermoed dat we ook een paar honderd meter tekortkomen), maar wellicht bouwde de S7/N242 (voordat de by pass bij het Kooimeerplein werd aangelegd) hier wel op voort?mavas schreef:"Vroegah" begon de provinciale weg als S7 vanuit het kruispunt N9 - Kennemerstraatweg richting Heerhugowaard. Ik denk overigens niet dat men in die tijd al hectometrering had die in de 20-29 liep. Ik denk dat men hectometers is gaan toepassen toen de N242 op de borden kwam, zo rond 1993 zal dat geweest zijn.Attietattie schreef: Daarmee breid je de vraag alleen maar uit in plaats van hem te beantwoorden.
Dit is vrij goed nieuws voor de regio. Ik ben benieuwd wat uit deze studie volgt.Projectnaam:
Toelichting: GGA Alkmaar: N242, gedeelte Zuidtangent-Verlaat nieuw project Er is een quick scan N242 gedaan om te inventariseren of er extra maatregelen nodig zijn om N242 verder op te waarderen naar een stroomweg. Voor de voorgestelde oplossingen uit de quick scan is een bedrag van € 10 miljoen benodigd.
Status: Studiefase
Jaar mogelijke uitvoering: 2021-2022
Soort project: Bereikbaarheid
Stand van zaken: GGA Alkmaar: N242, gedeelte Zuidtangent-Verlaat nieuw project Er is een quick scan N242 gedaan om te inventariseren of er extra maatregelen nodig zijn om N242 verder op te waarderen naar een stroomweg. Voor de voorgestelde oplossingen uit de quick scan is een bedrag van € 10 miljoen benodigd. Op dit moment vinden er onderhandelingen met Heerhugowaard plaats over de te leveren gemeentelijke financiële bijdrage.