[foto] Weert is de weg kwijt...
Moderator: Moderatoren
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
[foto] Weert is de weg kwijt...
De gemeente Weert heeft de ringweg en toeleidende wegen van nieuwe wegwijzers voorzien.
Daarbij hebben ze kennelijk niet de ANWB ingeschakeld. Het resultaat is er dan ook naar...
1. De industrieterreinen zijn nu genummerd, maar ze blijven ook de namen gebruiken!
2. Dorpen als Laar en Altweerterheide worden zwart-op-wit aangegeven, alsof het wijken zijn. Een beetje zoals in Vlaanderen.
3. Wegnummers worden op rood/geel vlak aangegeven, terwijl het indirecte verwijzingen zijn. Voor de plaatsnaam gezet, een beetje zoals in Vlaanderen.
4. De N292 wordt diverse keren (op de Ring-West) aangeduid als N266. Die weg heeft al sinds 1993 een ander nummer...
5. De N564 wordt ook aangegeven. Dat doet de provincie ook. Maar op diverse borden is het nummer ineens N254 geworden. (Waar halen ze het vandaan?)
(En inderdaad, A2 wordt drie verschillende kanten op bewegwijzerd. Meestal zonder plaatsnamen. RIchting Eindhoven staat er wel "A2 Eindhoven" - op dit moment afgeplakt omdat een kruising wordt heraangelegd.)
Oordeel zelf:
Daarbij hebben ze kennelijk niet de ANWB ingeschakeld. Het resultaat is er dan ook naar...
1. De industrieterreinen zijn nu genummerd, maar ze blijven ook de namen gebruiken!
2. Dorpen als Laar en Altweerterheide worden zwart-op-wit aangegeven, alsof het wijken zijn. Een beetje zoals in Vlaanderen.
3. Wegnummers worden op rood/geel vlak aangegeven, terwijl het indirecte verwijzingen zijn. Voor de plaatsnaam gezet, een beetje zoals in Vlaanderen.
4. De N292 wordt diverse keren (op de Ring-West) aangeduid als N266. Die weg heeft al sinds 1993 een ander nummer...
5. De N564 wordt ook aangegeven. Dat doet de provincie ook. Maar op diverse borden is het nummer ineens N254 geworden. (Waar halen ze het vandaan?)
(En inderdaad, A2 wordt drie verschillende kanten op bewegwijzerd. Meestal zonder plaatsnamen. RIchting Eindhoven staat er wel "A2 Eindhoven" - op dit moment afgeplakt omdat een kruising wordt heraangelegd.)
Oordeel zelf:
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- mavas
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18191
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
- Contacteer:
Re: [foto] Weert is de weg kwijt...
Er zijn een aantal dingen waar ik blij van word:
- alle bestemmingen in een apart vlak
- lettertype
- old-schoolpijlen
De rest word ik niet blij van.
- alle bestemmingen in een apart vlak
- lettertype
- old-schoolpijlen
De rest word ik niet blij van.
Noord-Hollandse wegen, dé site voor ontwikkeling van de provinciale wegen in Noord-Holland
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Re: [foto] Weert is de weg kwijt...
Tja, ik ben eerst door de plaatjes gescrold en mijn eerste indruk was: goed, duidelijk.
Daarna las ik de tekst pas....
En ja ik denk dat het overgrote deel van de weggebruikers net zo denkt
Daarna las ik de tekst pas....
En ja ik denk dat het overgrote deel van de weggebruikers net zo denkt
Altijd Nijmegen, de oudste stad van Nederland!
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18033
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: [foto] Weert is de weg kwijt...
De reactie van René past hier het best bij: OMG
Het wordt heel hard tijd dat we dwingende regels krijgen voor alle bewegwijzering...
Het wordt heel hard tijd dat we dwingende regels krijgen voor alle bewegwijzering...
Enne gojje mins blieft altied leave.
-
- dorpsstraat
- Berichten: 182
- Lid geworden op: wo 05 dec 2007, 16:14
Re: [foto] Weert is de weg kwijt...
Vreselijk, wat een afwijkende gedrochten. Richtlijnen vanuit de Rijksoverheid lijken me echt noodzakelijk, het blijkt maar al te duidelijk dat als je gemeenten de vrije hand geeft ze er allemaal op hun eigen manier een rommeltje van maken.
Re: [foto] Weert is de weg kwijt...
Voor Maaseik hoef je kennelijk niet de N292 te volgen, terwijl dat toch dezelfde kant op is als Stramproy.
Ze hebben zich verder duidelijk door Vlaanderen laten inspireren.
Ze hebben zich verder duidelijk door Vlaanderen laten inspireren.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: [foto] Weert is de weg kwijt...
Je zou dat lijstje met gebreken eens naar de gemeente Weert moeten mailen. Ik ben dan toch altijd benieuwd of er een uitvlucht komt (en zo ja, welke..)
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
-
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 14344
- Lid geworden op: ma 04 aug 2008, 15:19
- Locatie: Almere
Re: [foto] Weert is de weg kwijt...
Ik ben ook best benieuwd welke aannemer deze borden heeft geplaatst. Harry, heb je achterop de borden gekeken?
'De beste verkeersdrempel is vriendelijkheid' - Loesje
- Mandelsoft
- expressweg
- Berichten: 3228
- Lid geworden op: za 26 sep 2009, 16:16
- Locatie: Zoetermeer
- Contacteer:
Re: [foto] Weert is de weg kwijt...
@Attentattie: Blijkbaar. Die stijl ken ik ook van Almelo en Zoetermeer. Hoewel in Zoetermeer de borden over het algemeen overzichtelijker zijn geworden (al blijft het ontwerp nog steeds raar), is men hier totaal de mist ingegaan. In Zoetermeer hadden ze tenminste gesnoeid in de doelen op de Afrikaweg, hier krijg je hele boodschappenlijstjes voorgeschoteld
Sommige mensen zijn niet in een model te vatten...
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18033
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: [foto] Weert is de weg kwijt...
Deze zijn allemaal gemaakt door een bedrijf uit Tegelen dat begint met A en eindigt met GMI.
Enne gojje mins blieft altied leave.
-
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 14344
- Lid geworden op: ma 04 aug 2008, 15:19
- Locatie: Almere
Re: [foto] Weert is de weg kwijt...
Dank u.Snelwegfreak schreef:Deze zijn allemaal gemaakt door een bedrijf uit Tegelen dat begint met A en eindigt met GMI.
'De beste verkeersdrempel is vriendelijkheid' - Loesje
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: [foto] Weert is de weg kwijt...
Ik vind die toevoegingen (B) ook wel opvallend. Ik had juist het idee dat die landencodes aan het uitsterven waren.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21916
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: [foto] Weert is de weg kwijt...
Juist in de omgeving van Weert kwamen die van oudsher redelijk veel voor. Men zal de oude doelen hebben gekopieerd.
Op de hele boodschappenlijstjes met doelen na vind ik het op zich duidelijke borden. Dat ze niet aan de richtlijn voldoen, vind ik stuitend, maar de boodschap komt goed over. Waarbij ik dan ook eerlijk moet zeggen dat ik de indirecte verwijzingen van het slag [wegnummerschildje][hoofddoel] best ok vind. Doet enigszins denken aan Duits systeem. Het zet mij hoe dan ook maar weer eens aan het denken of dat rigide denken met schildjes tegenover indirecte wegnummers in platte tekst zo onvermijdelijk is als het in deze draad door deze en gene wordt gepresenteerd.
Op de hele boodschappenlijstjes met doelen na vind ik het op zich duidelijke borden. Dat ze niet aan de richtlijn voldoen, vind ik stuitend, maar de boodschap komt goed over. Waarbij ik dan ook eerlijk moet zeggen dat ik de indirecte verwijzingen van het slag [wegnummerschildje][hoofddoel] best ok vind. Doet enigszins denken aan Duits systeem. Het zet mij hoe dan ook maar weer eens aan het denken of dat rigide denken met schildjes tegenover indirecte wegnummers in platte tekst zo onvermijdelijk is als het in deze draad door deze en gene wordt gepresenteerd.
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36661
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: [foto] Weert is de weg kwijt...
Nog even mijn commentaar bij de foto's van Harry:
* 13 informatieeenheden op één bord, in een rommeltje gehusseld. Onbelangrijk prominent bovenaan, belangrijke interlokale doelen ergens onderin weggemoffeld, verspringend door al dan niet weergeven wegnummer.
* Een afgaande richting zonder doelen moet in contour
* Lijnen zonder pijlpunten dragen allerminst bij aan de duidelijkheid
* P+R-logo hoort vóór de aanduiding "Station" te staan.
* Wegnummers voor doelen, maar ook wegnummers zonder doelen erachter: zoek het maar uit, weggebruiker...
* Er staat geen A2-doel op het bord, dus hoort A2 niet op het bord thuis, anders dan eventueel in wit op blauw, en niet in een schildje.
* Merk op: IJzeren Man en Weerterbergen in twee losse kaders
* Waarom regelborden ? Dit had ook op een gewoon vertakkingsbord van dezelfde omvang gepast.
Regelborden vragen een dubbele leestaak, en moet je alleen maar willen toepassen als een gewoon vertakkingsbord buitenproportioneel groot of ècht onleesbaar dreigt te worden. In het laatste geval moet de bordontwerper zich bovendien afvragen of er niet teveel op het bord staat...
* Geen doelen voor de A2 ? Dan ook geen rood/wit-wegnummerschild. (alles wat ik al genoemd heb ga ik vanaf nu niet meer opnieuw noemen)
* Kan Nederweert niet nòg kleiner ?
* Zet de doelen op één arm, en de wegnummers op een andere arm.
* Merk op: IJzeren Man en Weerterbergen in één kader
* Dit had makkelijk op een vertakkingsbord gepast met één rotonde-combipijl.
Véél te veel informatieeenheden op dit bord. Maximum is 9, hier staan er 20, ook nog eens verdeeld over 2 borden.
Moet verkeer soms gaan stilstaan om de informatie te kunnen bevatten ?
* lettertype Uu kan me nog altijd niet bekoren omwille van de leesbaarheid.
* de hartkoppijlpunten zijn inderdaad beter dan redesign-pijlen
Nee, ik heb bepaald geen warme gevoelens hierbij.
* 13 informatieeenheden op één bord, in een rommeltje gehusseld. Onbelangrijk prominent bovenaan, belangrijke interlokale doelen ergens onderin weggemoffeld, verspringend door al dan niet weergeven wegnummer.
* Een afgaande richting zonder doelen moet in contour
* Lijnen zonder pijlpunten dragen allerminst bij aan de duidelijkheid
* P+R-logo hoort vóór de aanduiding "Station" te staan.
* Wegnummers voor doelen, maar ook wegnummers zonder doelen erachter: zoek het maar uit, weggebruiker...
* Er staat geen A2-doel op het bord, dus hoort A2 niet op het bord thuis, anders dan eventueel in wit op blauw, en niet in een schildje.
* Merk op: IJzeren Man en Weerterbergen in twee losse kaders
* Waarom regelborden ? Dit had ook op een gewoon vertakkingsbord van dezelfde omvang gepast.
Regelborden vragen een dubbele leestaak, en moet je alleen maar willen toepassen als een gewoon vertakkingsbord buitenproportioneel groot of ècht onleesbaar dreigt te worden. In het laatste geval moet de bordontwerper zich bovendien afvragen of er niet teveel op het bord staat...
* Geen doelen voor de A2 ? Dan ook geen rood/wit-wegnummerschild. (alles wat ik al genoemd heb ga ik vanaf nu niet meer opnieuw noemen)
* Kan Nederweert niet nòg kleiner ?
* Zet de doelen op één arm, en de wegnummers op een andere arm.
* Merk op: IJzeren Man en Weerterbergen in één kader
* Dit had makkelijk op een vertakkingsbord gepast met één rotonde-combipijl.
Véél te veel informatieeenheden op dit bord. Maximum is 9, hier staan er 20, ook nog eens verdeeld over 2 borden.
Moet verkeer soms gaan stilstaan om de informatie te kunnen bevatten ?
* Lokale bestemmingen bundelen is overzichtelijker, neemt minder ruimte in beslag en laat borden ook niet teveel ondersneeuwen in de lokale witte meukmavas schreef:Er zijn een aantal dingen waar ik blij van word:
- alle bestemmingen in een apart vlak
- lettertype
- old-schoolpijlen
De rest word ik niet blij van.
* lettertype Uu kan me nog altijd niet bekoren omwille van de leesbaarheid.
* de hartkoppijlpunten zijn inderdaad beter dan redesign-pijlen
Nee, ik heb bepaald geen warme gevoelens hierbij.
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18033
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: [foto] Weert is de weg kwijt...
Harry zei in de beginpost al dat er achter A2 nog Eindhoven staat, maar dat dat nog is afgeplakt. Dat scheelt dus al één kritiekpuntje
Enne gojje mins blieft altied leave.
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36661
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: [foto] Weert is de weg kwijt...
Dan zou het Eindhoven (A2) moeten zijn, in wit-op-blauw.
Het in rechtdoorgaande richting plaatsen van een rood schildje wekt de indruk dat na het kruispunt de snelweg begint.
Het in rechtdoorgaande richting plaatsen van een rood schildje wekt de indruk dat na het kruispunt de snelweg begint.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21916
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: [foto] Weert is de weg kwijt...
Toch even advocaat van de duivel spelen. Het is er bij ons in Nederland ingeramd dat dit soort schildjes suggereren dat de A2 na het kruispunt begint. Maar dat is aangeleerd gedrag. Mocht men in Nederland nog eens aansturen op een richtlijn waarin het onderscheid tussen directe verwijzingen met schildjes en indirecte verwijzingen in platte tekst zou verdwijnen, dan zou ik daar denk ik niet enorm rouwig om zijn. Zo'n systeem werkt in landen als Duitsland uitstekend.
Maar goed, het is niet aan gemeenten om zelf de nationale richtlijn opzij te zetten. Voor zover ze daar nu nog bevoegdheid toe hebben, moeten ze het niet willen omdat ook gemeenten moeten begrijpen dat bewegwijzering beter functioneert wanneer er landelijke uniformiteit is. Dat vind ik het meest stuitende aan dit verhaal. Voor het overige erger ik me vooral aan de grote hoeveelheden doelen. Maar het moet gezegd: ik vind het resultaat beter dan de eigen systemen van Almelo en Zoetermeer.
Maar goed, het is niet aan gemeenten om zelf de nationale richtlijn opzij te zetten. Voor zover ze daar nu nog bevoegdheid toe hebben, moeten ze het niet willen omdat ook gemeenten moeten begrijpen dat bewegwijzering beter functioneert wanneer er landelijke uniformiteit is. Dat vind ik het meest stuitende aan dit verhaal. Voor het overige erger ik me vooral aan de grote hoeveelheden doelen. Maar het moet gezegd: ik vind het resultaat beter dan de eigen systemen van Almelo en Zoetermeer.
Laatst gewijzigd door Pino op ma 23 apr 2012, 9:24, 1 keer totaal gewijzigd.
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36661
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: [foto] Weert is de weg kwijt...
In Duitsland is de achtergrond bij zo'n bord dan ook geel, en alleen als je bij het kruispunt met de Autobahn komt, wordt de achtergrond pas blauw...
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21916
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: [foto] Weert is de weg kwijt...
Klopt. Maar Bundesstrassen worden op dezelfde manier indirect verwezen.
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36661
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: [foto] Weert is de weg kwijt...
Klopt. Maar dat zal niet bij de weggebruiker tot de gedachte leiden dat je na het kruispunt je gaspedaal verder in kunt trappen.
Want dat laatste is wel de boodschap die vele Nederlanders menen te kunnen halen uit een bord met A-schildje rechtdoor, nog vanuit de tijd dat het snelwegennet nog wat meer versprokkeld was en regelmatig op verkeerslichten eindigde. Situaties vergelijkbaar met de A44 bij Wassenaar, de rw783 bij Nijmegen, en wat van die kruispunten langs de A256, A270, de situatie bij het Julianaplein, etc.
Re: [foto] Weert is de weg kwijt...
Duitsland hanteert ook geen uniform systeem om Bundesstrassen, waar het om indirecte verwijzingen gaat. Of na een kruispunt een snelweg begint (of niet) is lang niet altijd aan de voorwegwijzers te zien, meestal wel aan de handwijzers / opritborden. Wegwijzers geven daarnaast in geen enkel land de garantie wat voor type weg je op zit, of wat de Vmax is. Daarnaast zijn er snelwegen met gele borden en Bundeswegen met blauwe borden. Uitzonderingen, maar toch...
Het rigide NLse systeem is (denk ik) voortgekomen uit de plaatsbepaling voor (papieren) kaartlezers. Als er Nxxx op de wegwijzers staat, dan moet je ook op de Nxxx zitten of deze direct oprijden. Wanneer ook toeleidingswegen ingekleurd worden is het lastig je te orienteren op de kaart. Wie de wegnummers als route gebruikt, is juist gebaat bij een opvallend routekenmerk. Die papieren kaarten raken wat uit voor de routebepaling onderweg...
Maar goed: als iedereen zijn eigen voorkeur implementeert, weet je helemaal niet meer waar je aan toe bent. Of je nu landelijk links of rechts rijdt is qua veiligheid minder interessant. Wel dat je dat eenduidig vastlegt.
PS De bewegwijzering van A-nummers in rood is ook binnen RWS geen eenduidigheid. Een A30 op de A1 in wit-op-blauw (ook nieuwe borden), maar bij KP Ypenburgh/Rijswijk wordt weer niet moeilijk gedaan over stukjes niet-snelweg of zelfs OWN. De A28 vanaf de N33 staat tussen haakjes voor A28 noord (waar je zonder ontsnapping op de A28 uitkomt), terwijl de afrit naar Assen-zuid EN de A28-zuid, de A28 weer wel rood is. Lekker inconsequent.
De Utrechtsebaan is weer een ander verhaal.
Het rigide NLse systeem is (denk ik) voortgekomen uit de plaatsbepaling voor (papieren) kaartlezers. Als er Nxxx op de wegwijzers staat, dan moet je ook op de Nxxx zitten of deze direct oprijden. Wanneer ook toeleidingswegen ingekleurd worden is het lastig je te orienteren op de kaart. Wie de wegnummers als route gebruikt, is juist gebaat bij een opvallend routekenmerk. Die papieren kaarten raken wat uit voor de routebepaling onderweg...
Maar goed: als iedereen zijn eigen voorkeur implementeert, weet je helemaal niet meer waar je aan toe bent. Of je nu landelijk links of rechts rijdt is qua veiligheid minder interessant. Wel dat je dat eenduidig vastlegt.
PS De bewegwijzering van A-nummers in rood is ook binnen RWS geen eenduidigheid. Een A30 op de A1 in wit-op-blauw (ook nieuwe borden), maar bij KP Ypenburgh/Rijswijk wordt weer niet moeilijk gedaan over stukjes niet-snelweg of zelfs OWN. De A28 vanaf de N33 staat tussen haakjes voor A28 noord (waar je zonder ontsnapping op de A28 uitkomt), terwijl de afrit naar Assen-zuid EN de A28-zuid, de A28 weer wel rood is. Lekker inconsequent.
De Utrechtsebaan is weer een ander verhaal.
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...
- Mandelsoft
- expressweg
- Berichten: 3228
- Lid geworden op: za 26 sep 2009, 16:16
- Locatie: Zoetermeer
- Contacteer:
Re: [foto] Weert is de weg kwijt...
Klopt. Soms staat het schildje voor de bestemming, soms erachter, soms staat het op z'n Scandinavisch (gestreept schildje) en soms staat er "züm [xxx]". Lekker consequent...Peter schreef:Duitsland hanteert ook geen uniform systeem om Bundesstrassen, waar het om indirecte verwijzingen gaat.
Persoonlijk vind ik de Scandinavische manier estetisch de mooiste en duidelijkse manier om indirect te verwijzen. In Almelo en Zoetermeer wordt hier van gebruik gemaakt op nieuwe wegwijzers, al is de uitvoering hiervan niet iets om naar huis te schrijven...
Dit voorbeeld in Duitsland is wat mij betreft beter uitgevoerd:
- SPOILER: TOON
Maarten
Sommige mensen zijn niet in een model te vatten...
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21916
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: [foto] Weert is de weg kwijt...
Als dat zo is, is het hoe dan ook aangeleerd gedrag. En aangeleerd gedrag laat zich ook afleren. Overigens denk ik dat de reactie van mensen op A-schildjes rechtdoor uit die tijd mede was ingekleed door de wegsituatie ter plaatse. In de tijd dat het snelwegennet nog hier en daar onderbroken was, zal het gebruik van het reguliere A-schildje voor veel mensen inderdaad een soort van verademing zijn geweest die gepaard ging met de wetenschap dat je op een onderbroken snelweg rijdt én het beeld van een volledige autosnelweg voor je. Maar dat beeld is toch ook sinds pak 'm beet begin jaren '80 vrijwel verdwenen doordat onderbroken snelwegen steeds minder vaak voorkwamen. Dan praat je dus over 30 jaar nieuwe chauffeurs. Wordt een A-schildje op een bord niet "bevestigd" door een snelweg-wegbeeld voor je (zoals op de Oosterhout-foto's van Harry), dan zal vrijwel niemand denken dat hij op het punt staat om de autosnelweg op te rijden. Ook op knooppunten als Hooipolder en Paalgraven ontstaan geen gevaarlijke situaties doordat weggebruikers uit het gebruik van A-schildjes menen te kunnen afleiden dat het knooppunt conflictvrij is.Rene schreef:Klopt. Maar dat zal niet bij de weggebruiker tot de gedachte leiden dat je na het kruispunt je gaspedaal verder in kunt trappen.
Want dat laatste is wel de boodschap die vele Nederlanders menen te kunnen halen uit een bord met A-schildje rechtdoor, nog vanuit de tijd dat het snelwegennet nog wat meer versprokkeld was en regelmatig op verkeerslichten eindigde.
Ik denk dat Peter een terechte opmerking plaatst wanneer hij zegt dat het rigide onderscheid tussen directe en indirecte wegnummers is ingegeven door de wens om duidelijker te maken op welke weg je zit, wat weer handig is voor de kaartlezers - maar ook als routebevestiging in het algemeen. Maar goed, andere landen laten zien dat je ook met een wat minder rigide onderscheid duidelijk kunt blijven maken op welke weg je zit / je direct kruist en welke weg een bestemming op zichzelf is. De combi [wegnummer][hoofddoel], zoals die wordt gebruikt in Weert, kan daarbij uitermate behulpzaam zijn. We hebben in Nederland trouwens sowieso wel ervaring met die combi. In de tijd dat Knooppunt Klaverpolder nog incompleet was, werd vanuit zuidelijke richting zo'n combi gebruikt voor de verbinding vanuit Breda naar de A17/A59.
- mavas
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18191
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
- Contacteer:
Re: [foto] Weert is de weg kwijt...
Daar ben ik het nog altijd niet mee eens. Alle bestemmingen scheiden is stukken duidelijker, het leest veel sneller waardoor de weggebruiker meer tijd heeft voor de rijtaak (die lokale witte meuk moet er eigenlijk gewoon van borden af, ik dacht dat dat naast ASW's ook ziets toegepast zou worden op interlokale bewegwijzering). Neem nou dit bord als voorbeeld van vele 10.000'en borden die er in NL op deze manier staan:Rene schreef:* Lokale bestemmingen bundelen is overzichtelijker, neemt minder ruimte in beslag en laat borden ook niet teveel ondersneeuwen in de lokale witte meuk
Minder ruimte in beslag nemen is ook niet nodig. Als je het gewoon zo doet (bord links met centrum en kijkduin geplitst):
dan neemt het geen extra ruimte in.
Dit is toch geen Uu, maar gewoon Ee?* lettertype Uu kan me nog altijd niet bekoren omwille van de leesbaarheid.
Noord-Hollandse wegen, dé site voor ontwikkeling van de provinciale wegen in Noord-Holland
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: [foto] Weert is de weg kwijt...
Als dat echt zo is, kunnen we de wegnummers in Nederland wel afschaffen. Er staan echt op diverse kruispunten gewoon verkeerde wegnummers. Daarover is geen discussie mogelijk.peter51 schreef:Tja, ik ben eerst door de plaatjes gescrold en mijn eerste indruk was: goed, duidelijk. Daarna las ik de tekst pas....
En ja ik denk dat het overgrote deel van de weggebruikers net zo denkt
Dan verlaat je juist het Weertse principe [indirect-wegnummer]+doel. Alle wegnummers zijn indirecte aanduidingen.Rene schreef:Zet de doelen op één arm, en de wegnummers op een andere arm.
Dat is ter plaatse onmogelijk, c.q. veel te gevaarlijk! Het is dat het bord zo ontzettend groot is (en dat het zondag was), anders had ik geen tijd gehad om mijn camera te pakken.Rene schreef:Moet verkeer soms gaan stilstaan om de informatie te kunnen bevatten ?
De borden met A2 Eindhoven staan niet op de foto. Vanuit Weert zijn er 3 wegen naar de A2. Alleen de weg naar het noorden is voorzien van een bestemming (A2 Eindhoven dus - die op dit moment is afgesloten).Snelwegfreak schreef:Harry zei in de beginpost al dat er achter A2 nog Eindhoven staat, maar dat dat nog is afgeplakt. Dat scheelt dus al één kritiekpuntje
Het nieuwe (en enige?) NBA-bord heeft juist A30 wit-op-rood.Peter schreef:Een A30 op de A1 in wit-op-blauw (ook nieuwe borden)
- SPOILER: TOON
Het is mij nooit opgevallen dat daar combi's gebruikt werden. Op de enige foto die ik nog van die situatie heb is dat ook niet het geval:Pino schreef:De combi [wegnummer][hoofddoel], zoals die wordt gebruikt in Weert, kan daarbij uitermate behulpzaam zijn. We hebben in Nederland trouwens sowieso wel ervaring met die combi. In de tijd dat Knooppunt Klaverpolder nog incompleet was, werd vanuit zuidelijke richting zo'n combi gebruikt voor de verbinding vanuit Breda naar de A17/A59.
- SPOILER: TOON
Bijna: er staat "zur". Zonder puntjes, en Bundesstrasse is vrouwelijk.Mandelsoft schreef:soms staat er "züm [xxx]".
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21916
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: [foto] Weert is de weg kwijt...
Het bord op het incomplete Klaverpolder waarover ik schreef stond op de A16 zelf, niet op de afrit. Vergelijkbaar met het bord bij Vught waarover je schrijft.
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18033
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: [foto] Weert is de weg kwijt...
Merk overigens op dat het lettertype hier ANWB Uu is in plaats van Tiresias Signfont (wat normaal de 'norm' is voor dit ontwerp). Dat vind ik dan wél een verbetering, al had RWS Ee uiteraard beter geweest.
Enne gojje mins blieft altied leave.
Re: [foto] Weert is de weg kwijt...
Aparte ontwerpen moet ik zeggen. Op zich vind ik ze qua leesbaarheid wel duidelijk met die gesloten pijlpunten en een grotere letter (of lijkt dat maar?). De bordindeling vind ik niet zo geslaagd, alsmede het teveel aan bestemmingen. En fouten horen er natuurlijk helemaal niet op te staan.
Nee, al met al toch de plank best mis geslagen...
Nee, al met al toch de plank best mis geslagen...