Verwijzing A10 west en A10 noord
Moderator: Moderatoren
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36666
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Verwijzing A10 west en A10 noord
Bij de aansluiting Zaandam zuid/oostzaan (N516) op de A8 wordt verwezen naar zowel de A10 (west) als de A10 (noord). Vreemd verschil tussen de verschillende manieren van aanduiden...
Bovendien: waarom Amsterdam-noord industrie en Amsterdam-noord beiden op het bord als ze in dezelfde richting gaan...?
Bovendien: waarom Amsterdam-noord industrie en Amsterdam-noord beiden op het bord als ze in dezelfde richting gaan...?
Zie mijn configuratie van Coenplein:
De vermelding van de A 10 west en A 10 noord is *precies zoals het mijns inziens hoort*
Want: je rijdt wel direct bij afrit Oostzaan de snelweg op terwijl je voor de A 10 noord nog een tijdje op de Verlengde Ooststellingerweg moet rijden!
De vermelding van de A 10 west en A 10 noord is *precies zoals het mijns inziens hoort*
Want: je rijdt wel direct bij afrit Oostzaan de snelweg op terwijl je voor de A 10 noord nog een tijdje op de Verlengde Ooststellingerweg moet rijden!
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
Dat vindt ik eigenlijk ook.
STEL: je zit midden in een stad, en je kan meerdere kanten op voor de ring. Hoe weet je dan welke je moet hebben? Windrichtingen zijn dan wel handig. Verder ook niet! Dus geen windrichtingen op de A2 zoals je wel in de USA en Canada ziet. Overigens staanhier op de ring van Zwolle ook windrichtingen aangegeven.
STEL: je zit midden in een stad, en je kan meerdere kanten op voor de ring. Hoe weet je dan welke je moet hebben? Windrichtingen zijn dan wel handig. Verder ook niet! Dus geen windrichtingen op de A2 zoals je wel in de USA en Canada ziet. Overigens staanhier op de ring van Zwolle ook windrichtingen aangegeven.
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36666
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Fout. Het gaat niet om windrichtingen, en het is ook niet de richting die je op de ring naartoe rijdt. Verwezen wordt het wegvak.Bart schreef:Ik vind die windrichtingen glashelder... Je rijdt richting noord en het staat aangegeven. Voor ringwegen met één nummer (zoals de A10) is dit wel een goed functionerend systeem (vind ik)
A10-noord = A10 tussen KP Coenplein - KP Watergraafsmeer
A10-oost = A10 tussen KP Watergraafsmeer - KP Amstel
A10-zuid = A10 tussen KP Amstel en KP De Nieuwe Meer
A10-west = A10 tussen KP De Nieuwe Meer en KP Coenplein
Dus bijvoorbeeld op de A10-west ter hoogte van de S105 wordt zowel in noordelijke als in zuidelijke richting A10-west aangegeven.
Ander voorbeeld: op de A8 worden A10-noord en A10-west aangegeven, hoewel de A10-noord in oostelijke richting voert en de A10-west in zuidelijke richting.
Naar mijn mening moeten al die quasi-aanduiding weg uit het wegnummer. Gewoon "Ring Amsterdam (west)" als bestemming op het bord, en gewoon het enkelvoudige nummer A10 tussen de pijlen.
dat bedoelde ik eigenlijk ook. Windrichtingen, mbt op de rijrichting vind ik niet handig. Maar mbt het wegvak wel. bijvoorbeeld de RING West is de N337, de RING Oost N35 etc. (Zwolle)Fout. Het gaat niet om windrichtingen, en het is ook niet de richting die je op de ring naartoe rijdt. Verwezen wordt het wegvak.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31587
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
In Rotterdam staat soms alleen RING, soms met het wegnummer erbij. Maar als je niet goed met de wegnummers bekend bent dan heb je er nog niets aan. Vroeger (opa vertelt...) werden ook nog de plaatsnamen vermeld (voornamelijk Dordrecht, Utrecht, Den Haag), nu is het wat lastiger zoeken, zeker als je op 1 plaats 2 keer RING ziet staan met verschillende richtingen.Chrizz schreef:Dat vindt ik eigenlijk ook.
STEL: je zit midden in een stad, en je kan meerdere kanten op voor de ring. Hoe weet je dan welke je moet hebben? Windrichtingen zijn dan wel handig. Verder ook niet! Dus geen windrichtingen op de A2 zoals je wel in de USA en Canada ziet. Overigens staanhier op de ring van Zwolle ook windrichtingen aangegeven.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
Zo bedoelde ik het ook, ze zijn zo nutteloos.René schreef:Fout. Het gaat niet om windrichtingen, en het is ook niet de richting die je op de ring naartoe rijdt. Verwezen wordt het wegvak.Bart schreef:Ik vind die windrichtingen glashelder... Je rijdt richting noord en het staat aangegeven. Voor ringwegen met één nummer (zoals de A10) is dit wel een goed functionerend systeem (vind ik)
A10-noord = A10 tussen KP Coenplein - KP Watergraafsmeer
A10-oost = A10 tussen KP Watergraafsmeer - KP Amstel
A10-zuid = A10 tussen KP Amstel en KP De Nieuwe Meer
A10-west = A10 tussen KP De Nieuwe Meer en KP Coenplein
Dus bijvoorbeeld op de A10-west ter hoogte van de S105 wordt zowel in noordelijke als in zuidelijke richting A10-west aangegeven.
Ander voorbeeld: op de A8 worden A10-noord en A10-west aangegeven, hoewel de A10-noord in oostelijke richting voert en de A10-west in zuidelijke richting.
Naar mijn mening moeten al die quasi-aanduiding weg uit het wegnummer. Gewoon "Ring Amsterdam (west)" als bestemming op het bord, en gewoon het enkelvoudige nummer A10 tussen de pijlen.
Is wat voor te zeggen. Hoewel: ik meen mij te herinneren dat destijds voor A10-west etc. is gekozen met het oog op calamiteiten. Omdat de A10 een cirkel is, is bij een eventueel incident de exacte plaatsbepaling moeilijk. Vandaar dat er dus west, oost, noord en zuid is aangebracht. Aan de andere kant: de hm-bordjes kunnen ook en plaats exact aangeven, misschien is deze aanduiding dan dubbel, maar waarschijnlijk heeft men gedacht: "beter dubbel dan helemaal niet".
De aanduiding "ring" vind ik wel duidelijk. In plaats van talloze borden te plaatsen met een woud aan plaatsnamen, kan nu worden volstaan met een simpel bord en de vermelding "ring". Pas bij de autosnelweg aangekomen staan de andere bestemmingen (Utrecht, Amsterdam, Den Haag etc.) aangegeven.
De aanduiding "ring" vind ik wel duidelijk. In plaats van talloze borden te plaatsen met een woud aan plaatsnamen, kan nu worden volstaan met een simpel bord en de vermelding "ring". Pas bij de autosnelweg aangekomen staan de andere bestemmingen (Utrecht, Amsterdam, Den Haag etc.) aangegeven.
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36666
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
In de signalering waren de wegen ook lange tijd anders genoemd (noord(A10), oost (A13), zuid (A16) en west (A19).). Dat was ook zichtbaar op de gele bordjes aan de portalen. Dat is met de invoering van de BPS-code in het verkeerssignaleringssysteem (MTM2) en de nieuwe hectometerbordjes in principe voltooid verleden tijd. Ook bij incidenten is op de ring Amsterdam de locatie nu eenduiding. A10, hectometer, links of rechts (=respectievelijk buiten/binnenring) of verbindingsboogletter.Hajo schreef:Is wat voor te zeggen. Hoewel: ik meen mij te herinneren dat destijds voor A10-west etc. is gekozen met het oog op calamiteiten. Omdat de A10 een cirkel is, is bij een eventueel incident de exacte plaatsbepaling moeilijk. Vandaar dat er dus west, oost, noord en zuid is aangebracht. Aan de andere kant: de hm-bordjes kunnen ook en plaats exact aangeven, misschien is deze aanduiding dan dubbel, maar waarschijnlijk heeft men gedacht: "beter dubbel dan helemaal niet".
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22893
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Of allebei.René schreef:links of rechts (=respectievelijk buiten/binnenring) of verbindingsboogletter.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Een Amerikaan begrijpt niet van onze windrichtingen en raakt in zijn huurauto de weg kwijt. Hij verwacht A-10 zuid en A-10 noord bij benadering van de A10-west, en niet A10-west in noordelijke en in zuidelijke richting.
Persoonlijk vind ik het alleen handig voor filemeldingen.
Persoonlijk vind ik het alleen handig voor filemeldingen.
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31587
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Of 2 wegnummers. Bv. A10 linksom en A11 rechtsom (ja, ik weet dat er een N11 bestaat, maar dit als voorbeeld). Iets dergelijks wordt ook gebruik in het openbaar vervoer bij ringlijnen, dat een richting een ander lijnnummer krijgt dan de andere richting. Ook veel duidelijker.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
Ja?Iets dergelijks wordt ook gebruik in het openbaar vervoer bij ringlijnen,
De vroegere tram 20 had in officiele publicaties 20a en 20b als nummer, maar daar was in de praktijk uitermate weinig van te merken...
En ja (nummer) (windrichting) kan natuurlijk op een aantal manieren worden opgevat:
bijvoorbeeld A 10 oost: Is dat de oostbaan, is dat naar het oosten of is dat de oostelijke A 10; inderdaad misschien wel verwarrend; maar we hebben er inmiddels voor gekozen om de A 10 op te delen in west, noord, zuid en oost. Tijd om het consequent ook op het OWN als zodanig aan te gaan geven vind ik.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36666
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Tijd om het af te schaffen bij het wegnummer (en dat lijkt ook te gaan gebeuren)Vinny schreef:Ja?Iets dergelijks wordt ook gebruik in het openbaar vervoer bij ringlijnen,
De vroegere tram 20 had in officiele publicaties 20a en 20b als nummer, maar daar was in de praktijk uitermate weinig van te merken...
En ja (nummer) (windrichting) kan natuurlijk op een aantal manieren worden opgevat:
bijvoorbeeld A 10 oost: Is dat de oostbaan, is dat naar het oosten of is dat de oostelijke A 10; inderdaad misschien wel verwarrend; maar we hebben er inmiddels voor gekozen om de A 10 op te delen in west, noord, zuid en oost. Tijd om het consequent ook op het OWN als zodanig aan te gaan geven vind ik.
René schreef:Tijd om het af te schaffen bij het wegnummer (en dat lijkt ook te gaan gebeuren)Vinny schreef:Ja?Iets dergelijks wordt ook gebruik in het openbaar vervoer bij ringlijnen,
De vroegere tram 20 had in officiele publicaties 20a en 20b als nummer, maar daar was in de praktijk uitermate weinig van te merken...
En ja (nummer) (windrichting) kan natuurlijk op een aantal manieren worden opgevat:
bijvoorbeeld A 10 oost: Is dat de oostbaan, is dat naar het oosten of is dat de oostelijke A 10; inderdaad misschien wel verwarrend; maar we hebben er inmiddels voor gekozen om de A 10 op te delen in west, noord, zuid en oost. Tijd om het consequent ook op het OWN als zodanig aan te gaan geven vind ik.
Krijgen we dan gewoon A10 tussen de pijlen en bovenaan een bord bijvoorbeeld Ring Amsterdam West?
Rainier
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31587
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Zoals in Rotterdam gebeurt. Alleen heeft daar de ring geen eigen nummerRiva schreef: Krijgen we dan gewoon A10 tussen de pijlen en bovenaan een bord bijvoorbeeld Ring Amsterdam West?
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net