[ROC] Taiwan
Moderator: Moderatoren
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5474
- Lid geworden op: ma 07 mar 2005, 14:15
- Locatie: Adliswil CH
- Contacteer:
[ROC] Taiwan
Taiwan op de wegenwiki
Bij dit knooppunt:
(Snelweg 3 afrit 31)
kun je niet rechtdoor vanaf de kruisende weg!
Zoiets heb ik verder nog nooit gezien ...
NB Het plaatje komt van http://maps.google.com
Bij dit knooppunt:
(Snelweg 3 afrit 31)
kun je niet rechtdoor vanaf de kruisende weg!
Zoiets heb ik verder nog nooit gezien ...
NB Het plaatje komt van http://maps.google.com
Ik denk dat het een dubbele zubringer is. De mensen zullen dus exclusief naar de snelweg (moeten) worden geleid. Ik denk dat het een tolweg is, zodat je sowieso niet rechtdoor wilt (je hebt immers al betaald voor het gebruik van tenminste een groot deel van de snelweg).
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- Jeroen
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6393
- Lid geworden op: do 23 jun 2005, 17:27
- Locatie: Ergens op de rechterrijstrook
Everdingen lijkt me wel een ander verhaal. Daar is het niet zo gek dat er geen verbinding is gemaakt tussen A2-noord/A27-noord en A2-zuid/A27-zuid, omdat er in die richting weinig verkeer zal zijn. In dit getoonde knooppunt vind ik het ontbreken van verbindingen tussen M25-zuid (of South, het zal wel niet in Nederland liggen :P ) en de M26 wel raar. Maar ik weet natuurlijk niet hoe de rest van de snelwegen daar lopen. Overigens denk ik dat die M26 (oost) er misschien later is bijgebouwd. Zonder dat stuk blijft er namelijk nog een goed knooppunt (met 3 i.p.v. 4 richtingen) over. Maar nogmaals, ik weet dus niet hoe de rest van het wegennet daar loopt.
-
- expressweg
- Berichten: 2702
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 15:01
- Locatie: Hilversum
- Contacteer:
Je kent inderdaad de situatie niet. Die is als volgt:Jeroentjuh16 schreef:In dit getoonde knooppunt vind ik het ontbreken van verbindingen tussen M25-zuid (of South, het zal wel niet in Nederland liggen :P ) en de M26 wel raar. Maar ik weet natuurlijk niet hoe de rest van de snelwegen daar lopen. Overigens denk ik dat die M26 (oost) er misschien later is bijgebouwd. Zonder dat stuk blijft er namelijk nog een goed knooppunt (met 3 i.p.v. 4 richtingen).
ViaMichelin
Er is dus geen 'M25-zuid'. De M25 is noord en west. De M26 takt daar op aan.
Dat er geen verbinding M25-noord <-> M26 is is niet zo vreemd, aangezien die al wordt verzorgd door een andere snelweg iets oostelijker.
De zuidelijke weg is geen snelweg. Daar zal het ontbreken van de verbinding daarheen (en vv) wel mee te maken hebben.
En je hebt gelijk: de M26 is er later ingebouwd.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5474
- Lid geworden op: ma 07 mar 2005, 14:15
- Locatie: Adliswil CH
- Contacteer:
Ja dat klopt, inderdaad gaan de wegen naar het noordoosten en zuidwesten maar een klein stukje door.Vinny schreef:Ik denk dat het een dubbele zubringer is. De mensen zullen dus exclusief naar de snelweg (moeten) worden geleid. Ik denk dat het een tolweg is, zodat je sowieso niet rechtdoor wilt (je hebt immers al betaald voor het gebruik van tenminste een groot deel van de snelweg).
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5474
- Lid geworden op: ma 07 mar 2005, 14:15
- Locatie: Adliswil CH
- Contacteer:
Ik heb dit altijd onbegrijpelijk gevonden. De A21 (naar het zuiden) is wel geen snelweg, maar toch echt wel een belangrijke weg, en hier vlakbij ligt de niet al te kleine plaats Sevenoaks, die niet vanaf de M26 bereikbaar is. Voor lange afstandsverkeer zou de verbinding oost-zuid niet belangrijk zijn.Er is dus geen 'M25-zuid'. De M25 is noord en west. De M26 takt daar op aan.
Dat er geen verbinding M25-noord <-> M26 is is niet zo vreemd, aangezien die al wordt verzorgd door een andere snelweg iets oostelijker.
De zuidelijke weg is geen snelweg. Daar zal het ontbreken van de verbinding daarheen (en vv) wel mee te maken hebben.
En je hebt gelijk: de M26 is er later ingebouwd.
-
- expressweg
- Berichten: 4334
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 20:35
- Locatie: Maaseik (België)
- Contacteer:
Re: [ROC] Taiwan
Ik vond een real-time verkeersinformatie website van Taiwan.
Deze website bevat onder andere:
Wel even bovenaan op "English" klikken, want anders wordt het wel erg moeilijk.
Tijd dat men ook zoiets heeft in NL
Deze website bevat onder andere:
- Overzichtskaart met kleurindicatie voor de snelheden, gelijkaardig aan wat de ANWB ook heeft.
- Inzoom mogelijkheid.
- Elk bolletje (aanklikken) staat voor een meetpunt met live camera.
- Van elk meetpunt wordt de snelheid per richting gegeven, eventueel meerdere camera posities, kilometernummer met plaatslocatie en doorklik mogelijkheid naar het volgende punt.
- De teksten die op de DRIP's staan zijn te vinden onder "Signs". Echter, deze zijn alleen in het Chinees.
- Nog wat andere zaken zoals gebeurtenissen ("Events").
Wel even bovenaan op "English" klikken, want anders wordt het wel erg moeilijk.
Tijd dat men ook zoiets heeft in NL
Re: [ROC] Taiwan
Freeway 3 tussen Keelung en Taipei is bedolven onder een landverschuiving:
<pics verdwenen>
<pics verdwenen>
-
- expressweg
- Berichten: 4334
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 20:35
- Locatie: Maaseik (België)
- Contacteer:
Re: [ROC] Taiwan
Dat is met recht een heuvelverschuiving Hopelijk geen doden daar!
Locatie op GM-streetview: http://maps.google.nl/?ie=UTF8&ll=25.11 ... 14,,0,4.12
Zo te zien was de heuvel al verstevigd, maar is hij van dieper weg ingezakt. Gelukkig is de expresweg 62 nog beschikbaar.
Locatie op GM-streetview: http://maps.google.nl/?ie=UTF8&ll=25.11 ... 14,,0,4.12
Zo te zien was de heuvel al verstevigd, maar is hij van dieper weg ingezakt. Gelukkig is de expresweg 62 nog beschikbaar.
Re: [ROC] Taiwan
Onvoorstelbaar: zo'n aardverschuiving duurt slechts enkele ogenblikken, maar het gaat denk ik maanden duren voordat deze snelweg weer berijdbaar is. Het duurt wel even voorat dat allemaal is afgegraven. hock:
-
- expressweg
- Berichten: 4334
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 20:35
- Locatie: Maaseik (België)
- Contacteer:
Re: [ROC] Taiwan
Zo niet nog langer, omdat de weg daar op een viaduct loopt. Die constructie zal ook wel een opdonder hebben gekregen.
-
- expressweg
- Berichten: 4334
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 20:35
- Locatie: Maaseik (België)
- Contacteer:
Re: [ROC] Taiwan
Ik kwam de volgende foto tegen ; ondertussen zijn de opruimwerkzaamheden in volle gang geweest:
Re: [ROC] Taiwan
Naast Freeway 1 in Taiwan is dit 40 kilometer lange viaduct gebouwd. Het sluit aan op het dubbeldeks deel door Taipei. De Freeway 1 telt 2x4 rijstroken en dit viaduct telt 2x2 rijstroken met vluchtstroken. Echt een megabouwwerk.
http://www.wegenwiki.nl/Wuyang_Elevated_Freeway
http://www.wegenwiki.nl/Wuyang_Elevated_Freeway
Re: [ROC] Taiwan
Nog een foto van de Wuyang Elevated Freeway. Erg indrukwekkend project is dit.
2013.04.21 台北 / 五楊高架 by MaxChu, on Flickr
2013.04.21 台北 / 五楊高架 by MaxChu, on Flickr
Re: [ROC] Taiwan
Typisch "platteland" in Taiwan. Bijna alle inwoners wonen langs de westkust, die erg dichtbevolkt is.
Lanyang Plain - Chiang Wei-shui Memorial Freeway (蘭陽平原-蔣渭水高速公路) by Capelle Panda -- try to catch up, on Flickr
Lanyang Plain - Chiang Wei-shui Memorial Freeway (蘭陽平原-蔣渭水高速公路) by Capelle Panda -- try to catch up, on Flickr
Re: [ROC] Taiwan
Er wonen meer dan 20 miljoen mensen langs de westkust van Taiwan op minder dan 20.000 km2. Een gemiddelde Amerikaanse agglomeratie heeft een vergelijkbare bevolkingsdichtheid. Mijns inziens kun je het westen van Taiwan als één grote agglomeratie beschouwen en dan is dergelijke infrastructuur niet verrassend. Ook al ligt het zwaartepunt bij Taipei.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21982
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: [ROC] Taiwan
Ben op dit moment zelf in Taiwan en het westen is inderdaad een groot verstedelijkt gebied. Alleen ten noorden van Taichung komen de bergen tot aan de westkust en wordt de verstedelijking onderbroken. Het is tekenend dat door dit gebied twee noord-zuid-snelwegen parallel aan elkaar lopen, de wegen 1 en 3. De binnenlandse route is landschappelijk veel aardiger. Dat is doorgaans Route 3, alleen bij Taicheng loopt Route 1 dichterbij de bergen.
Overigens denk ik niet dat de vorm van bovenstaand knooppunt het gevolg is van verstedelijking, eerder van het feit dat het tegen een breed rivierdal aanligt. Dat heeft ervoor gezorgd dat de wegen hier verhoogd liggen en elkaar dus spectaculair kruisen.
Een uitgebreider trip report volgt. Paar dingen die me alvast opvielen:
Overigens denk ik niet dat de vorm van bovenstaand knooppunt het gevolg is van verstedelijking, eerder van het feit dat het tegen een breed rivierdal aanligt. Dat heeft ervoor gezorgd dat de wegen hier verhoogd liggen en elkaar dus spectaculair kruisen.
Een uitgebreider trip report volgt. Paar dingen die me alvast opvielen:
- een integraal wegnummeringssysteem: de laagste nummers zijn voor nationale snelwegen (in een bloemetjes-schildje), daarna komen provinciale nummers in een blauw of rood schildje en boven de 100 zit je in de wegen op prefectuur-niveau. Nog lagere overheden mogen ook wegnummers toekennen met eigen prefix of afwijkend schildje.
- sommige wegnummers hebben een soort diramirazioni, dir dan worden aangegeven met het wegnummer gevolgd door een Chinees teken (in het Chinees zijn er vaste karakters voor toevoegingen van het slag 12a, 12b etc). Je verlangt spontaan alsnog naar Italië, want dit kon ik in gesprek met mijn vrouw die reed niet anders omschrijven als Route 12 dinges.
- in Taiwan is Engels veel gangbaarder dan in andere landen in de regio, maar in de bewegwijzering zie je veel meer eentalige boodschappen dan in andere landeninformatie de buurt. Of onvolledige vertalingen: in het Engels is FREEWAY 3 zowel linksaf als rechtsaf, maar in de Chinese tekst zie je dan wel een verschil. Niet alleen in de geleiding, ik heb ook geen tweetalig onderbord gezien bij een verbod of waarschuwing.
- Waar veel landen in de regio een kleurverschil hebben tussen snelweg en OWN is in Taiwan alle richtinggevende bewegwijzering groen, alleen voorzieningen zijn blauw en toeristische doelen bruin.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5474
- Lid geworden op: ma 07 mar 2005, 14:15
- Locatie: Adliswil CH
- Contacteer:
Re: [ROC] Taiwan
Je hebt wel blauwe hoofdwegen met dezelfde nummers, die soms ook ongeveer dezelfde route hebben (1 en 3) maar meestal niet.Pino schreef:een integraal wegnummeringssysteem: de laagste nummers zijn voor nationale snelwegen (in een bloemetjes-schildje), daarna komen provinciale nummers in een blauw of rood schildje en boven de 100 zit je in de wegen op prefectuur-niveau. Nog lagere overheden mogen ook wegnummers toekennen met eigen prefix of afwijkend schildje.
De rode (expressways vanaf 61) en blauwe (1-59) nummers zijn wel gesepareerd.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21982
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: [ROC] Taiwan
Je hebt volkomen gelijk. Dat laten mijn eigen foto's zelfs zien... Geloof wel dat Freeways 1 en 3 die enige zijn die ook Provincial Highway 1 en 3 parallel aan zich hebben lopen. De andere nationale freeways hebben andere nummers parallel lopen.
Foto's verdeeld over twee spoilers. In de eerste foto's van een rit over Freeways 1, 8 en 3 van Tainan noordelijk naar de omgeving van Taichung.
Foto's verdeeld over twee spoilers. In de eerste foto's van een rit over Freeways 1, 8 en 3 van Tainan noordelijk naar de omgeving van Taichung.
- SPOILER: TOON
- SPOILER: TOON
Laatst gewijzigd door Pino op zo 17 sep 2017, 6:47, 2 keer totaal gewijzigd.
Re: [ROC] Taiwan
Het gebruik van de term 'freeway' is toch wel opmerkelijk. Waarschijnlijk van de Verenigde Staten overgenomen, elders in de Oost-Aziatische regio wordt uitsluitend 'expressway' gebruikt al heeft China in de beginjaren ook de term freeway gebruikt. Maar Zuid-Korea en Japan niet.
Re: [ROC] Taiwan
Hoe hard mag je daar?
Dat autoweg-symbooltje is wel grappig, doet denken aan dat antieke bord dat we hier in de jaren '60 gebruikten.
Dat autoweg-symbooltje is wel grappig, doet denken aan dat antieke bord dat we hier in de jaren '60 gebruikten.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21982
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: [ROC] Taiwan
De symbolen zijn niet echt bijgewerkt sindsdien, nee. Vond verder de verkeersborden en andere verkeerstekens wel aparte combinaties geven: verbodsborden, gebodsborden en waarschuwingsborden volgens "Europese standaard", maar zo hier en daar tekens die niet matchen met Verdrag van Wenen. Zie bijvoorbeeld het "steile helling"-bord op een van de laatste foto's. Maar de wegmarkering met geel en wit is Amerikaans, en dat geldt ook voor bewegwijzering van wegwerkzaamheden net een oranje bord in ruit-vorm. Ook erg Amerikaans is dateer geen algemene maximumsnelheid is, maar men gewoon rijdt wat staat aangegeven. Op snelwegen staat na iedere oprit de maximumsnelheid aangegeven. Meestal is die 100 km/h.