Ze kunnen natuurlijk ook met West-Vlaams accent gaan praten. Dan voorkomt problemen omdat je de hee eihenlijk nerhens uitspreekt.Wimpie25 schreef:De "harde G" komt zowiezo in geen enkel Vlaams regiolect voor en ook de standaardspraak van het Algemeen Nederlands in België bevat die G niet. Als er iets is waarmee Franstaligen in het Nederlands het erg moeilijk mee hebben, is het de zachte G. Ze oefenen de uitspraak van deze in het Frans onbestaande klank door onder andere te proberen tijdens het uitspreken van zinnen een spiegeltje te bewasemen
[B][FOTO][N602][N671][N619] 's-Gravenvoeren - Kanne
Moderator: Moderatoren
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22838
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: [B][FOTO][N602][N671][N619] 's-Gravenvoeren - Kanne
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6908
- Lid geworden op: wo 16 mei 2012, 13:12
- Locatie: Aarschot
- Contacteer:
Re: [B][FOTO][N602][N671][N619] 's-Gravenvoeren - Kanne
Het ironische is dat in een groot deel van de West-Vlaamse dialecten, de H uitgesproken wordt als een zachte G en het geval eigenlijk helemaal wordt omgedraaid!
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32132
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: [B][FOTO][N602][N671][N619] 's-Gravenvoeren - Kanne
Ook in de Voerstreek kom je nauwelijks meer Maestricht tegen. Een jaar of vijf geleden stond het nog bij de toerit naar de E25 bij Moelingen, maar daar is het intussen niet meer te vinden.harry schreef:In de Voerstreek staat Maastricht/Maestricht, in Wallonië (meestal) alleen Maastricht op de borden.
In Wallonië ken ik enkel dit stuk antiek waar nog Maestricht vermeld staat. Maar dit is duidelijk een bord dat meer dan 30 jaar oud is, de nummers E5 en E9 zijn overgeplakt.
Hmm, lijkt me eerder een foutje. Dat bord staat bij Withuis en dat is in Vlaanderen (of er moet ergens in Wallonië nog zo'n bord staan). Als Eysden de Franse benaming zou zijn zou daar dan hoe dan ook Eijsden bij moeten staan, als Nederlandse benaming. Hier in Lanaye staat het fietsveer naar Eijsden gewoon aangegeven als "BAC Lanaye-Eijsden", dus correct gespeld.Palance schreef:Ik vermoed dat het de enige Nederlandse plaats is die vanuit Belgiē in het Frans wordt vermeld op wegwijzers. Ik ken trouwens nog wel een wegwijzer met Eysden ipv Eijsden. Maar of dat Frans is?
Veel Franse benamingen zijn er ook niet, of het moet al de oude Nederlandse spelling zijn zoals Maestricht. Fauqemont (Valkenburg) ligt te ver van de grens om al aangegeven te worden vanuit de Voerstreek. Eigenlijk worden vanuit dat deel van Wallonië alleen Maastricht en Vaals (op de N608) consequent aangegeven.
Vanuit het grensgebied wordt naast Vaals en Maastricht Slenaken ook nog vanuit België bewegwijzerd, maar ook die plaats slechts in het Nederlands (en bv. geen Slenaeken o.i.d.). Sommige wegen zijn in het geheel niet bewegwijzerd, de weg van 's Gravenvoeren naar Mheer is bijvoorbeeld niet bewegwijzerd vanuit Nederland en België, maar die weg is rond de grens dan ook voor een klein stukje onverhard (overigens prima te rijden).
Re: [B][FOTO][N602][N671][N619] 's-Gravenvoeren - Kanne
Conform de logica bij Maastricht zou er nog een Vaels moeten zijn, maar dat bestaat dan weer niet.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: [B][FOTO][N602][N671][N619] 's-Gravenvoeren - Kanne
Het is inderdaad in de Voerstreek.Coen Tunnel schreef:Hmm, lijkt me eerder een foutje. Dat bord staat bij Withuis en dat is in Vlaanderen (of er moet ergens in Wallonië nog zo'n bord staan). Als Eysden de Franse benaming zou zijn zou daar dan hoe dan ook Eijsden bij moeten staan, als Nederlandse benaming.Palance schreef:Ik vermoed dat het de enige Nederlandse plaats is die vanuit Belgiē in het Frans wordt vermeld op wegwijzers. Ik ken trouwens nog wel een wegwijzer met Eysden ipv Eijsden. Maar of dat Frans is?
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
Re: [B][FOTO][N602][N671][N619] 's-Gravenvoeren - Kanne
De "ij" als "y" spellen lijkt me eerder een foutje. Wel opmerkelijk dat juist een Nederlandstalige wegbeheerder dat fout doet. In het Frans kennen ze de "ij" niet als letter:
http://fr.wikipedia.org/wiki/IJ_(lettre)
In het Frans komt de y met trema wel weer voor:
http://nl.wikipedia.org/wiki/Trema#Deelteken_boven_y, al is deze letter (die in geschreven tekst niet verschilt van ij) uiterst zeldzaam.
http://fr.wikipedia.org/wiki/IJ_(lettre)
In het Frans komt de y met trema wel weer voor:
http://nl.wikipedia.org/wiki/Trema#Deelteken_boven_y, al is deze letter (die in geschreven tekst niet verschilt van ij) uiterst zeldzaam.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32132
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: [B][FOTO][N602][N671][N619] 's-Gravenvoeren - Kanne
Maastricht/Maestricht wordt in Voeren tweetalig aangegeven, maar in Wallonië staat er alleen Maastricht (afgezien van die stokoude wegwijzer bij Wandre die alleen Maestricht vermeldt).Willem schreef:Conform de logica bij Maastricht zou er nog een Vaels moeten zijn, maar dat bestaat dan weer niet.
Vaals wordt in België enkel op de N608 vermeld en die weg loopt weliswaar langs de grens van de gemeente Voeren, maar ligt overal op Waals grondgebied. En de Walen geven tegenwoordig enkel de Nederlandse benaming aan voor een plaats in Nederland, dus zelfs als er al een benaming Vaels zou zijn hoef je die daar niet te verwachten. De voorwegwijzer vanaf de N648, die nog op het grondgebied van Voeren staat, vermeldt Vaals in het geheel niet. Pas op het kruispunt met de N608 staat Vaals aangegeven, maar dan zit je al in Wallonië.
Slenaken wordt in Teuven in de gemeente Voeren aangegeven, maar blijkbaar is daar geen Franse benaming voor (je zou kunnen denken aan Slenaeken, analoog aan het nabijgelegen Waalse Sippenaeken). Opvallend is wel dat in Teuven een eentalige wegwijzer naar Remersdaal staat, al heeft die plaats, gelegen in Voeren, ook de Franstalige benaming Remersdael.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: [B][FOTO][N602][N671][N619] 's-Gravenvoeren - Kanne
Deze staat nog net in Voeren volgens mij (de grens loopt hier net op of langs de weg, getuige het tweetalige bord net links ervan).Coen Tunnel schreef: Vaals wordt in België enkel op de N608 vermeld en die weg loopt weliswaar langs de grens van de gemeente Voeren, maar ligt overal op Waals grondgebied. En de Walen geven tegenwoordig enkel de Nederlandse benaming aan voor een plaats in Nederland, dus zelfs als er al een benaming Vaels zou zijn hoef je die daar niet te verwachten. De voorwegwijzer vanaf de N648, die nog op het grondgebied van Voeren staat, vermeldt Vaals in het geheel niet. Pas op het kruispunt met de N608 staat Vaals aangegeven, maar dan zit je al in Wallonië.
Vaals is ook nog op de N3 en N613 te vinden ten oosten van de Voerstreeek.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32132
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: [B][FOTO][N602][N671][N619] 's-Gravenvoeren - Kanne
De wegwijzers lijken meer op de Waalse exemplaren op dat kruispunt, dan op de tweetalige Vlaamse exemplaren. Dus ik denk dat dit Waalse wegwijzers zijn. De N608 zelf ligt volgens mij nergens in Vlaanderen.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 20523
- Lid geworden op: do 05 mei 2005, 10:28
- Locatie: 's-Hertogenbosch
Re: [B][FOTO][N602][N671][N619] 's-Gravenvoeren - Kanne
Als ik op kaartniveau de omgeving van de Hagelstein (straatnaam) bekijk schurkt de gewestgrens tegen de N608 aan. Ik ga ervan uit dat de gewestgrens door de bermen en langs de voordeuren van de huizen in oost-westrichting loopt. De wegwijzers van de noordkant van de kruising met de N648 kunnen net op Vlaams grondgebied zijn neergezet en daarmee is de tweetaligheid verklaard
Re: [B][FOTO][N602][N671][N619] 's-Gravenvoeren - Kanne
Op NGI kan je de exacte grens bekijken (onderste zoomniveau TOP10MAP). De N608 kruist de taalgrens enkele keren.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32132
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: [B][FOTO][N602][N671][N619] 's-Gravenvoeren - Kanne
Dank, dat is inderdaad wat duidelijker dan Google of Open Street Map.
Vaag... Als ik de grens goed bekijk op die link vraag ik me juist van dat tweetalige bord af of het niet in Wallonië staat. De wegwijzer die jij linkt lijkt inderdaad op Vlaams grondgebied te staan, al is juist op dat stukje de kaart niet helemaal duidelijk.Palance schreef:Deze staat nog net in Voeren volgens mij (de grens loopt hier net op of langs de weg, getuige het tweetalige bord net links ervan).
Vaals is ook nog op de N3 en N613 te vinden ten oosten van de Voerstreeek.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 20523
- Lid geworden op: do 05 mei 2005, 10:28
- Locatie: 's-Hertogenbosch
Re: [B][FOTO][N602][N671][N619] 's-Gravenvoeren - Kanne
Handige applicatie, Alfa. Je hebt gelijk. Dan is gelijk die tweetalige wegwijzer duidelijk. De aangrenzende Waalse gemeente Aubel is eentalig Frans, daar zijn tweetalige wegwijzers "uitgesloten".
Re: [B][FOTO][N602][N671][N619] 's-Gravenvoeren - Kanne
Ik denk dat de grens dwars door het kruispunt loopt. Dan kloppen de wegwijzers eigenlijk wel. Google tekent de grens iets te noordelijk.Coen Tunnel schreef:Vaag... Als ik de grens goed bekijk op die link vraag ik me juist van dat tweetalige bord af of het niet in Wallonië staat. De wegwijzer die jij linkt lijkt inderdaad op Vlaams grondgebied te staan, al is juist op dat stukje de kaart niet helemaal duidelijk.Palance schreef:Deze staat nog net in Voeren volgens mij (de grens loopt hier net op of langs de weg, getuige het tweetalige bord net links ervan).
Vaals is ook nog op de N3 en N613 te vinden ten oosten van de Voerstreeek.
Re: [B][FOTO][N602][N671][N619] 's-Gravenvoeren - Kanne
De Waalse wegbeheerder is hier wel eens onderwerp geweest van een klachtenprocedure wegens een overtreding van de taalwet.Coen Tunnel schreef: De wegwijzers lijken meer op de Waalse exemplaren op dat kruispunt, dan op de tweetalige Vlaamse exemplaren. Dus ik denk dat dit Waalse wegwijzers zijn. De N608 zelf ligt volgens mij nergens in Vlaanderen.
Het ging volgens mij om deze wegwijzer:
https://maps.google.nl/maps?q=De+Plank, ... -1.88&z=16
Daar stond in de Old-School variant alleen Aken (Aachen). Nu dus mét Franstalige naam
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32132
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: [B][FOTO][N602][N671][N619] 's-Gravenvoeren - Kanne
Interessant bord, met Maestricht (zonder de Nederlandse naam) en Aix-la-Chapelle in het Frans. Het lijkt niet eens zo'n oud bord.
Re: [B][FOTO][N602][N671][N619] 's-Gravenvoeren - Kanne
En het vreemde bij die kruising is dat vanuit Aubel op de N648 (in Wallonië dus) "De Planck" staat aangegeven ipv La Planck. Gezien toen ik hier van de zomer gefietst heb.
Zie hier
Zie hier
Re: [B][FOTO][N602][N671][N619] 's-Gravenvoeren - Kanne
Dat bord is dus geplaatst nadat er over het oude bord zoveel commotie is geschopt, ik vermoed dat het begin deze eeuw is neergezet.Coen Tunnel schreef:Interessant bord, met Maestricht (zonder de Nederlandse naam) en Aix-la-Chapelle in het Frans. Het lijkt niet eens zo'n oud bord.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
Re: [B][FOTO][N602][N671][N619] 's-Gravenvoeren - Kanne
Dat bord staat in eentalig gebied Wallonië. Dan is eigenlijk overal waar ze enkel de endoniemen gebruiken een overtreding van de taalwet. Al is het waarschijnlijker dat de klager zich eerder stoorde aan het Nederlandstalige Aken op dat bord.Vinny schreef:De Waalse wegbeheerder is hier wel eens onderwerp geweest van een klachtenprocedure wegens een overtreding van de taalwet.Coen Tunnel schreef: De wegwijzers lijken meer op de Waalse exemplaren op dat kruispunt, dan op de tweetalige Vlaamse exemplaren. Dus ik denk dat dit Waalse wegwijzers zijn. De N608 zelf ligt volgens mij nergens in Vlaanderen.
Het ging volgens mij om deze wegwijzer:
https://maps.google.nl/maps?q=De+Plank, ... -1.88&z=16
Daar stond in de Old-School variant alleen Aken (Aachen). Nu dus mét Franstalige naam
De onduidelijke grenzenkwestie zal daar wel voor iets tussenzitten. Misschien wou de Waalse wegbeheerder op veilig spelen door er ook maar meteen de Nederlandse namen bij te vermelden (naast het endoniem wat ze standaard bewegwijzeren). Dat die voorzichtigheid commotie zou losbrengen had men natuurlijk ook niet kunnen voorzien.
Dit is trouwens het oude bord:
Re: [B][FOTO][N602][N671][N619] 's-Gravenvoeren - Kanne
Maar Alfa, buitenlandse steden mogen met hun endoniem worden aangeduid van de Taalwet. Dat was nu juist de "revolutie" van enige jaren geleden. Dat had je volgens mij zelf een keer gepost
De klacht dateert dan ook van voor dat beleid lijkt me. Moet dus van voor 2005 ofzo geweest zijn Wellicht is er in de forumhistorie nog wat over te vinden.
De klacht dateert dan ook van voor dat beleid lijkt me. Moet dus van voor 2005 ofzo geweest zijn Wellicht is er in de forumhistorie nog wat over te vinden.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
Re: [B][FOTO][N602][N671][N619] 's-Gravenvoeren - Kanne
Nu ik het nog eens opzoek, volgens deze kaart is het het AWV dat dit stukje weg beheert. Er is wellicht een speciaal samenwerkingsakkoord afgesloten om homogene beheerstukken te hebben wars van het eigenlijke (grillige) verloop van de grens.
Het zou dus best kunnen dat het oude controversiële bord met Aken-Aachen eerder geplaatst is door de Vlaamse wegbeheerder. Gezien daar opstaat wat er normaal zou opstaan mocht het in Voeren geplaatst zijn zou dat best kunnen. In de rest van Limburg werden toen ook dat soort aluminiumwegwijzers geplaatst.
Maar zulke samenwerkingsakkoorden doen natuurlijk niets af aan het feit dat de wegbeheerder de taalwet moet volgen en dus een 'Franstalig' bord plaatsen als dat in Wallonië is. Ookal is het onder het beheer van het Vlaamse AWV.
Omgekeerd zal dat ook zo zijn. Volgens die dienstkaart is de N608 op die plek onder Waals beheer. Dus zal ook Wallonië verplicht zijn om wegwijzers te voorzien die conform taalwet te zijn, in casu een Vlaamse faciliteitengemeente met dus Nederlands eerst en Frans tweede. Maar het is misschien nog complexer. Want de grens loopt door het kruispunt, de hoofdweg is in Waals beheer volgens de dienstkaart, de aansluitende weg is wel in beheer van AWV tot aan het kruispunt. Als je nauwkeurig kijkt zie je dat een poot de typisch Vlaamse muizegrijze paal is en de andere paal meer Waals is. Horen handwegwijzers wijzend naar een zijweg nog bij de hoofdweg of al bij de zijweg?
Het zou dus best kunnen dat het oude controversiële bord met Aken-Aachen eerder geplaatst is door de Vlaamse wegbeheerder. Gezien daar opstaat wat er normaal zou opstaan mocht het in Voeren geplaatst zijn zou dat best kunnen. In de rest van Limburg werden toen ook dat soort aluminiumwegwijzers geplaatst.
Maar zulke samenwerkingsakkoorden doen natuurlijk niets af aan het feit dat de wegbeheerder de taalwet moet volgen en dus een 'Franstalig' bord plaatsen als dat in Wallonië is. Ookal is het onder het beheer van het Vlaamse AWV.
Omgekeerd zal dat ook zo zijn. Volgens die dienstkaart is de N608 op die plek onder Waals beheer. Dus zal ook Wallonië verplicht zijn om wegwijzers te voorzien die conform taalwet te zijn, in casu een Vlaamse faciliteitengemeente met dus Nederlands eerst en Frans tweede. Maar het is misschien nog complexer. Want de grens loopt door het kruispunt, de hoofdweg is in Waals beheer volgens de dienstkaart, de aansluitende weg is wel in beheer van AWV tot aan het kruispunt. Als je nauwkeurig kijkt zie je dat een poot de typisch Vlaamse muizegrijze paal is en de andere paal meer Waals is. Horen handwegwijzers wijzend naar een zijweg nog bij de hoofdweg of al bij de zijweg?
Laatst gewijzigd door Alfa op wo 24 sep 2014, 22:20, 5 keer totaal gewijzigd.
Re: [B][FOTO][N602][N671][N619] 's-Gravenvoeren - Kanne
De klacht werd geadresseerd aan en behandeld door de Waalse overheid. Dat was opvallend, want de klacht was van een Franstalig persoon aan de Waalse overheid, en daarmee tamelijk uniek. Vrijwel alle andere klachten van Franstaligen waren gericht tegen de Vlaamse overheid.
Of het bord door / in opdracht van het Vlaamse of Waalse gewest is geplaatst is mij niet helemaal duidelijk. In ieder geval ontbreekt nu weer de Nederlandstalige naam van Maastricht. Maar kennelijk heeft nog niemand zich met lange tenen gemeld bij de commissie ter bevordering van linguïstische egaliteit.
Of het bord door / in opdracht van het Vlaamse of Waalse gewest is geplaatst is mij niet helemaal duidelijk. In ieder geval ontbreekt nu weer de Nederlandstalige naam van Maastricht. Maar kennelijk heeft nog niemand zich met lange tenen gemeld bij de commissie ter bevordering van linguïstische egaliteit.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
Re: [B][FOTO][N602][N671][N619] 's-Gravenvoeren - Kanne
Het bord staat feitelijk ook in Wallonië. Samenwerkingsakkoorden doen daar niets aan af en behelzen meestal een limitatieve vorm van verantwoordelijkheid zoals beheer en ervoor zorgen dat er gestrooid wordt. Voor de rest is het evenveel Wallonië als Luik of Charleroi.Vinny schreef:De klacht werd geadresseerd aan en behandeld door de Waalse overheid.
Dus ik denk dat het wel terecht is dat de klacht naar Wallonië is gestuurd. Zij zullen op hun beurt AWV nog eens fijntjes op de taalwetgeving en de locatie van het bord gewezen hebben.
Ook rond het Leonardkruispunt heb je zo'n complexe grenzen en beheersstructuur met het gekende voorbeeld van Luxemb(o)urg waarvan de o zwart gemaakt is.
Re: [B][FOTO][N602][N671][N619] 's-Gravenvoeren - Kanne
Het is alleen jammer dat het nieuwe bord nog steeds niet aan de taalwet voldoet.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22838
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: [B][FOTO][N602][N671][N619] 's-Gravenvoeren - Kanne
Men schijnt besloten te hebben dat het nu alleen nog maar De Plank heet.smulderke schreef:En het vreemde bij die kruising is dat vanuit Aubel op de N648 (in Wallonië dus) "De Planck" staat aangegeven ipv La Planck.
Althans volgens de plaatsnaamborden:
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: [B][FOTO][N602][N671][N619] 's-Gravenvoeren - Kanne
Dat is een niet-rechtsgeldige aanpassing van de Vlaamse overheid Volgens mij loopt die procedure nog. Vlaanderen is niet bevoegd om de Nederlandstalige naam op te leggen aan Franstalige inwoners die woonachtig zijn in haar gewest.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6908
- Lid geworden op: wo 16 mei 2012, 13:12
- Locatie: Aarschot
- Contacteer:
Re: [B][FOTO][N602][N671][N619] 's-Gravenvoeren - Kanne
Daar zijn klachten vanuit Wallonië over gekomen ja, maar het is en blijft een non-discussie. De Vlaamse overheid staat vrij in het uitvoeren van haar eigen decreten die volledige rechtsgeldigheid hebben in het gebied van haar eigen invloedssfeer. Dat wil zeggen, Vlaanderen staat vrij te doen en te laten binnen de grenzen van haar gewest zolang men de enkele federale bepalingen die er nu nog zijn, niet overtreedt. De bedoeling is dat alle Franstalige benamingen van Vlaamse gemeenten binnen het Vlaamse gewest binnenkort nietig worden verklaard.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22838
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: [B][FOTO][N602][N671][N619] 's-Gravenvoeren - Kanne
Maar wat nou als De Plank nooit in een officiële namenlijst heeft gestaan? Dan kan de overheid volhouden dat dit de naam van die plaats is, in welke taal dan ook.Vinny schreef:Dat is een niet-rechtsgeldige aanpassing van de Vlaamse overheid
In Voeren heb je ook deze:
(Op diverse kaarten en door Wikipedia ook Schoppem genoemd.)
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: [B][FOTO][N602][N671][N619] 's-Gravenvoeren - Kanne
Volgens mij moet je nog maar een keertje het handvest ter bescherming van minderheden doorlezen, Wimpie.Wimpie25 schreef:
Daar zijn klachten vanuit Wallonië over gekomen ja, maar het is en blijft een non-discussie. De Vlaamse overheid staat vrij in het uitvoeren van haar eigen decreten die volledige rechtsgeldigheid hebben in het gebied van haar eigen invloedssfeer. Dat wil zeggen, Vlaanderen staat vrij te doen en te laten binnen de grenzen van haar gewest zolang men de enkele federale bepalingen die er nu nog zijn, niet overtreedt. De bedoeling is dat alle Franstalige benamingen van Vlaamse gemeenten binnen het Vlaamse gewest binnenkort nietig worden verklaard.
Franstalige inwoners in Vlaanderen zijn een minderheid met rechten. Dat kan de Vlaamse regering niet zomaar terzijde schuiven. Het is echt belangrijk zo'n stukje bescherming. Nu zal het in België wellicht niet zo'n vaart lopen (al weet je nooit zeker hoezeer de taalstrijd kan escaleren) maar de situatie in de Balkan en het Midden-Oosten laat zien dat je als meerderheid beter niet zomaar je wil aan de minderheid kan opleggen. Taalfaciliteiten zitten verder niemand in de weg, en zolang Vlaanderen zelf categorisch weigert om de Franstalige namen van steden in Wallonië te communiceren hebben ze minimaal net zoveel boter op hun hoofd. Heel hypocriet dus weer
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
Re: [B][FOTO][N602][N671][N619] 's-Gravenvoeren - Kanne
Dat heeft Vlaanderen in 2006 al eens geprobeerd. Ze zijn toen teruggefloten door de Raad van State: http://ovv.be/page.php?ID=1163. Terecht trouwens, de Vlaamse regering kan inderdaad niet bepalen hoe Franstaligen hun taal moeten gebruiken.Wimpie25 schreef:
Daar zijn klachten vanuit Wallonië over gekomen ja, maar het is en blijft een non-discussie.
De Vlaamse overheid staat vrij in het uitvoeren van haar eigen decreten die volledige rechtsgeldigheid hebben in het gebied van haar eigen invloedssfeer. Dat wil zeggen, Vlaanderen staat vrij te doen en te laten binnen de grenzen van haar gewest zolang men de enkele federale bepalingen die er nu nog zijn, niet overtreedt. De bedoeling is dat alle Franstalige benamingen van Vlaamse gemeenten binnen het Vlaamse gewest binnenkort nietig worden verklaard.
Namen van gehuchten hebben trouwens geen wettelijke basis. Daar is het de gemeente die borden kan plaatsen en gelijk welke spelling kan gebruiken. Enkel deelgemeenten en gemeenten hebben een officiële spelling, in zowel Frans als Nederlands (als die niet dezelfde zijn).
België heeft dat Handvest niet ondertekend. Net om te vermijden dat dat Handvest het communautaire evenwicht zou verstoren. Dat neemt niet weg dat ik het wel eens ben dat Vlaanderen ooit zal moeten erkennen dat Vlaanderen ook diverse minderheidsgroepen binnen de grenzen heeft.Vinny schreef: Volgens mij moet je nog maar een keertje het handvest ter bescherming van minderheden doorlezen, Wimpie.
Die klachten waar Wimpie het over heeft komen zelden uit Wallonië maar van Franstaligen uit Vlaanderen zelf. Vlamingen dus.