Wegenwiki.nl
Moderator: Moderatoren
Re: Wegenwiki.nl
Interessant punt inderdaad. De standaard aanpak was om zoveel mogelijk de lokale, veelgebruikte variant te gebruiken. Maar ik weet niet in hoeverre het Luxemburgs daadwerkelijk in schrift wordt gebruikt, de media lijkt overwegend Frans of Duits te zijn, maar misschien heb ik dat verkeerd.
Volgens mij is Esch-sur-Alzette toch wel een stuk gangbaarder dan Esch-Uelzecht. Het Frans schijnt de officiële taal van de overheid te zijn. Ik zou zelf zeggen dat het gebruik van het Franse Clervaux logischer is dan het Luxemburgse Klierf of het Duitse Clerf.
Volgens mij is Esch-sur-Alzette toch wel een stuk gangbaarder dan Esch-Uelzecht. Het Frans schijnt de officiële taal van de overheid te zijn. Ik zou zelf zeggen dat het gebruik van het Franse Clervaux logischer is dan het Luxemburgse Klierf of het Duitse Clerf.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 20524
- Lid geworden op: do 05 mei 2005, 10:28
- Locatie: 's-Hertogenbosch
Re: Wegenwiki.nl
De bewegwijzering is Franstalig al kiest men bij Ettelbrück gek genoeg weer voor een Duitse variant. Luxemburgs zie je enkel op komborden verschijnen. Vergelijkbaar met Limburg.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 20524
- Lid geworden op: do 05 mei 2005, 10:28
- Locatie: 's-Hertogenbosch
Re: Wegenwiki.nl
Hoe zit het nu met de Vmax op de A9 ten noorden van Beverwijk? Is dat 130 gedurende 24/7 of geldt daar nog een tijdsvenster?
-
- Penningmeester
- Berichten: 7088
- Lid geworden op: do 19 sep 2013, 11:40
- Locatie: Knooppunt Bodegraven
- Contacteer:
Re: Wegenwiki.nl
Situatie op 10 september, richting noorden:
Tussen Heemskerk (9) en knooppunt Kooimeer is wel een spitsstrook aanwezig. Ik verwacht daar een limiet van 100 indien hij open is. Vanaf 67,8 Re gaat de snelheid sowieso terug naar
Tussen Heemskerk (9) en knooppunt Kooimeer is wel een spitsstrook aanwezig. Ik verwacht daar een limiet van 100 indien hij open is. Vanaf 67,8 Re gaat de snelheid sowieso terug naar
Ceterum censeo arcum Bodegravum construendam esse.
-
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 10197
- Lid geworden op: zo 10 jun 2007, 10:18
- Locatie: Haarlemmermeer
Re: Wegenwiki.nl
De spitsstrook begint niet bij Heemskerk, maar na afrit Uitgeest/Castricum. De limiet bij geopende spitsstrook is inderdaad 100 km/h.
Overigens zou het 130 stuk eigenlijk moeten gaan beginnen bij de afrit Beverwijk en niet pas na KP Beverwijk. Mij is onduidelijk of de plannen op het laatst zijn gewijzigd of dat de borden gewoon verkeerd zijn neergezet.
Overigens zou het 130 stuk eigenlijk moeten gaan beginnen bij de afrit Beverwijk en niet pas na KP Beverwijk. Mij is onduidelijk of de plannen op het laatst zijn gewijzigd of dat de borden gewoon verkeerd zijn neergezet.
-
- Penningmeester
- Berichten: 7088
- Lid geworden op: do 19 sep 2013, 11:40
- Locatie: Knooppunt Bodegraven
- Contacteer:
Re: Wegenwiki.nl
Dan heb ik even verkeerd gekeken. Je moet ook snel kijken op 4x afspeelsnelheid.
Ceterum censeo arcum Bodegravum construendam esse.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32134
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Wegenwiki.nl
Ben ik het helemaal mee eens. Ik heb laatst in het artikel van de Italiaanse A22 voor het deel in Zuid-Tirol ook de Duitse afritnamen toegevoegd. In dat gebied is Duits een officiële taal en spreekt meer dan tweederde van de bevolking Duits, en staat het Duits prominent op de borden. Sterzing is daar een heel wat gangbaardere benaming dan Vipiteno, bijvoorbeeld. De Italiaanse benamingen heb ik laten staan, maar schuingedrukt, na de Duitse namen. Volgens mij een nette oplossing om met deze tweetaligheid om te gaan, het is natuurlijk wel een beetje een bijzonder gebied omdat het een deel van Italië is waar de meerderheid van de bevolking niet het Italiaans als moedertaal heeft, en die andere taal ook officieel erkend is. Alle plaatsnamen hebben een Duitse en een Italiaanse naam. In het Aostadal bijvoorbeeld is de situatie wat anders want daar is vaak geen Italiaanse benaming voor de Franstalige plaatsnamen, uitgezonderd Aoste/Aosta.Chris schreef:Interessant punt inderdaad. De standaard aanpak was om zoveel mogelijk de lokale, veelgebruikte variant te gebruiken.
Vraag is wel waar je de grens trekt. Moeten we bij Zwitserse bergpassen in Reto-Romaans gebied ook de Reto-Romaanse benaming aangeven naast de Duitse en eventueel de Italiaanse benaming? Het is namelijk wel een officiële naam, maar weinig gangbaar.
TV en Radio (niet alleen RTL maar bijvoorbeeld ook de zender Eldoradio) en de website van RTL (ook een belangrijke nieuwsbron) zijn in het Luxemburgs. De belangrijkste kranten zijn in het Duits (Luxemburger Wort, Tageblatt), al zijn er ook Franstalige kranten (Le Quotidien, L'Essentiel). Ook komt/kwam het nog wel eens voor dat kranten deels tweetalig zijn: de pagina's over kunst en cultuur bijvoorbeeld in het Frans, de pagina's over economie in het Duits bijvoorbeeld.Maar ik weet niet in hoeverre het Luxemburgs daadwerkelijk in schrift wordt gebruikt, de media lijkt overwegend Frans of Duits te zijn, maar misschien heb ik dat verkeerd.
Frans is inderdaad de officiële taal van de overheid, al spreekt iedereen onderling Luxemburgs. Maar ook een contract wordt bijvoorbeeld in het Frans opgesteld en ook websites zijn vaak in het Frans (ik ben bijvoorbeeld lid van een fanclub waar de algemene vergadering altijd in het Luxemburgs gaat, al is de website Frans en is de agenda voor de vergadering ook in het Frans opgesteld, en krijg ik mijn uitnodiging ook in het Frans). Winkels en restaurants (McDonald's de grote uitzondering; McDonald's Luxemburg is meer een afsplitsing van McDonald's Duitsland) communiceren in geschreven tekst doorgaans ook in het Frans. Onderbordjes bij verkeersborden zijn meestal ook alleen in het Frans en zijn maar weinig tweetalig Frans en Duits (in Differdange komt zelfs de combi Frans-Portugees voor). Een enkele keer zie je Luxemburgs op verkeersborden, bijvoorbeeld een met daaronder 'KANNER' (kinderen) of 'SCHOUL' (school).Volgens mij is Esch-sur-Alzette toch wel een stuk gangbaarder dan Esch-Uelzecht. Het Frans schijnt de officiële taal van de overheid te zijn. Ik zou zelf zeggen dat het gebruik van het Franse Clervaux logischer is dan het Luxemburgse Klierf of het Duitse Clerf.
Kortom, wat mij betreft gebruiken we de namen zoals ze op de bewegwijzering staan. Dat is in principe in het Frans. Ettelbrück kan in het Duits en gehuchten staan vaak alleen in het Luxemburgs aangegeven, dus die kunnen in het Luxemburgs.
Om nog even op Clervaux/Clerf/Klierf terug te komen: in het lokale dialect is de benaming Cliärref. Maar aangezien sommige Luxemburgse namen compleet afwijken van de Franse benaming (denk aan Troisvierges/Ëlwen en Larochette/Fiels) zou ik de Luxemburgse namen niet gebruiken. Het is prima geaccepteerd om de Franse namen te gebruiken en het zou de leesbaarheid van de Wegenwiki ten goede komen. De Luxemburgse naam kan er hooguit als vertaling bij.
Beiden komen voor, al is Ettelbrück wel de enige plaats waarvoor de Duitstalige variant überhaupt op de borden voorkomt.waldo79 schreef:De bewegwijzering is Franstalig al kiest men bij Ettelbrück gek genoeg weer voor een Duitse variant.
Geen regel zonder uitzondering: hier staat de Luxemburgse naam Neihaischen in plaats van de Franstalige naam Neuhaeusgen op de borden. Vanaf de CR132 wordt het wel gewoon als Neuhaeusgen aangegeven.Luxemburgs zie je enkel op komborden verschijnen. Vergelijkbaar met Limburg.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 20524
- Lid geworden op: do 05 mei 2005, 10:28
- Locatie: 's-Hertogenbosch
Re: Wegenwiki.nl
Wanneer is de A50 tussen Schaarsbergen en Hoenderloo nu geopend? Er staat een foto op de Wegenwiki daterend uit 1988, waarop verkeer door de wildwissel Woeste Hoeve rijdt. Volgens de wikipagina van de A50 is het wegvak pas in 1990 geopend...
En mijn geheugen laat mij in de steek, indertijd reden mijn ouders geregeld over de N50, maar wanneer de snelweg nu opgeleverd was is me ontschoten.
En mijn geheugen laat mij in de steek, indertijd reden mijn ouders geregeld over de N50, maar wanneer de snelweg nu opgeleverd was is me ontschoten.
Re: Wegenwiki.nl
Het is best mogelijk dat een klein stukje rond het ecoduct eerder in gebruik is genomen dan de rest van de route.
Op deze foto uit 1987 is te zien dat de wildwissel is aangelegd zonder dat er verkeer door één van de drie buizen ging. Dat betekent dat de oude N50 toen nog om de wildwissel heen liep.
Misschien is een openingsdatum nog via oude krantenberichten te achterhalen. Meer dan 1990 is qua openstelling nog niet bekend. Kan best zijn dat het gefaseerd in 1989 in gebruik is genomen.
Op deze foto uit 1987 is te zien dat de wildwissel is aangelegd zonder dat er verkeer door één van de drie buizen ging. Dat betekent dat de oude N50 toen nog om de wildwissel heen liep.
Misschien is een openingsdatum nog via oude krantenberichten te achterhalen. Meer dan 1990 is qua openstelling nog niet bekend. Kan best zijn dat het gefaseerd in 1989 in gebruik is genomen.
- Kaaiman
- Secretaris
- Berichten: 17386
- Lid geworden op: ma 26 jun 2006, 16:54
- Locatie: Hoogeveen
- Contacteer:
Re: Wegenwiki.nl
Op die foto is het gewoon een ongelijkvloerse kruising voor wild, zodat konijntjes veilig kunnen oversteken als er vossen langsrazen. Onderdoor langeafstandswildverkeer en bovenlangs lokaal wildverkeer.
Deur Drenthe • website over het Drentse provinciaal en rijkswegennet
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
- Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7932
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: Wegenwiki.nl
De topografische kaart van 1988 laat net als de foto een nog niet helemaal opengestelde A50 zien onder de wildwissel.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32134
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Wegenwiki.nl
Dat is Wildwissel Terlet en niet Woeste Hoeve.
Woeste Hoeve op de kaart van 1988:
Ook van de oude verbindingswegen tussen de N50 en A50 is nog goed te zien waar ze hebben gelegen, evenals de lokale weg die vanaf het kruispunt bij Woeste Hoeve naar het viaduct over de A50 liep.
Woeste Hoeve op de kaart van 1988:
Het oude N50-tracé is meer dan twee decennia later nog steeds goed herkenbaar op de satellietbeelden van Google Maps. Het begint oostelijk van de wildwissel en loopt naar de N788 (aansluiting Hoenderloo): https://www.google.nl/maps/place/7351+W ... 041a374389Chris schreef:Het is best mogelijk dat een klein stukje rond het ecoduct eerder in gebruik is genomen dan de rest van de route.
Op deze foto uit 1987 is te zien dat de wildwissel is aangelegd zonder dat er verkeer door één van de drie buizen ging. Dat betekent dat de oude N50 toen nog om de wildwissel heen liep.
Ook van de oude verbindingswegen tussen de N50 en A50 is nog goed te zien waar ze hebben gelegen, evenals de lokale weg die vanaf het kruispunt bij Woeste Hoeve naar het viaduct over de A50 liep.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 20524
- Lid geworden op: do 05 mei 2005, 10:28
- Locatie: 's-Hertogenbosch
Re: Wegenwiki.nl
Hoe zit het eigenlijk met de dubbelnummering van N308 en N309 bij Elburg? Op Streetview zie ik het niet terug...
-
- verkeersader
- Berichten: 727
- Lid geworden op: di 22 sep 2015, 17:18
- Locatie: Freie und Hansestadt Hamburg
Re: Wegenwiki.nl
Mij is het opgevallen dat op het artikel van Knooppunt Zoomland de volgende informatie vermeld staat;
Ik wil er op attenderen dat alles met Zoom binnen de toponymie van Bergen op Zoom niks van doen heeft met het 'stroompje' of rivier de Zoom. De vraag is of dit dus ook verwijderd kan worden. Zoom staat voor de 'rand' van de Brabantse Wal, waar ook de bossen van Zoomland gelegen zijn. Het is correct dat het knooppunt (ook gelegen op de rand van de Brabantse Wal) naar het nabije natuurgebied is vernoemd.Deze zijn weer genoemd naar de rivier de Zoom die vroeger door Bergen op Zoom stroomde. Hier is de stad Bergen op Zoom ook naar genoemd.
Hamburg, meine Perle
- Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7932
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: Wegenwiki.nl
Ik heb het even nagezocht. Het ligt anders: "Zoom" betekent "moerassig land". "Zoomland" staat dus voor "moerassig land-land".
Bron
Bron
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 20524
- Lid geworden op: do 05 mei 2005, 10:28
- Locatie: 's-Hertogenbosch
Re: Wegenwiki.nl
En als je in hetzelfde document verder leest, kom je een stukje tegen wat spreekt over allerlei stroompjes die ontstonden als gevolg van veenafgravingen/turfsteken. Alles bij elkaar nemend vind ik de oorspronkelijke lezing in de Wegenwiki zo gek nog niet.
-
- verkeersader
- Berichten: 727
- Lid geworden op: di 22 sep 2015, 17:18
- Locatie: Freie und Hansestadt Hamburg
Re: Wegenwiki.nl
Zoom, als afgeleide van Soma (Moeras) is een van de aangenomen naamgevingen van de stad. Waar 'Bergen' als 'Haven' word beschouwd. Haven op het moeras.
Het gaat mij meer om de volledig foute connectie met het stroompje Zoom. Deze is namelijk veel en veel later afgegraven. De stad 'Bergen op Zoom / Berg op Zoom' was al veel eerder gesticht. Dit is ook bekend in Bergen op Zoom zelf, dat dit een valse herleiding is.
Buiten dat, als Zoom wat te doen had met het stroompje. Dan was het stroompje wel wat duidelijker aanwezig geweest in het stadsbeeld. Het is meer een overwoekerd ravijn, waar het stroompje onzichtbaar is vanaf het straatniveau, 10 meter hoger gelegen.
Hamburg, meine Perle
- Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7932
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: Wegenwiki.nl
De naam Zoomland en de locatie van het beekje "de Zoom" in dat gebied hebben waarschijnlijk tot die gedachte geleid. Het lijkt me inderdaad een misverstand.
"Soom" lijkt in de verte op het Duitse Sumpf, wat ook moeras betekent.
"Soom" lijkt in de verte op het Duitse Sumpf, wat ook moeras betekent.
-
- Penningmeester
- Berichten: 7088
- Lid geworden op: do 19 sep 2013, 11:40
- Locatie: Knooppunt Bodegraven
- Contacteer:
Re: Wegenwiki.nl
Bij Sumpf moet ik dan weer spontaan denken aan het woord zompig.
Ceterum censeo arcum Bodegravum construendam esse.
-
- verkeersader
- Berichten: 727
- Lid geworden op: di 22 sep 2015, 17:18
- Locatie: Freie und Hansestadt Hamburg
Re: Wegenwiki.nl
Prima aanpassing! Dank daarvoor!Het knooppunt is genoemd naar het landgoed Zoomland, dat direct ten oosten van het knooppunt ligt. "Zoom" betekent in dit verband "moerassig land"
Hamburg, meine Perle
- Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7932
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: Wegenwiki.nl
Soom, Somp (waar ook verzorgingsplaats De Somp zijn naam aan lijkt te ontlenen), Sumpf... één pot nat.RSK schreef: Bij Sumpf moet ik dan weer spontaan denken aan het woord zompig.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32134
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Wegenwiki.nl
Nee:
Port-on-Swamp dus.Widejo schreef:
Zoom, als afgeleide van Soma (Moeras) is een van de aangenomen naamgevingen van de stad. Waar 'Bergen' als 'Haven' word beschouwd. Haven op het moeras.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 20524
- Lid geworden op: do 05 mei 2005, 10:28
- Locatie: 's-Hertogenbosch
Re: Wegenwiki.nl
Even het Bergen op Zoom verhaal terzijde schuivend:
Het valt me op dat de wegnummerschildjes in de Spaanse infoboxen er sinds enkele dagen dubbel instaan, terwijl er slechts een enkele verwijzing is gemaakt. Dat ziet er niet zo fraai uit.
Het valt me op dat de wegnummerschildjes in de Spaanse infoboxen er sinds enkele dagen dubbel instaan, terwijl er slechts een enkele verwijzing is gemaakt. Dat ziet er niet zo fraai uit.
Re: Wegenwiki.nl
Oh, dat komt waarschijnlijk omdat ik het sjabloon 'ES A' heb uitgebreid tot nummers van 1000+
Eens kijken of ik dat kan oplossen.
edit: gefixt
Eens kijken of ik dat kan oplossen.
edit: gefixt