Ik heb in de loop der tijd al eens wat losse flarden over deze weg gepost. Leek me toch eens tijd voor een aparte draad.

Ikzelf (op 27 mei 2010) schreef:De E78 is een van de zorgenkindjes van het Italiaanse wegennet. Het draait allemaal om een verbinding tussen de Adriatische kust en de westkant van de Apennijnen en uiteindelijk de havenstad Grosseto aan de westkust. Ik kwam een citaat tegen uit het begin van de 19e eeuw waarin het belang van een goede verbinding tussen Grosseto en Fano werd onderstreept. Op die brief zal ongetwijfeld actie zijn ondernomen, maar die volstaat uiteraard niet meer in de huidige context. Het ontbreekt aan een snelweg-verbinding (of snelweg-achtige verbinding) van de Adriatische kust naar het westen tussen Rimini en Pescara. Er zijn meerdere projecten om daar iets aan te doen, maar de plannen om voor een upgrade te zorgen tussen Grosseto en Fano zijn het oudste. Die dateren al uit de jaren '60. De E-nummering loopt dus vooruit op plannen die nooit zijn gerealiseerd en de E-weg verloopt in de tussentijd over allerhande "karrensporen".
ANAS (de Italiaanse Rijkswaterstaat) houdt een projectpagina bij over de voortgang in de E78. Onder "tracciato" vind je een kaartje met de huidige stand van zaken. Groene gedeelten zijn al gereed, aan geel wordt gewerkt, blauw wordt op dit moment aanbesteed en rode delen zijn nog in planning. Rood komt trouwens in twee varianten: wegen waarvan nog wordt gestudeerd op de wijze van aanleg en wegen waarvan dat proces al is afgerond, maar waar nog het groene financierings-licht op moet komen. Benieuwd of de deze week aangekondigde mega-bezuinigingen van de Italiaanse regering daar nog impact op zullen hebben.
Stukken die geel of blauw zijn, zullen zeker wel binnen enkele jaren openen, dus voor de verbinding Grosseto - Siena ziet het er goed uit (vanaf Siena heb je vervolgens aansluiting naar de A1 bij Florence, een aardige route naar het noorden). Vanaf Arezzo naar het oosten lijkt het wel een wat langer verhaal te worden. Het tweede groene stukje van rechts is een verhaal apart. Dat is de Galleria della Guinza, een kilometer van zes kilometer waarmee de pas over de Apennijnen zou worden ondertunneld. De tunnelbuis is klaar, vandaar de groene kleur (hoewel de plannen uitgaan van nog een tweede tunnelbuis ernaast), maar de weg is nog niet geopend. De reden is dat het aan de westkant nog ontbreekt aan een ontsluiting. Je kunt de tunnel wel bereiken, maar dat is over een weg die absoluut niet geschikt is voor grotere hoeveelheden verkeer, dus men houdt de tunnel voorlopig dicht. Een klassieke GTI dus, al wordt nog steeds nagedacht over de ontsluiting van het westportaal. Er spelen van natuurbeschermings-gevoeligheden. De Lega Nord pleitte eind vorig jaar overigens om de tunnel open te stellen voor personenverkeer, maar die pleidooien hebben vooralsnog niet geleid tot actie. Wat doet de Lega Nord sowieso in Umbria?
Tenslotte: op het ANAS-kaartje wordt nog uitgegaan van een E78 die vanuit Siena tot aan de A1 loopt bij Bettolle, dan met de A1 een stukje naar het noorden loopt en dan weer afbuigt in de buurt van Arezzo. Er is echter ook sprake van de aanleg van een directe link tussen de route Siena - Bettolle en de afrit naar Arezzo. Aanleg daarvan lijkt iets voor de middellange termijn.