Ik bedacht ineens: dat zijn allebei nog geen redenen waarom Venray dan wel vermeld wordt. Dat doel zou vergelijkbaar zijn met Harderwijk op knooppunt Hoevelaken op de A1 en dat staat er ook niet. Vandaar ook nog reden 3: tot halverwege de jaren 90 liep daar den N273 die eindigde bij Venray. Niet zo heel vreemd dat dit na de grote verbouwing naast Nijmegen is blijven staan. Nu we ruim 10 jaar verder zijn en landkaarten zonder dat stuk A73 voor historici zijn, hoeft Venray er niet meer per sé te staan, maar storend vind ik de vermelding ook niet.Queue schreef:Ik denk dat er twee redenen voor zijn.Ds79m schreef:(waarom Venray wel, en Helmond niet aangeven?)
- Helmond ligt in regio Eindhoven, zodat het een klein beetje dubbelop overkomt van die afstand.
- Venray ligt direcht aan de A73, Helmond niet direct aan de A67.
Wat betreft Rotterdam bij Zaarderheiken: ook al is het een belangrijke regio, naast de dingen die ik al genoemd heb vind ik het ook nog een beetje een arbitrair doel. Brussel en Lille zijn daar namelijk ook relevante bestemmingen, maar ook daarvan mag het duidelijk zijn dat Eindhoven moet worden aangehouden.
Wat betreft Rotterdam aangeven rond Eindhoven: in de oude situatie (nu en vóór de verbouwing) is er echt geen plaats voor Rotterdam op de borden rond Eindhoven, ook niet op de knooppunten, daar zijn al zo veel doelen. In de nieuwe situatie ben je bij Leenderheide al meteen van alle lokale en regionale bestemmingen verlost, zelfs van de aanduiding Randweg, zodat daar meer mogelijk wordt. Het zou evengoed redelijk vol worden. Wat mij betreft kan het maar hoeft het niet per sé. Je zou dan dit kunnen krijgen:
Leenderheide:
^ Antwerpen, Tilburg, Rotterdam, 's-Hertogenbosch
> [Randweg Eindhoven] Eindhoven(*), Waalre, Veldhoven, Maastricht
De Hogt:
^ Tilburg, Rotterdam, Nijmegen, 's-Hertogenbosch, Amsterdam
> Eersel, Antwerpen
Batadorp:
^ Nijmegen, 's-Hertogenbosch, Amsterdam
> Tilburg, Breda, Rotterdam
(*)klinkt misschien dubbelop, maar omdat het zowel de weg als de stad betreft, en je er later niet meer vanaf kan voor Eindhoven, zou ik het toch zo doen. Ik denk dat alleen Eindhoven of alleen Randweg-Eindhoven tot vergissingen leidt.