[USA] Verenigde Staten • United States
Moderator: Moderatoren
I-roads zijn Interstates; oftewel snelwegen die door het hele land lopen. oneven is noord-zuid, even oost-west. Niet bepaald gezoneerd, aangezien de I-1 tot I-3 niet eens bestaan, de I-4 in Florida loopt en de I-5 in California.
dan heb je nog US-roads. Nationale wegen, zoiets als de Duitse B-wegen of onze N-wegen.
SR zijn state roads. In california heb je bijvoorbeeld de CA-1 dat is de California-1. Dit kunnen ook lokale snelwegen zijn, meestal over een korte afstand. Het systeem zit nogal ingewikkeld in elkaar, en daarvoor moet je eens kijken op de site van Marcel.
dan heb je nog US-roads. Nationale wegen, zoiets als de Duitse B-wegen of onze N-wegen.
SR zijn state roads. In california heb je bijvoorbeeld de CA-1 dat is de California-1. Dit kunnen ook lokale snelwegen zijn, meestal over een korte afstand. Het systeem zit nogal ingewikkeld in elkaar, en daarvoor moet je eens kijken op de site van Marcel.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22897
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Geen zonering, maar heel consequent van zuid naar noord (even) en van west naar oost (oneven) genummerd. De I-4 vind je dus ten zuiden van de I-6 (beide lopen west-oost). De I-5 vind je ten westen van de I-7 (beide lopen noord-zuid).Chrizz schreef:I-roads zijn Interstates; oftewel snelwegen die door het hele land lopen. oneven is noord-zuid, even oost-west. Niet bepaald gezoneerd, aangezien de I-1 tot I-3 niet eens bestaan, de I-4 in Florida loopt en de I-5 in California.
(Aangenomen dat die wegen bestaan, ik heb hier geen wegenkaart bij de hand.)
Deze nummering is ergens in de jaren 80 ingevoerd, en is erg consequent. Het Duitse A-systeem en het E-systeem lijken er erg veel op.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
-
- expressweg
- Berichten: 2702
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 15:01
- Locatie: Hilversum
- Contacteer:
In principe wordt het belangrijkste grid toch gevormd door de I-x0-wegen (I-10, I-20 tot I-90) die oost-west lopen, en de I-x5-wegen (I-5, I-15 tot I-95) die noord-zuid lopen.harry schreef:Geen zonering, maar heel consequent van zuid naar noord (even) en van west naar oost (oneven) genummerd. De I-4 vind je dus ten zuiden van de I-6 (beide lopen west-oost). De I-5 vind je ten westen van de I-7 (beide lopen noord-zuid).Chrizz schreef:I-roads zijn Interstates; oftewel snelwegen die door het hele land lopen. oneven is noord-zuid, even oost-west. Niet bepaald gezoneerd, aangezien de I-1 tot I-3 niet eens bestaan, de I-4 in Florida loopt en de I-5 in California.
(Aangenomen dat die wegen bestaan, ik heb hier geen wegenkaart bij de hand.)
Overige belangrijke verbindende wegen hebben nrs die hier redelijk logisch tussen passen.
Kortere stukken (zoals ringwegen rond steden en aftakkingen) hebben vaak een nr dat afgeleid is van een 'hoger' I-nr waarop-ie aansluit, maar dan met een cijfer ervoor. Zo vind je langs de I-95 een aantal keer een I-495, en heb je bijv. in NY een I-278 die aansluit op de I-78.
Die 3-cijferige I-roads kunnen vaker voorkomen. Zo heb je de I-295 bij Jacksonville, Florida, maar ook een I-295 bij Philadelphia, Pennsylvania.
Overigens zit er in het US-interstatesystem wel een systeem. Van zuid naar noord heb je de I-8 van San Diego - Las Cruces, de I-10 L.A. - Jacksonville, de I-12 Baton Rouge - Alabama, de I-16 Macon - Savannah, en zo steeds noordelijker naar de I-96 in Michigan.
oost-west werkt dat net zo; de I-5 van San Diego naar Seattle en verder naar de Canadese grens tot de I-95 van Miami naar Caribou in Maine. Recent is daar nog de korte I-99 ten zuiden van Baltimore bijgekomen.
Overigens zit er in het US-interstatesystem wel een systeem. Van zuid naar noord heb je de I-8 van San Diego - Las Cruces, de I-10 L.A. - Jacksonville, de I-12 Baton Rouge - Alabama, de I-16 Macon - Savannah, en zo steeds noordelijker naar de I-96 in Michigan.
oost-west werkt dat net zo; de I-5 van San Diego naar Seattle en verder naar de Canadese grens tot de I-95 van Miami naar Caribou in Maine. Recent is daar nog de korte I-99 ten zuiden van Baltimore bijgekomen.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5474
- Lid geworden op: ma 07 mar 2005, 14:15
- Locatie: Adliswil CH
- Contacteer:
Niet in de jaren 80, al in 1956.harry schreef:
Deze nummering is ergens in de jaren 80 ingevoerd, en is erg consequent. Het Duitse A-systeem en het E-systeem lijken er erg veel op.
Het E-systeem lijkt er inderdaad op, het Duitse A-systeem is wel anders: de belangrijkste wegen hebben een 1-cijferig nummer en er is minder duidelijk een verloop west-oost of noord-zuid.
Wie overigens ingewikkelde knooppunten wil zien, met een analyse en beoordeling, zie hier: http://whereroadsmeet.8k.com/
Een grappige site over 'dumb highway design' (erg leuk van opzet, misschien een ideetje voor Nederlandse voorbeelden?):"http://www.weathergraphics.com/tim/dumbroad/.
Een grappige site over 'dumb highway design' (erg leuk van opzet, misschien een ideetje voor Nederlandse voorbeelden?):"http://www.weathergraphics.com/tim/dumbroad/.
Misschien leuk voor de A 348/ De beemd afrit?Museum of ridiculous highway design schreef:This is the counterpart to the McDonalds Exit for eastbound I-44 traffic about half a mile to the east. This provides an exit only. Confused yet? No problem, just print out this table and tape to your dashboard. MOTORISTS GUIDE TO THE WELLSTON I-44 EXITS
Not yet approved by AAA but we're working on it
ORIGIN DESTINATION DIRECTIONS
Stillwater/Shawnee Westbound I-44 Drive on U.S. 66, enter McDonalds back gate into parking lot to join I-44
Stillwater/Shawnee Eastbound I-44 If nobody's looking: from U.S. 66 go backwards up turnpike ramp to join I-44, otherwise drive 10 miles to Chandler on OK 66 to join I-44
Westbound I-44 Stillwater/Shawnee Exit at McDonalds, exit out parking lot back gate, go east on OK 66 to join U.S. 177
Eastbound I-44 Stillwater/Shawnee Take unmarked exit near Wellston, go east on OK 66 to join U.S. 177
Komend van knp. Velperbroek richting De beemd:
U kunt gewoon afrit nummer 1 nemen
Komend van de A 348 uit Dieren/Zutphen. U rijdt eerst richting Arnhem tot de rotonde op knooppunt Velperbroek. Dan maakt u een 360 bocht en neemt u afrit nummer een.
Komend van De Beemd richting Dieren/Zutphen.
U kunt gewoon de oprit van afrit nummer 1 gebruiken.
Komend van De Beemd met bestemming Arnhem of verder.
U maakt gebruik van de oprit van de A 348 en neemt de eerstvolgende afrit. Daar kunt terug de A 348 in de richting Arnhem nemen alwaar u bij rotonde Velperbroek kan kiezen voor de A 12 richting Utrecht of Duitsland en de N 325 richting Arnhem.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
-
- verkeersader
- Berichten: 875
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 16:26
- Locatie: Antwerpen/Brecht & W-VL
http://www.teresco.org/pics
Deze site is behoorlijk de moeite waard! Hier vindt je heel veel foto's terug uit Amerika waaronder een groot aantal pic's van wegen en verkeersborden! (mits je een beetje zoekt).
Deze site is behoorlijk de moeite waard! Hier vindt je heel veel foto's terug uit Amerika waaronder een groot aantal pic's van wegen en verkeersborden! (mits je een beetje zoekt).
Bewegwijzering VS
Speciaal voor jullie op mijn meest recente tripje ook wat foto's gemaakt van borden in de VS. Allemaal in de staat Washington, op de I-90 en de I-5:
De brug in de I-90 over de Columbia river.
Zo doen ze dat in de VS: geen gedoe met dingen tussen haakjes, maar gewoon 'to' ervoor zetten en dan de gewone routeaanduiding. Soms behoorlijk verwarrend. Ook de indeling van dit bord met verschillende richtingen onder elkaar is niet echt handig.
Niet veel mis mee, maar wel erg weinig info vergeleken met de Europese borden
Portaal afslagbord. Ik vind het handig dat bij het wegnummer de richting (west) staat aangegeven. Hier staat het pijltje omhoog, maar soms staat het ook (schuin) naar beneden. Er is geen consequent systeem voor vooraankondiging van afslagen. Ook zijn er meestal geen uitvoegstroken.
Dit werkt in de VS gewoon. Geen rare muurtjes enzo bouwen, gewoon een dikke streep en de carpoolstrook aan de linker kant van de weg. Je kunt gewoon in- en uitvoegen (mits je met minimaal 2 man in de auto zit). Er staan telefoonnummers langs de weg waar je naartoe kan bellen als je iemand ziet die in z'n eentje op de HOV (High Occupancy Vehicle) lane rijdt.
Dit soort exit borden zijn vreselijk. Veelal weet je in de VS niet eens in welke plaats je bent. Je hebt echt hele goede aanwijzingen of een kaart nodig om op deze manier iets te vinden.
Zo wordt omgegaan met uitvoegstroken. Als je rijstrook uitvoegt, dan staat er in het geel EXIT ONLY op het bord. Door de verschillende richtingen naast elkaar te plaatsen wordt er alvast voorbereid op voorsortering verderop op het knooppunt. Ook wordt gesuggereerd dat er naast de ene EXIT strook, nog een strook naast komt om uit te voegen. Het knooppunt wordt gewoon als exitnummer benoemd. De steden die op het bord staan zijn niet consequent uitgekozen. Verderop staan er weer ander steden bij.
Hier hetzelfde knooppunt verderop. Andere steden op het bord. Verder wel een aardig systeem van bewegwijzering.
De EXPRESS LANES zijn wisselstroken. Een stuk of drie die 's ochtends voor het verkeer de stad in open zijn, en 's middags voor het verkeer eruit. Als ze dicht zijn wordt dat zo aangegeven en is het invoegen geblazen.
De 'floating bridge' over Lake Washington (I-90). Met in het midden de express lanes. Overigens is deze brug toen hij in aanbouw was ooit gezonken. De regio rond Seattle heeft een beetje een geschiedenis als het gaat om bruggen. De Tacoma Narrows Bridge (Galloping Gerty) is bekend van Discovery, maar ook bijvoorbeeld de Hood Canal Bridge is ooit gezonken.
Hier word ik niet erg blij van. 5 afslagen tegelijk aangegeven. Het gaat om een reguliere afslag die als knooppunt (maar dan wat krapper) is vormgegeven. Daarnaast wordt je alvast voorbereid op het knooppunt met de I-5 dat er aan zit te komen en is er een aparte afslag voor bussen (Transit Only) die de bussen vanaf de snelweg zo de Bustunnel onder de binnenstad van Seattle binnenleidt.
Even verderop, waar I-90 en I-5 kruisen. Overigens is de afslagnummering gebaseerd op het aantal miles vanaf het beginpunt van de snelweg. Bij de State Border begint men weer opnieuw met tellen.
Downtown Seattle met erg veel paralelle banen, maar zelden meer dan 4 rijstroken op één baan. Links nog een setje Express Lanes die wel open zijn.
Dat was het.
De brug in de I-90 over de Columbia river.
Zo doen ze dat in de VS: geen gedoe met dingen tussen haakjes, maar gewoon 'to' ervoor zetten en dan de gewone routeaanduiding. Soms behoorlijk verwarrend. Ook de indeling van dit bord met verschillende richtingen onder elkaar is niet echt handig.
Niet veel mis mee, maar wel erg weinig info vergeleken met de Europese borden
Portaal afslagbord. Ik vind het handig dat bij het wegnummer de richting (west) staat aangegeven. Hier staat het pijltje omhoog, maar soms staat het ook (schuin) naar beneden. Er is geen consequent systeem voor vooraankondiging van afslagen. Ook zijn er meestal geen uitvoegstroken.
Dit werkt in de VS gewoon. Geen rare muurtjes enzo bouwen, gewoon een dikke streep en de carpoolstrook aan de linker kant van de weg. Je kunt gewoon in- en uitvoegen (mits je met minimaal 2 man in de auto zit). Er staan telefoonnummers langs de weg waar je naartoe kan bellen als je iemand ziet die in z'n eentje op de HOV (High Occupancy Vehicle) lane rijdt.
Dit soort exit borden zijn vreselijk. Veelal weet je in de VS niet eens in welke plaats je bent. Je hebt echt hele goede aanwijzingen of een kaart nodig om op deze manier iets te vinden.
Zo wordt omgegaan met uitvoegstroken. Als je rijstrook uitvoegt, dan staat er in het geel EXIT ONLY op het bord. Door de verschillende richtingen naast elkaar te plaatsen wordt er alvast voorbereid op voorsortering verderop op het knooppunt. Ook wordt gesuggereerd dat er naast de ene EXIT strook, nog een strook naast komt om uit te voegen. Het knooppunt wordt gewoon als exitnummer benoemd. De steden die op het bord staan zijn niet consequent uitgekozen. Verderop staan er weer ander steden bij.
Hier hetzelfde knooppunt verderop. Andere steden op het bord. Verder wel een aardig systeem van bewegwijzering.
De EXPRESS LANES zijn wisselstroken. Een stuk of drie die 's ochtends voor het verkeer de stad in open zijn, en 's middags voor het verkeer eruit. Als ze dicht zijn wordt dat zo aangegeven en is het invoegen geblazen.
De 'floating bridge' over Lake Washington (I-90). Met in het midden de express lanes. Overigens is deze brug toen hij in aanbouw was ooit gezonken. De regio rond Seattle heeft een beetje een geschiedenis als het gaat om bruggen. De Tacoma Narrows Bridge (Galloping Gerty) is bekend van Discovery, maar ook bijvoorbeeld de Hood Canal Bridge is ooit gezonken.
Hier word ik niet erg blij van. 5 afslagen tegelijk aangegeven. Het gaat om een reguliere afslag die als knooppunt (maar dan wat krapper) is vormgegeven. Daarnaast wordt je alvast voorbereid op het knooppunt met de I-5 dat er aan zit te komen en is er een aparte afslag voor bussen (Transit Only) die de bussen vanaf de snelweg zo de Bustunnel onder de binnenstad van Seattle binnenleidt.
Even verderop, waar I-90 en I-5 kruisen. Overigens is de afslagnummering gebaseerd op het aantal miles vanaf het beginpunt van de snelweg. Bij de State Border begint men weer opnieuw met tellen.
Downtown Seattle met erg veel paralelle banen, maar zelden meer dan 4 rijstroken op één baan. Links nog een setje Express Lanes die wel open zijn.
Dat was het.
Zéér interessante foto's! :toppie:
Ik vraag me af waarom Portland en Vancouver niet via de I-405 worden geleidt. Dat scheelt volgens mij in miles, maar ook scheelt het door Seattle rijden. Washington ziet er interessant uit. Van woestijnachtige gebieden tot de groene kusten ten westen van Seattle/Tacoma. Groot NP Olympus ook, schijnt heel mooi te zijn.
Ik vraag me af waarom Portland en Vancouver niet via de I-405 worden geleidt. Dat scheelt volgens mij in miles, maar ook scheelt het door Seattle rijden. Washington ziet er interessant uit. Van woestijnachtige gebieden tot de groene kusten ten westen van Seattle/Tacoma. Groot NP Olympus ook, schijnt heel mooi te zijn.
Inderdaad zeer gevarieerd landschap en dito klimaten: Van de vijf klimaattypen zijn er in Washington 4 aanwezig. Alleen het tropische ontbreekt. Maar regenwoud hebben ze weer wel.
Maar goed: I-405 of I-5 naar Vancouver (BC) en Portland, komende vanuit het Oosten?
Ik zou ook I-405 nemen, maar het staat niet op de borden. Ik heb hiervoor een aantal verklaringen, maar in hoeverre wat waar is weet ik niet:
1. Er is niet over nagedacht. Amerikanen laten zich sowieso niet graag leiden door bewegwijzering. Ze pakken zelf de kaart erbij en zoeken zelf hun route, dan kijken ze vooral naar wegnummers en richtingen. Als je de weg uitlegt zeg je niet: "volg de richting Portland tot afslag Tacoma-Zuid o.i.d.", maar je zegt: neem de I-90 West tot je bij de 405 komt en neem dan de Exit nummer zoveel, ga richting westen tot 23rd street NW". Het gaat minder om doelen en meer om wegen en richtingen. Plaatsnamen zijn dus mider relevant.
Een bewijs van mijn vermoeden dat hier niet over nagedacht is is dat op de kruising met de I-405 wel Tacoma en Everett worden aangegeven via de I-405. Beide steden die voorbij de samenvloeiïng van I-405 en I-5 liggen, en dus op dezelfde wijze bebord zouden moeten worden als Vancouver en Portland. *kaartje zou nu handig zijn*
2. Mocht er echter toch een slimmerd bij de DOT over nagedacht hebben dan kan een reden zijn dat de I-405 op z'n minst net zo druk is als de I-5. De ook in Seattle toegenomen suburbanisatie heeft ertoe geleid dat de regio niet meer puur op Downtown Seattle is gericht, maar ook op meer perifeer gelegen exurbs, waar heuse suburbane concentraties van werkgelegenheid e.d. zijn ontstaan. Aan de andere kant is wonen in de stad de laatste jaren weer steeds populairder geworden (reurbanisatie). Dit veroorzaakt een bijzonder complex verkeerspatroon van naast het traditionele suburb-stad verkeer, ook veel suburb-suburb verkeer en tegenwoordig zelfs stad-suburb verkeer (wonen in de stad, werken in de suburb). Vooral het totale aantal gereden kilometers is hierdoor enorm toegenomen. Gevolg: de suburbane snel/ringwegen zitten net zo vol als de steden dwars door de stad.
Maar nogmaals: ik betwijfel of er iemand over heeft nagedacht.
Actuele verkeersinfo uit Seattle (met heeeel veel live camerabeelden) vind je op http://www.wsdot.wa.gov/traffic/seattle/.
Maar goed: I-405 of I-5 naar Vancouver (BC) en Portland, komende vanuit het Oosten?
Ik zou ook I-405 nemen, maar het staat niet op de borden. Ik heb hiervoor een aantal verklaringen, maar in hoeverre wat waar is weet ik niet:
1. Er is niet over nagedacht. Amerikanen laten zich sowieso niet graag leiden door bewegwijzering. Ze pakken zelf de kaart erbij en zoeken zelf hun route, dan kijken ze vooral naar wegnummers en richtingen. Als je de weg uitlegt zeg je niet: "volg de richting Portland tot afslag Tacoma-Zuid o.i.d.", maar je zegt: neem de I-90 West tot je bij de 405 komt en neem dan de Exit nummer zoveel, ga richting westen tot 23rd street NW". Het gaat minder om doelen en meer om wegen en richtingen. Plaatsnamen zijn dus mider relevant.
Een bewijs van mijn vermoeden dat hier niet over nagedacht is is dat op de kruising met de I-405 wel Tacoma en Everett worden aangegeven via de I-405. Beide steden die voorbij de samenvloeiïng van I-405 en I-5 liggen, en dus op dezelfde wijze bebord zouden moeten worden als Vancouver en Portland. *kaartje zou nu handig zijn*
2. Mocht er echter toch een slimmerd bij de DOT over nagedacht hebben dan kan een reden zijn dat de I-405 op z'n minst net zo druk is als de I-5. De ook in Seattle toegenomen suburbanisatie heeft ertoe geleid dat de regio niet meer puur op Downtown Seattle is gericht, maar ook op meer perifeer gelegen exurbs, waar heuse suburbane concentraties van werkgelegenheid e.d. zijn ontstaan. Aan de andere kant is wonen in de stad de laatste jaren weer steeds populairder geworden (reurbanisatie). Dit veroorzaakt een bijzonder complex verkeerspatroon van naast het traditionele suburb-stad verkeer, ook veel suburb-suburb verkeer en tegenwoordig zelfs stad-suburb verkeer (wonen in de stad, werken in de suburb). Vooral het totale aantal gereden kilometers is hierdoor enorm toegenomen. Gevolg: de suburbane snel/ringwegen zitten net zo vol als de steden dwars door de stad.
Maar nogmaals: ik betwijfel of er iemand over heeft nagedacht.
Actuele verkeersinfo uit Seattle (met heeeel veel live camerabeelden) vind je op http://www.wsdot.wa.gov/traffic/seattle/.
Ik vind de bewegwijzering over het algemeen maar onoverzichtelijk. Dat kan veel beter worden gerestyled dan de Nederlandse...,
Wel zijn ze in de US duidelijk verder met trafficmanagement door vaker express-wisselstroken en carpoollanes toe te passen.
Nog een nadere opmerking over 'Exit only', een dergelijke verwijzing kan men ook op de Israëlische snelwegen aantreffen. Daar betekent het dat je de snelweg wél af kan, maar niet meer op. (althans niet op dezelfde aansluiting). Kennelijk wordt het gebruikt als waarschuwing dat wanneer je eventjes eraf wilt om te picknicken (ja in een grote stad heeft dat ook weinig zin...) je niet zomaar meer de snelweg kan vervolgen.
Wel zijn ze in de US duidelijk verder met trafficmanagement door vaker express-wisselstroken en carpoollanes toe te passen.
Nog een nadere opmerking over 'Exit only', een dergelijke verwijzing kan men ook op de Israëlische snelwegen aantreffen. Daar betekent het dat je de snelweg wél af kan, maar niet meer op. (althans niet op dezelfde aansluiting). Kennelijk wordt het gebruikt als waarschuwing dat wanneer je eventjes eraf wilt om te picknicken (ja in een grote stad heeft dat ook weinig zin...) je niet zomaar meer de snelweg kan vervolgen.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21984
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Ja, ik zie het nut er ook niet zo van in. Eigen aan incomplete afslagen is wat dat betreft ook dat de oprit nooit ver weg is (anders had men wel een complete afslag aangelegd), dus zelfs voor de picknick hoef je niet in paniek te raken.Vinny schreef:Nog een nadere opmerking over 'Exit only', een dergelijke verwijzing kan men ook op de Israëlische snelwegen aantreffen. Daar betekent het dat je de snelweg wél af kan, maar niet meer op. (althans niet op dezelfde aansluiting). Kennelijk wordt het gebruikt als waarschuwing dat wanneer je eventjes eraf wilt om te picknicken (ja in een grote stad heeft dat ook weinig zin...) je niet zomaar meer de snelweg kan vervolgen.
Moet ik de borden lezen als een waarschuwing aan de weggebruiker, die de afslag op en meteen de oprit weer af wil? Als in: de filerijder die even om de file heen wil of degene die een verkeerde afslag neemt.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31594
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Ergens klinkt het wel behoorlijk bvoor de hand liggen: een afrit is immers geen oprit. In Nieuw-Zeeland hangen bij doodlopende straten bordjes onder de straatnaam met "No Exit". Ik zie dan meteen een doodlopende straat voor me met eenrichtingsverkeerVinny schreef: Nog een nadere opmerking over 'Exit only', een dergelijke verwijzing kan men ook op de Israëlische snelwegen aantreffen. Daar betekent het dat je de snelweg wél af kan, maar niet meer op.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
exit only
Dank. Is inderdaad nogal verwarrend en inconsequent. Als ik het eens aansneed bij een Amerikaan, dan kreeg ik vaak als commentaar dat het in Europa helemaal niet te doen is als je niet eerst de volledige topografie van Europa uit je hoofd kent. Is ook zo. Als je op een knooppunt moet kiezen tussen Amersfoort en Hengelo, dan zegt je dat als buitenlander natuurlijk weinig. Daarom ben ik ook wel fan van het Oost/West/Noord/Zuid aangeven op snelwegen.
Even voor de duidelijkheid: in de VS betekent EXIT ONLY boven een rijstrook dat het een strook is die uit gaat voegen (zoals bij ons blokken op de weg aangeven).
Over doodlopendheid: In de VS hebben ze trouwens genoeg doodlopende wegen of hele buurten waar je maar door één straat in en uit kan. Dan staat er een bordje NO OUTLET als je naar binnen rijdt, geen doorgaand verkeer dus; je moet er via dezelfde weg weer uit.
Even voor de duidelijkheid: in de VS betekent EXIT ONLY boven een rijstrook dat het een strook is die uit gaat voegen (zoals bij ons blokken op de weg aangeven).
Over doodlopendheid: In de VS hebben ze trouwens genoeg doodlopende wegen of hele buurten waar je maar door één straat in en uit kan. Dan staat er een bordje NO OUTLET als je naar binnen rijdt, geen doorgaand verkeer dus; je moet er via dezelfde weg weer uit.
Opvallend bord: met kilometers.
lokatie: I-10 Eastern California, westbound:
lokatie: I-10 Eastern California, westbound:
Laatst gewijzigd door Chris op vr 19 aug 2005, 20:43, 1 keer totaal gewijzigd.
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36667
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Voor hen die geïnteresseerd zijn in het metrisch stelsel op het Amerikaanse wegennet: klik hier.
Helaas moeten we constateren dat er inmiddels alweer een stap terug is gedaan bij het metrische stelsel in de VS.
Helaas moeten we constateren dat er inmiddels alweer een stap terug is gedaan bij het metrische stelsel in de VS.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22897
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Bewegwijzering VS
Grappig dat Washington een silhouet gebruikt voor zijn state roads. Andere staten gebruiken de omtrek van de staat, of gewoon een cirkel/ovaaltje.woutero schreef:http://ourworld.compuserve.nl/Wonclin/2.jpg
Toen ik een Amerikaan (in Los Angeles) hiernaar vroeg, zei hij dat de boetes nogal hoog waren, en dat het daarom goed werkte.woutero schreef:http://ourworld.compuserve.nl/Wonclin/5.jpg
Dit werkt in de VS gewoon. Geen rare muurtjes enzo bouwen, gewoon een dikke streep en de carpoolstrook aan de linker kant van de weg.
Vaak staat er aan het begin één bordje: Plaatsnaam NEXT 5 EXITS.woutero schreef:http://ourworld.compuserve.nl/Wonclin/6.jpg
Dit soort exit borden zijn vreselijk. Veelal weet je in de VS niet eens in welke plaats je bent.
Ja. Pijlen op de weg zijn nooit voldoende. Daarom zie je op gewone wegen ook vaak bordjes met RIGHT LANE MUST TURN RIGHT en zo.woutero schreef:http://ourworld.compuserve.nl/Wonclin/7.jpg
Zo wordt omgegaan met uitvoegstroken. Als je rijstrook uitvoegt, dan staat er in het geel EXIT ONLY op het bord.
Trouwens, afgezien van het woord RIGHT maken ze opvallen veel gebruik van 4-letterwoorden! Zelfs "crossing" wordt afgekort tot XING.
En het nummersysteem kan per staat verschillen.woutero schreef:http://ourworld.compuserve.nl/Wonclin/12.jpg
Overigens is de afslagnummering gebaseerd op het aantal miles vanaf het beginpunt van de snelweg. Bij de State Border begint men weer opnieuw met tellen.
Pennsylvania is onlangs overgestapt van doorlopende nummering naar mijlen-nummering.
Mooie vakantiefotovoorstelling!woutero schreef:Dat was het.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
-
- zandpaadje
- Berichten: 7
- Lid geworden op: do 15 sep 2005, 23:57
- Locatie: Thuis bij de kachel
(EERSTE POST, YOEPIE!)Chrizz schreef:Opvallend bord: met kilometers.
lokatie: I-10 Eastern California, westbound:
Toevallig ben ik vorig jaar ben ik naar de USA geweest én heb ik dat bord voorbij zien zoeven.
Overigens staan er wel meer van deze afstandborden mét kilometers en vooral bij de Mexicaanse grens. Interstate nr. 19 richting Mexico geven alléén kilometers aan!
foto:
zie ook: http://www.rockymountainroads.com/i-019_az.html
Ik vind overigens een raar systeem met zulke "mileage-borden". In Los Angeles zie je helemaal geen borden met afstanden naar Sacremento of San Francisco. Pas als je helemaal uit de suburbs ben, dan zie je pas hoever het rijden is. Op de Interstate nr. 5 zie je ze dan ná elke EXIT....[/url]
Zag op die site de volgende foto staan:René schreef:Voor hen die geïnteresseerd zijn in het metrisch stelsel op het Amerikaanse wegennet: klik hier.
Helaas moeten we constateren dat er inmiddels alweer een stap terug is gedaan bij het metrische stelsel in de VS.
En dan hebben wij gelijkwaardige zones waar 'maar' 30km/h per uur of zelfs stapvoets gereden mag worden.
-
- zandpaadje
- Berichten: 7
- Lid geworden op: do 15 sep 2005, 23:57
- Locatie: Thuis bij de kachel
De meeste doorgaande routes in de bebouwde kom hebben 4 rijstroken en in veel dorpen is het zo angstaanjagend stil dat 45 mijl per uur zelfs te zacht lijkt.N342 schreef:Zag op die site de volgende foto staan:René schreef:Voor hen die geïnteresseerd zijn in het metrisch stelsel op het Amerikaanse wegennet: klik hier.
Helaas moeten we constateren dat er inmiddels alweer een stap terug is gedaan bij het metrische stelsel in de VS.
En dan hebben wij gelijkwaardige zones waar 'maar' 30km/h per uur of zelfs stapvoets gereden mag worden.
Bovendien hebben ze daar ook wel plaatsen waarop je niet harder mag dan 15 mijl per uur. Waag het dan ook niet om maar 1 mijl harder te rijden!
LATORRRRRRRRRRRRRRR!