Een Amsterdammer in Rotjeknor?sanderl schreef:Ik was gisteren nog in Roffa!
Google Earth & Maps, deel 2
Moderator: Moderatoren
Re: Google Earth & Maps, deel 2
Re: Google Earth & Maps, deel 2
Vanuit Twente geldt het alleen voor de dialectische benaming van Duitse plaatsen. Bijvoorbeeld Oatmöske (Ootmarsum), Eanske (Enschede) en Olnzel (Oldenzaal) worden in het Twents wel gewoon gebruikt. Je zult het vrijwel niet tegenkomen dat iemand die volledig Twents spreekt de plaatsnamen in het Nederlands zal benoemen. Dat schakelt zoals gezegd pas om als het om Duitse plaatsnamen gaat, dan wordt wél de Hoogduitse variant gebruikt.Alfa schreef:Ik had het over de plaatsnamen in de daktaal (taal die de verschillende dialecten overspant zoals Nederlands in Nederland en Duits in Duitsland) die meer gebruikt blijken te worden dan de dialectische benamingen (die vaak de oorspronkelijke zijn).
Enschede heeft natuurlijk de beste in die categorie, daar valt "Hillywood" bij in het niets. Vandaar werd de naam Enschede in het verleden ook wel eens als Enschedé gespeld werd, om associaties met 'schede' te voorkomen.Vinny schreef:Overigens heb je nog plaatsnamen die in het spraakgebruik soms een hippere naam krijgen: "Hillywood" voor "Hilversum".
*11-08-2017 L.M.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31594
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 2
Vandaar dat Enschede ook bekend staat als Plusk*tN342 schreef:Vandaar werd de naam Enschede in het verleden ook wel eens als Enschedé gespeld werd, om associaties met 'schede' te voorkomen.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32171
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Google Earth & Maps, deel 2
Gorinchem is eigenlijk de Nederlandse variant van Engelse plaatsnamen als Leicester en Worcester. Je spreekt het totaal anders uit dan dat je het schrijft.Vinny schreef:Dat geldt natuurlijk niet overal. "Gorinchem" wordt door de meeste mensen als "Gorkum" uitgesproken.
Uiteraard, die naam is ook vrij bekend als informele naam voor Amsterdam, maar dat vind ik moeilijk dialect te noemen, het is Jiddisch en dus verwant aan de grote joodse geschiedenis van Amsterdam.Zelfs in Amsterdam wordt de naam "Mokum" nog af en toe gebruikt.
Sweet Lake City voor Zoetermeer, als parodie op Salt Lake City. Zwollywood voor Zwolle is net als Hillywood een parodie op Hollywood.Overigens heb je nog plaatsnamen die in het spraakgebruik soms een hippere naam krijgen: "Hillywood" voor "Hilversum".
Afhankelijk van de politieke voorkeur in een stad krijgen steden soms ook wel eens bijnamen. Denk aan Moskou aan de IJssel voor Deventer. Oss heeft door de hoge criminaliteit lang bekend gestaan als Chicago aan de Maas. En ook toeristisch worden er wel eens bijnamen gegeven. Giethoorn staat wel bekend als "Venetië van het noorden".
En dan zijn er nog plaatsen waarvan de naam lokaal anders wordt uitgesproken: Bathmen en Wijthmen in Overijssel zijn goede voorbeelden - uitspraak respectievelijk Battem en Wietem, maar ook Schagen waarvan de lokale uitspraak Skagen is. En er zijn plaatsnamen waarvan de uitspraak afwijkend is en waarvan de naam door veel mensen (die lokaal niet bekend zijn) verkeerd wordt uitgesproken zoals Wijchen, Huissen, Oisterwijk, Oirschot, Charlois, Ursem - uitspraak respectievelijk Wiegen, Huussen, Oosterwijk, Oorschot, Sjaarloos, Ursèm (en niet Ursum). Bij een plaatsnaam als Leeuwarden willen veel mensen de klemtoon nogal eens verkeerd leggen.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31594
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 2
Spikecity voor Spijkenisse - met verwijzing naar de pogingen om er een echte stad van te willen maken.
Hendrik-Ido-Ambacht wordt hier in de regio gewoon als Ambacht aangeduid.
Hendrik-Ido-Ambacht wordt hier in de regio gewoon als Ambacht aangeduid.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
Re: Google Earth & Maps, deel 2
De vreemde voorkeur van Google Earth langs Praha.
De route gaat vanaf Dortmund. Tot op de D1, maar nog net ten noorden van de R1 vindt hij de route via Dresden nog het beste. Hierbij heb je al alle niet-snelwegdelen gehad die de route onaantrekkelijk kunnen maken.
Versleep hem nog geen 5 kilometer rechtuit over dezelfde snelweg, en ineens vindt hij de route over Nürnberg beter... Die dus wel 57 kilometer langer is.
Wie snapt 't... :confuuuse:
De route gaat vanaf Dortmund. Tot op de D1, maar nog net ten noorden van de R1 vindt hij de route via Dresden nog het beste. Hierbij heb je al alle niet-snelwegdelen gehad die de route onaantrekkelijk kunnen maken.
Versleep hem nog geen 5 kilometer rechtuit over dezelfde snelweg, en ineens vindt hij de route over Nürnberg beter... Die dus wel 57 kilometer langer is.
Wie snapt 't... :confuuuse:
-
- expressweg
- Berichten: 4756
- Lid geworden op: zo 02 nov 2008, 17:42
- Locatie: Aarschot, Groot-Aarschot
Re: Google Earth & Maps, deel 2
µCoen Tunnel schreef: Afhankelijk van de politieke voorkeur in een stad krijgen steden soms ook wel eens bijnamen. Denk aan Moskou aan de IJssel voor Deventer. Oss heeft door de hoge criminaliteit lang bekend gestaan als Chicago aan de Maas. En ook toeristisch worden er wel eens bijnamen gegeven. Giethoorn staat wel bekend als "Venetië van het noorden".
Grappig, de bijnaam van Luik is hier Palermo aan de maas. Wat een criminele waterstroom
I thank whatever gods may be / For my unconquerable soul. / I am the master of my fate / I am the captain of my soul.
Invictus, Nelson Rolihlahla Mandela, Madiba
Invictus, Nelson Rolihlahla Mandela, Madiba
Re: Google Earth & Maps, deel 2
Luik had in de jaren '60 ook behoorlijk wat Italiaanse gastarbeiders. Van het NMBS-forum heb ik dat zelfs op het hoofdstation Italiaanse omroepberichten te horen waren. Dat was van voor de taalwet...
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31594
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 2
Toen Rotterdam jaren geleden aan openingstijden van café's wilde sleutelen, werd al heel snel Staphorst aan de Maas geïntroduceerd door ontevreden kroeglopers
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
Re: Google Earth & Maps, deel 2
Pim Fortuyn noemde Rotterdam ooit: Istanbul aan de Maas...
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31594
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 2
Leefbaar Rotterdam houdt het tegenwoordig op Ankara aan de Maas. Zo schuift het toch een beetje oostwaarts op. Nog even wat investeerders uit China vinden voor de haven, en we heten Sjanghai aan de Maas
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
-
- expressweg
- Berichten: 4756
- Lid geworden op: zo 02 nov 2008, 17:42
- Locatie: Aarschot, Groot-Aarschot
Re: Google Earth & Maps, deel 2
Vinny schreef:Luik had in de jaren '60 ook behoorlijk wat Italiaanse gastarbeiders. Van het NMBS-forum heb ik dat zelfs op het hoofdstation Italiaanse omroepberichten te horen waren. Dat was van voor de taalwet...
De taalwetten zijn niet op toepassing op andere talen dan Nederlands, Frans of Duits
In de meeste treinen staat daarom nog altijd het volgende op de ruiten
"Nooduitgang, Sortie de Secours, Uscita di Emergenza", "Noodhamer, Marteau d'urgence, Martelletto d'emergenza".
I thank whatever gods may be / For my unconquerable soul. / I am the master of my fate / I am the captain of my soul.
Invictus, Nelson Rolihlahla Mandela, Madiba
Invictus, Nelson Rolihlahla Mandela, Madiba
- mavas
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18216
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 2
Heb ik ook wel eens meegemaakt. Moet je bv eens Groningen uitstippelen vanaf de Ring A10. Afhankelijk van waar je het beginpunt legt rond de A1, gaat de route over A7 of A6.Chris schreef:De vreemde voorkeur van Google Earth langs Praha.
Wie snapt 't... :confuuuse:
Noord-Hollandse wegen, dé site voor ontwikkeling van de provinciale wegen in Noord-Holland
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
- keokiracer
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 8666
- Lid geworden op: do 10 mar 2011, 3:52
- Locatie: Halsteren
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 2
Als je van mijn huis in Halsteren een route plant naar bijv. Hoogerheide wordt je via de A4 om Halsteren geleid, ga je pakweg 100 meter naar het zuiden wordt je geleid over de oude N259.
Er komt wel degelijk Streetview in België: op de parken van Centerparcs in NL, Frankrijk, GB en België komt Streetview. In Duitsland komt er geen Streetview:
Uploaded with ImageShack.us
Wie de link in het bericht volgt, komt op deze (240p ) video van een Streetview trike op Centerparcs Erperheide (België)
http://www.youtube.com/watch?v=p4A7fUb8ODc
Er komt wel degelijk Streetview in België: op de parken van Centerparcs in NL, Frankrijk, GB en België komt Streetview. In Duitsland komt er geen Streetview:
Uploaded with ImageShack.us
Wie de link in het bericht volgt, komt op deze (240p ) video van een Streetview trike op Centerparcs Erperheide (België)
http://www.youtube.com/watch?v=p4A7fUb8ODc
Youtube (Best of Dutch Dashcam serie)| Picasa | Flickr
Vinny: Ik stel voor om naast de Uitspraak van de Week ook de "Grootste betweter van de maand" te gaan nomineren. De Geelhoedaward of de Keokiracerring ofzo...
Vinny: Ik stel voor om naast de Uitspraak van de Week ook de "Grootste betweter van de maand" te gaan nomineren. De Geelhoedaward of de Keokiracerring ofzo...
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36667
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 2
Waarom "niet in Duitsland" ??
Center Parks kan toch in haar voorwaarden opnemen dat geen bezwaar kan worden gemaakt tegen het maken van algemene foto's van de accommodatie voor promotionele doeleinden. Vervolgens kan CP toch zelf met Google een deal sluiten om haar locaties wèl zichtbaar te maken ?
Center Parks kan toch in haar voorwaarden opnemen dat geen bezwaar kan worden gemaakt tegen het maken van algemene foto's van de accommodatie voor promotionele doeleinden. Vervolgens kan CP toch zelf met Google een deal sluiten om haar locaties wèl zichtbaar te maken ?
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32171
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Google Earth & Maps, deel 2
Goed, maar wat op de ruiten staat zijn standaardteksten. In de nieuwere treinen komt ook Engels voor, en Duitse teksten zijn ook in de Belgische treinen te vinden. De oudere rijtuigen, met name de I6 en I10, reden tot enkele jaren geleden ook planmatig naar Milaan (en rijden nog steeds planmatig naar Zwitserland). Dan is Italiaans niet zo onlogisch. In Duitse rijtuigen vind je soms ook nog wel Italiaans.Wimpie24 schreef:De taalwetten zijn niet op toepassing op andere talen dan Nederlands, Frans of DuitsVinny schreef:Luik had in de jaren '60 ook behoorlijk wat Italiaanse gastarbeiders. Van het NMBS-forum heb ik dat zelfs op het hoofdstation Italiaanse omroepberichten te horen waren. Dat was van voor de taalwet...
In de meeste treinen staat daarom nog altijd het volgende op de ruiten
"Nooduitgang, Sortie de Secours, Uscita di Emergenza", "Noodhamer, Marteau d'urgence, Martelletto d'emergenza".
-
- expressweg
- Berichten: 4756
- Lid geworden op: zo 02 nov 2008, 17:42
- Locatie: Aarschot, Groot-Aarschot
Re: Google Earth & Maps, deel 2
Vreemd dat Duits nooit standaard geweest is bij de NMBS, in tegenstelling tot Engels en Italiaans (hoewel...) is Duits wel een officiële landstaal van België.
I thank whatever gods may be / For my unconquerable soul. / I am the master of my fate / I am the captain of my soul.
Invictus, Nelson Rolihlahla Mandela, Madiba
Invictus, Nelson Rolihlahla Mandela, Madiba
Re: Google Earth & Maps, deel 2
Heeft meer met de fabrikant van de rijtuigen te maken. Kennelijk vindt de vervoerder het niet belangrijk om bordjes aan te passen als het niet nodig is: de NMBS heeft bij mijn weten geen eentalig Duits personeel. Op de paar spoorlijnen die in de Oostkantons lopen spreekt het personeel ook Frans.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
-
- expressweg
- Berichten: 4756
- Lid geworden op: zo 02 nov 2008, 17:42
- Locatie: Aarschot, Groot-Aarschot
Re: Google Earth & Maps, deel 2
Wellicht daarmee.
Even iets anders, volgende weg die volledig in België gelegen is staat over een ruime afstand op Google Streetview.
http://maps.google.be/maps?hl=nl&ll=51. ... 51,,0,2.53
I thank whatever gods may be / For my unconquerable soul. / I am the master of my fate / I am the captain of my soul.
Invictus, Nelson Rolihlahla Mandela, Madiba
Invictus, Nelson Rolihlahla Mandela, Madiba
- Mandelsoft
- expressweg
- Berichten: 3228
- Lid geworden op: za 26 sep 2009, 16:16
- Locatie: Zoetermeer
- Contacteer:
-
- expressweg
- Berichten: 4756
- Lid geworden op: zo 02 nov 2008, 17:42
- Locatie: Aarschot, Groot-Aarschot
Re: Google Earth & Maps, deel 2
Nee, dat zijn gewoon Nederlandse wegmarkeringen
I thank whatever gods may be / For my unconquerable soul. / I am the master of my fate / I am the captain of my soul.
Invictus, Nelson Rolihlahla Mandela, Madiba
Invictus, Nelson Rolihlahla Mandela, Madiba
-
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 10219
- Lid geworden op: zo 10 jun 2007, 10:18
- Locatie: Haarlemmermeer
Re: Google Earth & Maps, deel 2
Wel mooi/apart dat je rijdend op een volledig in België gelegen weg een Nederlandse bebouwde kom inrijdt. NB: als je de eerstvolgende zijweg ingaat en daarmee de grens oversteekt, kom je geen ander bebouwde kom bord meer tegen, dus je zou het hiermee moeten doen.
Re: Google Earth & Maps, deel 2
Maar de weg ligt wel in België.Wimpie24 schreef:
Nee, dat zijn gewoon Nederlandse wegmarkeringen
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32171
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
-
- expressweg
- Berichten: 4756
- Lid geworden op: zo 02 nov 2008, 17:42
- Locatie: Aarschot, Groot-Aarschot
Re: Google Earth & Maps, deel 2
Gelieve de rommel op het eigen perceel te houden
Bij Maastricht ligt trouwens ook zo'n straat, zowiezo een uitzonderlijke situatie omdat er niet veel Vlamingen ten oosten van de Maas wonen.
Links België, rechts Nederland
http://maps.google.be/maps?q=maastricht ... .73,,0,5.2
Verder kun je daar vlakbij met streetview ook een stuk van de N79 bewonderen
http://maps.google.be/maps?q=maastricht ... 3,,0,-4.15
I thank whatever gods may be / For my unconquerable soul. / I am the master of my fate / I am the captain of my soul.
Invictus, Nelson Rolihlahla Mandela, Madiba
Invictus, Nelson Rolihlahla Mandela, Madiba
Re: Google Earth & Maps, deel 2
De weg ligt in Belgie maar alle woningen ten oosten van deze weg staan in Nederland. Daarom heeft men deze straat ook opgenomen in Streetview.Alfa schreef:<br sab="784">Maar de weg ligt wel in België.Wimpie24 schreef:<br sab="783">Nee, dat zijn gewoon Nederlandse wegmarkeringen
-
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 10219
- Lid geworden op: zo 10 jun 2007, 10:18
- Locatie: Haarlemmermeer
Re: Google Earth & Maps, deel 2
Volgens mij ben je in de war. De Maas ligt veel oostelijker en loopt door het centrum van Maastricht.Wimpie24 schreef:
Bij Maastricht ligt trouwens ook zo'n straat, zowiezo een uitzonderlijke situatie omdat er niet veel Vlamingen ten oosten van de Maas wonen.
Links België, rechts Nederland
Overigens wonen alleen in de Voerstreek wat Vlamingen ten oosten van de Maas.
- keokiracer
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 8666
- Lid geworden op: do 10 mar 2011, 3:52
- Locatie: Halsteren
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 2
Rotonde in het niets
http://maps.google.nl/maps?q=druten&hl= ... 6&t=h&z=18
EDIT: leuk, 2 vrachtwagens en 2 rotondes; de 2 beelden sluiten niet helemaal op elkaar aan: (Stadskanaal)
http://maps.google.nl/maps?q=druten&hl= ... 6&t=h&z=19
http://maps.google.nl/maps?q=druten&hl= ... 6&t=h&z=18
EDIT: leuk, 2 vrachtwagens en 2 rotondes; de 2 beelden sluiten niet helemaal op elkaar aan: (Stadskanaal)
http://maps.google.nl/maps?q=druten&hl= ... 6&t=h&z=19
Youtube (Best of Dutch Dashcam serie)| Picasa | Flickr
Vinny: Ik stel voor om naast de Uitspraak van de Week ook de "Grootste betweter van de maand" te gaan nomineren. De Geelhoedaward of de Keokiracerring ofzo...
Vinny: Ik stel voor om naast de Uitspraak van de Week ook de "Grootste betweter van de maand" te gaan nomineren. De Geelhoedaward of de Keokiracerring ofzo...
- captain007
- Forumbeheerder
- Berichten: 8713
- Lid geworden op: di 21 okt 2008, 16:21
- Locatie: Beneden-Leeuwen
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 2
De eerste rotonde waar je het over hebt is deze carpoolplaats, maar die moet wel aansluiten op de weg waarmee je de carpoolplaats kan bereiken:
Het is dus minder fout dan je zou denken, maar enkel een verbindingsweg ontbreekt op de kaart.
Het is dus minder fout dan je zou denken, maar enkel een verbindingsweg ontbreekt op de kaart.