Google Earth & Maps
Moderator: Moderatoren
- Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7942
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Ik vind de mededeling "Google Map Maker stopt in 2017" boven in beeld ook niet echt goede reclame voor het project, dat al voor veel ontevredenheid heeft gezorgd.
- keokiracer
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 8666
- Lid geworden op: do 10 mar 2011, 3:52
- Locatie: Halsteren
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Mooi. Dan zijn eindelijk onder meer de verbrede randwegen van Den Bosch en Eindhoven, de verbrede A28 nabij Amersfoort en de 'nieuwe' omlegging van de N322 te zien, alsmede uiteraard een aantal lokale projectenChris schreef:Amersfoort, Eindhoven en 's-Hertogenbosch hebben ook nieuwe beelden van 13 september 2016.
Youtube (Best of Dutch Dashcam serie)| Picasa | Flickr
Vinny: Ik stel voor om naast de Uitspraak van de Week ook de "Grootste betweter van de maand" te gaan nomineren. De Geelhoedaward of de Keokiracerring ofzo...
Vinny: Ik stel voor om naast de Uitspraak van de Week ook de "Grootste betweter van de maand" te gaan nomineren. De Geelhoedaward of de Keokiracerring ofzo...
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Er is weer een update geweest, Raalte, Heino en een deel van Dalfsen hebben beelden van 22 september 2014. Voorheen had dit gebied alleen nog de basisbeelden van 2005. De beelden staan nog niet in de historische tijdlijn. Misschien zijn er meer plekken in Nederland met nieuwe beelden.
Re: Google Earth & Maps, deel 3
De historische tijdlijn is geüpdate. Er zijn diverse nieuwe beelden in Nederland. In Zuid-Limburg (o.a. Maastricht & Heerlen) zijn beelden van september 2016, rond Maastricht hebben die wel wat wolken. Roermond heeft volgens mij nieuwe beelden van april 2015. Den Haag heeft beelden van oktober 2015, de A4 Midden-Delfland staat hier net niet op. Utrecht heeft beelden van mei 2016. Zwolle heeft deels beelden van september 2014. Soms is het moeilijk te zien wat nieuw is, je moet onthouden welke beelden er zaten, soms zijn de beelden maar 1 maand nieuwer dan wat er was.
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Er is alweer een update geweest, in zuidoost-Nederland is een groot stuk satellietbeeld van goede kwaliteit van 15 september 2016, en omvat ook enkele plaatsen die tot nu toe nog beelden van 2005 hadden, zoals Weert en Helmond. De A74 bij Venlo is ook eindelijk zichtbaar. In Zuid-Limburg is dit een nieuw beeld van 25 september 2016, waaronder de eindfase van de werkzaamheden aan de tunnel in Maastricht. De Buitenring Parkstad Limburg is ook deels zichtbaar. De nieuwe beelden staan nog niet in de historische tijdlijn.
Dit betekent dat nu bijna heel Nederland ten oosten van Tilburg en zuiden van Arnhem recente satellietbeelden van september 2016 heeft (13, 15 en 25 september).
Dit betekent dat nu bijna heel Nederland ten oosten van Tilburg en zuiden van Arnhem recente satellietbeelden van september 2016 heeft (13, 15 en 25 september).
-
- Penningmeester
- Berichten: 7088
- Lid geworden op: do 19 sep 2013, 11:40
- Locatie: Knooppunt Bodegraven
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Het is wel tergend om te zien hoe traag wijzigingen op Google Maps worden behandeld. Ik heb op 16 december een vrij simpele aanpassing gedaan in Reeuwijk, en daar is nog steeds niets mee gebeurd. Best lang, 7 weken... Daar heb ik zelf geen last van, maar verouderde informatie ondergraaft natuurlijk wel het nut van de dienst, en verkeer dat (in dit geval) de navigatie volgt, wordt nodeloos door een woonkern gestuurd.
Ceterum censeo arcum Bodegravum construendam esse.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6389
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 22:05
- Locatie: Ibiza ;-)
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Ik heb diverse bewerkingen gedaan via Mapmaker, die al maanden "open" staan. Duidelijk te merken dat men vrijwel geen aandacht meer hieraan besteed. Ik heb het bewerken dus (al) vaarwel gezegd.
- Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7942
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Wel blijven opletten, Robin. Gideon heeft je wijziging een dag na mijn goedkeuring ook goedgekeurd, waardoor het op 27 januari is doorgevoerd.RSK schreef:Het is wel tergend om te zien hoe traag wijzigingen op Google Maps worden behandeld. Ik heb op 16 december een vrij simpele aanpassing gedaan in Reeuwijk, en daar is nog steeds niets mee gebeurd. Best lang, 7 weken...
(Ik moest het hier lezen om actie te ondernemen).
Maar ik begrijp de teleurstelling. Probleem is vooral het systeem van Google Map Maker, dat drijft op vrijwilligers en (vrijwillige) reviewers. En als die reviewers geen melding krijgen van bewerkingen moeten ze daar zelf naar op zoek gaan. Daarnaast zie ik dat het beoordelen meer aan Google Reviewers wordt overgelaten, waar je als gebruiker al helemaal geen contact mee kunt krijgen. Voor beoordelingsverzoeken aan GMM-reviewers kan je hier nog een berichtje plaatsen. Meestal wordt daar binnen een dag op gereageerd.
- TOEVOEGING
- Ik zie trouwens dat de lijst met bewerkingen bij je account helemaal gewist is. Dat maakt dat je moeilijk kunt controleren of wijzigingen zijn goedgekeurd, en is iets wat het systeem wel vaker doet.
Mijn Bijdragen (in Google Maps) kent dat probleem gelukkig niet. Daar worden alle wijzigingen netjes bewaard met status. Ik hoop maar dat Google dit systeem samenvoegt met de uitgebreide Map Maker-functies in maart en dat het beter wordt...
-
- Penningmeester
- Berichten: 7088
- Lid geworden op: do 19 sep 2013, 11:40
- Locatie: Knooppunt Bodegraven
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Klopt, die ene wijziging had je goedgekeurd, maar een ander even verderop staat nog open.
Het is niet zozeer een probleem van de mensen die het moeten goedkeuren, maar het systeem loopt niet zoals het zou moeten. En als mensen weinig tot geen respons krijgen, dan stoppen ze met input geven. Zo helpt het concept zichzelf om zeep. Ik hoop ook van harte dat het beter wordt in maart, maar ik zie het vooralsnog somber in voor de echte weg-teken-functies.
Het is niet zozeer een probleem van de mensen die het moeten goedkeuren, maar het systeem loopt niet zoals het zou moeten. En als mensen weinig tot geen respons krijgen, dan stoppen ze met input geven. Zo helpt het concept zichzelf om zeep. Ik hoop ook van harte dat het beter wordt in maart, maar ik zie het vooralsnog somber in voor de echte weg-teken-functies.
Ceterum censeo arcum Bodegravum construendam esse.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6976
- Lid geworden op: wo 16 mei 2012, 13:12
- Locatie: Aarschot
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Ook in Vlaanderen zijn er een hele hoop beelden toegevoegd die dateren van najaar 2016. Voor steden zoals Aarschot die nog met beelden van 2007 zaten, maakt het een groot verschil. De voltooide R25 is erop te zien, de uitgebreide Parking Centrum, de Kleine Wapper, het nieuwe parkeercomplexpark van de NMBS, het vernieuwde stadscentrum. Ook de huidige werken aan de N19 zijn erop te zien.
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Zijn daar nog lijsten van terug te vinden van de nieuwe beelden, of is het gewoon zien dat er nieuwe zijn?
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Voorheen bracht Google voor elke update een bestand uit die je in Google Earth kon laden zodat je kon zien waar nieuwe beelden waren. Daar zijn ze ruim een jaar geleden mee gestopt, sindsdien moet je het toevallig maar zien.
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Google gebruikt nu de korte vorm 'Czechia' voor Tsjechië, en niet meer de 'Czech Republic'. Er was een tijdje terug een media-offensief om de korte naam in het Engels te gebruiken.
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Staat naar mijn idee beter. Korter en in lijn met de landen eromheen. Een van de weinige positieve aanpassingen de laatste tijd aan Maps.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31587
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Een beetje jammer alleen van Milan, Geneva en Cologne (en andere verengelste plaatsnamen)
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Ach ja, dat krijg je als je de kaart in het engels wil zien he? Ik zie ook Keulen, Neurenberg en Maagdenburg staan.
Gek genoeg dan weer niet Brunswijk, Breslau of Bromwijk. Maar volgens mij hebben we die discussie al eens gevoerd
Gek genoeg dan weer niet Brunswijk, Breslau of Bromwijk. Maar volgens mij hebben we die discussie al eens gevoerd
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31587
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Inderdaad, en het is en blijft een groot minpunt van Maps
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21944
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Google Earth & Maps, deel 3
(West-)Bromwich?
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
-
- autoweg
- Berichten: 2416
- Lid geworden op: ma 04 apr 2005, 1:30
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Ik snap het probleem niet? Want je wilt in Azië neem ik aan niet de lokale schrijfwijze zien toch? Als je bijvoorbeeld echt geinteresseerd bent in de Duitse plaatsnamen dan zet je de kaart toch tijdelijk in het Duits via de taalselectie?
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Het is zeker in gebieden met andere schriften wel lastig om die keuzes te maken. Want voor bv. het Midden-Oosten en grote delen van Azië zullen de meesten wel weer de voorkeur geven aan de Engelse benamingen, en voor Arabische namen niet bv. de ALA-LC-transliteratie, waarmee Arabisch in Latijns schrift kan worden geschreven en wat namen als ad-Dār al-Bayḍā, al-Qāhirah, al-Jazā’er, al-Madīnah, Dimashq, Ḥalab, Masqaṭ, Abū Ẓabī en Dubayy oplevert, die conform de Arabische uitspraak zijn. Natuurlijk is voor die ALA-LC ook wat te zeggen, omdat het feitelijk de Arabische naam in Latijns schrift is. We pleiten immers ook voor de lokale naam als die sowieso al in het Latijnse schrift wordt geschreven.
Dezelfde vraag geldt ook voor gebieden met schriften die dichter bij het Latijnse schrift liggen, zoals Cyrillisch of Grieks. Willen we Athene, Athens of Athína zien? En Sofia, Sofija of Sofiya? Sint-Petersburg, Saint Petersburg of Sankt-Peterburg?
Dezelfde vraag geldt ook voor gebieden met schriften die dichter bij het Latijnse schrift liggen, zoals Cyrillisch of Grieks. Willen we Athene, Athens of Athína zien? En Sofia, Sofija of Sofiya? Sint-Petersburg, Saint Petersburg of Sankt-Peterburg?
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6976
- Lid geworden op: wo 16 mei 2012, 13:12
- Locatie: Aarschot
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Ik neem aan dat niemand daar op zit te wachten, als je echt de lokale benamingen wil zien dan zoek je ze op of zet je Google Maps in de taal van het land waar je zaken wil opzoeken.
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Die ja. Denk een beetje te veel aan Brunswijk zitten denkenCoen Tunnel schreef: Of bedoelt Egbert wellicht Bromberg (Bydgoszcz)?
Die staat overigens wel als Brunswick op de Engelse kaart.
Openstreetmap is daar verschrikkelijk in. Alles in de lokale schrijfwijze met de lokale letters. Ik kan in China of in Thailand echt niks vinden hoor. En als je daar over klaagt dan krijg je zo'n arrogant antwoord van "dit is ook een kaart voor algemeen gebruik".Coen Tunnel schreef:Het is zeker in gebieden met andere schriften wel lastig om die keuzes te maken. Want voor bv. het Midden-Oosten en grote delen van Azië zullen de meesten wel weer de voorkeur geven aan de Engelse benamingen
Ofwel: dit is een kaart om niet te gebruiken.
Re: Google Earth & Maps, deel 3
In Korea is het wel tweetalig. Maar elders inderdaad vaak niet. Dat is jammer, want het is vaak wel de meest up-to-date kaart, althans voor de hoofdwegen.
Re: Google Earth & Maps, deel 3
In het algemeen geef ik nog wel de voorkeur aan 1 gestandaardiseerde naam in het Westerse schrift voor die plaatsnamen. Geen flauwekul als Tsjoenking, maar gewoon de Engelse benaming.
Peter - Als je veel tegenwind hebt, kun je beter zelf gaan liggen
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Voor China is een algemene romanisatie beschikbaar; het Pinyin. Dit wordt in de praktijk vaak zonder accenten geschreven (waardoor intonaties wegvallen, maar als onbekende kan je die vaak toch niet goed leggen). Beijing is dus geen Engelse naam, maar Pinyin.
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Korea is ook alleen maar tweetalig om dat in de name tag zowel Hangul als Latijns staat. En voor de plaatsen ook alleen maar bij de kleine plaatsjes (met een enkele uitzondering). De grote plaatsen zijn alleen in Hangul ingevuld. Seoul kan ik niet vinden op de kaart.Chris schreef:In Korea is het wel tweetalig. Maar elders inderdaad vaak niet. Dat is jammer, want het is vaak wel de meest up-to-date kaart, althans voor de hoofdwegen.