Google Earth & Maps
Moderator: Moderatoren
- Mandelsoft
- expressweg
- Berichten: 3228
- Lid geworden op: za 26 sep 2009, 16:16
- Locatie: Zoetermeer
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Sinds kort markeert Google Maps geen gebieden meer als je daar naar zoekt. Zonde, want het was juist zo'n handige tool om gebiedsgrenzen te visualiseren...
Sommige mensen zijn niet in een model te vatten...
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31594
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Ah, ik had dat vandaag ook maar dacht dat het aan mijn instellingen ofzo lag. Niet dus
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- Robbert297
- expressweg
- Berichten: 2870
- Lid geworden op: ma 08 aug 2011, 10:27
- Locatie: Гронінген
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Kwam daar de laatste dagen ook al achter. Ik vraag me af waarom ze dat gedaan hebben.
Слава Україні
- keokiracer
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 8666
- Lid geworden op: do 10 mar 2011, 3:52
- Locatie: Halsteren
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Ja, dat vond ik ook een van de handigere functies.
Youtube (Best of Dutch Dashcam serie)| Picasa | Flickr
Vinny: Ik stel voor om naast de Uitspraak van de Week ook de "Grootste betweter van de maand" te gaan nomineren. De Geelhoedaward of de Keokiracerring ofzo...
Vinny: Ik stel voor om naast de Uitspraak van de Week ook de "Grootste betweter van de maand" te gaan nomineren. De Geelhoedaward of de Keokiracerring ofzo...
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36667
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Ik vond die gebiedsomkadering altijd erg hinderlijk, dus over deze verandering binnen Maps zul je me deze keer eens niet horen klagen.
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Je kon het altijd wel wegklikken in het zoekveld (kruisje). Ik gebruikte het ook niet echt. Misschien was het te bewerkelijk voor Google? Gemeentegrenzen wijzigen nogal eens. Een goed basisbestand kan in no-time verouderd zijn.
Wat ik in Google Earth wel jammer vind is dat er geen grenzen van een Kreis worden aangegeven. Wel van Regierungsbezirke, maar die hebben voor veel mensen niet zoveel waarde.
Wat ik in Google Earth wel jammer vind is dat er geen grenzen van een Kreis worden aangegeven. Wel van Regierungsbezirke, maar die hebben voor veel mensen niet zoveel waarde.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6980
- Lid geworden op: wo 16 mei 2012, 13:12
- Locatie: Aarschot
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Erg jammer, het was net een erg handig gegeven. Gemeentegrenzen in België wijzigen nooit dus veel werk hadden ze er niet aan.Mandelsoft schreef:Sinds kort markeert Google Maps geen gebieden meer als je daar naar zoekt. Zonde, want het was juist zo'n handige tool om gebiedsgrenzen te visualiseren...
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5474
- Lid geworden op: ma 07 mar 2005, 14:15
- Locatie: Adliswil CH
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Het is een noodoplossing hiervoor:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... aid=118358
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... aid=118358
- Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7943
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Volgens dat artikel is de fout hersteld, dus waarom de hele functie uitgeschakeld laten?
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5474
- Lid geworden op: ma 07 mar 2005, 14:15
- Locatie: Adliswil CH
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Volgens mij bedoelen ze met 'fout herstellen' gewoon het uitschakelen van de functie.
Maar het is weer terug (behalve voor landen).
Maar het is weer terug (behalve voor landen).
-
- polderweggetje
- Berichten: 33
- Lid geworden op: zo 22 mei 2011, 14:07
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Goedenavond,
wellicht is dit item al eens langsgekomen, maar ik kon er zo 1-2-3 niets over vinden, vandaar...
Ik bekijk vrij vaak de satelietbeelden van Nederland in Google Maps. Daarbij merk ik al een aantal jaar dat een deel van de beelden wel een update kan gebruiken omdat er ter plekke iets gebouwd/verdwenen is. Alleen, die update komt maar niet, waardoor sommige beelden inmiddels zo'n 10 jaar oud zijn. In Utrecht is de Rabotoren bijvoorbeeld nog een kale zandvlakte (start bouw: 2007) en de A2 Utrecht-Amsterdam telt nog 2x3 rijstroken.
Ik ben benieuwd of jullie een gelijke ervaring hebben. Daarbij vraag ik me af:
- Mis ik ergens een manier om deze beelden te actualiseren?
- Zo nee, heeft iemand een idee waar dit aan ligt/wanneer nieuwe beelden te verwachten zijn?
- Weet iemand wellicht een gratis alternatief met actuelere satelietbeelden?
Dank voor jullie reactie!
wellicht is dit item al eens langsgekomen, maar ik kon er zo 1-2-3 niets over vinden, vandaar...
Ik bekijk vrij vaak de satelietbeelden van Nederland in Google Maps. Daarbij merk ik al een aantal jaar dat een deel van de beelden wel een update kan gebruiken omdat er ter plekke iets gebouwd/verdwenen is. Alleen, die update komt maar niet, waardoor sommige beelden inmiddels zo'n 10 jaar oud zijn. In Utrecht is de Rabotoren bijvoorbeeld nog een kale zandvlakte (start bouw: 2007) en de A2 Utrecht-Amsterdam telt nog 2x3 rijstroken.
Ik ben benieuwd of jullie een gelijke ervaring hebben. Daarbij vraag ik me af:
- Mis ik ergens een manier om deze beelden te actualiseren?
- Zo nee, heeft iemand een idee waar dit aan ligt/wanneer nieuwe beelden te verwachten zijn?
- Weet iemand wellicht een gratis alternatief met actuelere satelietbeelden?
Dank voor jullie reactie!
- Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7943
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Ja, hier zijn wel antwoorden op te geven:
- In Google Earth verschijnen nieuwe(re) satellietbeelden vaak eerder dan op Google Maps.
- Volgens mij worden nieuwe satellietbeelden niet aangekondigd.
- Voor relatief nieuwe satellietbeelden kun je ook terecht bij Bing Maps en http://pdokviewer.pdok.nl (layer Luchtfoto).
- In Google Earth verschijnen nieuwe(re) satellietbeelden vaak eerder dan op Google Maps.
- Volgens mij worden nieuwe satellietbeelden niet aangekondigd.
- Voor relatief nieuwe satellietbeelden kun je ook terecht bij Bing Maps en http://pdokviewer.pdok.nl (layer Luchtfoto).
-
- polderweggetje
- Berichten: 33
- Lid geworden op: zo 22 mei 2011, 14:07
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Aha. Thanks voor je antwoorden, Wesso. Handige alternatieven. Blijf ik me alleen afvragen waarom Google Maps niet iets frequenter zijn beelden update. Het zal ongetwijfeld iets met geld te maken hebben.
Re: Google Earth & Maps, deel 3
In Google Maps worden vaak de beste beelden getoond, vaak zijn dit luchtfoto's. In Google Earth in basis ook, maar daar is het mogelijk om via de historische beelden de meest recente tevoorschijn te halen. In Google Maps zie je maar één beeld, maar van sommige steden zijn 5, 10 of wel 20 beelden beschikbaar, soms van lagere kwaliteit, maar wel nieuwer. In Nederland zijn nog een klein aantal gebieden met basisbeelden van 2005, deze zijn van slechte kwaliteit. Een groot deel van Nederland heeft in Google Earth wel beelden van 2010 of nieuwer, soms zelfs van 2016.
De updatefrequentie is voor een groot deel van Europa overigens veel lager dan in Azië of de Amerika's. Voor steden in India zijn soms wel 10 updates per jaar. Er is wel eens aangegeven dat Google sowieso geen prioriteit geeft aan Europa, zelfs al worden de beelden gratis aangeboden.
Helaas heeft Google de historische beelden-laag al een half jaar niet meer geüpdate. Dat betekent dat de historische beelden-laag niet automatisch de nieuwste beelden meer heeft zoals voorheen. En een update van waar nieuwe beelden zijn wordt maar 2 of 3 keer per jaar gegeven. Erg jammer is dat, voorheen had Google elke 2-3 weken updates waarvoor je een kml bestand kon downloaden, zodat je direct kon zien waar de nieuwste beelden zijn. Nu loop je er toevallig tegenaan.
Een voorbeeld van de A2 in Utrecht met satellietbeelden van april 2015:
De updatefrequentie is voor een groot deel van Europa overigens veel lager dan in Azië of de Amerika's. Voor steden in India zijn soms wel 10 updates per jaar. Er is wel eens aangegeven dat Google sowieso geen prioriteit geeft aan Europa, zelfs al worden de beelden gratis aangeboden.
Helaas heeft Google de historische beelden-laag al een half jaar niet meer geüpdate. Dat betekent dat de historische beelden-laag niet automatisch de nieuwste beelden meer heeft zoals voorheen. En een update van waar nieuwe beelden zijn wordt maar 2 of 3 keer per jaar gegeven. Erg jammer is dat, voorheen had Google elke 2-3 weken updates waarvoor je een kml bestand kon downloaden, zodat je direct kon zien waar de nieuwste beelden zijn. Nu loop je er toevallig tegenaan.
Een voorbeeld van de A2 in Utrecht met satellietbeelden van april 2015:
-
- polderweggetje
- Berichten: 33
- Lid geworden op: zo 22 mei 2011, 14:07
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Wat gevoelsmatig denk ik meespeelt is het Streetviewdebacle in Duitstalige landen. Het belang van Google in andere delen van de wereld is ook hoger omdat de concurrentie nog niet zover is.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- keokiracer
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 8666
- Lid geworden op: do 10 mar 2011, 3:52
- Locatie: Halsteren
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Andere oeps (nsfw) : klikkerdeklik
Youtube (Best of Dutch Dashcam serie)| Picasa | Flickr
Vinny: Ik stel voor om naast de Uitspraak van de Week ook de "Grootste betweter van de maand" te gaan nomineren. De Geelhoedaward of de Keokiracerring ofzo...
Vinny: Ik stel voor om naast de Uitspraak van de Week ook de "Grootste betweter van de maand" te gaan nomineren. De Geelhoedaward of de Keokiracerring ofzo...
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Ik dacht, dat is het oostblok en het is nog waar ook...
Die meiden doen dat expres om wat 'fooi' van voorbijgangers binnen te harken...
Die meiden doen dat expres om wat 'fooi' van voorbijgangers binnen te harken...
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32171
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Voor de A2 in Polen er lag heb ik langs de DK2 ook veel prostituees gezien. In de jaren '90 ook in Tsjechië, vlak na de grens op de weg van Chemnitz naar Chomutov. De nodige Duitse klanten stopten daar...
- keokiracer
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 8666
- Lid geworden op: do 10 mar 2011, 3:52
- Locatie: Halsteren
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
De DK2 bij Świecko is nog altijd een populaire plek...Coen Tunnel schreef: Voor de A2 in Polen er lag heb ik langs de DK2 ook veel prostituees gezien.
Youtube (Best of Dutch Dashcam serie)| Picasa | Flickr
Vinny: Ik stel voor om naast de Uitspraak van de Week ook de "Grootste betweter van de maand" te gaan nomineren. De Geelhoedaward of de Keokiracerring ofzo...
Vinny: Ik stel voor om naast de Uitspraak van de Week ook de "Grootste betweter van de maand" te gaan nomineren. De Geelhoedaward of de Keokiracerring ofzo...
- Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7943
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Dat is de DK29, toch?
Ik begrijp wel waarom de Google-chauffeur niet verder is gegaan dan het STOP-bord.
Ik begrijp wel waarom de Google-chauffeur niet verder is gegaan dan het STOP-bord.
- keokiracer
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 8666
- Lid geworden op: do 10 mar 2011, 3:52
- Locatie: Halsteren
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Ohja, sorry, Ik ging er even verkeerd van uit dat de hele route parallel aan de A2 DK2 heet.Wesso schreef: Dat is de DK29, toch?
En als antwoord op dat tweede deel; om een of andere reden is daar helemaal geen Streetview meer, ik weet niet waarom. Er zijn meer plekken waar ineens streetview verdwenen is...
Youtube (Best of Dutch Dashcam serie)| Picasa | Flickr
Vinny: Ik stel voor om naast de Uitspraak van de Week ook de "Grootste betweter van de maand" te gaan nomineren. De Geelhoedaward of de Keokiracerring ofzo...
Vinny: Ik stel voor om naast de Uitspraak van de Week ook de "Grootste betweter van de maand" te gaan nomineren. De Geelhoedaward of de Keokiracerring ofzo...
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21944
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Er moest zoveel gecensureerd worden dat ze het maar hebben verwijderd
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Chris meldde het al in het A59 topic, nieuwe satellietbeelden in Noord-Brabant.
Opmerkelijk: bij de vliegbasis Gilze-Rijen is niets meer geblurred...
https://www.google.nl/maps/@51.5641045, ... a=!3m1!1e3
Opmerkelijk: bij de vliegbasis Gilze-Rijen is niets meer geblurred...
https://www.google.nl/maps/@51.5641045, ... a=!3m1!1e3
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Wat is de beste manier om fouten in Google Maps door te geven aan Google? Ik heb al enkele keren een melding gemaakt door met de rechtermuisknop op de betreffente locatie te klikken, en "report data problem" te kiezen. Vervolgens een duidelijk verhaal ingevuld over de foute kaart. Maanden later is de kaart nog steeds niet aangepast.
Voorbeeld van een fout: op deze locatie loopt in werkelijkheid de weg rechtdoor, maar volgens Google Maps kun je hier met de auto niet de weg rechtdoor naar het zuiden vervolgen.
https://www.google.nl/maps/@52.0860115,4.2985656,21z
Voorbeeld van een fout: op deze locatie loopt in werkelijkheid de weg rechtdoor, maar volgens Google Maps kun je hier met de auto niet de weg rechtdoor naar het zuiden vervolgen.
https://www.google.nl/maps/@52.0860115,4.2985656,21z
- captain007
- Forumbeheerder
- Berichten: 8713
- Lid geworden op: di 21 okt 2008, 16:21
- Locatie: Beneden-Leeuwen
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Het viel mij al eerder op dat eerder gevoelige objecten bij nieuwere luchtfoto's niet meer geblurred zijn. Blijkbaar is dat sinds de laatste jaren dan nieuw beleid. Overigens was het al een wassen neus, omdat bijvoorbeeld op de luchtfoto's van PDOK deze ook niet geblurred zijn.Victor schreef:Opmerkelijk: bij de vliegbasis Gilze-Rijen is niets meer geblurred...