Google Earth & Maps
Moderator: Moderatoren
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32134
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Ik heb nog nooit een Nederlander over Laibach horen praten en ik heb het ook nog nooit op een Nederlandse kaart gezien. Laibach is, net als Wilna voor Vilnius en Memel voor Klaipeda, toch echt een Duitse benaming die in Nederland niet gangbaar is. Idem dito voor de hele reeks Duitse benamingen die verder in Polen, Tsjechië, Rusland (oblast Kaliningrad) en Litouwen gebruikt worden.
- Mandelsoft
- expressweg
- Berichten: 3228
- Lid geworden op: za 26 sep 2009, 16:16
- Locatie: Zoetermeer
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Sterker nog: in de Bosatlas heb ik Wilnioes in plaats van Wilna gezien. Ze gebruiken gewoon het verkeerde exoniem...
Sommige mensen zijn niet in een model te vatten...
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32134
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Wilnioes is inderdaad een oude Nederlandse spelling, vermoedelijk een transliteratie van de Russische spelling Вильнюс.
Wikipedia noemt ook Wilnioes.
Sommige oude namen hebben het op Nederlandse kaarten nog best lang volgehouden. Denk ook aan bv. Tiflis, dat al in de jaren '30 werd afgeschaft ten faveure van Tbilisi. Of Alma-Ata, dat na de val van de Sovjet-Unie door de Kazakse naam Almaty werd vervangen.
Wikipedia noemt ook Wilnioes.
Sommige oude namen hebben het op Nederlandse kaarten nog best lang volgehouden. Denk ook aan bv. Tiflis, dat al in de jaren '30 werd afgeschaft ten faveure van Tbilisi. Of Alma-Ata, dat na de val van de Sovjet-Unie door de Kazakse naam Almaty werd vervangen.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Er is echt niemand in Nederland die Laibach gebruikt voor de Sloveense hoofdstad. Daar kan google het niet vandaan hebben.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Dat geloof ik ook niet. Laibach is wel de naam van een Sloveense band: Laibach (band) maar ik heb niet de indruk dat die zo populair is dat er vanuit Nederland vaker op gezocht wordt in Google dan Ljubljana. Zelfs als je Ljubljana niet goed spelt komt er niet snel Laibach uit.
- Kaaiman
- Secretaris
- Berichten: 17386
- Lid geworden op: ma 26 jun 2006, 16:54
- Locatie: Hoogeveen
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Ik vind Luibeek dan als Nederlands exoniem leuker klinken.
Deur Drenthe • website over het Drentse provinciaal en rijkswegennet
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
- Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7932
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Als je dat maar vaak genoeg herhaalt zal Google het van je overnemen.
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Dat jij niemand kent die Laibach gebruikt als exoniem wil natuurlijk niet zeggen dat er ook niemand is die het gebruiktPalance schreef:Er is echt niemand in Nederland die Laibach gebruikt voor de Sloveense hoofdstad. Daar kan google het niet vandaan hebben.
Het probleem is in ieder geval geagendeerd bij het team dat over de plaatsaanduidingen gaat in Google. Mocht blijken dat het fout is dan wordt dat hersteld.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32134
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Het is geen Nederlands exoniem en dat is het ook nooit geweest.
En 'mocht blijken dat het een fout is...'? Het is overduidelijk een fout die al (te) lang in Google Maps zit. Kan gebeuren, maar dat het op Google staat betekent niet dat er een significant aantal mensen is dat in het Nederlands daadwerkelijk een verouderde Duitse benaming gebruikt voor Ljubljana. Wat dat betreft sluit ik me bij Palance en Chris aan. De suggestie dat het met algoritmes en zoekopdrachten te maken heeft vind ik erg vergezocht. Nederlanders zoeken ook niet massaal op Wilna in plaats van Vilnius, Memel in plaats van Klaipeda of Grünberg in plaats van Zielona Góra. Je zou dan eerder Stettin of Breslau verwachten, namen die in Nederland wel enige bekendheid genieten, maar die benamingen staan er dan juist weer niet.
En 'mocht blijken dat het een fout is...'? Het is overduidelijk een fout die al (te) lang in Google Maps zit. Kan gebeuren, maar dat het op Google staat betekent niet dat er een significant aantal mensen is dat in het Nederlands daadwerkelijk een verouderde Duitse benaming gebruikt voor Ljubljana. Wat dat betreft sluit ik me bij Palance en Chris aan. De suggestie dat het met algoritmes en zoekopdrachten te maken heeft vind ik erg vergezocht. Nederlanders zoeken ook niet massaal op Wilna in plaats van Vilnius, Memel in plaats van Klaipeda of Grünberg in plaats van Zielona Góra. Je zou dan eerder Stettin of Breslau verwachten, namen die in Nederland wel enige bekendheid genieten, maar die benamingen staan er dan juist weer niet.
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Laibach is inderdaad overduidelijk een fout. Maar dat staat volledig los van de echte gebruikelijke exoniemen die wel terecht op Google Maps vermeld staan, net zoals ze ook in atlassen vermeld staan. Er is dus geen enkele reden waarom kaarten enkel endoniemen zouden mogen vermelden. Dus ja, wel Ljubljana ipv Laibach, maar ook Berlijn, Parijs en Moskou.
In de Nederlandstalige versie vind je gewoon de Tsjechische namen van die plaatsen. De printscreen die hier getoond werd kwam van de Duitstalige versie van Google, zie 'Prag' ipv Praag.Palance schreef:Maar dan hoeven die namen niet op een Nederlandstalige versie te verschijnen. Als er vanuit Duitsland behoefte aan is, dan kan dat prima in de Duitstalige versie.Alfa schreef:Het zijn gewoon de oorspronkelijke namen. Voor de Duitsers verdreven werden en de Tsjechen eigen namen begonnen te verzinnen voor die plaatsen. Al is dat eigenlijk irrelevant, belangrijker is of ze nog gebruikt worden. Niet of ze lijken op de 'endoniemen'. Want dat is helemaal geen bezwaar. Ik kan me voorstellen dat Duitse namen in het Sudetenland wegens nabijheid met Duitsland en verleden nog meer gebruikt worden dan Duitse exoniemen diep in Tsjechië. Dus zo willekeurig is het niet.
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Mandelsoft plaatste inderdaad een plaatje van de duitse google maps om aan te tonen dat het daar ook fout gaat. Maar ik kan je zeggen dat het op de nederlandse google maps ook fout gaat.Alfa schreef: In de Nederlandstalige versie vind je gewoon de Tsjechische namen van die plaatsen. De printscreen die hier getoond werd kwam van de Duitstalige versie van Google, zie 'Prag' ipv Praag.
Praag, Brandeis an der Elbe - Altbunzlau, Pilsen, Karlsbad, Leutensdorf, Mariënbad. Behalve Praag zijn het niet echt gebruikelijke namen.
Vreemd dat Cheb dan weer Cheb heet en niet Eger.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32134
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Ik heb met een Praag, Berlijn, Parijs en Moskou dan ook niet echt problemen. Wel met Laibach.Alfa schreef:Laibach is inderdaad overduidelijk een fout. Maar dat staat volledig los van de echte gebruikelijke exoniemen die wel terecht op Google Maps vermeld staan, net zoals ze ook in atlassen vermeld staan. Er is dus geen enkele reden waarom kaarten enkel endoniemen zouden mogen vermelden. Dus ja, wel Ljubljana ipv Laibach, maar ook Berlijn, Parijs en Moskou.
In de Nederlandse versie vind je helaas ook Karlsbad in plaats van Karlovy Vary en Mariënbad in plaats van Mariánské Lázně. Nu zijn dat al oude kuuroorden die vroeger ook wel onder die namen bekend waren, en bv. de Nederlandstalige Wikipedia gebruikt ze ook, maar de vakantieganger naar Tsjechië zal toch niet gauw op de hoogte zijn van die namen. Het zijn relatief kleine plaatsen. Ik had er liever Karlovy Vary en Mariánské Lázně gebruikt zien worden. Pilsen in plaats van Plzeň lijkt me ook niet echt nodig.In de Nederlandstalige versie vind je gewoon de Tsjechische namen van die plaatsen. De printscreen die hier getoond werd kwam van de Duitstalige versie van Google, zie 'Prag' ipv Praag.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Als het op zo'n grote schaal gebruikt wordt als jij beweert dan hadden Nederlandstalige media en websites volgestaan met Laibach waar Ljubljana bedoeld wordt. Daar is absoluut geen sprake van.Vinny schreef:Dat jij niemand kent die Laibach gebruikt als exoniem wil natuurlijk niet zeggen dat er ook niemand is die het gebruiktPalance schreef:Er is echt niemand in Nederland die Laibach gebruikt voor de Sloveense hoofdstad. Daar kan google het niet vandaan hebben.
(die vind ik daarbij overigens ook onnodig)
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6382
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 22:05
- Locatie: Ibiza ;-)
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Hou gewoon de lijst van de Taalunie aan. Die gaat in mijn ogen al wat ver soms, maar bevat gelukkig geen onzin als Laibach, Dammvorstadt, Landsberg en Schwerin an der Warthe...Vinny schreef:Het probleem is in ieder geval geagendeerd bij het team dat over de plaatsaanduidingen gaat in Google. Mocht blijken dat het fout is dan wordt dat hersteld.
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Er wordt gesuggereerd dat bij Google Maps exoniemen verzonnen worden. Dat is absoluut tegen het beleid: mensen die de kaarten samenstellen moeten bewijs leveren dat wat ze op de kaart neerzetten ook in de praktijk zo is. Exoniemen is net een stukje lastiger omdat die namen vaak vanuit traditie en literatuur zijn gegroeid en niet als keiharde feiten op de grond staan aangegeven.
Ik ga zelf in ieder geval al een jaar of 6 niet meer over het beleid en de uitvoering ervan - voor degenen die dat niet weten: in 2010 en 2011 ben ik zelf bij Google Maps betrokken geweest als cartograaf. Ik kan alleen duiden op basis waarop mijn opvolgers bepaalde keuzes gemaakt kunnen hebben.
Ik ga zelf in ieder geval al een jaar of 6 niet meer over het beleid en de uitvoering ervan - voor degenen die dat niet weten: in 2010 en 2011 ben ik zelf bij Google Maps betrokken geweest als cartograaf. Ik kan alleen duiden op basis waarop mijn opvolgers bepaalde keuzes gemaakt kunnen hebben.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Ik zie liever een pragmatischere benadering, dus kijken wat er in het daglijks leven gebruikt wordt. Geen onzin als Laibach en Emmerik, maar met een Parijs of Turijn vind ik niks mis.Seat Ibiza schreef: Hou gewoon de lijst van de Taalunie aan. Die gaat in mijn ogen al wat ver soms, maar bevat gelukkig geen onzin als Laibach, Dammvorstadt, Landsberg en Schwerin an der Warthe...
Dat suggereert helemaal niemand. Wel dat het verzonnen is dat Laibach een in Nederland algemeen gebruikt exoniem is. Dat is een groot verschil.Vinny schreef:Er wordt gesuggereerd dat bij Google Maps exoniemen verzonnen worden.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Dan heb je maar één mogelijkheid: de schrijfwijze die op de bebouwde komborden van die plaats wordt gebruikt.Vinny schreef:mensen die de kaarten samenstellen moeten bewijs leveren dat wat ze op de kaart neerzetten ook in de praktijk zo is.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6382
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 22:05
- Locatie: Ibiza ;-)
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Die staan dan ook op betreffende lijst. Taalunie zegt ook af te gaan op wat nog gebruikelijk is. Dus wel Warschau en Krakau, maar geen Laibach of Dammvorstadt.Palance schreef:Ik zie liever een pragmatischere benadering, dus kijken wat er in het daglijks leven gebruikt wordt. Geen onzin als Laibach en Emmerik, maar met een Parijs of Turijn vind ik niks mis.Seat Ibiza schreef: Hou gewoon de lijst van de Taalunie aan. Die gaat in mijn ogen al wat ver soms, maar bevat gelukkig geen onzin als Laibach, Dammvorstadt, Landsberg en Schwerin an der Warthe...
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Ik heb foto's gezien van komborden in Servië met 5 talen.boe! schreef:Dan heb je maar één mogelijkheid: de schrijfwijze die op de bebouwde komborden van die plaats wordt gebruikt.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7932
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Daar biedt de extensie (.hu, .ro) nu juist uitkomst. Voor Servische plaatsen volstaat in de .nl-extensie wat mij betreft de plaatselijk officiële naam, het liefst vergezeld van de Latijnse schrijfwijze.
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Dan ben ik echt heel benieuwd welke praktijk dan de norm is. Laten we het niet over Praag of zelfs Neuremberg hebben, maar over de echt obscure namen die hier vaak genoeg langs komen. In welke praktijk worden die gebezigd en met welk bewijs wordt dat aangetoond?Vinny schreef:Er wordt gesuggereerd dat bij Google Maps exoniemen verzonnen worden. Dat is absoluut tegen het beleid: mensen die de kaarten samenstellen moeten bewijs leveren dat wat ze op de kaart neerzetten ook in de praktijk zo is.
Ik hoop niet dat dat "het staat in wikipedia" is.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32134
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Google Earth & Maps, deel 3
In het Nederlandse Wikipedia-artikel over Ljubljana staat Laibach wel genoemd. Maar er staat ook bij dat dat de Duitse naam is.
Er is geen enkel bewijs te vinden dat Laibach gangbaar zou zijn in het Nederlands, simpelweg omdat het niet zo is. Dus dan kan ik niet anders concluderen dat Google met Laibach (en Memel, Wilna, en een hoop andere plaatsen met oude Duitse namen) een fout heeft gemaakt. Dat kan gebeuren, het is ook mensenwerk. Maar om dan er blijkbaar vanuit te gaan dat ze bij Google geen fouten kunnen maken en te concluderen dat Laibach in het Nederlands echt gebruikt zou worden, dat is wel wat naief.
Er is geen enkel bewijs te vinden dat Laibach gangbaar zou zijn in het Nederlands, simpelweg omdat het niet zo is. Dus dan kan ik niet anders concluderen dat Google met Laibach (en Memel, Wilna, en een hoop andere plaatsen met oude Duitse namen) een fout heeft gemaakt. Dat kan gebeuren, het is ook mensenwerk. Maar om dan er blijkbaar vanuit te gaan dat ze bij Google geen fouten kunnen maken en te concluderen dat Laibach in het Nederlands echt gebruikt zou worden, dat is wel wat naief.
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36661
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Juist. Dat is de enige juiste keuze voor de standaard-aanduiding.boe! schreef:Dan heb je maar één mogelijkheid: de schrijfwijze die op de bebouwde komborden van die plaats wordt gebruikt.Vinny schreef:mensen die de kaarten samenstellen moeten bewijs leveren dat wat ze op de kaart neerzetten ook in de praktijk zo is.
En verder kan het geen kwaad als GMaps over een instelmogelijkheid beschikt die je eventueel ook het exoniem in jouw taal kan laten zien. Maar dan wel als optie, niet als de standaard. In die situatie maakt het ook niet uit of het een gangbaar exoniem is (Parijs, Keulen, Emmerik, etc.) of een archaïsch exoniem (Bruinswijk, Dantzig, Kales, etc.)
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Ik zal eens wat feedback gaan verzenden. Eens zien of er reactie op komt.
Wat weer eens niet werkt is "de kaart aanpassen". Dan staat daar met grote pretletters onderin "Klik op een plaats of een weggedeelte", maar op een plaats klikken werkt niet. Je kunt wel een weg aanpassen, maar een plaats niet. Dus moet je het maar met overige opmerkingen doen.
Wat weer eens niet werkt is "de kaart aanpassen". Dan staat daar met grote pretletters onderin "Klik op een plaats of een weggedeelte", maar op een plaats klikken werkt niet. Je kunt wel een weg aanpassen, maar een plaats niet. Dus moet je het maar met overige opmerkingen doen.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6911
- Lid geworden op: wo 16 mei 2012, 13:12
- Locatie: Aarschot
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Ik vind het feit dat nu alle plaatsnamen in Frans Vlaanderen in het Nederlands staan weergegeven, echt geweldig!
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Beste,
Mijn Google maps is suboptimaal momenteel.. sinds de wegafsluiting van de A10 west in Amsterdam staat in Google maps dat die op-en afritten nog staat zijn afgesloten, terwijl dat allang niet meer is.. hierdoor krijg ik allemaal andere routes in Google maps.
Ik heb al meerdere malen het feedback formulier ingevuld (een keer of 6) echter zonder gewenst resultaat.
Iemand die weet wat ik het beste kan doen?
Alvast dank!
Groet,
Elbert
Mijn Google maps is suboptimaal momenteel.. sinds de wegafsluiting van de A10 west in Amsterdam staat in Google maps dat die op-en afritten nog staat zijn afgesloten, terwijl dat allang niet meer is.. hierdoor krijg ik allemaal andere routes in Google maps.
Ik heb al meerdere malen het feedback formulier ingevuld (een keer of 6) echter zonder gewenst resultaat.
Iemand die weet wat ik het beste kan doen?
Alvast dank!
Groet,
Elbert
-
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 10197
- Lid geworden op: zo 10 jun 2007, 10:18
- Locatie: Haarlemmermeer
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Gewoon naar je bestemming rijden zonder navigatie? Blijkbaar kom je geregeld in die buurt, dus dan lijkt het mij wel haalbaar.
- keokiracer
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 8646
- Lid geworden op: do 10 mar 2011, 3:52
- Locatie: Halsteren
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Ik vermoed dat het niet om navigeren gaat 'want nu weet ik niet hoe ik er kom', maar om navigeren in de vorm van 'nu kan GMaps mij niet de snelste route aanbevelen tijdens de spits'.
Youtube (Best of Dutch Dashcam serie)| Picasa | Flickr
Vinny: Ik stel voor om naast de Uitspraak van de Week ook de "Grootste betweter van de maand" te gaan nomineren. De Geelhoedaward of de Keokiracerring ofzo...
Vinny: Ik stel voor om naast de Uitspraak van de Week ook de "Grootste betweter van de maand" te gaan nomineren. De Geelhoedaward of de Keokiracerring ofzo...
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Zoiets bedoel je zeker?
Het is wel heel slecht dat die afsluitingen er nog in staan, dat is al wel 2 maand geleden of zo? En het is niet één of andere vergeten achterafweg, maar een toerit naar de A10.
Het is wel heel slecht dat die afsluitingen er nog in staan, dat is al wel 2 maand geleden of zo? En het is niet één of andere vergeten achterafweg, maar een toerit naar de A10.
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Het zou interessant zijn te onderzoeken hoeveel mensen er nog steeds zo rijden louter op basis van de aanwijzing van Google Maps.