Wesso schreef: ↑wo 28 feb 2018, 18:24
Klopt, gemeenten en andere bestuurlijke eenheden worden ook niet meer gearceerd als je ernaar zoekt in Google Maps. Dat vond ik nou juist een handige feature.
Verrek, ik zie dat het nog steeds werkt op www.google.com/maps. Zowel in Lite als de volledige versie.
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Geplaatst: za 03 mar 2018, 17:28
door Vinny
Chris schreef: ↑za 03 mar 2018, 12:37
Winterswijk wordt ook tig keer aangegeven in gehuchten rondom. En het detailniveau tussen Nederland en Duitsland valt op. In Nederland wordt elk gehucht / buurtschap al vanaf een redelijk zoomniveau aangegeven, terwijl er in Duitsland maar een paar plaatsen worden aangegeven.
Dorpen die in Nederland geen gemeentestatus hebben, hebben een hogere status dan dorpen die dat niet hebben in Duitsland, België en Frankrijk. Ik denk dat dat is ingegeven vanuit de optiek dat daar waar in de buurlanden de meeste gemeenten nog zelfstandig zijn, Nederlandse gemeenten meer te vergelijken zijn met provincies.
Afgezien van die grensdisputen is Google Maps sowieso niet nauwkeurig met grenzen, zeker niet op detailniveau. Dan heb je veelal meer aan OSM.
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Geplaatst: vr 30 mar 2018, 12:36
door Chris
In Zwitserland kan je goed zien hoe Google Maps vertraging op je route niet meerekent en je dus de file in leidt. Van Basel tot Lugano geeft Google Maps nauwelijks enige vertraging aan, terwijl er in werkelijkheid 1,5 uur wachttijd is voor de Gotthardtunnel.
Google Maps pakt de vertraging pas heel laat op. Pas als je hem recht voor de file verplaatst is de reistijd ineens stukken langer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Geplaatst: ma 02 apr 2018, 15:26
door Robbert297
Eindelijk het probleem opgelost over mijn zeer trage Google Maps. De extensie Avast Online Security was de boosdoener. Deze heb ik verwijderd en nu werkt Google Maps weer als een trein!
Voor ieder die ook een trage Maps heeft: kijk hier ook eens naar.
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Geplaatst: ma 02 apr 2018, 19:13
door sven_engelen
Bij mij blijft webgl crashen waardoor mijn streetview in Chrome eruit klapt. Iemand een oplossing?
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Geplaatst: ma 02 apr 2018, 21:36
door Robbert297
Wellicht een van je extensies die een conflict veroorzaakt?
Crasht de boel ook als je Streetview opent in incognitomodus?
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Geplaatst: zo 08 apr 2018, 1:33
door Chrysa
Is Google begonnen met het automatisch vertalen van bedrijven etc?
Restaurant Onze Kerk hier in het dorp heet opeens Our Church, en middelbare school Graaf Engelbrecht heet ineens ook Count Engelbrecht.
En nog iets anders: Dit lijkt me ook niet helemaal de bedoeling...
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Geplaatst: zo 08 apr 2018, 11:37
door Robbert297
Net als je dacht dat het met plaatsnamen niet erger kon...
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Geplaatst: za 14 apr 2018, 16:41
door Chris
De oostkant van Amsterdam heeft nieuwe luchtfoto's van hoge resolutie van mei 2017.
Op de Muiderbrug is het verkeer weggehaald uit de foto's. Lijkt op een soort satellietversie van de 3D variant van Google Maps. Op aansluitende delen zie je wel verkeer rijden.
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Geplaatst: za 14 apr 2018, 18:36
door Victor
Niet alleen op de Muiderbrug, overal op de nieuwe beelden is het autoloos!
Alleen in de browserversie is het verkeer digitaal weggehaald. In de Google Earth applicatie zie je het verkeer wel gewoon rijden (behalve op enkele bruggen).
Hier zie je het verschil tussen Google Maps en Google Earth:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Geplaatst: za 14 apr 2018, 19:02
door Palance
A44 motorway in Nederland? Serieus?
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Geplaatst: za 14 apr 2018, 19:31
door Vinny
Zulke dingen zijn een gevolg van een datadoorkoppeling, niet van een bewuste menselijke ingreep.
Bijna alle grotere steden in Nederland hebben nu hoge resolutie beelden van 2017 (soms 2016). Een uitzondering is Rotterdam, waar in Google Earth hoge resolutie beelden uit 2007 standaard zijn, maar waar wel beelden van 2016 beschikbaar zijn. Verder hebben vooral Leiden, Deventer en Zwolle nu geen recente beelden. Die van Zwolle zijn zelfs uit de standaard laag weggehaald en teruggezet naar lage resolutie beelden uit 2005. Sommige andere steden hebben iets minder hoge resolutie beelden, maar wel van 2016 (zoals Nijmegen en de regio Heerlen).
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Geplaatst: ma 23 apr 2018, 21:13
door Palance
Er staan sinds enkele dagen wat wegen en steden van Jordanië op Streetview (met name Amman en Aqaba).
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Geplaatst: za 28 apr 2018, 15:15
door Chris
Hier weer een voorbeeld van Google Maps grote vertragingen niet goed in kaart brengt. Op 70 kilometer afstand is de reistijd 1h49m, op 35 km is dat maar 4 minuten korter. Hoe verder je van de file af bent, hoe meer Google denkt dat de file zal oplossen voordat je arriveert. Maar dat algoritme werkt niet bij dit soort gevallen waar de hele dag een wachtrij voor de Gotthardtunnel staat.
Plan je een wat grotere route, dan neemt hij wel wat vertraging mee, maar niet de werkelijke vertraging. De wachttijd voor de tunnel is op moment van deze printscreen bijna 2 uur, dus de reistijd zal in werkelijkheid dichter bij 3,5 uur liggen.
Begin je de route in Basel, dan is de reistijd maar 2 minuten langer ondanks dat het beginpunt 80 kilometer eerder is. Ook dat is een voorbeeld dat Google denkt dat de file weg is tegen de tijd dat je er komt.
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Geplaatst: zo 06 mei 2018, 15:33
door Willem
In Luxemburg geeft Google Maps nog steeds de N30 aan, terwijl dat nummer volgens de site van Harry al in 1995 in CR119 is veranderd:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Geplaatst: ma 07 mei 2018, 6:05
door BHJ
Dat valt nog mee. Google Maps geeft ook de stad Reimerswaal aan. Een stad die al zo'n 450 jaar niet meer bestaat.
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Geplaatst: ma 07 mei 2018, 7:24
door Egbert
Het staat in wikipedia dus het moet waar zijn! Staat ook op exact de locatie die in wikipedia is ingevoerd.
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Geplaatst: ma 07 mei 2018, 7:29
door BHJ
De ruines liggen er nog (weliswaar ondet het fundament van de kreekraksluizen)
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Geplaatst: ma 07 mei 2018, 8:28
door Willem
Waarschijnlijk bedoelen ze de gemeente Reimerswaal, alleen is de tekst aan de verkeerde kant van de Oosterschelde terecht gekomen.
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Geplaatst: ma 07 mei 2018, 8:33
door BHJ
Het is niet het enige voormalige dorp in een van de Scheldes.
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Geplaatst: ma 07 mei 2018, 10:56
door Chris
Google Maps wordt voor websitebeheerders / ontwikkelaars flink duurder. Het embedden van Google Maps, Streetview of navigatie gaat straks aanzienlijk meer kosten.
Het Wegenforum en Wegenwiki gebruiken de Google Maps API niet. Maar bijvoorbeeld de Franse WikiSara wel. Alhoewel dat weer valt onder het platform van Wikia. Maar dat kan zo'n platform wel eens heel veel geld gaan kosten.
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Geplaatst: di 08 mei 2018, 5:40
door Vinny
Het zat er aan te komen alleen ik denk dat de meeste sites nu overstappen naar open streetmap-achtige oplossingen.
Al tijden staat in Google Maps de A1 richting Amsterdam tussen de afrit A6 en de oprit A6 als afgesloten: https://www.google.nl/maps/@52.3094342, ... a=!5m1!1e1. Hierdoor wordt je in de navigatie de A6 opgeleid om vervolgens bij de eerste afrit te keren en weer richting de A1 genavigeerd te worden. Ik heb dit een maand geleden al een keer doorgegeven middels de optie 'Feedback verzenden' aan Google Maps, maar tot op heden zonder resultaat. Iemand enig idee waarom dit stukje weg als afgesloten staat? Wellicht is hier ook iemand aanwezig met nauwere banden met Google waardoor dit aangepast kan worden.
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Geplaatst: ma 14 mei 2018, 11:10
door Wesso
Er staat geen afsluiting meer op de kaart bij knooppunt Muiderberg. Kennelijk is het inmiddels opgelost.