Nederland van de weg af gezien: kaart met wegnummers
Moderator: Moderatoren
-
- woonerf
- Berichten: 96
- Lid geworden op: wo 07 jun 2006, 13:09
- Locatie: Kloosterzande
- Contacteer:
Nederland van de weg af gezien: kaart met wegnummers
Ik neem aan dat veel mensen hier het boek Nederland van de weg af gezien wel kennen, uitgegeven door Shell in 1979. Ik heb het boek al bijna 28 jaar in bezit en kijk nog weleens naar die foto's van het Nederlandse wegbeeld, 30 jaar geleden
Anyway, er staat ook een kaartje in waar de Nederlandse wegnummers op vermeld staan. Situatie pakweg eind jaren 70... Misschien wel interessant?
Anyway, er staat ook een kaartje in waar de Nederlandse wegnummers op vermeld staan. Situatie pakweg eind jaren 70... Misschien wel interessant?
360° panorama's van Nederland
360° | De oude Waalbrug bij Zaltbommel in 2003
360° | De oude Lekbrug bij Vianen in 2007 1 | 2
360° | De oude Waalbrug bij Zaltbommel in 2003
360° | De oude Lekbrug bij Vianen in 2007 1 | 2
- Kaaiman
- Secretaris
- Berichten: 17417
- Lid geworden op: ma 26 jun 2006, 16:54
- Locatie: Hoogeveen
- Contacteer:
Een vergelijkbare kaart heb ik op dit forum al eens eerder gezien. Helaas staat die niet meer online. Daar stonden trouwens ook geen E-nummers op en was bij Hoogeveen nog een stukje N28. Het tracé van de A28 bij Hoogeveen lijkt me niet echt te kloppen.
Leuk (of fout?): de A19, een zeer lange A/N41, geen A/N31, N47, N49, N51, N53, geen N48, wel A48, A33, A57, A60, geen N6, N18 nog op de oude locatie, (A2)...
Leuk (of fout?): de A19, een zeer lange A/N41, geen A/N31, N47, N49, N51, N53, geen N48, wel A48, A33, A57, A60, geen N6, N18 nog op de oude locatie, (A2)...
Deur Drenthe • website over het Drentse provinciaal en rijkswegennet
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
- Kaaiman
- Secretaris
- Berichten: 17417
- Lid geworden op: ma 26 jun 2006, 16:54
- Locatie: Hoogeveen
- Contacteer:
Terwijl de A4 er tussen de A13 en A4MD helemaal nog niet op staat, zelfs geen N4.Mark schreef:Ik hou van deze nummering
Let ook op de N14 (!!) en de A4 MD die er niet ligt maar wel op de kaart, maar het aangelegde deel niet.
Ik hou ook van deze nummering. Lekker consequent! Geen N-wegen met A-nummer of andersom.
Deur Drenthe • website over het Drentse provinciaal en rijkswegennet
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31595
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
A19 hock: Ach,. die weg ziet er wel uit alsof het snelweg is geweest (huidige N262), dus wie weet...
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- Kaaiman
- Secretaris
- Berichten: 17417
- Lid geworden op: ma 26 jun 2006, 16:54
- Locatie: Hoogeveen
- Contacteer:
Vinny is vast blij met de spatiëring tussen de prefix en het nummer.
@ Palance: dat is dus duidelijk niet de N262, maar het tracé van de oude N4.
@ Palance: dat is dus duidelijk niet de N262, maar het tracé van de oude N4.
Deur Drenthe • website over het Drentse provinciaal en rijkswegennet
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31595
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Maar de huidige N289 loopt dóór Putte heen, dus kan nooit een A19 zijn geweest.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
Vroeger schreef ik wegnummers met een streepje er tussen. Ik heb mij aangewend om in teksten altijd een spatie tussen de prefix en het nummer te schrijven puur voor de duidelijkheid. Het leest prettiger. Overigens doe ik dat ook in officiele werkstukken en stageverslagen, dus niet alleen op het forum. De meeste mensen die ik spreek vinden dat ook beter. Overigens op de echte wegnummerschildjes kun je meestal een halve spatie waarnemen.Vinny is vast blij met de spatiëring tussen de prefix en het nummer.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22897
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Helaas vind je het wegnummer dan nooit meer terug met een zoekmachine.Vinny schreef:Ik heb mij aangewend om in teksten altijd een spatie tussen de prefix en het nummer te schrijven puur voor de duidelijkheid.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22897
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Leuk, die N41 tussen Groningen en de Afsluitdijk.
Ik heb ooit N41 op één wegwijzer op de huidige N355 zien staan.
Maar ik denk dat deze kaart een nummerplan weergeeft waar men vrij vroeg forse aanpassingen aan gemaakt heeft.
Ik heb ooit N41 op één wegwijzer op de huidige N355 zien staan.
Maar ik denk dat deze kaart een nummerplan weergeeft waar men vrij vroeg forse aanpassingen aan gemaakt heeft.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
-
- woonerf
- Berichten: 96
- Lid geworden op: wo 07 jun 2006, 13:09
- Locatie: Kloosterzande
- Contacteer:
Pssst... voor de liefhebbers...Mark schreef:Heeft iemand hier een goeie scan van die kaart. Ik wil hem best wel eens uitgeprint hebben.
http://www.xs4all.nl/~alex4all/wegnummers.jpg
100% gescand, 300dpi. Wél de drukkwaliteit van 30 jaar geleden
Hij blijft niet lang staan, dus wees snel!
360° panorama's van Nederland
360° | De oude Waalbrug bij Zaltbommel in 2003
360° | De oude Lekbrug bij Vianen in 2007 1 | 2
360° | De oude Waalbrug bij Zaltbommel in 2003
360° | De oude Lekbrug bij Vianen in 2007 1 | 2
-
- expressweg
- Berichten: 3362
- Lid geworden op: di 25 apr 2006, 11:38
- Locatie: Dordrecht
- Contacteer:
Met Google kun je zoeken naar A-16. Je krijgt dan alle combinaties van A16, A.16, A-16, A 16, etcetera. Ook handig als je vermoedt dat wat je zoekt geschreven is door iemand die de Nederlandse taal niet machtig is: sloop-auto vindt naast sloopauto en sloop-auto ook *sloop auto.harry schreef:Helaas vind je het wegnummer dan nooit meer terug met een zoekmachine.Vinny schreef:Ik heb mij aangewend om in teksten altijd een spatie tussen de prefix en het nummer te schrijven puur voor de duidelijkheid.
Onzin. Dit is gezichtsbedrog, veroorzaakt door de grote spatiëring van Ee.Vinny schreef:Overigens op de echte wegnummerschildjes kun je meestal een halve spatie waarnemen. ;)
- Kaaiman
- Secretaris
- Berichten: 17417
- Lid geworden op: ma 26 jun 2006, 16:54
- Locatie: Hoogeveen
- Contacteer:
Volgens mij zit er echt wel een 0,5 of 0,3 spatie tussen de prefix en het nummer hoor. Bij de N kun je dat mooi zien.Juerd schreef:Onzin. Dit is gezichtsbedrog, veroorzaakt door de grote spatiëring van Ee.Vinny schreef:Overigens op de echte wegnummerschildjes kun je meestal een halve spatie waarnemen.
Deur Drenthe • website over het Drentse provinciaal en rijkswegennet
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
-
- expressweg
- Berichten: 3362
- Lid geworden op: di 25 apr 2006, 11:38
- Locatie: Dordrecht
- Contacteer:
Borden natekenen met in Inkscape een foto op de achtergrond heeft me nog nooit zo'n verbrede spatiëring tussen letter en getal laten zien.Kaaiman schreef:Volgens mij zit er echt wel een 0,5 of 0,3 spatie tussen de prefix en het nummer hoor. Bij de N kun je dat mooi zien. :)Juerd schreef:Onzin. Dit is gezichtsbedrog, veroorzaakt door de grote spatiëring van Ee.Vinny schreef:Overigens op de echte wegnummerschildjes kun je meestal een halve spatie waarnemen. ;)
-
- autoweg
- Berichten: 1016
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 14:16
- Locatie: Rotterdam
Zie ik nou bij Hoorn een RUSSISCH wegnummer??? hock:belmanpoes schreef:Pssst... voor de liefhebbers...Mark schreef:Heeft iemand hier een goeie scan van die kaart. Ik wil hem best wel eens uitgeprint hebben.
http://www.xs4all.nl/~alex4all/wegnummers.jpg
100% gescand, 300dpi. Wél de drukkwaliteit van 30 jaar geleden
Hij blijft niet lang staan, dus wees snel!
It aint over 'till it's over...
- Kaaiman
- Secretaris
- Berichten: 17417
- Lid geworden op: ma 26 jun 2006, 16:54
- Locatie: Hoogeveen
- Contacteer:
Ofwel een ietwat vervaagde E
Deur Drenthe • website over het Drentse provinciaal en rijkswegennet
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon