[A032] Laatste 5 km van de A32 bij Lankhorst
Moderator: Moderatoren
[A032] Laatste 5 km van de A32 bij Lankhorst
Ik heb een vraagje: waarom houden de hm-paaltjes bij lankhorst op bij 5,6?
Liep de A32 vroeger nog wat verder door?
Liep de A32 vroeger nog wat verder door?
Re: Laatste 5 km van de A32 bij Lankhorst
Tot Staphorst neem ik aan. Dat stuk was eerder klaar dan de aanliggende stukken van de A28.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21984
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Laatste 5 km van de A32 bij Lankhorst
Misschien is het gezichtsbedrog of een niet zo bedoelde onnauwkeurigheid, maar de landelijke kaartjes van de wegenplannen uit de jaren '60 en '70 suggereren dat de verbinding Meppel - Hoogeveen (het oost-west verlopende stukje in de A28, de toenmalige Rijksweg 37) anders was gedacht dan de A28 uiteindelijk is komen te lopen. De kaartjes suggereren een wat zuidelijker splitsing tussen de A28 en de A32 dan het huidige knooppunt bij Lankhorst. Goed mogelijk dat de kilometrering van de A32, die op zichzelf zal teruggaan op die van de oude Rijksweg 32, ook is gebaseerd op zo'n zuidelijker splitsing.
Sowieso is het natuurlijk altijd verstandig om bij de kilometrering van een route een veiligheidsmarge in te bouwen voor wijzigingen. Het is natuurlijk heel mooi om de weg precies op 0,0 te laten beginnen, maar je hebt nul flexibiliteit als er ooit nog eens iets veranderd moet worden.
Sowieso is het natuurlijk altijd verstandig om bij de kilometrering van een route een veiligheidsmarge in te bouwen voor wijzigingen. Het is natuurlijk heel mooi om de weg precies op 0,0 te laten beginnen, maar je hebt nul flexibiliteit als er ooit nog eens iets veranderd moet worden.
Laatst gewijzigd door Pino op ma 17 aug 2009, 16:25, 1 keer totaal gewijzigd.
Re: Laatste 5 km van de A32 bij Lankhorst
Klopt. Dan krijg je zeer vreemde stuaties en inconsistenties. Bij Wesepe (N348) kon na de aanleg van de rondweg blijkbaar de oude nummering niet meer gehandhaafd blijven. De rondweg heeft nu een eigen nummering beginnend bij 0,0. De aanliggende wegdelen hebben nog altijd de oude nummering.Pino schreef:maar je hebt nul flexibiliteit als er ooit nog eens iets veranderd moet worden.
Ander voorbeeld: de aansluiting van de N244 bij Alkmaar is i.v.m. de reconstructie van de Ring Alkmaar naar het noorden verplaatst. Hectometerwaarde 0,0 eindigt nog steeds op het punt van de oude aansluiting. Vervolgens wordt er doorgenummerd als parallelweg van de N242 (hectometerwaarde N242+toegevoegde letter).
- Kaaiman
- Secretaris
- Berichten: 17416
- Lid geworden op: ma 26 jun 2006, 16:54
- Locatie: Hoogeveen
- Contacteer:
Re: Laatste 5 km van de A32 bij Lankhorst
Volgens het oorspronkelijke plan zou Rw37 bij de Lichtmis moeten aansluiten, zie ook het SHWN1966.
Deur Drenthe • website over het Drentse provinciaal en rijkswegennet
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21984
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Laatste 5 km van de A32 bij Lankhorst
Als je halverwege een route de weg moet gaan verleggen, bijvoorbeeld om een weg om een dorp heen te leggen in plaats van erdoorheen, kom je sowieso in de problemen met de kilometrering. Je zou vanaf dat punt de hele route stroomafwaarts van nieuwe kilometrering moeten voorzien, en bij de volgende omlegging weer.boe! schreef:Bij Wesepe (N348) kon na de aanleg van de rondweg blijkbaar de oude nummering niet meer gehandhaafd blijven. De rondweg heeft nu een eigen nummering beginnend bij 0,0. De aanliggende wegdelen hebben nog altijd de oude nummering.
Je ziet daarom in sommige landen alternatieve systemen verschijnen, waarin een route in secties is verdeeld en de kilometrering binnen iedere sectie op 0,0 begint. Een plaats langs de route wordt dan omschreven als "sectie x km y". Wordt de weg vervolgens aangepast, dan hoeft alleen de sectie waarin die wijziging plaatsvindt te worden omgenummerd. Maar tegelijkertijd stap je dan af van het idee dat je hectometerpalen kunt gebruiken om vlug je positie te bepalen ten opzichte van het begin van de weg ("ik zit nu 100 km van Knooppunt Watergraafsmeer"), ten opzichte van een ander nulpunt (zoals de Ring Berlijn op bepaalde Duitse wegen) of tussen twee auto's onderling ("wij zitten nu bij kilometerpaal 150, waar zijn jullie?").
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31594
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Laatste 5 km van de A32 bij Lankhorst
Zie de A17, die precies op 0,0 lijkt te eindigen op KP Klaverpolder. De rest van de lus richting Dordrecht heeft dan weer een andere nummering die op geen enkele wijze iets te maken lijkt te hebben met die van de A16, A17 of A59.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22897
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Laatste 5 km van de A32 bij Lankhorst
In Nederland heb je daarom hectometersprongen. Op lange rijkswegen (A2, A12, A28) maar ook op sommige provinciale wegen.Pino schreef:Je ziet daarom in sommige landen alternatieve systemen verschijnen
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21984
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Laatste 5 km van de A32 bij Lankhorst
Ik geloof niet dat hectometersprongen een effectievere manier vormen om met routewijzigingen om te gaan dan zo'n sectie-systeem. Want je kunt zo'n gat van 5 kilometer aan de grens tussen Noord- en Zuid-Holland natuurlijk in beide provincies gebruiken om een omlegging door te voeren, je loopt wel het risico dat die wijziging tientallen kilometers verderop plaatsvindt, waardoor je dus ook tientallen kilometers van nieuwe hectometerpaaltjes moet voorzien. Het sectie-systeem beperkt standaard je schade tot enkele kilometers. Met hectometersprongen zou je hoogstens een vergelijkbaar effect kunnen creëeren, wanneer je pakweg iedere vijf kilometer zo'n sprong maakt. Maar goed, dan kun je ook iedere vijf kilometer resetten naar 0 en er een sectienummer voorzetten. Iedere link tussen de kilometerwaarde en de daadwerkelijk afgelegde afstand is dan toch al weg.
Ik ben niet zo heel goed op de hoogte van de kilometersprongen op provinciale wegen, maar zeker op de rijkswegen heb ik niet het gevoel dat de sprongen bewust ingebouwd zijn om wat flexibiliteit te creëren voor extra uitbouw. De A2 begint niet met een hoger kilometrage om wat ruimte te laten voor een uitbouw in Amsterdam. De A15 kent een sprong, omdat er oorspronkelijk een heel ander wegnummer was toegekend aan het stuk ten westen van Ridderkerk. De sprong in de A28 op Hoevelaken vind ik niet de meest handige. Men had op het laatst gecompleteerde stuk tussen Utrecht en Amersfoort best kunnen terugtellen vanaf Hoevelaken in plaats van te beginnen met tellen op de Waterlinieweg om vervolgens tot de conclusie te komen dat er dan bij Hoevelaken een gat ontstond.
Ik ben niet zo heel goed op de hoogte van de kilometersprongen op provinciale wegen, maar zeker op de rijkswegen heb ik niet het gevoel dat de sprongen bewust ingebouwd zijn om wat flexibiliteit te creëren voor extra uitbouw. De A2 begint niet met een hoger kilometrage om wat ruimte te laten voor een uitbouw in Amsterdam. De A15 kent een sprong, omdat er oorspronkelijk een heel ander wegnummer was toegekend aan het stuk ten westen van Ridderkerk. De sprong in de A28 op Hoevelaken vind ik niet de meest handige. Men had op het laatst gecompleteerde stuk tussen Utrecht en Amersfoort best kunnen terugtellen vanaf Hoevelaken in plaats van te beginnen met tellen op de Waterlinieweg om vervolgens tot de conclusie te komen dat er dan bij Hoevelaken een gat ontstond.
Laatst gewijzigd door Pino op ma 17 aug 2009, 19:31, 1 keer totaal gewijzigd.
Re: Laatste 5 km van de A32 bij Lankhorst
Ook langs het spoor staan hectometerpaaltjes. Er is één tracé met een negatieve kilometrering: Tussen Halingen Haven en Harlingen stad
Zo kun je dat dus ook oplossen
Zo kun je dat dus ook oplossen
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
Re: Laatste 5 km van de A32 bij Lankhorst
De meeste sprongen doen zich voor op de districtgrenzen van Rijkswaterstaat. Eilandjespolitiek dus.Pino schreef:maar zeker op de rijkswegen heb ik niet het gevoel dat de sprongen bewust ingebouwd zijn om wat flexibiliteit te creëren voor extra uitbouw.
De sprong op de A28 doet zich voor op de voormalige provinciegrens tussen Utrecht en Gelderland, tevens voormalig districtgrens van Rijkswaterstaat. Later is de provinciegrens verschoven.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21984
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Laatste 5 km van de A32 bij Lankhorst
We moeten het er maar op houden dat Nederland daar niet alleen in staat. Ook op het Duitse Autobahnnet vinden de nodige sprongen in het kilometrage hun oorzaak in een districtsgrens.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22897
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Laatste 5 km van de A32 bij Lankhorst
Voor hulpdiensten is het van (levens)belang dat de combinatie wegnummer+hectometerwaarde uniek is. Iedere 5 km resetten kan daarom dus helemaal niet.Pino schreef:Maar goed, dan kun je ook iedere vijf kilometer resetten naar 0 en er een sectienummer voorzetten.
Iedere 5 km een km overslaan zou nog kunnen.
Inderdaad. Op de provinciegrens Utrecht/Gelderland ontbreken 10 kilometer. Op de A28 bij Hoogeveen zo'n 5 km en op de A2 bij Nederweert ook ruim 5 km.Pino schreef:Iedere link tussen de kilometerwaarde en de daadwerkelijk afgelegde afstand is dan toch al weg.
Als je dan ook niet weet dat de A2 begint te tellen bij 30, dan valt de reis van Limburg naar Amsterdam reuze mee.
Ik denk toch dat het wel meespeelt. Het is bijvoorbeeld handig dat de A13 bij 5 begint (want de uitloper loopt nog kilometers "terug" tot bijna in het Print Clausplein).Pino schreef:zeker op de rijkswegen heb ik niet het gevoel dat de sprongen bewust ingebouwd zijn om wat flexibiliteit te creëren voor extra uitbouw.
Ook sommige andere rijkswegen beginnen om die reden bij 1,0, denk ik.
Dat doen we op de weg heel af en toe ook.Vinny schreef:Ook langs het spoor ... een negatieve kilometrering. Zo kun je dat dus ook oplossen
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21984
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Laatste 5 km van de A32 bij Lankhorst
Ik zei ook "iedere vijf kilometer resetten én er een sectienummer voorzetten". Zodat je dus wel degelijk unieke waardes krijgt: 1-1,0 voor kilometerwaarde 1,0 in sectie 1, en 2-1,0 voor kilometerwaarde 1,0 in sectie 2.harry schreef:Voor hulpdiensten is het van (levens)belang dat de combinatie wegnummer+hectometerwaarde uniek is. Iedere 5 km resetten kan daarom dus helemaal niet.Pino schreef:Maar goed, dan kun je ook iedere vijf kilometer resetten naar 0 en er een sectienummer voorzetten.
Verder weet ik niet hoeveel dubbele kilometerwaarden we in Nederland hebben, maar zeker in Duitsland komen er meerdere stukken met dubbele kilometrering voor: de A3 met nulpunten bij Emmerich en Heumar, de A8 die vanaf München in beide richtingen van 0 oploopt, enzovoort. Wat misschien ook de reden is dat men in Duitsland overschakelt op kilometrering in een sectie-indeling, waarbij de bestaande kilometerpalen uitsluitend nog decoratieve waarde hebben, maar voor alle werkzaamheden, hulpdiensten etc. de Stationszeichen bindend zijn.
Dat kan dan natuurlijk wel tot de volgende discussie met de hulpdiensten leiden:
- Waar is het ongeval gebeurd?
- Op de A3 bij kilometerpaal 15,5 in de richting Frankfurt
- Daar kan ik niets mee; welk nummer staat op het Stationszeichen?
- Wie bitte?
En dan heb je toch nog het een en ander uit te leggen als hulpdienst die snel hulp wil sturen. Dan is het wellicht toch makkelijker om met een simpele vraag te checken of de persoon in kwestie in de buurt van Emmerich staat of in de buurt van Köln.
Re: Laatste 5 km van de A32 bij Lankhorst
Nee, je moet natuurlijk naar de GPS-coördinaten vragen als hulpdienst, dan rij je er in één keer heen
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
Re: [A032] Laatste 5 km van de A32 bij Lankhorst
Alweer een hele tijd terug is hm-paal 5,5 toegevoegd. Waarom, eigenlijk?
Re: [A032] Laatste 5 km van de A32 bij Lankhorst
Omdat de invoegstrook na de werkzaamheden langer is geworden en het dus langer duurt voordat de A32 daadwerkelijk invoegt op de A28?
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5542
- Lid geworden op: vr 04 sep 2009, 19:22
- Locatie: Breda
Re: [A032] Laatste 5 km van de A32 bij Lankhorst
Wanneer begint eigenlijk de "nieuwe" snelweg volgens de wegbeheerder? Direct na het puntstuk, of toch een stukje later?