JB81 schreef:A13 tussen Delft-Zuid en vzp Vrijenban
Oorzaak ligt niet in het weefvak maar in te weinig capaciteit stroomafwaarts.
JB81 schreef:A20 tussen Kleinpolderplein en Rotterdam-Centrum (al weet ik niet of dit helemaal voldoet aan de definitie weefvak aangezien het de rechterrijstrook vanaf de A13 is die overgaat in de afrit Centrum, terwijl de linkerrijstrook vanaf de A13 overgaat in de A20)
Is geen weefvak. Probleem zit niet in het weefvak, maar in onvoldoende capaciteit stroomafwaarts.
RSK schreef:tussen de oprit Gouda en het knooppunt Gouwe
Is zoals je zelf al aangaf geen weefvak
Mandelsoft schreef:Is de A12 bij Voorburg ri. Den Haag-Centrum niet een weefvak met veel congestie? Dit is een typisch a-symetrisch weefvak, waarbij verkeer van de A12 uit Utrecht minstens twee rijstroken moet opschuiven om bij Voorburg eraf te kunnen.
Je bedoelt tussen Pr. Clausplein en Voorburg. Formeel is dat een samenvoeging gevold door een rechts afvallende rijstrook naar het OWN. Qua lengte kun je het echter wel als een asymmetrisch weefvak beschouwen. De weeflengte en de omvang van de wevende stromen is hier inderdaad problematisch.
Rein schreef:Bij KP Badhoevedorp:
- boven A4 richting Schiphol
Is nu als gevolg van de werkzaamheden erg moeilijk. Daarom geen goede kandidaat voor nader onderzoek.
JJK schreef:Het weefvak op de A9 onder knp. Badhoevedorp naar A4-noord
Rein schreef:- onder A9 richting Amstelveen
Hier speelt vaak ook afstroomproblematiek. Zeker nu de boog richting A4-noord zo'n raar geval is.
JJK schreef:Het weefvak op de A9 onder knp. Badhoevedorp naar A4-zuid
Zoals anderen ook al aangaven is dit thans geen weefvak meer
Rein schreef:Niet formeel een weefvak is de aansluiting van de A4 op de A10 zuid bij KP De Nieuwe Meer. Veel verkeer afkomstig vanaf de A10 west wil zsm drie rijstroken naar rechts om de afslag VU te nemen, terwijl verkeer vanaf de A4 vaak zsm naar links wil om door te kunnen knorren.
Is een uitvoeger die snel na een samenvoeging volgt. Is formeel geen weefvak. Wel veel wevend verkeer.
mvalkenburg schreef:A8 vanuit Amsterdam richting Zaandam. Iedere middag(spits) raak.
Is geen weefvak. Vanaf Coenplein komende zijn het allemaal samenvoegingen. Vlak voor knooppunt Zaandam ligt weer een splitsing. Probleem is wel dat hier veel verkeer van stroom moet wisselen. Verkeer vanaf de wisselbaan naar de A7, vanaf de A10-noord naar de A7, vanaf de Coentunnel naar de A8, vanaf alle richtingen naar het tankstation, vanaf het tankstation naar de A8, en vanaf Zaanstad-Zuid naar de A8. En dat alles binnen ongeveer 4 kilometer.
captain007 schreef:Andere kant op is het ook niet veel soeps. Daar zitten de verkeerstromen Voorburg -> Utrecht en Den Haag -> Amsterdam / Rotterdam elkaar in de weg.
Formeel is dat combinatie van samenvoeging en splitsing, maar gezien de lengte en de wevende stromen is het in de praktijk inderdaad meer een asymmetrisch weefvak.
mavas schreef:Knooppunt Raasdorp: Vanaf A9 Amstelveen ri Beverwijk, daarbij is de samenvoeging met de A5 en de A9 problematisch in de avondspits. Stroomafwaarts is de N205 filevrij en de A9 ook vaak, maar ter hoogte van het weefvak staat wel file omdat er teveel kruisend verkeer is.
Rein schreef:Dat is een hele duidelijke ja. Ik erger me daar meerdere keren per week helemaal kapot, omdat al het verkeer zonodig op de eerste 50 meter van het weefvak van rijstrook wil wisselen terwijl ze 1,5 km de ruimte hebben. En door dat eeuwige geklooi loopt het elke dag vast op zowel de A9 als de A5.
Niet het weefvak tussen Raasdorp en Rottepolderplein-Zuid is het probleem, maar het weefvak tussen Rottepolderplein -Zuid en -Noord. Dat veroorzaakt terugslag op de A9-Re die dan ook weer uitmondt in problemen op het door jou genoemde weefvak.
Ik rij de A5 dagelijks in de avondspits richting Raasdorp en heb daar absoluut geen last van terugslag vanaf de A9. Probleem is in de avondspits dat als er terugslag is vanaf het Rottepolderplein, dat je er verder stroomafwaarts niet meer tussen komt. En om dan op de linker strook naar de N205 te gaan stilstaan om er alsnog tussen te kunnen, is vragen om moeilijkheden. Dus wordt er vroeg geweefd, en dat is alleen op te lossen als het bij het Rottepolderplein beter loopt.
mavas schreef:JJK schreef:Het weefvak op de A9 tussen de N205 en de A200.
Volgens mij is daar het weefvak zelf niet het probleem, maar de afstroom van het geregelde verkeersplein. Daarom heb ik hem niet in mijn lijstje gezet.
Klopt dat de afstroom een probleem is, waardoor het weefvak zelf (dat veel te krap en te kort is, zonder vluchtstrook) ook al snel niet meer functioneert. En als dat gebeurt, slaat het pas terug richting KP Raasdorp.
Boerenkool schreef:-een discutabel geval: De A1 vanaf Amsterdam naar de A27. Spitstrook houdt op bij Afslag laren/hilversum Noord en wordt verbinding met A27. Dat komt als rechterbaan weer bij de A27 en valt af als afrit Hilversum. Veel ochtenden staat het vanaf op de A1 vast tot het afvallen bij de afrit hilversum. Capaciteitsprobleem is echter de A27 zuidelijker en niet dat weefvak. Is trouwens langere tijd gewoon een rechterbaan
Capaciteit stroomafwaarts is inderdaad probleem.
Boerenkool schreef:-A1 samenvoeging parallelbaan en hoofdbaan richting Amersfoort in knp Eemnes.
Geen weefvak. Onvoldoende capaciteit stroomafwaarts is oorzaak.
Boerenkool schreef:-afrit Vinkenveen op A2 vooral vanuit noord, wachtrij vaak langer dan uitvoegstrook
Geen weefvak.
Boerenkool schreef:-A1 door het Gooi, uitvoegstroken te kort en zeer drukke toevoerende wegen met grote capacitritsproblemen.
Geen weefvak.
Boerenkool schreef:-a9 afrit Beverwijk tijdens zwarte markt.
Geen weefvak
Boerenkool schreef:-Randweg Den Bosch, bij de knooppunten met A59 loopt het stroef
Heeft te maken met onvoldoende afstroommogelijkheid naar de A59
Boerenkool schreef:- einde parallelstructuur Randweg Den Bosch
Is ook geen weefvak. Afstand tussen puntstuk samenvoeging en puntstuk splitsing is maarliefst 2 km.
Bereikbaar op emailadres: secretaris [at] wegenforum.nl (zonder spaties, en met apestaartje i.p.v. [at])