Verkeersmisformatie / Fouten in de media
Moderator: Moderatoren
Re: Verkeersmisformatie / Fouten in de media
Dat het overgrote deel van de N15 inmiddels A15 heet, snappen veel media nog niet. Ook Rijkswaterstaat heb ik daar al eens op gewezen. Vandaag gaat het AD in de fout.
http://www.ad.nl/rotterdam/gladheid-ver ... ~ada6148e/
http://www.ad.nl/rotterdam/gladheid-ver ... ~ada6148e/
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21918
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Verkeersmisformatie / Fouten in de media
Deze oude werknaam is kennelijk toch in wat bestanden blijven hangen...
nu.nlBij knooppunt Westpoort is de weg tussen de A10 en A5 afgesloten
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
Re: Verkeersmisformatie / Fouten in de media
Bij dat 'knooppunt' sluiten de A5 en de A10 toch op elkaar aan? Hoe kan de weg tussen die 2 wegen dan dicht zijn?
Re: Verkeersmisformatie / Fouten in de media
Ze zullen wel verbindingsweg bedoelen. In het geval van de A 5 is dat wat vaag, want de weg begint praktisch al op de parallelbaan van de A 10 zelf.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Verkeersmisformatie / Fouten in de media
Afrit 9a?VID schreef: A1Amsterdam - Amersfoort
ter hoogte van Hilversum-Noord
afgesloten afrit in verband met politieonderzoek
Keren bij afrit Restaurant De Witte Bergen 9A
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
Re: Verkeersmisformatie / Fouten in de media
Dat is blijkbaar het nummer dat RWS hanteert. Dit komt uit hun data. VIDS en ANWB zijn alleen verspreiders van die data.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32135
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Verkeersmisformatie / Fouten in de media
Aangezien er een aansluiting naar het OWN is via die afrit zou het sowieso wel logisch zijn om die afrit een nummer te geven. Net als de restaurantafrit aan de A2 bij Weert.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Verkeersmisformatie / Fouten in de media
Ik zou het ook logisch vinden, maar dit geeft verwarring omdat dat nummer niet voorkomt. Afwijkingen tussen verkeersinformatie en de praktijk zijn sowieso not done. In deze regio is de A38 een goed voorbeeld: Wordt soms genoemd, maar is nergens op de bewegwijzering terug te vinden.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- Jackbauer1350
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7874
- Lid geworden op: ma 21 nov 2011, 22:03
- Locatie: Wijdemeren
- Contacteer:
Re: Verkeersmisformatie / Fouten in de media
Waarschijnlijk is er geen afritnummer om niet teveel de aandacht te vestigen dat hier de snelweg ook echt verlaten kan worden. Gedachtegang van gemeente-ambtenaren ofzo.Coen Tunnel schreef: Aangezien er een aansluiting naar het OWN is via die afrit zou het sowieso wel logisch zijn om die afrit een nummer te geven. Net als de restaurantafrit aan de A2 bij Weert.
- GuteFahrt
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 7136
- Lid geworden op: di 07 jun 2011, 22:39
- Locatie: Waddenstad Harlingen
- Contacteer:
Re: Verkeersmisformatie / Fouten in de media
Zojuist te horen op de radio. File in de Fryske Marren (A6 Joure).
(Fryske Marren (De Friese Meren)) is de gemeentenaam (voortgekomen uit fusie o.a. Gaasterland/Scharsterland))
(Fryske Marren (De Friese Meren)) is de gemeentenaam (voortgekomen uit fusie o.a. Gaasterland/Scharsterland))
- Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7932
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: Verkeersmisformatie / Fouten in de media
Het is nu nog wachten op het bericht "3 km file op de A7 tussen Súdwest-Fryslân en De Fryske Marren" (3 km file op de A7 tussen Sneek en Joure)...
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32135
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Verkeersmisformatie / Fouten in de media
Als het vaststaat op het deel van de A6 dat door het Tjeukemeer loopt kan ik het niet eens verkeerd rekenen.GuteFahrt schreef:Zojuist te horen op de radio. File in de Fryske Marren (A6 Joure).
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Verkeersmisformatie / Fouten in de media
Het AD van vanmorgen:
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- keokiracer
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 8646
- Lid geworden op: do 10 mar 2011, 3:52
- Locatie: Halsteren
- Contacteer:
Re: Verkeersmisformatie / Fouten in de media
Ik zie het niet? Over de A15 is de kortste route.
https://www.google.nl/maps/dir/51.90936 ... m2!4m1!3e0
https://www.google.nl/maps/dir/51.90936 ... m2!4m1!3e0
Youtube (Best of Dutch Dashcam serie)| Picasa | Flickr
Vinny: Ik stel voor om naast de Uitspraak van de Week ook de "Grootste betweter van de maand" te gaan nomineren. De Geelhoedaward of de Keokiracerring ofzo...
Vinny: Ik stel voor om naast de Uitspraak van de Week ook de "Grootste betweter van de maand" te gaan nomineren. De Geelhoedaward of de Keokiracerring ofzo...
Re: Verkeersmisformatie / Fouten in de media
De A15 loopt niet langs Vlaardingen. De A20 wel.
Maar ik snap dat ze de A4/A20 niet noemen in het kaartje.
Maar ik snap dat ze de A4/A20 niet noemen in het kaartje.
- keokiracer
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 8646
- Lid geworden op: do 10 mar 2011, 3:52
- Locatie: Halsteren
- Contacteer:
Re: Verkeersmisformatie / Fouten in de media
Je ziet die weg toch naar onder gaan vanaf Vlaardingen (A4). Is gewoon de route waarvan het grootste deel van die route over de A15 gaat. De A15 staat ook op het A15-deel. Of ga je nu ook klagen dat de weg ook over de N233 en N225 gaat en dat daar ook geen nummerschildjes te zien zijn?
Youtube (Best of Dutch Dashcam serie)| Picasa | Flickr
Vinny: Ik stel voor om naast de Uitspraak van de Week ook de "Grootste betweter van de maand" te gaan nomineren. De Geelhoedaward of de Keokiracerring ofzo...
Vinny: Ik stel voor om naast de Uitspraak van de Week ook de "Grootste betweter van de maand" te gaan nomineren. De Geelhoedaward of de Keokiracerring ofzo...
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Verkeersmisformatie / Fouten in de media
Lijkt mij toch overduidelijk: Het kaartje suggereert dat Vlaardingen en Wageningen rechtstreeks via de A15 verbonden zijn en daar ook aan liggen.keokiracer schreef:Ik zie het niet?
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32135
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Verkeersmisformatie / Fouten in de media
Dat is jouw interpretatie van dat kaartje.
Van de 105 km van Vlaardingen naar Wageningen gaat zo'n 87 km over de A15, verreweg het grootste deel. Ik zie de toegevoegde waarde niet om de A4, N233 en N225 ook te vermelden. En ook al bedient de A15 niet direct Vlaardingen en Wageningen, de weg ligt er ook niet zover van af.
Van de 105 km van Vlaardingen naar Wageningen gaat zo'n 87 km over de A15, verreweg het grootste deel. Ik zie de toegevoegde waarde niet om de A4, N233 en N225 ook te vermelden. En ook al bedient de A15 niet direct Vlaardingen en Wageningen, de weg ligt er ook niet zover van af.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Verkeersmisformatie / Fouten in de media
Ja, en die van 95% van weggebruikers die het wegennet niet zo goed kennen. Het gros van die andere 5% zou kunnen neuzelen over andere wegnummer schildjes, maar ik zie 1 rode verbinding met A15 erbij gezet tussen twee plaatsen die daar niet aan liggen. Net als die 95%.Coen Tunnel schreef: Dat is jouw interpretatie van dat kaartje.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32135
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Verkeersmisformatie / Fouten in de media
De rode lijn is de busroute, niet de locatie van de snelweg. Dat blijkt denk ik overduidelijk uit de context. Ik vind het eigenlijk wel goed ingetekend, ik ken schematische kaartjes in media waar veel minder aan klopt.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- GuteFahrt
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 7136
- Lid geworden op: di 07 jun 2011, 22:39
- Locatie: Waddenstad Harlingen
- Contacteer:
Re: Verkeersmisformatie / Fouten in de media
Van verkeersmisformatie tot geen informatie...ik hoor op sommige radiozenders soms het volgende.
Dit is (...) van de ANWB voor de verkeersinformatie. Op dit moment staan er geen files. Dat was de verkeersinformatie.
Wat zou dat?
Dit is (...) van de ANWB voor de verkeersinformatie. Op dit moment staan er geen files. Dat was de verkeersinformatie.
Wat zou dat?
Re: Verkeersmisformatie / Fouten in de media
Hoe bedoel je?
Wil je dan dat ze dan files op N-wegen en lokale wegen erbij gaan pakken?
"Op de N69 tussen Valkenswaard en de Belgische grens loopt u 2 minuten vertraging op omdat er een tractor gebruik maakt van de weg."?
Bruikbaar voor de 100+ mensen die net in die omgeving wonen en de radio aan hebben staan, maar de vertraging is miniem en het is iets waar bij een evt. file op een A-weg gewoon overheen gelezen wordt.
Tweerichtingsfietspaden zijn uitgevonden door een verkeerskundige met helicopter-ouders.
- captain007
- Forumbeheerder
- Berichten: 8711
- Lid geworden op: di 21 okt 2008, 16:21
- Locatie: Beneden-Leeuwen
- Contacteer:
Re: Verkeersmisformatie / Fouten in de media
Er zijn ook zenders waarbij ze dan gewoon de verkeersinformatie overslaan.GuteFahrt schreef:Wat zou dat?
Re: Verkeersmisformatie / Fouten in de media
Als je niet meldt dat er geen files staan, blijft het onduidelijk of er wel of geen files staan. Ik neem aan dat dit vooral overdag of in de spits gebeurt.GuteFahrt schreef:Van verkeersmisformatie tot geen informatie...ik hoor op sommige radiozenders soms het volgende.
Dit is (...) van de ANWB voor de verkeersinformatie. Op dit moment staan er geen files. Dat was de verkeersinformatie.
Wat zou dat?
Re: Verkeersmisformatie / Fouten in de media
Geen files is ook nieuws voor weggebruikers. Zeker op momenten dat er nog wel eens files staan.
- GuteFahrt
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 7136
- Lid geworden op: di 07 jun 2011, 22:39
- Locatie: Waddenstad Harlingen
- Contacteer:
Re: Verkeersmisformatie / Fouten in de media
De aloude klassieker Zürich i.p.v. Zurich kwam weer langs gisteren (meermaals) als onderdeel van het benoemen van een flitser bij Franeker (N/A31 Leeuwarden-Zurich).
Verder stond(en) er een flitser(s) bij Mijnsheerenland. Weet zo even niet wat men daar van maakte, maar een paar keer iets gehoord wat er enigszins op leek maar ook weer niet echt in de buurt kwam.
Verder stond(en) er een flitser(s) bij Mijnsheerenland. Weet zo even niet wat men daar van maakte, maar een paar keer iets gehoord wat er enigszins op leek maar ook weer niet echt in de buurt kwam.
Re: Verkeersmisformatie / Fouten in de media
Je moet het volgens mij uitspreken als "Surg", ja dat weet natuurlijk helemaal niemand..., een "duitse" ü klinkt in principe precies het zelfde als de Nederlandse 'u' als in 'dun'. De "ch" is ook een verwarrende letter. Meestal spreek je die gewoon uit als harde 'g', maar je zult mensen de kost geven - die lezen "Heech" op het bebouwde kombordje en proberen de naam dan uit te spreken als "heesj". Ja, dat hoeft dus niet - zowel in het Nederlands als het Fries eindigt de naam op een "gutteraal", een "g-klank" dus.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- GuteFahrt
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 7136
- Lid geworden op: di 07 jun 2011, 22:39
- Locatie: Waddenstad Harlingen
- Contacteer:
Re: Verkeersmisformatie / Fouten in de media
Klopt niet. Klopt wel als je het over Fries hebt. Surch is Fries voor Zurich.
Je spreekt het uit als in zuur (zuur en dan gewoon -ich/g).
Dat verhaal over die ü kan ik niet helemaal volgen.
Je hebt op de A32 nog een leuke ( Sneek/Reduzum). Reduzum (is Fries voor Roordahuizum (Nederlands)). Dat laatste zegt bijna niemand. Op de radio voor je dan wel Redoezoem als hoe je het uitspreekt.
Is echter net als in zuur(ich). Reduuzem.
Ch is soms afwijkend, dat klopt. Bijv. in Chaam (Noord-Brabant). Bij mijn weten spreek je dat althans juist uit als Kaam.
Hmen is ook zo wat. Wijthmen (uitspraak "wiettem") en Bathmen (battem/um).
Je spreekt het uit als in zuur (zuur en dan gewoon -ich/g).
Dat verhaal over die ü kan ik niet helemaal volgen.
Je hebt op de A32 nog een leuke ( Sneek/Reduzum). Reduzum (is Fries voor Roordahuizum (Nederlands)). Dat laatste zegt bijna niemand. Op de radio voor je dan wel Redoezoem als hoe je het uitspreekt.
Is echter net als in zuur(ich). Reduuzem.
Ch is soms afwijkend, dat klopt. Bijv. in Chaam (Noord-Brabant). Bij mijn weten spreek je dat althans juist uit als Kaam.
Hmen is ook zo wat. Wijthmen (uitspraak "wiettem") en Bathmen (battem/um).