verwarrende en/of onlogische verkeerssituaties
Moderator: Moderatoren
-
- expressweg
- Berichten: 4617
- Lid geworden op: vr 11 sep 2009, 3:06
- Locatie: Aardenburg (Zeeuws-Vlaanderen)
verwarrende en/of onlogische verkeerssituaties
een vraag vooral uit nieuwsgierigheid:
wie kent er bepaalde erg verwarrende verkeerssituaties waardoor uiteindelijk mensen in de fout gaan, er misverstanden gebeuren... wat dan misschien ook leidt tot gevaarlijke situaties.
of ook totaal onlogische zaken, die dan ook verwarrend en/of gevaarlijk kunnen zijn.
ik weet bijvoorbeeld:
* die vreemde constructie die je aan het einde van de Sloeweg aantreft (N62) om linksaf richting Westerscheldetunnel te gaan, daar gaan veel mensen de mist in.
* een chicane in de N251 net voor Aardenburg als je richting Eede-Maldegem rijdt.
wie kent er bepaalde erg verwarrende verkeerssituaties waardoor uiteindelijk mensen in de fout gaan, er misverstanden gebeuren... wat dan misschien ook leidt tot gevaarlijke situaties.
of ook totaal onlogische zaken, die dan ook verwarrend en/of gevaarlijk kunnen zijn.
ik weet bijvoorbeeld:
* die vreemde constructie die je aan het einde van de Sloeweg aantreft (N62) om linksaf richting Westerscheldetunnel te gaan, daar gaan veel mensen de mist in.
* een chicane in de N251 net voor Aardenburg als je richting Eede-Maldegem rijdt.
Re: verwarrende en/of onlogische verkeerssituaties
Ik ken er genoeg. Gelijkwaardige kruisingen die er niet zo uitzien, bijvoorbeeld.
Grote Molenstraat, tussen Elst en Driel. De doorgaande weg buigt af naar links. De zijstraat naar rechts is doodlopend (uitgezonderd fietsers) en leidt naar een gehucht.
Niemand geeft richting aan en vrijwel niemand verleent voorrang aan van rechts komend verkeer uit de zijstraat, terwijl het gewoon een gelijkwaardige kruising is.
Arnhem, woonboulevard
Wie ziet de zijstraat? Het zicht is belabberd, en gezien de snelheid waarmee ik menig bestuurder hier zie rijden, houdt vrijwel niemand rekening met de zijstraat.
deze heb ik ook al in een ander draadje geplaatst. Op zich is het duidelijk: een gelijkwaardige kruising. Maar iemand heeft bedacht om het net te doen lijken alsof het een voorrangsweg is die afbuigt. Gevolg: niemand geeft richting aan en er wordt slecht voorrang verleend.
http://maps.google.nl/maps?f=q&source=s ... 49.36,,0,5]
Wie heeft voorrang, een fietser op het fietspad of een automobilist die deze parkeerplaats verlaat?
Gepruts met een hoofdletter G.. Geen bord dat aanduidt dat de bestuurder op de asfaltweg voorrang heeft. Links zijn haaietanden zichtbaar, maar rechts niet. De niet ter plekke bekende oplettende bestuurder zal verkeer van rechts wellicht voorrang verlenen. Onterecht: er staat een bord B6 bij de zijstraat (zie hier). Het bedrijventerrein heeft nog meer van soortgelijke kruisingen.
hier is iemand wat te enthousiast geweest.
Grote Molenstraat, tussen Elst en Driel. De doorgaande weg buigt af naar links. De zijstraat naar rechts is doodlopend (uitgezonderd fietsers) en leidt naar een gehucht.
Niemand geeft richting aan en vrijwel niemand verleent voorrang aan van rechts komend verkeer uit de zijstraat, terwijl het gewoon een gelijkwaardige kruising is.
Arnhem, woonboulevard
Wie ziet de zijstraat? Het zicht is belabberd, en gezien de snelheid waarmee ik menig bestuurder hier zie rijden, houdt vrijwel niemand rekening met de zijstraat.
deze heb ik ook al in een ander draadje geplaatst. Op zich is het duidelijk: een gelijkwaardige kruising. Maar iemand heeft bedacht om het net te doen lijken alsof het een voorrangsweg is die afbuigt. Gevolg: niemand geeft richting aan en er wordt slecht voorrang verleend.
http://maps.google.nl/maps?f=q&source=s ... 49.36,,0,5]
Wie heeft voorrang, een fietser op het fietspad of een automobilist die deze parkeerplaats verlaat?
Gepruts met een hoofdletter G.. Geen bord dat aanduidt dat de bestuurder op de asfaltweg voorrang heeft. Links zijn haaietanden zichtbaar, maar rechts niet. De niet ter plekke bekende oplettende bestuurder zal verkeer van rechts wellicht voorrang verlenen. Onterecht: er staat een bord B6 bij de zijstraat (zie hier). Het bedrijventerrein heeft nog meer van soortgelijke kruisingen.
hier is iemand wat te enthousiast geweest.
Re: verwarrende en/of onlogische verkeerssituaties
Vreemde asverspringing in Wezep.
N.B. deze weg ligt binnen de bebouwde kom.
N.B. deze weg ligt binnen de bebouwde kom.
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18029
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: verwarrende en/of onlogische verkeerssituaties
Duidelijk gevalletje verveling: ''Wat zullen we nu eens op de weg tekenen?''. Volgende keer zie je een tekening van Spee met allemaal €-tekens ernaast...
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36660
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: verwarrende en/of onlogische verkeerssituaties
Misschien heeft er ooit zo'n (de)montabel verkeerseilandje gestaan.
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18029
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: verwarrende en/of onlogische verkeerssituaties
Dat moet dan wel een héél kleintje zijn geweest. Neemt niet weg dat het waarschijnlijk daarom is.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6379
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 22:05
- Locatie: Ibiza ;-)
Re: verwarrende en/of onlogische verkeerssituaties
LOL. Moest meteen aan dit oude spotje van Centraal Beheer denken...
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: verwarrende en/of onlogische verkeerssituaties
Altijd weer goed voor een dosis foutrijders en een hoop verwarring (en gevaarlijke situaties) is als je in Antwerpen van de Italiëlei linksaf de Franklin Rooseveltplaats op wilt richting Carnotstraat. Vrijwel alle onbekenden gaan rechts van de barrier de straat in, maar dat is een tram- en busbaan. En hoewel er duidelijk een bord staat dat je links moet passeren, gaat het toch fout. Ik ken de situatie, maar ook ik ging gisteren de mist in, omdat er een geslotenverklaring leek te staan op die rijbaan (maar die had betrekking op de verderop afgesloten Carnotstraat).
Locatie: http://maps.google.nl/?ie=UTF8&ll=51.21 ... 8&t=h&z=20
Locatie: http://maps.google.nl/?ie=UTF8&ll=51.21 ... 8&t=h&z=20
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
Re: verwarrende en/of onlogische verkeerssituaties
Ook een gevaarlijk punt is dit kruispunt: http://maps.google.nl/maps?f=q&source=s ... 8&t=k&z=19
De voorrangsweg loopt van rechts naar onder toe. Er zijn een hoop mensen die van over de spoorweg komen en gewoon volle vaart rechtsdoorrijden, maar dus geen voorrang geven aan de mensen van rechts. Ik heb er al verschillende keren goed op de rem mogen gaan, ook voor de politie (!!). Deze hebben mij daarna nog even aan de kant gezet voor papieren en zo, maar ze waren wel stilletjes toen ik ze hen op hun fout wees
De voorrangsweg loopt van rechts naar onder toe. Er zijn een hoop mensen die van over de spoorweg komen en gewoon volle vaart rechtsdoorrijden, maar dus geen voorrang geven aan de mensen van rechts. Ik heb er al verschillende keren goed op de rem mogen gaan, ook voor de politie (!!). Deze hebben mij daarna nog even aan de kant gezet voor papieren en zo, maar ze waren wel stilletjes toen ik ze hen op hun fout wees
Re: verwarrende en/of onlogische verkeerssituaties
Wat dachten jullie van deze? Onlangs nog helemaal vernieuwd en de configuratie is nog steeds hetzelfde.
http://maps.google.nl/maps?q=utrecht&oe ... 4,,0,11.88
http://maps.google.nl/maps?q=utrecht&oe ... 4,,0,11.88
- mavas
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18185
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
- Contacteer:
Re: verwarrende en/of onlogische verkeerssituaties
Ik heb op het forum wel eens een bizarre kruispuntvormgeving geplaatst, op de kruising van de Bloelemdaalseweg en de Zijlweg in Overveen. Foto's zijn vast nog wel te vinden op het forum.
In lijn met de vorige post een bushalte direct voor en direct na een rotonde opde N200 in Overveen, waardoor het verkeer op een halterende bus moet wachten en geen uitwijkmogelijkhewid heeft:
http://maps.google.com/maps?f=q&source= ... 5,,0,18.58
In lijn met de vorige post een bushalte direct voor en direct na een rotonde opde N200 in Overveen, waardoor het verkeer op een halterende bus moet wachten en geen uitwijkmogelijkhewid heeft:
http://maps.google.com/maps?f=q&source= ... 5,,0,18.58
Noord-Hollandse wegen, dé site voor ontwikkeling van de provinciale wegen in Noord-Holland
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: verwarrende en/of onlogische verkeerssituaties
Lekker gevaarlijk daar
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 20522
- Lid geworden op: do 05 mei 2005, 10:28
- Locatie: 's-Hertogenbosch
Re: verwarrende en/of onlogische verkeerssituaties
Dat valt wel mee. Er gaan daar bijna uitsluitend voertuigen het P & R terrein op en af. Het is wel een winderige plek om op je bus te wachten, maar je kunt ook in het kantoortje van de P & R wachten. Het terrein staat overigens vaak erg vol (althans dat was vlak na de opening in 2007).
Re: verwarrende en/of onlogische verkeerssituaties
Een aantal hier uit de buurt:
Oude Baan/Kantstraat Haaren, gelijkwaardige kruising die op een uitritconstructie lijkt. Nu hebben ze hem laatst herstraat met nieuwe stenen, maar een normaal plateau ervan maken ho maar. Rijdt ook erg oncomfortabel als je rechtdoor over de kruising wilt.
Spoorlaan/Blokshekken Oisterwijk, kruispunt lijkt heel erg op een voorrangskruispunt maar is gelijkwaardig. Auto's die rechts van de overweg komen worden slecht gezien en ik heb hier al heel wat abrupte remacties gezien.
En dit soort kruisingen met slecht zicht gelijkwaardig maken in het kader van Duurzaam Veilig vind ik ook tamelijk onlogisch en verwarrend:
Heesakker/Blazeveldweg Haaren
Belversestraat/Heesakker Haaren
Molenstraat/Gestelstraat Helvoirt
Oude Baan/Kantstraat Haaren, gelijkwaardige kruising die op een uitritconstructie lijkt. Nu hebben ze hem laatst herstraat met nieuwe stenen, maar een normaal plateau ervan maken ho maar. Rijdt ook erg oncomfortabel als je rechtdoor over de kruising wilt.
Spoorlaan/Blokshekken Oisterwijk, kruispunt lijkt heel erg op een voorrangskruispunt maar is gelijkwaardig. Auto's die rechts van de overweg komen worden slecht gezien en ik heb hier al heel wat abrupte remacties gezien.
En dit soort kruisingen met slecht zicht gelijkwaardig maken in het kader van Duurzaam Veilig vind ik ook tamelijk onlogisch en verwarrend:
Heesakker/Blazeveldweg Haaren
Belversestraat/Heesakker Haaren
Molenstraat/Gestelstraat Helvoirt
Re: verwarrende en/of onlogische verkeerssituaties
Hoewel redelijk overzichtelijk, blijft dit toch een aparte constructie:
van links naar rechts gezien: || linksafffer - rechtdoor || linksaffer - rechtdoor ||
http://maps.google.com/?ie=UTF8&t=h&lay ... 06845&z=18
van links naar rechts gezien: || linksafffer - rechtdoor || linksaffer - rechtdoor ||
http://maps.google.com/?ie=UTF8&t=h&lay ... 06845&z=18
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5457
- Lid geworden op: zo 13 sep 2009, 21:42
- Locatie: Leiden
Re: verwarrende en/of onlogische verkeerssituaties
Deze kwam ik tegen bij Rotterdam. Een fietspad op een knooppunt...? Is dat niet een béétje gevaarlijk? Ook al gaat het hier om de OWN takken van het knooppunt, dit is nog altijd doorgaand verkeer dat de snelweg op wil.
Ik vraag me af hoe hoog de boete is als je als fiets hier rechtsaf gaat...
Ik vraag me af hoe hoog de boete is als je als fiets hier rechtsaf gaat...
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6379
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 22:05
- Locatie: Ibiza ;-)
Re: verwarrende en/of onlogische verkeerssituaties
Ik zou niet weten wat hier vreemd, verwarrend of onlogisch aan is. Bij vrijwel elke aansluiting op een snelweg ligt er toch een kruisend fietspad op het OWN?
Re: verwarrende en/of onlogische verkeerssituaties
Die vind ik eigenlijk wel meevallen. Gewoon duidelijk aangegeven waar je moet voorsorteren, en hij werkt in feite hetzelfde als een dubbele linksaffer.PW100 schreef:Hoewel redelijk overzichtelijk, blijft dit toch een aparte constructie:
van links naar rechts gezien: || linksafffer - rechtdoor || linksaffer - rechtdoor ||
http://maps.google.com/?ie=UTF8&t=h&lay ... 06845&z=18
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: verwarrende en/of onlogische verkeerssituaties
Die foto's bij het Kleinpolderplein zijn inderdaad niets bijzonders: Een normale afrit die eindigt op een rotonde (vroeger met, maar al langere tijd zónder VRI), met een kruisend fietspad. Dat is schering en inslag. De rotonde maakt overigens geen deel uit van het knooppunt Kleinpolderplein (maar heeft die naam wel als straatnaam) maar van de afritten 13 op de A13 en de A20.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32132
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: verwarrende en/of onlogische verkeerssituaties
Dat is toch niks nieuws. Op het klaverblad Europaplein in Maastricht heeft de N278 ook fietspaden aan weerszijden van de weg, die de verbindingswegen naar de A2 en N2 kruisen. Zie hier.sirdanilot schreef:Deze kwam ik tegen bij Rotterdam. Een fietspad op een knooppunt...? Is dat niet een béétje gevaarlijk? Ook al gaat het hier om de OWN takken van het knooppunt, dit is nog altijd doorgaand verkeer dat de snelweg op wil.
Bij het Kleinpolderplein gaat het dan formeel nog om afritten van de snelweg, hier gaat het om een als zodanig bewegwijzerd knooppunt.
Re: verwarrende en/of onlogische verkeerssituaties
De fietspaden bij het Kleinpolderplein liggen volgens mij allemaal bibeko. Niets bijzonders dus.
Re: verwarrende en/of onlogische verkeerssituaties
Het Kleinpolderplein is op de plek waar het fietspad ligt een soort rotonde. De snelheid van het verkeer ligt daardoor laag. Naast die fietspaden zijn er voor het autoverkeer nog een aantal inprikkers uit Overschie (zowel het westelijke als het oostelijke deel). De snelheden daar liggen vrij laag, zodat een oversteek voor fietsers geen bijzondere onveiligheid met zich meebrengt.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32132
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: verwarrende en/of onlogische verkeerssituaties
Dan zijn dit soort fietsoversteekjes zoals hier bij een toerit van de N784 bij Arnhem gevaarlijker (temeer daar je hier als fietser omdat het afdaalt naar Arnhem er vaak behoorlijk de vaart in hebt zitten):
http://maps.google.nl/maps?f=q&source=s ... 42,,0,4.18
http://maps.google.nl/maps?f=q&source=s ... 42,,0,4.18
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32132
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: verwarrende en/of onlogische verkeerssituaties
http://maps.google.nl/maps?f=q&source=s ... 24,,0,1.25
Een stopbord op een weg met autowegstatus (met Vmax 50), mag dat eigenlijk wel?
Een stopbord op een weg met autowegstatus (met Vmax 50), mag dat eigenlijk wel?
-
- verkeersader
- Berichten: 957
- Lid geworden op: do 10 jan 2008, 19:54
- Locatie: Groningen
Re: verwarrende en/of onlogische verkeerssituaties
Tja, ik heb mijn voormalige werkgever al voorgesteld dat verbindindingsweggetje maar geheel aan het openbaar verkeer te onttrekken. E.e.a. is nog een erfenis van de grote reconstructie eind jaren 80 waarbij de toenmalige brandstofpomphouder (toen Shell/Century) als schadevergoeding nog een grote zak geld kreeg van RWS omdat de toe- en afritten vanaf de N7 van en naar de Paterswoldseweg werden opgeheven waardoor er minder benzine en diesel verkocht zou worden.Coen Tunnel schreef:http://maps.google.nl/maps?f=q&source=s ... 24,,0,1.25
Een stopbord op een weg met autowegstatus (met Vmax 50), mag dat eigenlijk wel?
Waarom zou een stopbord niet mogen, voorrangverlenen op een autowegstatus komt toch ook voor ? Dit punt wordt vaak gebruikt in de rijtest ivan het populaire radioprogramma Toeters en Bellen van RTV Noord.
Laatst gewijzigd door mennomulder op zo 01 aug 2010, 18:52, 2 keer totaal gewijzigd.
Een dutje achter het stuur
Is soms van eeuwige duur !
www.facebook.com/menno.mulder.524
Grouten oet Grunnen (Stad)
Is soms van eeuwige duur !
www.facebook.com/menno.mulder.524
Grouten oet Grunnen (Stad)
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6379
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 22:05
- Locatie: Ibiza ;-)
Re: verwarrende en/of onlogische verkeerssituaties
Is dat zo? Bijvoorbeeld hier in Hoofddorp wordt een gesloten verklaring gebruikt op de Drie Merenweg vanaf de Paviljoenlaan en is pas op de N201 het eerste autowegbord te zien. Als het zo is als jij beschrijft dat een situatie met voorrang verlenen mag, dan had men toch ook direct een autowegbord kunnen plaatsen bij de toeleidende Drie Merenweg?mennomulder schreef:Waarom zou een stopbord niet mogen, voorrangverlenen op een autowegstatus komt toch ook voor?
Re: verwarrende en/of onlogische verkeerssituaties
Volgens mij is er niets wat per definitie niet mag op een autoweg in wegbeheerderstermen gesproken. In principe kun je een gewone klinkerweg ook tot autoweg benoemen. Maar goed, moet je eens kijken wat ze in Zwitserland autostrasse durven te noemen. En dan gewoon een rood autobahnschildje hoor...
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.