borden.plaatsengids.nl (Harry)
Moderator: Moderatoren
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
En ik kom net uit die buurt vandaan voor de nieuwe bordjes van Holk!
(Dank voor de foto, boe!)
(Dank voor de foto, boe!)
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31587
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
De plaatsen en gehuchten van Dalfsen zijn te vinden op de klok bij het gemeentehuis in Dalfsen:
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
In Hellevoetsluis heeft nu, naast de op de website genoemde wijken, Nieuw-Helvoet een eigen wijkbordje gekregen. Die bordjes staan langs de Rijksstraatweg.
-
- autoweg
- Berichten: 1176
- Lid geworden op: wo 20 apr 2005, 13:24
- Locatie: Bergen op Zoom, nabij de A4/A58
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Vandaag spreekt Frank van Plaatsengids.nl op de GISconferentie.
Programma GISconferentie schreef:woensdag 26 september
11:45 - 12:15 uur
Plaatsengids.nl: elektronische encyclopedie van ons land
Frank van den Hoven, Plaatsengids.nl
Voor GIS-systemen en -medewerkers is ‘plaats’ (in de zin van woonplaats) een essentieel begrip. Maar wat is eigenlijk een ‘plaats’? Welke soorten woonplaatsen zijn er in ons land? En hoe eenduidig of niet-eenduidig gaan overheden en kaartenmakers hiermee om?
Frank van den Hoven vertelt u onder meer over blauwe, witte en zelf vervaardigde plaatsnaamborden. Over ‘underdogwoonplaatsen’, die niet bestaan volgens het postcodeboek en de BAG, die geen plaatsnaamborden hebben en/of niet in atlassen staan, hoe terecht of onterecht dat is, en wat er aan gedaan zou kunnen worden.
Rij met je hart
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Yep! En ik was erbij.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Ik weet iig 1 aparte:
Lucaswolde - gehucht dat als plaats in het telefoonboek staat.. Volgens Wiki is het een dorp in gem. Marum..
Het heeft verder geen 'einde gehucht' borden. En vanuit gem. Grootegast zie je geen borden.
Er zijn slechts twee borden die het gehucht aangeven.
1. http://goo.gl/maps/YMdhW
2. http://goo.gl/maps/2KC4a
Verder staat het wel op 2 provinciale handwijzers..
1. http://goo.gl/maps/s7Z3T
2. http://goo.gl/maps/ly0TV
Maar op gemeentelijke handwijzers van Grootegast heb ik het niet gezien, zelfs niet als je héél dichtbij bent op de Ipo Haaimaweg..vb: http://goo.gl/maps/udqNg
Gelukkig wel op gemeentelijke handwijzer(s)?? in Marum:
http://goo.gl/maps/8urHj - de enige die ik weet
Volgens mij doet de gemeente Grootegast of het niet bestaat. Sowieso geeft gem. Grootegast geen gehuchten weer, De Snipperij en 't Faan in de gemeente staan ook niet op borden.
//edit:
Foutje
Grootegast geeft de Peebos wel aan op deze 'oude' handwijzer (Of zal deze oude handwijzer een provinciale zijn?)
http://goo.gl/maps/26eXI
Maar niet op deze nieuwe (Dezelfde locatie(!)) (Overigens ook typisch dat Groningen wel wordt verwezen op de oude, maar niet op de nieuwe. Al zou ik voor Groningen liever de andere kant op gaan dan de oude handwijzer aangeeft, dus liever A7 dan N355).
http://goo.gl/maps/Ne2yZ
Lucaswolde - gehucht dat als plaats in het telefoonboek staat.. Volgens Wiki is het een dorp in gem. Marum..
Het heeft verder geen 'einde gehucht' borden. En vanuit gem. Grootegast zie je geen borden.
Er zijn slechts twee borden die het gehucht aangeven.
1. http://goo.gl/maps/YMdhW
2. http://goo.gl/maps/2KC4a
Verder staat het wel op 2 provinciale handwijzers..
1. http://goo.gl/maps/s7Z3T
2. http://goo.gl/maps/ly0TV
Maar op gemeentelijke handwijzers van Grootegast heb ik het niet gezien, zelfs niet als je héél dichtbij bent op de Ipo Haaimaweg..vb: http://goo.gl/maps/udqNg
Gelukkig wel op gemeentelijke handwijzer(s)?? in Marum:
http://goo.gl/maps/8urHj - de enige die ik weet
Volgens mij doet de gemeente Grootegast of het niet bestaat. Sowieso geeft gem. Grootegast geen gehuchten weer, De Snipperij en 't Faan in de gemeente staan ook niet op borden.
//edit:
Foutje
Grootegast geeft de Peebos wel aan op deze 'oude' handwijzer (Of zal deze oude handwijzer een provinciale zijn?)
http://goo.gl/maps/26eXI
Maar niet op deze nieuwe (Dezelfde locatie(!)) (Overigens ook typisch dat Groningen wel wordt verwezen op de oude, maar niet op de nieuwe. Al zou ik voor Groningen liever de andere kant op gaan dan de oude handwijzer aangeeft, dus liever A7 dan N355).
http://goo.gl/maps/Ne2yZ
Duurzaam Veilig: Doar wor je kregel van!
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Zojuist door Frank gespot:
http://www.piepvandaag.nl/wakker-dier-r ... -gigastal/
Tja, het was dierendag vandaag...
Mijn foto mogen ze gebruiken zolang ze er geen geld mee verdienen. Maar eigenlijk is dit een beetje op het randje...
http://www.piepvandaag.nl/wakker-dier-r ... -gigastal/
Tja, het was dierendag vandaag...
Mijn foto mogen ze gebruiken zolang ze er geen geld mee verdienen. Maar eigenlijk is dit een beetje op het randje...
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Je krijgt het punt dat men jou gaat associëren met die vereniging. Of dat al dan niet zo is, dat is voor de 'buitenstaander' niet op te maken.
Wat wél netjes is (en dat gebeurt ook lang niet altijd) is dat ze de bronvermelding geven...
Wat wél netjes is (en dat gebeurt ook lang niet altijd) is dat ze de bronvermelding geven...
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31587
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Precies, het is al heel wat dat ze een bronvermelding gebruiken. Het is eerder schering en inslag dat dat juist niet gebeurt.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Het is een beetje slecht te zien op deze foto, want het ging om het bord met die helling van 22%, maar Engwegen blijkt sinds kort witte komborden te hebben (op de achtergrond langs beide wegen).
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Dat zijn geen komborden maar gehucht borden, je bent dan ook niet bibeko maar bubeko.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31587
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
En daarvoor is dat hellingsbord naar voren gehaald (zie hier).
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Een gehucht kun je best een kom noemen, maar het is niet een bebouwde kom in de verkeers-betekenis.duikgek89 schreef:Dat zijn geen komborden maar gehucht borden, je bent dan ook niet bibeko maar bubeko.
Ik ga weer een ritje Zuid-Limburg plannen (hoewel dat misschien pas voorjaar 2013 wordt).
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Beetje ongelukkig uitgedrukt... Ik bedoelde inderdaad bebouwde kom.
- nielske1990
- autoweg
- Berichten: 1999
- Lid geworden op: di 05 jul 2005, 19:54
- Locatie: Helmond
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
@Willem: Zelf gezien dat ze wit waren of is dit een foto van iemand anders?
Lijkt mij namelijk dat die komborden wel degelijk in blauw zijn uitgevoerd. De fotograaf heeft hier de flitser gebruikt wat met name de borden extreem flets maakt. Photoshop geeft echter (licht)blauwe pixels aan waarbij de blauwe kleur bovendien eenvoudig is terug te halen.
Lijkt mij namelijk dat die komborden wel degelijk in blauw zijn uitgevoerd. De fotograaf heeft hier de flitser gebruikt wat met name de borden extreem flets maakt. Photoshop geeft echter (licht)blauwe pixels aan waarbij de blauwe kleur bovendien eenvoudig is terug te halen.
La meccanica delle emozioni op A67/A270/N270/N279
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
De gehuchtborden hebben blauwe letters op een witte achtergrond, net zoals alle overige gehuchtborden elders in den lande. Met wit bedoelde ik eigenlijk alleen de achtergrondkleur (i.t.t. de blauwe komborden met witte letters).nielske1990 schreef:@Willem: Zelf gezien dat ze wit waren of is dit een foto van iemand anders?
De foto heb ik vorige week tijdens een vakantie in Zuid-Limburg zelf gemaakt, maar inderdaad was het gebruik van de flitser hier niet zo heel handig. Fotograferen is verder niet echt mijn hobby (ik maak vakantiekiekjes en dat is het wel zo'n beetje) en ik was te ongeduldig om een tweede foto zonder flits te maken. De foto is tegen de zon in genomen. Omdat ik het leuk vond om een foto te hebben van dat hellingbord van 22% was ik naar boven gereden om van de andere kant zo'n foto te maken, maar dan met de zon in de rug. Bovenaan de helling stond echter geen bord. Toen ben ik weer naar beneden gereden, vandaar dat ongeduld. Moest eigenlijk namelijk weer terug de andere kant op. De tijd begon te dringen en moest op een bepaalde tijd bij de andere mensen op het vakantiepark zijn.
Als ik geweten had dat ik de foto op het forum zou zetten had ik er wat meer aandacht aan besteed....
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Inmiddels is er een gehuchtbord geïnstalleerd langs de Koelmansstraat. Voor zover ik gezien heb alleen in de richting van Hoonhorst naar de N35.Lenthe
Categorie: GehuchtZonderBord
Valt onder Dalfsen
Classificatie TD: Plaats tot 250 inw.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Niet echt een geschikte bestemming in de herfst.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
-
- dorpsstraat
- Berichten: 188
- Lid geworden op: di 24 mar 2009, 21:18
- Locatie: Leerdam
- Contacteer:
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Nounou poepoe het heeft even geduurd maar dan heb je ook wat; met 1 1/2 jaar vertraging (Harry is er volgens mij inmiddels al een paar keer geweest om te constateren dat ze er nog steeds niet stonden), prachtige komborden Kooypunt die de fietsers vertellen dat ze er niet harder dan 50 mogen fietsen ;-) http://www.noordhollandsdagblad.nl/stad ... 01593.ece/ Zie ook de hilarische discussie eronder ;-) Ik neem trouwens aan dat er nu ook komborden Luchthaven zullen staan bij het nabije vliegveld, want dat maakte onderdeel uit van hetzelfde raadsbesluit (d.d. maart 2011...) Ik vind het trouwens fraaier om komborden ook echt eenduidig plaatsnaamborden te doen zijn (nu lijkt het voor een buitenstaander of ie de woonplaats Kooypunt binnenkomt), dus in dit geval blauw bord Den Helder, dat is immers de woonplaats waar het terrein onder valt, met wit bordje Kooypunt eronder.mavas schreef:Ik denk dat het binnenkort tijd wordt dat je weer eens naar Den Helder gaat Harry, getuige deze link: http://gemeenteraad.denhelder.nl/Vergad ... ouwde-kom.
Zowel Kooypunt als Luchthaven worden dus officiele bebouwde kommen. Vooral die laatste vind ik maar een rare bebouwdekomnaam.
Laatst gewijzigd door Frankplaatsengidsnl op za 15 dec 2012, 23:01, 1 keer totaal gewijzigd.
-
- dorpsstraat
- Berichten: 188
- Lid geworden op: di 24 mar 2009, 21:18
- Locatie: Leerdam
- Contacteer:
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Ik had tot heden alleen Nieuwenhoorn op onze Rode Lijst staan (wegens m.i. ten onrechte geen eigen postcode en plaatsnaam en witte borden ipv blauwe, omdat het dorp nog steeds los van de stad Hellevoetsluis ligt), maar een lokale ingewijde maakte me erop attent dat ook Nieuw-Helvoet zijns inziens nog steeds een dorp is want wel tegen H. aan, maar er niet ín ligt. Dus die heb ik er ook bij gezet. Enfin herkenbaarheid middels plaatsen witte borden is in ieder geval alweer een stukje erkenning en herkenning van de identiteit van de Nieuw-Helvoeters.Willem schreef:In Hellevoetsluis heeft nu, naast de op de website genoemde wijken, Nieuw-Helvoet een eigen wijkbordje gekregen. Die bordjes staan langs de Rijksstraatweg.
Laatst gewijzigd door Frankplaatsengidsnl op zo 25 nov 2012, 21:20, 1 keer totaal gewijzigd.
-
- dorpsstraat
- Berichten: 188
- Lid geworden op: di 24 mar 2009, 21:18
- Locatie: Leerdam
- Contacteer:
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Het verbaast me telkens weer hoe oneenduidig gemeenten met hun bebordingen omgaan. Als je een plaats bordmatig gezien inkomt, zou je er ook bordmatig weer uit moeten gaan zou je denken met je boer'nverstand. Maar dat is dus lang niet altijd zo.Gaiajohan schreef:Ik weet iig 1 aparte:
Lucaswolde - gehucht dat als plaats in het telefoonboek staat.. Volgens Wiki is het een dorp in gem. Marum..
Het heeft verder geen 'einde gehucht' borden.
Lucaswolde is trouwens een 'grensgeval' qua dorp of buurtschap; ik zou geneigd zijn het een buurtschap te vinden want alleen verspreide bebouwing, geen kern, geen kerk e.a. voorzieningen en een betrekkelijk gering aantal huizen/inwoners. Maar ter plekke vindt men het een dorp, dus dan vind ik dat ook :-) Daar zijn geen objectieve normen voor dus wat men er zelf van vindt is voor mij dan bij twijfel bepalend.
Nog een 'leuke'; Harry en ik hebben altijd gedacht dat Westknollendam i.t.t. Oostknollendam met koppelteken geschreven moest worden, want zo staat het immers op de borden ter plekke. Een ander bord geeft de naam overigens aan in twee woorden zonder koppelteken. Wat blijkt; ze zijn beide fout, altijd al geweest ook, want al sinds het postcodeboek van 1978 en ook in de BAG van 2009 is verordonneerd dat de naam gewoon als Westknollendam geschreven moet worden. De bordenmaker heeft beide spellingen dus fout 'gegokt'... En kennelijk valt het de inwoners en de gemeente niet eens op... Dat er nu niemand is bij Gemeentewerken die dat soort borden terugstuurt en overnieuw laat maken als ze met foute spelling binnenkomen... Er staan in het land zoveel plaatsnaam- en richtingborden verkeerd qua spaties, koppeltekens, hoofd- en kleine letters...
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Binnenkort op de site:
Beide in Den Helder (maar wel los van de kom van Den Helder).
Op de vraag "is dit nou wel of niet een kom?" geven ze ook maar direct het antwoord: "WELkom".
Wieringermeer, A7/N239.
Het lijkt wel of "Agriport A7" een wijk is van het dorp Agriport. Wat ze hier nou precies bedoelen??
Beide in Den Helder (maar wel los van de kom van Den Helder).
Op de vraag "is dit nou wel of niet een kom?" geven ze ook maar direct het antwoord: "WELkom".
Wieringermeer, A7/N239.
Het lijkt wel of "Agriport A7" een wijk is van het dorp Agriport. Wat ze hier nou precies bedoelen??
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31587
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Er is in ieder geval wel toezicht op camera's.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Tsja, met komborden kun je eveneens doorschieten.
Kun je post naar bedrijven daar nu adresseren met Luchthaven of Agriport als woonplaats?
Kun je post naar bedrijven daar nu adresseren met Luchthaven of Agriport als woonplaats?
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Ja dat kan. Postcode met huisnummer is leidend, niet de woonplaats.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
maar het betekent wel extra werk voor PostNL (zoals al eens eerder besproken).
Ik denk niet dat "Luchthaven" als verwijzing in het postcodeboek staat.
Ik denk niet dat "Luchthaven" als verwijzing in het postcodeboek staat.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Langzamerhand krijgen de gehuchten in Kollumerland c.a. witte borden. Bovenstaande had ik nog niet eerder zien staan.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
-
- dorpsstraat
- Berichten: 188
- Lid geworden op: di 24 mar 2009, 21:18
- Locatie: Leerdam
- Contacteer:
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Tja, helaas staat nergens voorgeschreven dat een komnaam een plaatsnaam moet zijn. Zou wel zo eenduidig zijn. Blauw bord Den Helder met wit bord Kooypunt eronder etc., zodat je expliciet ziet dat je op grondgebied van de plaats Den Helder het bedrijventerrein Kooypunt betreedt.
Leuk dat Hanenburch, maar ik zou liever zien dat bij de 2.000 al langer bestaande bordloze buurtschappen bordjes komen. Het lijkt erop dat Kollumerland c.s. met dit project ook 'nieuwe' 'buurtschappen' binnensmokkelt, zoals men in gem. Winsum ook heeft gedaan (met Valcum, Tijum, Takkebos enzo). Ik bedoel, uit geen enkel p- of e-document blijkt mij tot heden dat die handvol huizen aan de weg Hanenburch daadwerkelijk als buurtschap wordt beschouwd. Wat moet je dan met zo'n bordje zonder context. Maar misschien komt die nog, wordt er meer over verteld op een informatiepaneel of lokale wandel- of fietsroute. De naam komt zelfs niet voor in de Gildemacher (boek uit 2008 met 1.200 huidige en verdwenen Friese plaatsnamen).
Leuk dat Hanenburch, maar ik zou liever zien dat bij de 2.000 al langer bestaande bordloze buurtschappen bordjes komen. Het lijkt erop dat Kollumerland c.s. met dit project ook 'nieuwe' 'buurtschappen' binnensmokkelt, zoals men in gem. Winsum ook heeft gedaan (met Valcum, Tijum, Takkebos enzo). Ik bedoel, uit geen enkel p- of e-document blijkt mij tot heden dat die handvol huizen aan de weg Hanenburch daadwerkelijk als buurtschap wordt beschouwd. Wat moet je dan met zo'n bordje zonder context. Maar misschien komt die nog, wordt er meer over verteld op een informatiepaneel of lokale wandel- of fietsroute. De naam komt zelfs niet voor in de Gildemacher (boek uit 2008 met 1.200 huidige en verdwenen Friese plaatsnamen).
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Dergelijke borden zouden er enkel mogen komen als er daadwerkelijk sprake is van een soort kern (hoeft daarom nog geen bebouwde kom te zijn). Nu plaats men dergelijke borden al als er een handvol huizen gegroepeerd langs de weg staan. Dat is m.i. bordvervuiling en voegt maar weinig toe.
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Het zijn wel de namen van bijvoorbeeld boerderijgroepen of losse huizen die nu eenmaal zo heten. Wat dat betreft zijn ze te vergelijken met gele komforen uit België. Alleen zou het formaat best wel iets kleiner mogen.