wegnummers.nl/belgie (Harry)
Moderator: Moderatoren
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22840
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Leuk!
Een circuit van 3030 meter waarvan 2749 meter gewestweg zouden zijn.
Kennelijk vindt men in Wallonië dat race-circuits van het gewest moeten zijn. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor Francorchamps (zie N68b) en Chimay (zie N594).
Een circuit van 3030 meter waarvan 2749 meter gewestweg zouden zijn.
Kennelijk vindt men in Wallonië dat race-circuits van het gewest moeten zijn. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor Francorchamps (zie N68b) en Chimay (zie N594).
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
-
- autoweg
- Berichten: 1972
- Lid geworden op: vr 18 dec 2009, 14:57
- Locatie: Merchtem (B)
- Contacteer:
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Dit is dit traject, denk ik...
Dé grootste collectie aan foto's van Belgische gepersonaliseerde nummerplaten!
www.vanityplates.be
www.vanityplates.be
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22840
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Ja, dat klopt. Zo wordt het ook aangegeven op de Waalse wegensite. Had ik niet gezien...
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
-
- autoweg
- Berichten: 1482
- Lid geworden op: ma 20 aug 2007, 14:09
- Locatie: A7 & A28
- Contacteer:
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
In Frankrijk is dat ook het geval (geweest) met bijvoorbeeld Reims-Gueux, Rouen-les-Essarts en Circuit de la Sarthe (Le Mans). Blijkbaar hebben ze dat in Wallonië in zekere zin overgenomen. In Vlaanderen is daar (vrijwel) geen sprake van geweest (Zolder, Nivelles).harry schreef:Kennelijk vindt men in Wallonië dat race-circuits van het gewest moeten zijn. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor Francorchamps (zie N68b) en Chimay (zie N594).
Sinds maart 2015 tevens achter het stuur gezien.
Nu op http://www.girugten.nl: "Onderhoudsproblemen in Duitsland: de Autobahn op instorten?"
Faculteitsmagazine Ruimtelijke Wetenschappen, Rijksuniversiteit Groningen.
Nu op http://www.girugten.nl: "Onderhoudsproblemen in Duitsland: de Autobahn op instorten?"
Faculteitsmagazine Ruimtelijke Wetenschappen, Rijksuniversiteit Groningen.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32132
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Dat is het verschil tussen stratencircuits en permanente circuits. Het TT-circuit bij Assen bestond in ieder geval tot 1955 uit louter openbare wegen en was tot in de jaren '90 ook deels toegankelijk voor het wegverkeer van Assen naar Laaghalerveen. Pas toen is er een weg om het circuit gebouwd. Bij Spa-Francorchamps is dat nog korter geleden. Nog in 2004 ben ik als passagier met de auto door de Eau Rouge gereden. Ook in Nederland zijn er circuits die over openbare wegen gaan, zoals Hengelo (Gld.), de Luttenbergring, Eemshaven en eerder ook bijvoorbeeld Tolbert.
En o ja, Nivelles ofwel Nijvel ligt natuurlijk niet in Vlaanderen, maar in Wallonië. Het circuit van Nijvel (of wat er van over is) is tegenwoordig overigens wel openbare weg, zie Google Maps. Het circuit is in 1971 gebouwd, maar al in 1981 was het verhaal definitief over en uit.
En o ja, Nivelles ofwel Nijvel ligt natuurlijk niet in Vlaanderen, maar in Wallonië. Het circuit van Nijvel (of wat er van over is) is tegenwoordig overigens wel openbare weg, zie Google Maps. Het circuit is in 1971 gebouwd, maar al in 1981 was het verhaal definitief over en uit.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22840
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Interessant! Dit zou wel eens de "R24a" geweest kunnen zijn. Tenminste als die 2.205 meter lang was. Volgens Wikipedia was het circuit 3.721 meter...
Deze raadselachtige R24a ben ik ooit tegengekomen in een lijst, maar ik heb nergens kunnen vinden waar die precies zou moeten lopen.
"Het circuit heeft jarenlang ongebruikt gelegen maar is recentelijk grotendeels omgebouwd tot industriepark. Er rest nog slechts een klein deel van het oorspronkelijke circuit."
Bij gelegendheid ter plaatse eens kijken. Wegen-archeologie is altijd leuk.
Nog zo'n circuit is trouwens het circuit van Mettet. Speciaal hiervoor is een deel van de N98 zelfs gewestweg (de rest is provinciale weg).
Pas in 2010 is het circuit vervangen door een parcours buiten de openbare weg.
Op mijn site bij N98a een foto van een deel van het voormalige circuit. De N98a is nu een nutteloze weg.
Deze raadselachtige R24a ben ik ooit tegengekomen in een lijst, maar ik heb nergens kunnen vinden waar die precies zou moeten lopen.
"Het circuit heeft jarenlang ongebruikt gelegen maar is recentelijk grotendeels omgebouwd tot industriepark. Er rest nog slechts een klein deel van het oorspronkelijke circuit."
Bij gelegendheid ter plaatse eens kijken. Wegen-archeologie is altijd leuk.
Nog zo'n circuit is trouwens het circuit van Mettet. Speciaal hiervoor is een deel van de N98 zelfs gewestweg (de rest is provinciale weg).
Pas in 2010 is het circuit vervangen door een parcours buiten de openbare weg.
Op mijn site bij N98a een foto van een deel van het voormalige circuit. De N98a is nu een nutteloze weg.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
-
- autoweg
- Berichten: 1972
- Lid geworden op: vr 18 dec 2009, 14:57
- Locatie: Merchtem (B)
- Contacteer:
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
LinkTommy schreef:Dit is dit traject, denk ik...
Zie ook deze blog! En deze
Deze 'oude' circuits vind ik wel boeiend!
Dé grootste collectie aan foto's van Belgische gepersonaliseerde nummerplaten!
www.vanityplates.be
www.vanityplates.be
-
- autoweg
- Berichten: 1482
- Lid geworden op: ma 20 aug 2007, 14:09
- Locatie: A7 & A28
- Contacteer:
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Ik ben in 1999 bij het circuit van Spa geweest, maar toen kozen we net een racedag uit (met oude Kevers ) en konden we het circuit niet op.Coen Tunnel schreef: Dat is het verschil tussen stratencircuits en permanente circuits. Het TT-circuit bij Assen bestond in ieder geval tot 1955 uit louter openbare wegen en was tot in de jaren '90 ook deels toegankelijk voor het wegverkeer van Assen naar Laaghalerveen. Pas toen is er een weg om het circuit gebouwd. Bij Spa-Francorchamps is dat nog korter geleden. Nog in 2004 ben ik als passagier met de auto door de Eau Rouge gereden. Ook in Nederland zijn er circuits die over openbare wegen gaan, zoals Hengelo (Gld.), de Luttenbergring, Eemshaven en eerder ook bijvoorbeeld Tolbert.
Oeps.. ik dacht altijd dat het Vlaanderen was.En o ja, Nivelles ofwel Nijvel ligt natuurlijk niet in Vlaanderen, maar in Wallonië. Het circuit van Nijvel (of wat er van over is) is tegenwoordig overigens wel openbare weg, zie Google Maps. Het circuit is in 1971 gebouwd, maar al in 1981 was het verhaal definitief over en uit.
Een aardige website is trouwens http://www.circuitsofthepast.nl/.
Sinds maart 2015 tevens achter het stuur gezien.
Nu op http://www.girugten.nl: "Onderhoudsproblemen in Duitsland: de Autobahn op instorten?"
Faculteitsmagazine Ruimtelijke Wetenschappen, Rijksuniversiteit Groningen.
Nu op http://www.girugten.nl: "Onderhoudsproblemen in Duitsland: de Autobahn op instorten?"
Faculteitsmagazine Ruimtelijke Wetenschappen, Rijksuniversiteit Groningen.
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Harry,
Op je site meld je dat de N391b hernummerd is naar N391, dit klopt echter niet. De N391b is wel degelijk zo genummerd op het km bordje ter plaatse.
Op je site meld je dat de N391b hernummerd is naar N391, dit klopt echter niet. De N391b is wel degelijk zo genummerd op het km bordje ter plaatse.
belgie is zo slecht nog niet
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22840
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
is dat dan een nieuw km-bord? De laatste keer dat ik er was zag ik alleen dit:
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Die foto is wel degelijk de N391, de N391B is de afslag voor deze die op foto staat namelijk de blokkestraat tussen de N391 en het bedrijf Bekaert/Betafence. Het bordje Km0 staat ter hoogte van het rond punt. Ik bezorg je anders wel een foto als je wil.
belgie is zo slecht nog niet
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22840
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
De Blokkestraat zou dan dus N391B zijn? Dat moet nieuw zijn.tompie schreef:Die foto is wel degelijk de N391, de N391B is de afslag voor deze die op foto staat namelijk de blokkestraat tussen de N391 en het bedrijf Bekaert/Betafence.
In mijn administratie is de hele weg rond Zwevegem N391B. De "echte" N391 ligt dan stukken verderop, in Wallonië, en omdat deze weg daar niet op aansluit kreeg bij een ander nummer.
Kennelijk is men daarvan afgestapt.
Een foto is welkom: die kan ik gebruiken totdat ik er zelf ooit weer eens kom.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Dat lijkt mij dus gewoon een fout in de administratie. Sowieso snap ik niet waarom de weg niet gewoon als nummer N 8 heeft gekregen, of desnoods N 8y ofzo...
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Hier is hij dan:harry schreef:De Blokkestraat zou dan dus N391B zijn? Dat moet nieuw zijn.tompie schreef:Die foto is wel degelijk de N391, de N391B is de afslag voor deze die op foto staat namelijk de blokkestraat tussen de N391 en het bedrijf Bekaert/Betafence.
In mijn administratie is de hele weg rond Zwevegem N391B. De "echte" N391 ligt dan stukken verderop, in Wallonië, en omdat deze weg daar niet op aansluit kreeg bij een ander nummer.
Kennelijk is men daarvan afgestapt.
Een foto is welkom: die kan ik gebruiken totdat ik er zelf ooit weer eens kom.
Dit is de locatie van het bord, rechts af is de N391b rechtdoor is de N391 die jij trouwens op foto hebt
En nog een wegnummer die niet op je site te vinden is:
belgie is zo slecht nog niet
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22840
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Dank! Beide wegnummerborden zien er vrij nieuw uit.
Dat kan verklaren waarom ik bijvoorbeeld geen R36Z-foto op mijn site heb, terwijl ik de hele ring van Kortrijk (en een hoop andere straten) ooit te voet heb gevolgd.
Dat kan verklaren waarom ik bijvoorbeeld geen R36Z-foto op mijn site heb, terwijl ik de hele ring van Kortrijk (en een hoop andere straten) ooit te voet heb gevolgd.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
-
- expressweg
- Berichten: 4617
- Lid geworden op: vr 11 sep 2009, 3:06
- Locatie: Aardenburg (Zeeuws-Vlaanderen)
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Zo'n gigantisch km-bord voor de N391b, en dan zo'n klein lettertje b...
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Neen het bordje R36z bestaat al jaren, maar dit is het enigste dat er te vinden is omdat deze tak maar 950m lang is dus je moet het weten hangen .Opmerkelijk is dat de R36z nooit ofte nooit gewestweg geweest is, maar altijd aan de stad heeft toebehoord. De R36z bestaat uit St-Janslaan,Veemarkt en Groeningelaan.
Ik wacht trouwens nog altijd op een nieuw nummer voor het oude gedeelte R36 Beheerstraat-Noordstraat,Ik vermoed dat N50c daar wel een kans maakt.
Het bordje N391b is inderdaad nog maar recent geplaatst, deze weg is 600m in beheer van het vlaams gewest de rest is gemeente Zwevegem.
belgie is zo slecht nog niet
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22840
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Ik moet toch maar eens opnieuw op zoek gaan dan...tompie schreef:R36z .. je moet het weten hangen .
Volgens Wikipedia ook Spoorweglaan en Harelbeeksestraat...tompie schreef:De R36z bestaat uit St-Janslaan,Veemarkt en Groeningelaan.
N50c wordt nog steeds gebruikt zolang de planning voor een noordelijke uitvalsweg niet definitief van de baan is...tompie schreef:Ik wacht trouwens nog altijd op een nieuw nummer voor het oude gedeelte R36 Beheerstraat-Noordstraat,Ik vermoed dat N50c daar wel een kans maakt.
Het nieuwe stuk R36 (Burgemeester Lambrechtlaan) was ooit N50b. Dus dat nummer zouden ze nu kunnen gebruiken voor het oude deel.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Inderdaad al is de spoorweglaan niet meegerekend, km 0 begint op de hoek St-Janslaan/Spoorweglaanharry schreef:Volgens Wikipedia ook Spoorweglaan en Harelbeeksestraat....tompie schreef:De R36z bestaat uit St-Janslaan,Veemarkt en Groeningelaan.
Daar heb je inderdaad gelijk ik was verward met beide nummers.harry schreef:N50c wordt nog steeds gebruikt zolang de planning voor een noordelijke uitvalsweg niet definitief van de baan is...tompie schreef:Ik wacht trouwens nog altijd op een nieuw nummer voor het oude gedeelte R36 Beheerstraat-Noordstraat,Ik vermoed dat N50c daar wel een kans maakt.
Het nieuwe stuk R36 (Burgemeester Lambrechtlaan) was ooit N50b. Dus dat nummer zouden ze nu kunnen gebruiken voor het oude deel.
Trouwens er staat nog een klein foutje op je site, de N50h bestaat wel degelijk nog en is niet hernummerd naar R36, alleen is dat wegnummer nergens te vinden. Het betreft hier de 2 kleine verbindingsstukjes tussen de N50 en R36 van elk zo een 50m lang, die hebben echter wel dezelfde straatnaam als de R36 de Pieter Tacklaan.
belgie is zo slecht nog niet
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
De wegen rondom Kortrijk zijn enige jaren geleden heraangelegd, en er is nogal wat aan éénrichtingverkeer gesleuteld. Het verbaasd me dat de R 36z niet gesneuveld is...
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22840
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Hoe weet je dan of die stukjes R36 heten of N50h?tompie schreef:de N50h bestaat wel degelijk nog en is niet hernummerd naar R36, alleen is dat wegnummer nergens te vinden. Het betreft hier de 2 kleine verbindingsstukjes tussen de N50 en R36 van elk zo een 50m lang, die hebben echter wel dezelfde straatnaam als de R36 de Pieter Tacklaan.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- mavas
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18188
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
- Contacteer:
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Had je geen topic over je Luxemburgse site? Heb je ook de kilometerpaaltjes langs de N7/E421 op de foto? Dat zijn stenen paaltjes, erg mooi om te zien.
Noord-Hollandse wegen, dé site voor ontwikkeling van de provinciale wegen in Noord-Holland
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22840
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
In mijn herinnering zijn het paaltjes zoals ook op andere N- en CR-wegen gebruikt werden. Willekeurig voorbeeld:mavas schreef:Dat zijn stenen paaltjes, erg mooi om te zien.
(De N-wegen hebben een rode kop. Ik heb zelfs E-paaltjes met een groene kop gezien.)
Of bedoel je iets anders?
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- mavas
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18188
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
- Contacteer:
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Ja dat bedoelde ik dus. Vond ik er wel mooi uitzien.
Noord-Hollandse wegen, dé site voor ontwikkeling van de provinciale wegen in Noord-Holland
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32132
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Ze staan ook langs de N2, die overal nog als E29 aangegeven staat (al loopt de E29 daar al een hele tijd niet meer).
Nog twee bijzondere E-nummervermeldingen: E44 staat midden in het centrum van Luxemburg vermeld (Google Maps) op de Rue Sigefroi (klein bordje op een paaltje tegen een muur aan de noordzijde van de weg), volgens mij op de kruising met de Rue Wiltheim (of één kruispunt eerder, met de Rue du Rost). Hele rare plek en ik zie ook niet in hoe de E44 daar nou ooit heeft moeten lopen.
En op het kruispunt CR118/CR121 (Google Maps) bij de Schiessentümpel staat een verwijzing richting de E29, in wit op groen, zonder E voor het nummer.
Nog twee bijzondere E-nummervermeldingen: E44 staat midden in het centrum van Luxemburg vermeld (Google Maps) op de Rue Sigefroi (klein bordje op een paaltje tegen een muur aan de noordzijde van de weg), volgens mij op de kruising met de Rue Wiltheim (of één kruispunt eerder, met de Rue du Rost). Hele rare plek en ik zie ook niet in hoe de E44 daar nou ooit heeft moeten lopen.
En op het kruispunt CR118/CR121 (Google Maps) bij de Schiessentümpel staat een verwijzing richting de E29, in wit op groen, zonder E voor het nummer.
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Ik neem aan zo:
http://maps.google.nl/maps?saddr=Rue+de ... 3&t=m&z=13
Uit de tijd dat de Av. J.F. Kennedy nog niet was aangelegd...
http://maps.google.nl/maps?saddr=Rue+de ... 3&t=m&z=13
Uit de tijd dat de Av. J.F. Kennedy nog niet was aangelegd...
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32132
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Leuk bedacht, maar die weg en de Pont Grand-Duchesse Charlotte (de rode brug) dateren uit 1966. Het nummer E44 dateert uit 1985. Toen lag de Avenue John F. Kennedy er al lang (was destijds deel van de A1). Kortom, dat is dus niet de verklaring... De E44 liep ooit door de stad, maar dat was over de huidige N51 en N5. De E44 zoals jij die voorstelt, dwars over het centrale plein Place d'Armes, had me in 1966 al onmogelijk geleken...
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32132
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Gisteren ook gezien op de N10 bij Echternach, vanuit het zuiden, vlak voor de afslag richting Bitburg/Köln.Coen Tunnel schreef:En op het kruispunt CR118/CR121 (Google Maps) bij de Schiessentümpel staat een verwijzing richting de E29, in wit op groen, zonder E voor het nummer.
-
- expressweg
- Berichten: 4617
- Lid geworden op: vr 11 sep 2009, 3:06
- Locatie: Aardenburg (Zeeuws-Vlaanderen)
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Als je nog eens in de regio Brugge zou zijn...
Binnenkort zal je waarschijnlijk weer een paar korte wegvakjes kunnen toevoegen aan de verzameling, namelijk t.h.v. het aansluitingscomplex N31-N34 in Zeebrugge, men heeft er deze week op de grond/barriers hectometerwaardes gespoten, dus het zal een kwestie van tijd zijn vooraleer de bordjes er verschijnen (alles "behoort" trouwens tot de N31). Ook is nu duidelijk zichtbaar dat de N31 eindigt aan de rotonde t.h.v. het treinstation Zeebrugge-Strandwijk, dat was voorheen niet helemaal duidelijk, het laatste stukje N31 had er geen hectometerpaaltjes.
Binnenkort zal je waarschijnlijk weer een paar korte wegvakjes kunnen toevoegen aan de verzameling, namelijk t.h.v. het aansluitingscomplex N31-N34 in Zeebrugge, men heeft er deze week op de grond/barriers hectometerwaardes gespoten, dus het zal een kwestie van tijd zijn vooraleer de bordjes er verschijnen (alles "behoort" trouwens tot de N31). Ook is nu duidelijk zichtbaar dat de N31 eindigt aan de rotonde t.h.v. het treinstation Zeebrugge-Strandwijk, dat was voorheen niet helemaal duidelijk, het laatste stukje N31 had er geen hectometerpaaltjes.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22840
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Dan is er voor mij geen reden om dat op de foto te zetten, want de N31 heb ik al.daviedoff schreef:alles "behoort" trouwens tot de N31
Op- en afritten en dergelijke, dat moet ik niet compleet willen hebben want dat wordt wel erg saai. Dan krijg je allemaal foto's zoals deze:
Een uitzondering maak ik dan weer als het wegstukje ooit een nummer op -a, -b enz. gehad heeft. Zoals hier:
Men heeft ooit systematisch deze nummers gewijzigd van R30a naar R.030.901, dus een 900-subnummer.
Het systeem is zelfs zo consequent toegepast dat de A601z nu zo genummerd is (z is de 26e letter in het alfabet):
Soms heeft men het "nieuwe" systeem toegepast maar ook de "oude" letter laten staan. Hier staat N16.903C:
Dat vind ik dan wel weer aardig. Maar dus alleen subnummers in de 900-reeks.
Gewone afritten zitten in de 000-reeks, parallelwegen in de 500-reeks, e.d.
Welke subreeks precies welke betekenis hebben weet ik trouwens niet. Dus wat die "701" betekent?
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.