BPS-codering
Moderator: Moderatoren
BPS-codering
Allen aanwezigen..
ik heb een vraag over de BPS-codering. ZIjn hier eenvoudige programmatjes voor in omloop? Met andere woorden is er iets om snel een BPS-code te laten opstellen bij een aantal in te vullen gegevens en omgekeerd zodat er bij het invullen van een BPScode weer de juiste locatie naar voren komt.
Wellicht dat er iets in Excel beschikbaar is..
Hoor het graag.
Barend.
ik heb een vraag over de BPS-codering. ZIjn hier eenvoudige programmatjes voor in omloop? Met andere woorden is er iets om snel een BPS-code te laten opstellen bij een aantal in te vullen gegevens en omgekeerd zodat er bij het invullen van een BPScode weer de juiste locatie naar voren komt.
Wellicht dat er iets in Excel beschikbaar is..
Hoor het graag.
Barend.
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36661
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: BPS-codering
Wat ik ervan afweet (vooral de zgn. "DVK-rijbaancodes") heb ik hier neergepend: http://www.wegenwiki.nl/BPS
- mavas
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18188
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
- Contacteer:
Re: BPS-codering
Correctie, dat heb jij hier neergepend en heb ik op de wegenwiki gezet. Kleinigheidje
Noord-Hollandse wegen, dé site voor ontwikkeling van de provinciale wegen in Noord-Holland
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
-
- autoweg
- Berichten: 1176
- Lid geworden op: wo 20 apr 2005, 13:24
- Locatie: Bergen op Zoom, nabij de A4/A58
Re: BPS-codering
Op de Wiki-pagina staat een verouderde hyperlink naar het Kennisplein.
Rij met je hart
- mavas
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18188
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
- Contacteer:
Re: BPS-codering
En wat is de vernieuwde link dan? Door die zeer irritante indeling op rijksoverheid.nl is deze voor mij onvindbaar.
Noord-Hollandse wegen, dé site voor ontwikkeling van de provinciale wegen in Noord-Holland
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
- mavas
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18188
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
- Contacteer:
Re: BPS-codering
Kun je dan aan JP vragen of hij ook een zoekfunctie in kan bouwen in het RWS-deel van de site?
Noord-Hollandse wegen, dé site voor ontwikkeling van de provinciale wegen in Noord-Holland
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Re: BPS-codering
Hoop dat hier nog iemand meeleest...Rene schreef:Wat ik ervan afweet (vooral de zgn. "DVK-rijbaancodes") heb ik hier neergepend: http://www.wegenwiki.nl/BPS
Ik vond op http://www.regiolab-delft.nl/downloads/ ... ng_v41.pdf de BPS spec, maar loop nu tegen het volgende aan:
- op je wiki geef je het volgende aan:
- in de spec in hoofdstuk 3. "Richtlijnen BPS codering" staat echter bij punt 2:notatie: RW012 15,6 -50 1 HR R De plaats bevindt zich op de eerste hoofdrijbaan rechts van Rijksweg 12, 50 meter voor hectometerbord 15,6
Oftewel een negatieve afstand kan niet voorkomen.De afstand tot het dichtstbijzijnde hectometerbord is altijd positief.
Bevindt het object zich bijvoorbeeld 5 meter voor een hectometerbord
dan wordt het vorige hectometerbord genomen plus de positieve
afstand, in dit geval van 95 meter.
De uitleg in de spec lijkt mij ook het meest logische, maar misschien dat de spec outdated is?
Rene, weet jij hier meer over? Ben je wel eens een negatieve notatie tegengekomen om tot die conclusie te komen?
grt
nick
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36661
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: BPS-codering
Ik heb 2 fysieke versies van het rapport "Beschrijvende Plaatsaanduiding Systematiek"
De eerste is nog uitgegeven door de Meetkundige Dienst van RWS in december 1989.
De tweede is uitgegeven door RWS-DWW in december 1994. In deze versie komt letterlijk het gegeven voorbeeld op rw12 voor. Daar staat overigens in paragraaf 3.4 ook de phrase over positieve en negatieve afstanden.
Verder staat op de BPS Quick Reference Card die ik heb (DWW-uitgave) letterlijk:
"Positieve afstand: plaats ligt voorbij het genoemde hectometerbord.
Negatieve afstand: plaats ligt voor het genoemde hectometerbord"
Wellicht dat men in een latere versie de negatieve afstanden eruit heeft gehaald ?
De eerste is nog uitgegeven door de Meetkundige Dienst van RWS in december 1989.
De tweede is uitgegeven door RWS-DWW in december 1994. In deze versie komt letterlijk het gegeven voorbeeld op rw12 voor. Daar staat overigens in paragraaf 3.4 ook de phrase over positieve en negatieve afstanden.
Verder staat op de BPS Quick Reference Card die ik heb (DWW-uitgave) letterlijk:
"Positieve afstand: plaats ligt voorbij het genoemde hectometerbord.
Negatieve afstand: plaats ligt voor het genoemde hectometerbord"
Wellicht dat men in een latere versie de negatieve afstanden eruit heeft gehaald ?
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36661
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: BPS-codering
Ik heb het trouwens even nagekeken in de vigerende Richtlijn "BPS bij DVM systemen" uit december 2005, en daar staat in paragrafen 2.4.2 en 3.1 inderdaad dat het de afstand in meters betreft tot het hectometerbord dat het dichtst bij het begin van de weg ligt (en de waarde dus altijd positief is). Blijkbaar is dit iets wat tussen 1994 en 2005 gewijzigd is. Dank voor de oplettendheid !