[A001][A006][A009] Schiphol - Amsterdam - Almere
Moderator: Moderatoren
-
- expressweg
- Berichten: 3563
- Lid geworden op: wo 31 jul 2013, 19:37
Re: [A001][A006][A009] Schiphol - Amsterdam - Almere
Volgens mij gaat het al op de Weesperweg mis. Vroeger kon je daar gewoon de borden Hilversum volgen. Nu wordt enkel Almere aangegeven. Voor de A1 is dat in mijn inziens niet richtinggevend genoeg en moet er gewoon een A1 doel komen daar, of dat nu Hengelo, Amersfoort of Hilversum is.
-
- autoweg
- Berichten: 1207
- Lid geworden op: wo 22 okt 2014, 20:21
Re: [A001][A006][A009] Schiphol - Amsterdam - Almere
Ik heb beide borden gemist, die stonden veel later op eeb plek waar ik niet van doorhad dat ik daar heen moest.
Als je over het viaduct rijdt blijk je dus om oostwaarts de weg op te kunnen naar t westen te moeten rijden.
Net voor het viaduct verwacht je , met de snelweg in hrt zicht, snel een keuzemoment.
Je moet het dan met het eerste bord doen. Je denkt, waar moet ik voor voorsorteren?
Je hebt dat deze info: voor t viaduct stat een groot blauw bord
Linksaf doorzichtig, rechts=muiderslot/Muiden Oost. Rechtdoor is Muiden. 400m.
Dan staat er een bordje Amsterdam/Diemen=links.
Je weet niet hoe je moet voorsorteren.
Naar west een doorgaande weg naar Amsterdam op gaan als je naar Oost moet gaat tegen de intuitie in.
Je ziet op t kruispunt nog een handwijzer . Daar staat iets van Amsterdam, Almere, Diemen.
Dan ben je al te laat nog voor te sorteren en Almere als oostbestemming drong in die halve seconde bij n groen licht en veel verkeer niet door. Ik zag links geen lus maar een doorgaande weg, rechts een ophaalbrug dus ik ging maar rechtdoor. Dat was duidelijk ook niet goed. Op een parkeerplaatsje had ik Google maps aangeknald. Die stuurde me de oude maxisweg op die afgesloten was.
Toen dacht ik: nou weet je ik rijd wel even via die nieuwe weg naar de Maxis.
En pas dan kom je die twee borden tegen.
Die staat wel netjes ruim voor op/afrit.
Maar komend vanaf Weesp weet je als je t viaduct over steekt dus niet goed dat je voor A1 oost(rechts) dus links Amsterdam moet volgen nog even.
Die handwijzer op t kruispunt waar ook Almere staat is erg laat en dat associeer niet met de A1. Tenmibste niet zo snel dat je op t kruispunt nog ineens je route direct omgooit. Wat qua voorsorteerstroken ook erg lomp is.
Als je over het viaduct rijdt blijk je dus om oostwaarts de weg op te kunnen naar t westen te moeten rijden.
Net voor het viaduct verwacht je , met de snelweg in hrt zicht, snel een keuzemoment.
Je moet het dan met het eerste bord doen. Je denkt, waar moet ik voor voorsorteren?
Je hebt dat deze info: voor t viaduct stat een groot blauw bord
Linksaf doorzichtig, rechts=muiderslot/Muiden Oost. Rechtdoor is Muiden. 400m.
Dan staat er een bordje Amsterdam/Diemen=links.
Je weet niet hoe je moet voorsorteren.
Naar west een doorgaande weg naar Amsterdam op gaan als je naar Oost moet gaat tegen de intuitie in.
Je ziet op t kruispunt nog een handwijzer . Daar staat iets van Amsterdam, Almere, Diemen.
Dan ben je al te laat nog voor te sorteren en Almere als oostbestemming drong in die halve seconde bij n groen licht en veel verkeer niet door. Ik zag links geen lus maar een doorgaande weg, rechts een ophaalbrug dus ik ging maar rechtdoor. Dat was duidelijk ook niet goed. Op een parkeerplaatsje had ik Google maps aangeknald. Die stuurde me de oude maxisweg op die afgesloten was.
Toen dacht ik: nou weet je ik rijd wel even via die nieuwe weg naar de Maxis.
En pas dan kom je die twee borden tegen.
Die staat wel netjes ruim voor op/afrit.
Maar komend vanaf Weesp weet je als je t viaduct over steekt dus niet goed dat je voor A1 oost(rechts) dus links Amsterdam moet volgen nog even.
Die handwijzer op t kruispunt waar ook Almere staat is erg laat en dat associeer niet met de A1. Tenmibste niet zo snel dat je op t kruispunt nog ineens je route direct omgooit. Wat qua voorsorteerstroken ook erg lomp is.
-
- autoweg
- Berichten: 2416
- Lid geworden op: ma 04 apr 2005, 1:30
Re: [A001][A006][A009] Schiphol - Amsterdam - Almere
Tip: Waze gebruiken. Maps is een mooie app maar loopt zoals zovelen achter met de kaarten.Boerenkool schreef:Op een parkeerplaatsje had ik Google maps aangeknald. Die stuurde me de oude maxisweg op die afgesloten was.
Jouw verhaal samenvattend had er naar mijn idee eerder een doel 'Doorgaand verkeer' gebruikt moeten worden, eventueel een A1 met snelwegicoon ervoor. Die hele doelencocktail met Almere en Hengelo heeft weinig zin als het allemaal dezelfde kant op moet.
edit: zoiets:
In Nederland wat zeldzaam (Ikea Amersfoort heeft 't ook, maar dat is eigen ontwerp), maar spreekt voor zich waar je heen moet als je de snelweg zoekt.
Laatst gewijzigd door Lekkere Kwal op za 21 apr 2018, 10:20, 1 keer totaal gewijzigd.
-
- expressweg
- Berichten: 3563
- Lid geworden op: wo 31 jul 2013, 19:37
Re: [A001][A006][A009] Schiphol - Amsterdam - Almere
In Den Haag en omgeving komen indirecte verwijzingen nog wel regelmatig voor, maar dan zonder snelwegsymbool: https://goo.gl/maps/qcDCtbbSmMr
Ik ben het met je eens dat een snelwegsymbool daar iets aan kan toevoegen.
Ik ben het met je eens dat een snelwegsymbool daar iets aan kan toevoegen.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5835
- Lid geworden op: wo 10 feb 2016, 9:54
Re: [A001][A006][A009] Schiphol - Amsterdam - Almere
Het komt sporadisch meer voor, ook met snelwegsymbool. Onder meer hier in Enschede (al heb ik de indruk dat daar een hoop van dergelijke verwijzingen zijn vervangen door echte doelen de laatste ca. tien jaar).
-
- autoweg
- Berichten: 2416
- Lid geworden op: ma 04 apr 2005, 1:30
Re: [A001][A006][A009] Schiphol - Amsterdam - Almere
Mooi om te zien dat het ook op 3 manieren kan
Laatst gewijzigd door Lekkere Kwal op za 21 apr 2018, 10:19, 1 keer totaal gewijzigd.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5835
- Lid geworden op: wo 10 feb 2016, 9:54
Re: [A001][A006][A009] Schiphol - Amsterdam - Almere
Nu ik hem nogmaals zie vind ik de "[H] Ziekenhuis" ook wel wat apart. Heb dit symbool volgens mij verder nog nooit met iets anders dan de naam van het betreffende ziekenhuis gezien (maar dit is nog verder offtopic).
Re: [A001][A006][A009] Schiphol - Amsterdam - Almere
Dat bord had eigenlijk vervangen moeten worden door een exemplaar met A1/A6 bestemmingen. Blijkbaar niet gebeurd.Boerenkool schreef:Dan staat er een bordje Amsterdam/Diemen=links.
Re: [A001][A006][A009] Schiphol - Amsterdam - Almere
Een van mijn favorieten wat dat betreft, helaas ter ziele:
https://www.google.nl/maps/@53.0339383, ... 312!8i6656
3x Ring Sneek, en dan nog 2 bestemmingen met A7 er bij.
https://www.google.nl/maps/@53.0339383, ... 312!8i6656
3x Ring Sneek, en dan nog 2 bestemmingen met A7 er bij.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22897
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: [A001][A006][A009] Schiphol - Amsterdam - Almere
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Jackbauer1350
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7887
- Lid geworden op: ma 21 nov 2011, 22:03
- Locatie: Wijdemeren
- Contacteer:
Re: [A001][A006][A009] Schiphol - Amsterdam - Almere
Nieuws over Nuonweg bij Diemen:
Gemeenteraad Diemen stemt in met heropenen Nuonweg
Gemeenteraad Diemen stemt in met heropenen Nuonweg
Mits Amsterdam inderdaad de kosten voor rekening neemt en ook definitief besluit de plannen door te zetten kan wat de gemeente Diemen betreft de Nuonweg weer worden opengesteldNa uitgebreid onderzoek door de gemeente Amsterdam naar eventuele nadelige effecten van de weg voor onder meer de verkeersveiligheid, economie, natuur en milieu is nu toch besloten de weg op termijn te openen.
-
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 10219
- Lid geworden op: zo 10 jun 2007, 10:18
- Locatie: Haarlemmermeer
Re: [A001][A006][A009] Schiphol - Amsterdam - Almere
5 miljoen euro vind ik nog een behoorlijke klap geld eigenlijk. Voor dat geld zal de kruising tussen de Nuonweg en de s114 wel omgebouwd worden naar een kruising met een VRI, inclusief oversteek voor langzaam verkeer. Op dit moment is het een voorrangskruising (t-splitsing) waarbij aan de zijweg alleen een paar woonboten en huizen en een kleine jachthaven bereikt kunnen worden volgens mij.Ook heeft Diemen de garantie van gemeente Amsterdam dat alle kosten voor het aanleggen van de weg en een veilige kruising - geraamd op 5 miljoen euro -, eventuele planschadeclaims en claims voor onrechtmatige staatssteun door de hoofdstad worden betaald.
Ook zal wellicht de Nuon-weg zelf aangepakt worden. Het is nu een vrij smalle klinkerweg met een paar vervelende slingers erin.
-
- autoweg
- Berichten: 2341
- Lid geworden op: do 25 jan 2007, 11:28
- Locatie: Almere
Re: [A001][A006][A009] Schiphol - Amsterdam - Almere
Is het dan niet minder moeite om gewoon de Maxisweg/Diemerpolderweg permanent en officieel beide kanten op open te stellen? Of mis ik iets?
- Jackbauer1350
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7887
- Lid geworden op: ma 21 nov 2011, 22:03
- Locatie: Wijdemeren
- Contacteer:
Re: [A001][A006][A009] Schiphol - Amsterdam - Almere
Dat kan maar de klacht was, met name voor fietsers,
dat er nu erg omgereden moet worden om bij de Maxis te komen vanuit IJburg.
dat er nu erg omgereden moet worden om bij de Maxis te komen vanuit IJburg.
-
- autoweg
- Berichten: 2416
- Lid geworden op: ma 04 apr 2005, 1:30
Re: [A001][A006][A009] Schiphol - Amsterdam - Almere
fietsers kunnen al via de Diemerzeedijk zonder dat dat om is:
Je kan door die onhandige lokatie van het bedrijvenpark niemand gelukkig maken. Je creert een effectieve sluiproute naar IJburg als je die verbinding toestaat en tegelijkertijd de afrit Muiden wil bedienen.
Je kan door die onhandige lokatie van het bedrijvenpark niemand gelukkig maken. Je creert een effectieve sluiproute naar IJburg als je die verbinding toestaat en tegelijkertijd de afrit Muiden wil bedienen.
Laatst gewijzigd door Lekkere Kwal op za 21 apr 2018, 10:18, 1 keer totaal gewijzigd.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22897
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: [A001][A006][A009] Schiphol - Amsterdam - Almere
Hoe loopt deze uitwijkroute precies?
Is dit een poging om een record te breken? Grootste borden waar een U-route op staat?
Of is het (wegens het streepje) het eerste Spaanse-stijl wegnummer en betekent de U in dit geval Utrecht?
Vragen...
Is dit een poging om een record te breken? Grootste borden waar een U-route op staat?
Of is het (wegens het streepje) het eerste Spaanse-stijl wegnummer en betekent de U in dit geval Utrecht?
Vragen...
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: [A001][A006][A009] Schiphol - Amsterdam - Almere
Hij loopt door tot de Duitse grens en eindigt bij een U-boot?harry schreef:Hoe loopt deze uitwijkroute precies?
Re: [A001][A006][A009] Schiphol - Amsterdam - Almere
Het U-nummer staat in ieder geval niet meer op een los bordje. Dat is toch alweer winst.
-
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 10219
- Lid geworden op: zo 10 jun 2007, 10:18
- Locatie: Haarlemmermeer
Re: [A001][A006][A009] Schiphol - Amsterdam - Almere
Ook nog wel hoor, vlak na het aquaduct. Aan beide kanten van de wisselbaan.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22897
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: [A001][A006][A009] Schiphol - Amsterdam - Almere
Het bord op de 2e foto zou ik toch wel "los" willen noemen.Mark schreef:Het U-nummer staat in ieder geval niet meer op een los bordje. Dat is toch alweer winst.
Nog een vraag: waarom geen pijl op dat bord?
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- mavas
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18216
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
- Contacteer:
Re: [A001][A006][A009] Schiphol - Amsterdam - Almere
Het is juist zo bedacht dat ze op losse borden horen te staan, zodat de bestaande bewegwijzering niet vervuild wordt. Dit is weer eens zoveelste afwijking van de U-routerichtlijn.Mark schreef:Het U-nummer staat in ieder geval niet meer op een los bordje. Dat is toch alweer winst.
Noord-Hollandse wegen, dé site voor ontwikkeling van de provinciale wegen in Noord-Holland
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
-
- autoweg
- Berichten: 1207
- Lid geworden op: wo 22 okt 2014, 20:21
Re: [A001][A006][A009] Schiphol - Amsterdam - Almere
Wtf, de eerstvolgende (middel)grote stad is vrijwel overal van de borden gevlogen want daar kon alleen de volgende afrit en netwerkdoelen op maar dit kan wel...
- Jackbauer1350
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7887
- Lid geworden op: ma 21 nov 2011, 22:03
- Locatie: Wijdemeren
- Contacteer:
Re: [A001][A006][A009] Schiphol - Amsterdam - Almere
Voor welke rijstrook?harry schreef: Nog een vraag: waarom geen pijl op dat bord?
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22897
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: [A001][A006][A009] Schiphol - Amsterdam - Almere
Eh... de linker, waar het bord boven hangt?
Of hangt het bord zomaar ergens los?
Of hangt het bord zomaar ergens los?
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5835
- Lid geworden op: wo 10 feb 2016, 9:54
Re: [A001][A006][A009] Schiphol - Amsterdam - Almere
Dit is geen bestaande bewegwijzering dus dat telt niet. Het zijn nieuwe borden.mavas schreef:Het is juist zo bedacht dat ze op losse borden horen te staan, zodat de bestaande bewegwijzering niet vervuild wordt. Dit is weer eens zoveelste afwijking van de U-routerichtlijn.Mark schreef:Het U-nummer staat in ieder geval niet meer op een los bordje. Dat is toch alweer winst.
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21944
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: [A001][A006][A009] Schiphol - Amsterdam - Almere
Wow, het ongebreideld hobbyen heeft weer een nieuw hoogte-/dieptepunt bereikt
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
-
- polderweggetje
- Berichten: 35
- Lid geworden op: wo 16 okt 2013, 12:58
Re: [A001][A006][A009] Schiphol - Amsterdam - Almere
Bij het zien van dit soort borden, vraag ik me steeds meer af... De gemeente Utrecht publiceert zo goed als alle ontwerpen van de openbare inrichting. Vervolgens kan men daar voor een bepaalde periode commentaar op geven en zelfs bezwaar indienen. Kunnen we zoiets ook niet doen bij bewegwijzering?
Re: [A001][A006][A009] Schiphol - Amsterdam - Almere
Vanmorgen was \ is de hoofdrijbaan bij Almere afgesloten richting Amsterdam (was erg vroeg, dus geen last van) en inmiddels staat het bij Almere goed vast. Vanmorgen zag ik ook geen werkmensen in dit wegvak, dus ik verwacht dat de verkeersmaatregelen voorlopig nog opgeruimd gaan worden. Wel zag ik dat de afzettingen bij de wisselbaan verwijderd zijn. Waarschijnlijk betekend dit dat het niet meer lang kan duren voordat de wisselbaan (uiteindelijk) open gaat.
- Jackbauer1350
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7887
- Lid geworden op: ma 21 nov 2011, 22:03
- Locatie: Wijdemeren
- Contacteer:
Re: [A001][A006][A009] Schiphol - Amsterdam - Almere
Een paar plaatjes geschoten vanaf het viaduct De Goog, nu met de wisselbaan voltooid.
Het portaal met dat aparte U-99 bord wordt afgedekt door de Zandhazenbrug maar een randje steekt er net boven uit.
En een flink geluidsscherm om de hoogspanningsmast tegen overmatige snelweg- en spoorweggeluiden te beschermen
Het portaal met dat aparte U-99 bord wordt afgedekt door de Zandhazenbrug maar een randje steekt er net boven uit.
En een flink geluidsscherm om de hoogspanningsmast tegen overmatige snelweg- en spoorweggeluiden te beschermen