En eigenlijk nog 3 kilometer te weinig. De afstand dateert nog uit de tijd dat je vanuit het oosten via de Van Heemstraweg Zaltbommel werd in geleid. Als je tegenwoordig de borden Zaltbommel volgt, dan kom je helemaal aan de westkant van Zaltbommel uit. En dat is vanaf Ewijk 40 kilometer rijden.
Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Moderator: Moderatoren
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Stukje bij beetje begint het oldschool op en rond de Rotterdamse Ruit toch echt allemaal terrein te verliezen.
- SPOILER: TOON
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Als iemand die ter plekke wat minder bekend is, komt "Rotterdam-Oost" mij niet onlogisch over op zich.
-
- expressweg
- Berichten: 3563
- Lid geworden op: wo 31 jul 2013, 19:37
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Inderdaad. Het is een goede verzamelnaam voor het gebied rond Kralingen en Prins-Alexander.
Ik ben wel benieuwd wat er rechtdoor gaat komen te hangen. Ik hoop dat men daar niet mee wacht tot de verlenging van de A16 klaar is.
Ik ben wel benieuwd wat er rechtdoor gaat komen te hangen. Ik hoop dat men daar niet mee wacht tot de verlenging van de A16 klaar is.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik ben er vrij zeker van dat dat Amsterdam, Utrecht en Den Haag gaan worden. Dat staat immers ook op het weefvak tussen afrit Centrum en Kralingen in noordelijke richting.
-
- expressweg
- Berichten: 3563
- Lid geworden op: wo 31 jul 2013, 19:37
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21984
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
In tegenstelling tot Noord (stadsdeel tussen Hofplein en A20), West (stadsdeel tussen Centrum en Schiedam) en Zuid (alles ten zuiden van de Maas), is er voor Oost geen vastomlijnde definitie of gangbare betekenis in het Rotterdamse. Ik heb nog nooit iemand horen spreken over Kralingen/Crooswijk als een onderdeel van Oost. Misschien nog net in de context van het politiedistrict Oost en bepaalde andere districten die zich zo ongeveer uitstrekken van het Oostplein naar Nesselande, maar verder niet. Ikzelf als geboren Rotterdammer zou onder "Oost" eerder de wijken ten oosten van de A16 vatten. Soms wel met Ommoord, Zevenkamp en Nesselande (dan is het feitelijk een synoniem voor Prins Alexander), soms niet. Iemand die puur op de kaart kijkt, zou vermoedelijk ook al snel geneigd zijn om Feijenoord oostelijk genoeg te duiden om onderdeel te zijn van Rotterdam-Oost. Dit maakt van Rotterdam-Oost gewoon geen goede verzamelnaam.verfmeer95 schreef:Inderdaad. Het is een goede verzamelnaam voor het gebied rond Kralingen en Prins-Alexander.
Nou goed, volgens mij is dit hele verhaal echter helemaal geen poging om bepaalde stadsdelen onder een noemer te brengen, maar een uitvloeisel van een heel andere keuze die de Rotterdamse NBA-goden hebben gemeend te moeten maken. Op de hoekpunten van de Ring zie je dat de oude verwijzingen Ring Rotterdam (oost) onder NBA worden vervangen door kortweg Rotterdam-Oost. En die geleiding laat men in parallelsystemen vervolgens over de parallelbaan lopen, zoals ook elders in Nederland gangbaar is.
Het probleem is dat, hoe dichter je op een gewone afrit komt (en dat is bij een splitsing hoofdbaan-parallelbaan onmiskenbaar het geval), des te meer gaan weggebruikers de verwijzing toch lezen als een verwijzing naar een stadsdeel als tegengesteld aan 'de oostkant van de ruit'. En dan is het heel simpel: Rotterdam wordt door zoveel afslagen bediend dat een primaire windrichting altijd véél te generiek is. Overigens vind ik de verwijzing hier dan ook weer niet handig, omdat je voor een groot gedeelte van Prins Alexander (wat hier dus onderdeel van Rotterdam Oost zou zijn) gewoon niet de parallelbaan op moet. Overigens vind ik dat het nieuwe aanduidingenbeleid bij Rotterdam pas echt aanleiding tot verwarring geeft op twee andere punten, namelijk (i) waar je het Terbregseplein nadert, de A16 staat bewegwijzerd als Rotterdam-Oost en je het moet hebben van één volgbord dat je voor Nesselande e.o. rechtdoor stuurt; en (ii) de verwijzingen Rotterdam-Zuid rond Ridderkerk, wat echter duidelijk niet Feijenoord en verre omgeving omvat.
Nee, ik zal wel weer geen doelgroep zijn (immers te zeer ter plaatse bekend), maar vind de keuze voor Rotterdam-Oost hier echt een misser.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Maar de parallelbaan bedient toch bij uitstek de oostkant van Rotterdam? De drie afritten gaan allemaal naar wijken oostelijk van het centrum.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21984
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Nee. De parallelbaan bedient drie gebieden aan de oostkant van Rotterdam. Rotterdam ten oosten van het Centrum wordt echter door zeker vijf afritten bediend, die ook nog allemaal voor je liggen op het moment dat je deze splitsing hoofdbaan-parallelbaan treft. En dus bedient de parallelbaan niet de (hele) oostkant. Integendeel.
Dus dan ben je verkeer min of meer nutteloos de parallelbaan op aan het sturen. Je had er in een 'lange halen snel thuis'-benadering bijna nog beter 'Rotterdam' neer kunnen zetten: dat brengt ook het nodige verkeer zonder enige noodzaak de parallelbaan op, maar dan had het je tenminste die drie regels Feijenoord, Centrum en Oost gescheeld
Dus dan ben je verkeer min of meer nutteloos de parallelbaan op aan het sturen. Je had er in een 'lange halen snel thuis'-benadering bijna nog beter 'Rotterdam' neer kunnen zetten: dat brengt ook het nodige verkeer zonder enige noodzaak de parallelbaan op, maar dan had het je tenminste die drie regels Feijenoord, Centrum en Oost gescheeld
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36667
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
verfmeer95 schreef: ↑wo 09 mei 2018, 16:34Ik ben wel benieuwd wat er rechtdoor gaat komen te hangen.
Inderdaad. Als je de hoofdrijbaan aanhoudt, kom je op één afrit na per definitie op het Terbregseplein uit.
Plus dat afrit 25 in de toekomst de primaire afritnaam "Rotterdam-Oost" krijgt.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Afrit 25 is toch juist weer Rotterdam-Centrum?
Als je zo ontzettend nodig Rotterdam-Oost erop wilt, kan je het volgende overwegen, met behoud van 'originele' afritnamen en nagenoeg dezelfde afmetingen van het bord.
Als je zo ontzettend nodig Rotterdam-Oost erop wilt, kan je het volgende overwegen, met behoud van 'originele' afritnamen en nagenoeg dezelfde afmetingen van het bord.
- SPOILER: TOON
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22897
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik lees dat als Rotterdam-Oost-Kralingen, Rotterdam-Oost-Centrum, ...
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18067
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Dat is inderdaad bepaald geen verbetering.
Enne gojje mins blieft altied leave.
- Naturist
- expressweg
- Berichten: 3508
- Lid geworden op: zo 16 jan 2011, 15:48
- Locatie: Meijerij, omgeving 's-Hertogenbosch
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik vrees dat er in Rotterdam voorlopig weinig verbetering te verwachten valt.
Tenzij we met het hele forum op de stoep van het stadhuis van Rotjeknor gaan protesteren tegen de Rotterdamse bewegwijzering.
Tenzij we met het hele forum op de stoep van het stadhuis van Rotjeknor gaan protesteren tegen de Rotterdamse bewegwijzering.
Ik verlang naar de tijd dat de Nederlandse regering deed wat het hoort te doen: Vooruit zien.
Wat daarbij hoort is toekomstvast en redundant bouwen.
N ° de membre 40
Wat daarbij hoort is toekomstvast en redundant bouwen.
N ° de membre 40
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Als we de officiële begrenzing van het stadsdeel 'oost' aanhouden dan is dit gewoon een zeer slechte benaming. Het wordt begrensd door de Rotte in het westen, de Maas in het zuiden en de gemeentegrenzen in het noorden en oosten. De aansluitingen die oost bedienen zijn 25, 26, 27 en aansluiting 16 van de A20. Voor twee van de vier aansluitingen stuur je het verkeerd dus onbedoeld de parallelbaan op.
Aansluiting 25 is prima gedekt met Rotterdam-Centrum en Capelle aan den IJssel. Voor afrit 26 is Rotterdam-Kralingen en misschien Rotterdam-Prinsenland prima. Bijna geheel Prins Alexander wordt bedient met de aansluitingen 27 en 16 en heeft daarom niets te maken met de parallelbaan.
Er zijn naar mijn mening twee opties: Oost helemaal niet gebruiken en wijknamen gebruiken. Of oost wel gebruiken voor de parallelbaan, maar Prins Alexander als rechtdoordoel gebruiken. Ook niet helemaal correct, maar wel beter dan het huidige.
Aansluiting 25 is prima gedekt met Rotterdam-Centrum en Capelle aan den IJssel. Voor afrit 26 is Rotterdam-Kralingen en misschien Rotterdam-Prinsenland prima. Bijna geheel Prins Alexander wordt bedient met de aansluitingen 27 en 16 en heeft daarom niets te maken met de parallelbaan.
Er zijn naar mijn mening twee opties: Oost helemaal niet gebruiken en wijknamen gebruiken. Of oost wel gebruiken voor de parallelbaan, maar Prins Alexander als rechtdoordoel gebruiken. Ook niet helemaal correct, maar wel beter dan het huidige.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Op de A15 wordt Rotterdam-Oost niet gebruikt. Waarom op de A16 dan wel?
-
- expressweg
- Berichten: 3563
- Lid geworden op: wo 31 jul 2013, 19:37
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Omdat dat oudere borden van 2014 zijn, waar de oldschool-doelen letterlijk zijn overgenomen.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Die vlieger gaat niet op omdat Kralingen niet stond aangegeven op de Old school-borden.
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21944
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik ben benieuwd wat er bij Ridderkerk gaat gebeuren met Den Haag en Amsterdam, ik neem aan via de A15... Ook ben ik benieuwd of en zo ja, vanaf welk punt er verwijzingen komen naar het vliegveld.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21984
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
De eerste, absoluut. Nog los van de onduidelijkheid wat Rotterdam-Oost is, denk ik dat je in geen enkele stad die door vijftien afritten wordt bediend één afrit naar een primaire windrichting kunt noemen. Vier windrichtingen, zoveel afritten: je kunt uittellen dat dat nooit combineert.
-
- expressweg
- Berichten: 3563
- Lid geworden op: wo 31 jul 2013, 19:37
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Sowieso via de A16, zeker als de verlengde A16 open gaat zodat je de 80 stukken overslaat. Op de A15 na Ridderkerk staat geen Amsterdam of Den Haag vermeld.Wouter N14 schreef: ↑do 10 mei 2018, 13:52 Ik ben benieuwd wat er bij Ridderkerk gaat gebeuren met Den Haag en Amsterdam, ik neem aan via de A15... Ook ben ik benieuwd of en zo ja, vanaf welk punt er verwijzingen komen naar het vliegveld.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31594
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Wel bij KP Benelux
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
-
- expressweg
- Berichten: 3563
- Lid geworden op: wo 31 jul 2013, 19:37
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ja, vanaf Vaanplein staat het er weer voor verkeer vanaf de A29. Vanaf dat punt is het ook weer logisch. Maar vanuit Ridderkerk zou alleen voor Den Haag-Zuid de A15 logisch zijn.
- keokiracer
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 8666
- Lid geworden op: do 10 mar 2011, 3:52
- Locatie: Halsteren
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Vlak na Vaanplein al
https://www.google.nl/maps/@51.8637811, ... 56!5m1!1e1
https://www.google.nl/maps/@51.8637811, ... 56!5m1!1e1
Youtube (Best of Dutch Dashcam serie)| Picasa | Flickr
Vinny: Ik stel voor om naast de Uitspraak van de Week ook de "Grootste betweter van de maand" te gaan nomineren. De Geelhoedaward of de Keokiracerring ofzo...
Vinny: Ik stel voor om naast de Uitspraak van de Week ook de "Grootste betweter van de maand" te gaan nomineren. De Geelhoedaward of de Keokiracerring ofzo...
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36667
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Het gaat niet om stadsdeel oost, maar om een windrichting. Een windrichting die gekoppeld wordt aan één bepaalde afrit. Vergelijk met Amsterdam-Nord. Alles boven het IJ is dat stadsdeel, maar er liggen 4 afritten. Slechts één daarvan heet ook daadwerkelijk Noord.
Het voordeel van windrichtingen gebruiken is dat die ook bij nadering van een ring (of ruit) gebruikt kunnen worden voor algemene aanduiding. Daar heb je vaak meer aan dan aan de ring-aanduiding zelf. Want het geeft een richting van de stad aan, niet de positie van het eerstvolgende wegdeel ten opzichte van het centrum van die stad.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21984
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Want daar zijn ze in Amsterdam ook zo goed in: wil je naar Oost, moet je op Watergraafsmeer Noord aanhouden. Voor de "Noord" op de aansluiting met de s116 is nog iets te zeggen, omdat die afrit een werkelijk enorm stuk van Amsterdam-Noord bedient. Maar zelfs hier werkt het uiteindelijk gewoon verwarrend wanneer je weggebruikers moet uitleggen dat ze voor een bestemming in Noord vooral geen Noord moeten aanhouden.
Nee, laten we hier nu vooral niet doen alsof we het in Nederland met de stedelijke afritnamen zo fantastisch goed begrepen hebben. We bewegen alleen maar verder weg van gebruik elders, wringen ons in steeds meer kronkels en het resultaat stemt alleen maar treuriger. Uiteindelijk zijn het vaak pogingen van de steden in kwestie om met primaire windrichtingen of Centrum (desnoods Centrum-windrichting-zijde) zoveel mogelijk mensen een bepaalde aansluiting met grotere invalsweg op te dwingen. Begrijp me niet verkeerd, ik heb niets tegen het streven om bepaalde invalswegen aan te wijzen en daar zoveel mogelijk verkeer overheen te sturen, maar die wegen trekken vanzelf wel genoeg verkeer doordat zij goed worden uitgebouwd en andere wegen te maken krijgen met ontmoedigende maatregelen. Daar zijn niet van die kolderieke afritnamen voor nodig; de Parklane in Rotterdam heeft prima tot wasdom kunnen komen onder de afritnaam Delfshaven. Het lijkt me in deze tijd van navigatie überhaupt geen haalbaar streven om met wervende namen weggebruikers te doen afslaan. En het niet goed bedienen van grote groepen ter plaatse onbekenden (zij die die invalsweg niet moeten gebruiken) neemt men nu voor lief, waar die in buitenlanden gewoon nog wel serieus genomen worden.
Nee, laten we hier nu vooral niet doen alsof we het in Nederland met de stedelijke afritnamen zo fantastisch goed begrepen hebben. We bewegen alleen maar verder weg van gebruik elders, wringen ons in steeds meer kronkels en het resultaat stemt alleen maar treuriger. Uiteindelijk zijn het vaak pogingen van de steden in kwestie om met primaire windrichtingen of Centrum (desnoods Centrum-windrichting-zijde) zoveel mogelijk mensen een bepaalde aansluiting met grotere invalsweg op te dwingen. Begrijp me niet verkeerd, ik heb niets tegen het streven om bepaalde invalswegen aan te wijzen en daar zoveel mogelijk verkeer overheen te sturen, maar die wegen trekken vanzelf wel genoeg verkeer doordat zij goed worden uitgebouwd en andere wegen te maken krijgen met ontmoedigende maatregelen. Daar zijn niet van die kolderieke afritnamen voor nodig; de Parklane in Rotterdam heeft prima tot wasdom kunnen komen onder de afritnaam Delfshaven. Het lijkt me in deze tijd van navigatie überhaupt geen haalbaar streven om met wervende namen weggebruikers te doen afslaan. En het niet goed bedienen van grote groepen ter plaatse onbekenden (zij die die invalsweg niet moeten gebruiken) neemt men nu voor lief, waar die in buitenlanden gewoon nog wel serieus genomen worden.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Tsja, wat te denken van Groningen-Zuidoost? Ik denk dat voordat Zuidoost werd geïntroduceerd, geen enkele Groninger ooit van Groningen-Zuidoost had gehoord. Heeft geen enkele waarde.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik ben zelf een beetje allergisch voor het gebruik van windrichtingen op bewegwijzering omdat het voor de weggebruiker geen herkenningswaarde heeft. Rotterdam-Oost of Amsterdam-Noord bewegwijzeren is vergelijkbaar met alle VINEX wijken "Rijtjeshuizen aan de Sleur" noemen en alle afritten die dergelijke wijken bedienen zo noemen. In mijn ogen kun je veel beter met kenbare punten werken (herkenningspunten, "points of interests") zoals "station Centraal" of "Stadion Feyenoord", in het laatste geval mag "De Kuip" ook wel denk ik.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22897
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Is verzamelnaam voor industrieterreinen Eemskanaal, Winschoterdiep, Euvelgunne, Driebond, Eemspoort. Had je die liever allemaal op de ringweg gezien? Of industrienummers?
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Wat heb je aan een windrichting op een bord als niemand weet wat er verstaan wordt onder die windrichting? Voor afrit 38 vanuit het westen had ik veel liever Groningen-Europapark op de borden gehad en voor afrit 38 vanuit het oosten Groningen-Euvelgunne en Groningen-Driebond. Borden hoeven echt niet volledig te zijn, als ze maar een doel aan beide zijden van de weg hebben die voldoende richtinggevend zijn. Hopelijk zit er met de nieuwe zuidelijke ringweg verbetering in het vat.