Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Moderator: Moderatoren
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
^
Er zijn meerdere voorbeelden waar twee netwerkdoelen in dezelfde richting staan aangegeven. Er lijkt willekeur in te zijn.
Bergen op Zoom staat als plaatsvervangend netwerkdoel zelfs in Den Haag aangegeven naast supernetwerkdoel Rotterdam.
Er zijn meerdere voorbeelden waar twee netwerkdoelen in dezelfde richting staan aangegeven. Er lijkt willekeur in te zijn.
Bergen op Zoom staat als plaatsvervangend netwerkdoel zelfs in Den Haag aangegeven naast supernetwerkdoel Rotterdam.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21910
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Je staat altijd voor de vraag wanneer het eerstvolgende netwerkdoel niet langer richtinggevend is. Op zo'n moment is het vrij logisch om ook het tweede netwerkdoel te bewegwijzeren. Alleen wanneer je die richtinggevendheids-lijn passeert, dat lijkt sterk gedreven door het individuele geval (of, cynischer gezegd, RWS-inconsistentie en willekeur). Op de A2 kan ik de combi Utrecht/Eindhoven heel goed plaatsen, maar op de A28 en A50 krijg je tot vlak voor het eerste netwerkdoel niets voorgeschoteld over de wereld daarachter. Niet alleen zwaar inconsistent, maar in mijn optiek ook een slechte beslissing.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
De omvang en het wegennet van het eerste (netwerk)doel spelen daar natuurlijk wel in mee. Bij Amsterdam is het met de ring om de stad niet zo dringend om al ruim van te voren met andere bestemmingen aan te komen. Bij Zwolle waar eigenlijk maar 1 doorgaande snelweg langs de stad ligt, is dat heel anders.
Peter - Als je veel tegenwind hebt, kun je beter zelf gaan liggen
-
- expressweg
- Berichten: 3549
- Lid geworden op: wo 31 jul 2013, 19:37
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
In Den Haag is Rotterdam niet meer richtinggevend omdat er meerdere snelwegen naar Rotterdam gaan. Als straks de N8 af is zullen Rotterdam en Hengelo ook wel vanaf Heemskerk op de borden staan, net als dat bij de A27 Almere al vanaf Everdingen staat aangegeven (wat van mij door Zwolle mag worden vervangen).
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Jij noemt beide doelen 'netwerkdoel' en volgens mij is dat precies de denkfout die Rijkswaterstaat ook maakt. Het eerstvolgende doel is gewoon het hoofddoel. Het daarachter liggende richtinggevende doel is het netwerkdoel. Een netwerkdoel (bijvoorbeeld Zwolle) wordt op gegeven moment een hoofddoel (als je Amersfoort of Apeldoorn bent gepasseerd) omdat het het eerste doel is wat je tegenkomt. Er is dan ruimte voor een nieuw netwerkdoel. Rijkswaterstaat lijkt krampachtig vast te houden aan de term netwerkdoel, waarmee je, zoals bij Zwolle, juist niet laat zien dat het onderdeel is van een netwerk.
Mwa, twee doelen benoemen kan vrijwel altijd, zelfs bij Amsterdam.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
@Verfmeer; Almere komt al bij Gorinchem voor, maar dat is op de oldschool borden. Op de NBA borden (van een oudere generatie denk ik) staat hier alleen Utrecht aangegeven.
2 netwerkdoelen kan ik best mee leven, mits het 2 doelen in lijn zijn, of 1/2 doel(en) in lijn gecombineerd met een kruisend relevant doel. Zo kun je bijvoorbeeld van Deil t/m Empel het volgende aangeven.
[A2][E25]
Eindhoven (n.w.d.)
's-Hertogenbosch (h.d.)
-------------------------------------
[A59] Breda (n.w.d.)
2 netwerkdoelen kan ik best mee leven, mits het 2 doelen in lijn zijn, of 1/2 doel(en) in lijn gecombineerd met een kruisend relevant doel. Zo kun je bijvoorbeeld van Deil t/m Empel het volgende aangeven.
[A2][E25]
Eindhoven (n.w.d.)
's-Hertogenbosch (h.d.)
-------------------------------------
[A59] Breda (n.w.d.)
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Er rijden vanaf Den Haag richting Rotterdam niet zoveel weggebruikers verder dan de regio Rotterdam. Er valt iets voor te zeggen om Bergen op Zoom weg te laten tot Rotterdam.verfmeer95 schreef: ↑di 05 jun 2018, 17:26In Den Haag is Rotterdam niet meer richtinggevend omdat er meerdere snelwegen naar Rotterdam gaan. Als straks de N8 af is zullen Rotterdam en Hengelo ook wel vanaf Heemskerk op de borden staan, net als dat bij de A27 Almere al vanaf Everdingen staat aangegeven (wat van mij door Zwolle mag worden vervangen).
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21910
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Vraag is wellicht bovenal wat dan een goed bruikbaar doel zou zijn om naar de A4-zuid te verwijzen vanuit de stad en op Knooppunt Ypenburg.
De richtinggevendheid van het netwerkdoel moet voorop staan. Die is zelf ook weer een beetje afhankelijk van het netwerkdoel zelf. Steden als Utrecht, Zwolle, Eindhoven en Breda zijn echte draaischijven in het netwerk, waar veel verkeer afslaat. Zelfs Rotterdam heeft dat in de noord-zuidrichting nog best wel. Het vooruitlopen op zo'n afslag met opvolgende netwerkdoelen heeft dan zin. Amsterdam is veel meer een eindbestemming, veel minder een punt waar je tussen totaal andere landsdelen nu eenmaal langs moet. Ook al is er ruimte voor kruisende doelen op de borden, die kruisende richtingen zijn redelijk irrelevant. Zeker vanuit het zuiden en oosten gaan ze óf naar een richting waarvoor interregionaal verkeer allang een andere snelweg had gepakt (bijv wie gaat er op een langere route van A1 naar A2 of omgekeerd als er ook een A27 is?) óf naar het Noorderkwartier, oftewel een verzameling Amsterdamse slaapsteden en leegte.
Plaatsen waar (al dan niet via een ring) zoveel uitvalswegen beschikbaar én relevant zijn dat je niet meer weet welke te bewegwijzeren en dan uit arren moede maar uitsluitend de stad zelf bewegwijzert, zijn best denkbaar. Maar dan praat je eerder over Parijs dan over onze hoofdstad met uiterst beperkte netwerkrelevantie.
De termen hoofddoel en netwerkdoel sluiten elkaar niet uit; een netwerkdoel (als in: een van de tien plaatsen die die status heeft gekregen) kan prima het eerste hoofddoel van een weg zijn. Ik kan zeker iets met je gedachte dat, zodra een netwerkdoel het hoofddoel van een weg is geworden, je zou kunnen beginnen met het bewegwijzeren van het opvolgend netwerkdoel, als dat er is. Maar waar ik vind dat RWS nu te vaak te laat komt met opvolgende netwerkdoelen (zie de gevallen A28 en A50 uit deze discussie), zijn er ook gevallen waar hoofddoel-voor-netwerkdoel vroeg zou zijn. Op een A50 zijn Eindhoven en Nijmegen opvolgende hoofddoelen bijvoorbeeld.boe! schreef: ↑di 05 jun 2018, 18:51Jij noemt beide doelen 'netwerkdoel' en volgens mij is dat precies de denkfout die Rijkswaterstaat ook maakt. Het eerstvolgende doel is gewoon het hoofddoel. Het daarachter liggende richtinggevende doel is het netwerkdoel. Een netwerkdoel (bijvoorbeeld Zwolle) wordt op gegeven moment een hoofddoel (als je Amersfoort of Apeldoorn bent gepasseerd) omdat het het eerste doel is wat je tegenkomt. Er is dan ruimte voor een nieuw netwerkdoel. Rijkswaterstaat lijkt krampachtig vast te houden aan de term netwerkdoel, waarmee je, zoals bij Zwolle, juist niet laat zien dat het onderdeel is van een netwerk.
De richtinggevendheid van het netwerkdoel moet voorop staan. Die is zelf ook weer een beetje afhankelijk van het netwerkdoel zelf. Steden als Utrecht, Zwolle, Eindhoven en Breda zijn echte draaischijven in het netwerk, waar veel verkeer afslaat. Zelfs Rotterdam heeft dat in de noord-zuidrichting nog best wel. Het vooruitlopen op zo'n afslag met opvolgende netwerkdoelen heeft dan zin. Amsterdam is veel meer een eindbestemming, veel minder een punt waar je tussen totaal andere landsdelen nu eenmaal langs moet. Ook al is er ruimte voor kruisende doelen op de borden, die kruisende richtingen zijn redelijk irrelevant. Zeker vanuit het zuiden en oosten gaan ze óf naar een richting waarvoor interregionaal verkeer allang een andere snelweg had gepakt (bijv wie gaat er op een langere route van A1 naar A2 of omgekeerd als er ook een A27 is?) óf naar het Noorderkwartier, oftewel een verzameling Amsterdamse slaapsteden en leegte.
Plaatsen waar (al dan niet via een ring) zoveel uitvalswegen beschikbaar én relevant zijn dat je niet meer weet welke te bewegwijzeren en dan uit arren moede maar uitsluitend de stad zelf bewegwijzert, zijn best denkbaar. Maar dan praat je eerder over Parijs dan over onze hoofdstad met uiterst beperkte netwerkrelevantie.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32132
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Het is inderdaad een vreemd bord. Arnhem en Nijmegen worden immers samen als één netwerkdoel gezien en je bent hier op luttele kilometers van de afslag naar Nijmegen. Kort gezegd: je bent al bijna in de regio Arnhem-Nijmegen. Hoe richtinggevend is het doel Arnhem dan nog?Steyn_E schreef: ↑ma 04 jun 2018, 18:46Dat bord is echt de misser van de eeuw; alsof de wereld na 25km ophoudt. Dat zelfs Apeldoorn (in plaats van Zwolle of liever zelfs Arnhem) hier niet staat aangegeven is onbegrijpelijk.Coen Tunnel schreef: ↑ma 04 jun 2018, 9:24 Op oudere borden staat het inderdaad, maar op de nieuwste borden in Brabant ontbreekt Zwolle. Na Ravenstein staat bijvoorbeeld een afstandenbord met uitsluitend Arnhem en Nijmegen vermeld.
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21917
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Een minstens even grote blunder vind ik het ontbreken van 's-Hertogenbosch op Valburg. Qua richting kan je het associëren met zowel Rotterdam als Eindhoven en elke keer als ik er rijd verbaas ik mij er weer over dat ik er echt even over moet nadenken. Ik zou toch zeggen dat 's-Hertogenbosch een zinvoller doel is dan Venlo.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Doorgaande reizigers moeten veelal in Zeeland of west Vlaanderen zijn (Gent en zo). Voor Gent is de A4 altijd de beste route, dus dat zou een goede bestemming zijn, maar dat geeft het dilemma of je Gent bij Markiezaat via de Kennedytunnel of Zeelandtunnel stuurt. Nu wordt Gent nog niet genoemd tot de N62. Vlissingen is een alternatief, zeker zolang de N57 substandaard blijft (en zeker altijd langzamer voor wie harder dan 80-90 km/h mag, tellende vanaf de Beneluxtunnel)
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22838
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik associeer Den Bosch niet met Rotterdam, ongeacht uit welke richting ik kom... Den Bosch is Brabant, Eindhoven ook. Dus volg ik Eindhoven als ik naar Den Bosch moet.Wouter N14 schreef: ↑wo 06 jun 2018, 7:36 's-Hertogenbosch op Valburg. Qua richting kan je het associëren met zowel Rotterdam als Eindhoven
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
^
Pino en Peter
Rotterdam en Delft volstaan vanaf Den Haag omdat er weinig verkeer verder gaat dan de regio Rotterdam.
Kunst van het weglaten!
Pino en Peter
Rotterdam en Delft volstaan vanaf Den Haag omdat er weinig verkeer verder gaat dan de regio Rotterdam.
Kunst van het weglaten!
- sven_engelen
- expressweg
- Berichten: 3353
- Lid geworden op: ma 09 dec 2013, 10:42
- Locatie: Venlo/Arnhem
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Fout. Breda is een netwerkdoel en hoort vanaf Den Haag en Delft bewegwijzerd te worden. Bij Ridderkerk moet er op de splitsing richting Nijmegen: Nijmegen en Gorinchem staan en richting Breda: Antwerpen, Breda en Dordrecht. Dat is al voldoende en dat werkt ook goed zo.
Svenlo
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21917
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
In mijn denken is Eindhoven "oost" en weet ik dat ik naar het westen moet, en daar kan ik 's-Hertogenbosch dus niet mee rijmen. En in dit geval ligt Eindhoven ook oostelijk en kan het in deze regio simpelweg niet heel Brabant afdekken.harry schreef: ↑wo 06 jun 2018, 12:36Ik associeer Den Bosch niet met Rotterdam, ongeacht uit welke richting ik kom... Den Bosch is Brabant, Eindhoven ook. Dus volg ik Eindhoven als ik naar Den Bosch moet.Wouter N14 schreef: ↑wo 06 jun 2018, 7:36 's-Hertogenbosch op Valburg. Qua richting kan je het associëren met zowel Rotterdam als Eindhoven
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
-
- expressweg
- Berichten: 3549
- Lid geworden op: wo 31 jul 2013, 19:37
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Er rijdt ook weinig verkeer over de Afsluitdijk. Zullen we alle bewegwijzering daar ook maar weglaten?
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Dan vraag ik me af hoe je dat oplost als jij bv bij Best of Boxtel de A2 op wil op weg naar Den Bosch.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21910
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
De bewegwijzering langs de A7 en A8 zou niet verder gaan dan Purmerend, Hoorn als je geluk hebt. Kortom, voor het argument "maar weinigen gaan buiten de regio" koop je weinig. Zeker niet in Nederland waar de grote meerderheid van het verkeer op de autosnelwegen regionaal is. De principes dat bewegwijzering (i) gericht moet zijn op ter plaatse onbekenden, die vaker interregionaal zijn; en (ii) dat de doelen een plaatje moeten geven van de weg voor je, dwingen je echter om plaatsen op wat grotere afstand te bewegwijzeren langs interregionale routes. Maar goed, ook dat is een kwestie van grenzen trekken. Je wilt ook geen te ver doel, dat nutteloos is omdat echt vrijwel niemand er iets mee heeft.verfmeer95 schreef: ↑wo 06 jun 2018, 17:33Er rijdt ook weinig verkeer over de Afsluitdijk. Zullen we alle bewegwijzering daar ook maar weglaten?
Tegen die achtergrond zijn de verwijzingen Bergen op Zoom en Breda vanuit Den Haag een 50-50 gevalletje voor mij. Ik denk dat Breda er op Ypenburg alleen bij is gekomen, omdat ze Bergen op Zoom hebben neergezet als A4-doel. Had de A4 er niet gelegen, dan was Breda denk ik pas kort na Ypenburg op de borden gekomen, op een punt waar Rotterdam niet langer richtinggevend is (alhoewel: ik had RWS ertoe in staat geacht je tot Overschie niets anders dan Rotterdam te geven en dat netwerkbenadering te noemen). Maar als je voor de A4 Bergen op Zoom als doel kiest, moet je daar op Ypenburg wel tegengewicht aan geven met Breda als A13-doel. Ikzelf vind het interregionale belang van de combinatie A4 Ypenburg-Benelux / A15 / A29 / A4 Dinteloord-grens nogal aan de krappe kant. Ja, het kan op vele verbindingen naar doelen voorbij Rotterdam gebruikt worden, maar heel prominent zijn die verbindingen niet en hun intensiteiten voorbij de Rijnmond zijn wel behoorlijk laag. Had men niet ooit het wegnummer 4 toegekend aan iets wat voorlopig eerder een verlengde A29 is, dan had Bergen op Zoom hier vermoedelijk nooit gestaan. Nu is het een keuze die ik kan billijken, maar ik had het ook prima gevonden als men op Ypenburg had volstaan met Rotterdam-Havens. En dan vanaf het Haagse OWN per geval/toegang tot de snelweg bekijken in hoeverre je alleen Rotterdam verwijst of zo hier en daar een splitsing Rotterdam/Rotterdam-Havens gepast is.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik denk dat de principes achter de doelenkeuze binnen NBA redelijk onderschreven worden hier. Het zijn vooral de vreemde keuzes binnen het systeem en de raadselachtige uitzonderingen die er voor zorgen dat de gemoederen oplopen.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22838
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Je bent erg goed in het uit de context quoten.
Het ging dus wel om Valburg hè.
Huh??? Heb jij het ook nog steeds over Valburg? Dat knooppunt waar je naar het zuidwesten moet voor zowel 's-Hertogenbosch als Eindhoven?Wouter N14 schreef: ↑wo 06 jun 2018, 14:54 In mijn denken is Eindhoven "oost" en weet ik dat ik naar het westen moet, en daar kan ik 's-Hertogenbosch dus niet mee rijmen. En in dit geval ligt Eindhoven ook oostelijk en kan het in deze regio simpelweg niet heel Brabant afdekken.
Ik kan je niet volgen.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21917
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Valburg ja, op de A50 die toch echt naar het zuiden loopt en waar alleen maar zuid- en oostdoelen worden genoemd. Met als uitzondering Rotterdam.
Op de A58 is overigens nu het 600m-bord vervangen van afrit 35, dat nu als Kapelle door het leven gaat in plaats van 's-Gravenpolder. Dat is nu het tweede doel, gevolgd door Kloetinge.
Op de A58 is overigens nu het 600m-bord vervangen van afrit 35, dat nu als Kapelle door het leven gaat in plaats van 's-Gravenpolder. Dat is nu het tweede doel, gevolgd door Kloetinge.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
^
Ik zag gisteren dat ze het bord aan het plaatsen waren.
Best grappig, de afslag Kapelle-Zuid en de afslag Kapelle.
Net alsof dat dorpje zo groot is...
Ik zag gisteren dat ze het bord aan het plaatsen waren.
Best grappig, de afslag Kapelle-Zuid en de afslag Kapelle.
Net alsof dat dorpje zo groot is...
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21917
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Het is dan ook niet gedaan vanwege Kapelle, maar vanwege de nieuwe aansluiting Goes-Zuid waardoor 35 niet meer 's-Gravenpolder kan heten. En dan is een splitsing in Kapelle en Kapelle-Zuid een prima alternatief.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
-
- autoweg
- Berichten: 1207
- Lid geworden op: wo 22 okt 2014, 20:21
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik vind ook dat historie moet meewegen en niet alleen systeem.
Borden te veel aanpassen en " logische doelen" weghalen is altijd een risico door gewenning.
Zo had ik laatst een verdwaalde vriendin. Telefoon leeg, dus google maps deed t niet. Met laatste batterij belt ze mij. Ik uitleggen N201 en dan naar Amsterdam, afslaan A9 naar Haarlem, dan A4 naar Den Haag en dan A44 naat Den Haag Centrum.
Wat denk je, ze verdwaalt. Er staat op A9 ineens geen Den Haag meer op de afrit naar A4 maar Rotterdam... Paar weken er voor stond er nog Den Haag
In dat licht vind ik t ook helemaal niet handig om Groningen via A27 A6 te sturen. Geheid dat er dan mensen die denA28 hadden willen hebben fout rijden omdat ze een associatie A28 Groningen hebben of omdat iemand zegt " volg maar en ga er af bii".
Over de A28 sprekend ook zoiets. Je eindigt bij Rijnsweerd en je moet kiezen of je naar noord of zuid gaat. Wat krijg je ?
Breda Rotterdam Den Haag Jaarbeurs of Amsterdam Hilversum .
Diverse malen gehoord dat mensen verward raken, welke kant is de A2 Everdingen-'s-Hertogenbosch-Eindhoven ? Hilversum is dat de kant van Almere op dat weet men nog vaak wel.
" Hoezo breda goed? Rijd ik dan straks niet op de A16 na Rotterdam? " Gaat de A27 naar Breda? Oh? Je rijdt daar toch Breda voorbij en dan naar Belgie?
Borden te veel aanpassen en " logische doelen" weghalen is altijd een risico door gewenning.
Zo had ik laatst een verdwaalde vriendin. Telefoon leeg, dus google maps deed t niet. Met laatste batterij belt ze mij. Ik uitleggen N201 en dan naar Amsterdam, afslaan A9 naar Haarlem, dan A4 naar Den Haag en dan A44 naat Den Haag Centrum.
Wat denk je, ze verdwaalt. Er staat op A9 ineens geen Den Haag meer op de afrit naar A4 maar Rotterdam... Paar weken er voor stond er nog Den Haag
In dat licht vind ik t ook helemaal niet handig om Groningen via A27 A6 te sturen. Geheid dat er dan mensen die denA28 hadden willen hebben fout rijden omdat ze een associatie A28 Groningen hebben of omdat iemand zegt " volg maar en ga er af bii".
Over de A28 sprekend ook zoiets. Je eindigt bij Rijnsweerd en je moet kiezen of je naar noord of zuid gaat. Wat krijg je ?
Breda Rotterdam Den Haag Jaarbeurs of Amsterdam Hilversum .
Diverse malen gehoord dat mensen verward raken, welke kant is de A2 Everdingen-'s-Hertogenbosch-Eindhoven ? Hilversum is dat de kant van Almere op dat weet men nog vaak wel.
" Hoezo breda goed? Rijd ik dan straks niet op de A16 na Rotterdam? " Gaat de A27 naar Breda? Oh? Je rijdt daar toch Breda voorbij en dan naar Belgie?
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18029
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Veel mensen kunnen veel winnen met een goede voorbereiding op hun reis en het bijschaven van hun topografische kennis. De één vindt plaats A logisch, de ander plaats B. Je kunt simpelweg niet alle plaatsnamen die we allemaal logisch vinden op de borden zetten.
Enne gojje mins blieft altied leave.
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21917
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Eens, maar dat geldt met name voor doelen die op één lijn liggen. Als een voor de hand liggend doel dat staat voor een grote regio of landsdeel ontbreekt wordt het anders.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36660
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Rotterdam is die logische stad. Rotterdam staat voor Zuid-Holland.
Als je niet beseft dat Den Haag vanuit Amsterdam dezelfde richting op is, tja.
Je kunt inderdaad niet alles op de borden zetten. Leiden staat er ook niet op.
Als je niet beseft dat Den Haag vanuit Amsterdam dezelfde richting op is, tja.
Je kunt inderdaad niet alles op de borden zetten. Leiden staat er ook niet op.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Goes-Oost vind ik logischer, omdat veel weggebruikers de nieuwe afslag Kapelle nemen voor delen van Goes.Wouter N14 schreef: ↑do 07 jun 2018, 12:33 Het is dan ook niet gedaan vanwege Kapelle, maar vanwege de nieuwe aansluiting Goes-Zuid waardoor 35 niet meer 's-Gravenpolder kan heten. En dan is een splitsing in Kapelle en Kapelle-Zuid een prima alternatief.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22838
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Jaren geleden, toen er nog alleen Den Haag op de A4 stond vanuit Amsterdam, was er radioreclame voor Meubelplein Leiderdorp:
"Snelweg Amsterdam-Rotterdam, afrit Hoogmade".
Men heeft destijds vast wel de A4 weten te vinden.
En wat te denken van de fileberichten? Daar zegt men "file op de A20 richting Gouda" - maar op de wegwijzers van de A20 is Gouda lang niet overal te vinden.
Enige geografische basis(school)kennis mag inderdaad van de bestuurder verwacht worden.
"Snelweg Amsterdam-Rotterdam, afrit Hoogmade".
Men heeft destijds vast wel de A4 weten te vinden.
En wat te denken van de fileberichten? Daar zegt men "file op de A20 richting Gouda" - maar op de wegwijzers van de A20 is Gouda lang niet overal te vinden.
Enige geografische basis(school)kennis mag inderdaad van de bestuurder verwacht worden.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Zonder al te veel te zeuren over het Nederlandse schoolsysteem, maar ik heb op school nooit meer Nederlandse geografie geleerd dan de provinciehoofdsteden. Dus bij sommigen is die kennis er ook niet (bij mij overigens wel)
Discussieren is de kunst van het weglaten.